Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Bilgi Köşesi Dünya Turu 25: Arjantin

Haney 🍯

Bal 🌼
Forum Ağası
Tepki
7,463
Merhabalar arkadaşlar, tatildeki son dünya turu başlığımla geldim 😢 evet çok uzatmadan şimdi yazıma geçiyorum. Keyifli gezmeler ❤️

indir (30).jpeg
•Parmak izini bularak kriminal olaylarda ilk tespit eden kişi Arjantinli bir polistir.
•Eşcinsel evliliği kabul eden ilk Latin Amerika ülkesidir.
•Dünyanın en geniş caddesi Avenida 9 de Julio'dur. Buenos Aires'te bulunur ve 140 metre uzunluğundadır.
•Arjantin; İtalyan aksanı, el hareketleri, her köşe başında karşınıza çıkan makarnacılar ve dondurmacılarla küçük bir İtalya’dır. Ayrıca İtalya’dan sonra en fazla İtalyan nüfusuna sahip ülkedir.
images (56).jpeg

Ekli dosyalar

• indir (29).jpeg
    indir (29).jpeg
    12.8 KB · Görüntüleme: 0

Lili Beth

Fanbase Starter
Tepki
1,358
Merhabalar arkadaşlar, tatildeki son dünya turu başlığımla geldim 😢 evet çok uzatmadan şimdi yazıma geçiyorum. Keyifli gezmeler ❤️

Ekli dosyayı görüntüle 18673
•Parmak izini bularak kriminal olaylarda ilk tespit eden kişi Arjantinli bir polistir.
•Eşcinsel evliliği kabul eden ilk Latin Amerika ülkesidir.
•Dünyanın en geniş caddesi Avenida 9 de Julio'dur. Buenos Aires'te bulunur ve 140 metre uzunluğundadır.
•Arjantin; İtalyan aksanı, el hareketleri, her köşe başında karşınıza çıkan makarnacılar ve dondurmacılarla küçük bir İtalya’dır. Ayrıca İtalya’dan sonra en fazla İtalyan nüfusuna sahip ülkedir.
Ekli dosyayı görüntüle 18672
Neden bilmiyorum ama arjantini cok seviyorum belki de ekonomisi bize benzedigi icindir