Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Soru Esit Agirlik Olan Biri Yardimci Olabilir Mi

twsana

Trainee
Tepki
5
Üniversiteye gidiyorum 2. Sınıf olucam ve bolumun önün kapalı olduğunu düşündüğüm için yeniden hazırlanmaya karar verdim sayisaldim uzun zamandır ea derslero görmedim ve ea dan hazırlanmayı düşünüyorum matematik tamamda geriye kalan kısmı halledebilir miyim yönetim bilişim sistemleri okumayı düşünüyorum

Hissiz Müziğim

Moderatör
Tepki
4,082
Üniversiteye gidiyorum 2. Sınıf olucam ve bolumun önün kapalı olduğunu düşündüğüm için yeniden hazırlanmaya karar verdim sayisaldim uzun zamandır ea derslero görmedim ve ea dan hazırlanmayı düşünüyorum matematik tamamda geriye kalan kısmı halledebilir miyim yönetim bilişim sistemleri okumayı düşünüyorum
Şu an matematiği iyi olan bile EA'da iyi sıralama yapabiliyor. Çalışırsan her şey halledersin. Edebiyatta bol bol ezber yapman gerekiyor ve çok soru çözmen gerekiyor. Matematik kadar vakit alan bir ders değil. Coğrafyam benim genel olarak iyiydi ve zevk aldığım bir derstir. Coğrafyada harita bilgin olacak ve konuları birbiriyle bağdaştırman gerekiyor çünkü bir soruda iki üç konuyu birleştiriyorlar. Tarih için pek tavsiye veremem tarihim pek iyi değildi ve kendimi o derse adapte edemiyordum. O yüzden konu çalışmak yerine denemeler çözerek eksiğimi kaptmaya çalıştım ben de işe yaradı

Konu Sahibi
T

twsana

Trainee
Tepki
5
Şu an matematiği iyi olan bile EA'da iyi sıralama yapabiliyor. Çalışırsan her şey halledersin. Edebiyatta bol bol ezber yapman gerekiyor ve çok soru çözmen gerekiyor. Matematik kadar vakit alan bir ders değil. Coğrafyam benim genel olarak iyiydi ve zevk aldığım bir derstir. Coğrafyada harita bilgin olacak ve konuları birbiriyle bağdaştırman gerekiyor çünkü bir soruda iki üç konuyu birleştiriyorlar. Tarih için pek tavsiye veremem tarihim pek iyi değildi ve kendimi o derse adapte edemiyordum. O yüzden konu çalışmak yerine denemeler çözerek eksiğimi kaptmaya çalıştım ben de

Coğrafya tarih ve edebiyat için endişelenecek bir şey yok. Çoğu kişi ezbere dayalı çalışıyor ama ona da gerek yok. Yazdığın notları düzenli olarak tekrar edersen zaten kafana oturuyor. Özellikle tarih'te kronolojik olarak ilerlemek en iyisi. Edebiyatta bazı yazarları ezberlemek gerekli olabilir belki ama oturup saatlerce ezberlenecek bir içerik yok. Bu üç ders için de benim hocam kanalını öneririm. Coğrafya için coğrafyanın kodlarını öneririm. Ama sakın edebiyatı türkçenin matematiği ile çalışma derim. Kadir gümüş tek yol ✋ Onun dışında eğer soru çözüm olarak tarihane, ayarlı edebiyat kesinlikle tavsiye ederim.
Endişelenecek hiçbir şey yok o derslerde. Başarılar <3

Konu Sahibi
T

twsana

Trainee
Tepki
5
Coğrafya tarih ve edebiyat için endişelenecek bir şey yok. Çoğu kişi ezbere dayalı çalışıyor ama ona da gerek yok. Yazdığın notları düzenli olarak tekrar edersen zaten kafana oturuyor. Özellikle tarih'te kronolojik olarak ilerlemek en iyisi. Edebiyatta bazı yazarları ezberlemek gerekli olabilir belki ama oturup saatlerce ezberlenecek bir içerik yok. Bu üç ders için de benim hocam kanalını öneririm. Coğrafya için coğrafyanın kodlarını öneririm. Ama sakın edebiyatı türkçenin matematiği ile çalışma derim. Kadir gümüş tek yol ✋ Onun dışında eğer soru çözüm olarak tarihane, ayarlı edebiyat kesinlikle tavsiye ederim.
Endişelenecek hiçbir şey yok o derslerde. Başarılar <3
tyt sosyali konu olarak çalışmadan ayt ye başlasam olur mu

inx

Fanbase Starter
Tepki
2,461
öncelikle seni asıl öne atacak şey matematik olduğundan sözele çok takıp sayısalı boşlama diye giriş yapayım.
coğrafya için harita bilmek çok önemli hangi şehir hangi ülke nerede bildiğinde yarım bir bilgiyle haritalı sorular çok kolay oluyor. bazı taktikler var zaten iklim vs. ile ilgili kısa bir araştırmayla çoğunu halledersin.
tarih biraz zorlayabilir (bilgi kısmı)
edebiyatda belli başlı yazarlar ve eserler sorulur zaten onlara dikkat et bir de yakın tarihte ölen yazar şair olduğunda sorulma ihtimali çok yüksek oluyor demişti hocamız yine böyle biri varsa falan kısaca göz gezdirirsin. bir de tarihte tyt ayt ayrımı yok der çoğu kişi ki doğru da genel çalışırsın o yüzden