Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Bilgi Köşesi Dünya Turu 22: İzlanda

Haney 🍯

Bal 🌼
Forum Ağası
Tepki
7,463
Merhabalar sevgili forum halkı! Bugün sizi İzlanda'ya götüreceğim (@leavemealoneplss burda kuzey ışıkları varmış diye duydum 🤭 bir gel bak istersen)
Keyifli gezmeler ❤️

indir (29).jpeg
•Dünyada demokratik olarak seçilen ilk kadın başkan 1980’de İzlanda’da Vigdıs Finnbogadottir’dir.
•Arabayla İzlanda’nın çevresini 24 saatte turlayabilirsiniz.
•Dünyada iki tektonik plaka arasında yüzebileceğiniz ve aynı anda hem Kuzey Amerika'ya hem de Avrasya'ya dokunabileceğiniz tek yer İzlanda’dır.
•Soğuk hava sivri sineklerin yaşaması için uygun bir ortam olmadığından sivri sinek bulunmaz.
images (56).jpeg
images (57).jpeg

Nora

Rookie Idol
Tepki
1,431
Böyle bi ülkede yaşamak isterdim ya. Düşünsenize okyanusun ortasında hiçbir kıtayla bağlantısı olmayan bi ülkeniz var, hayali bile çok güzel.
İzlanda, insan hakları, eğitim sistemi ve ülke içi emniyet konusunda çok ileri seviyede. Dünyada suç oranının en düşük olduğu ülkelerden biri.
Doğasını en iyi şekilde koruyan ve doğaya saygı duyan ülkelerin başında geliyor.
Escinsel evliliğin meclisten hiçbir ret oyu almadan geçebildiği dünya üzerindeki tek ülke aynı zamanda.
Vatandaşlarının soyadlarındaki 'son' ve 'dottir' sözcükleri 'oğlu' ve 'kızı' anlamına geliyor.

Konu Sahibi
Haney 🍯

Haney 🍯

Bal 🌼
Forum Ağası
Tepki
7,463
İzlanda'dan bahsedip de bu güzellikten nasıl bahsetmemişim acaba? İşte karşınızda İzlanda'da bulunan Skaftafell Buz Mağarası

images (56).jpeg
indir (30).jpeg images (57).jpeg