Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Haber Eski Di̇a Üyesi Somyi Hapse Atılırken,Burning Sun Suçluları Dışarıda! Adalet Nerede?!

JeyKey

Rookie Idol
Tepki
683
Eski DİA üyesi Somyi , ajansının CEO'suna asılsız tecavüz iftirası atması nedeniyle 1yıl 6 ay hapis cezası aldı.Somyi mahkemede,CEO'nu ittikten sonra onun ofisinden kaçtığını söylemişti ama bulunan CCTV görüntülerine göre o gün Somyi CEO'nun ofisinde rahatlıkla oturup elektron sigara içiyordu.Somyi'nin cezasına tepkiler sürerken,akıllara eski kpop idolü Seungrinin de bulunduğu meşhur burning sun (kpop tarihinde en büyük skandal) skandalı geldi.Seungri fuhuş,zimmet ve daha ciddi suçlardan yargılanmasına rağmen somyi ile benzer hapis cezası aldı.Bu durum, güney kore adalet sisteminde cinsiyet ayrımcılığını dönüm noktası haline getirdi ve insanların Burning Sun suçlularının daha fazla sorumlu tutulmasını talep etmesini sağladı.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20240326-005737_Chrome.jpg
    Screenshot_20240326-005737_Chrome.jpg
    113.3 KB · Görüntüleme: 5
Son düzenleme:

Valin

Rookie Idol
Tepki
1,079
Yani hiç şaşırtmadı beni bu durum. Kore'de kadınlara ve erkeklere bakış açısı bizim ülkemizdekine çok benzer olduğu için.
Kızın cezasını çekmesi gerekli zaten yaptığı suç ama öte yandan diğer şahısın yaptıklarının yanına kalıyor oluşu ve hala aynı şekilde bir pislik oluşu aşırı can sıkıcı. Ramazan ramazan birileri hakkında kötü teoriler üretmek istemiyorum ama hiç sanmıyorum ki bu insan bu işerden tamamen elini ayağını çekmiş olsun

Konu Sahibi
JeyKey

JeyKey

Rookie Idol
Tepki
683
Yani hiç şaşırtmadı beni bu durum. Kore'de kadınlara ve erkeklere bakış açısı bizim ülkemizdekine çok benzer olduğu için.
Kızın cezasını çekmesi gerekli zaten yaptığı suç ama öte yandan diğer şahısın yaptıklarının yanına kalıyor oluşu ve hala aynı şekilde bir pislik oluşu aşırı can sıkıcı. Ramazan ramazan birileri hakkında kötü teoriler üretmek istemiyorum ama hiç sanmıyorum ki bu insan bu işerden tamamen elini ayağını çekmiş olsun
Kesinlikle katılıyorum
Böylesine büyük bir skandalın içinde bulunan insanlara daha büyük ceza gerekliydi.Yazık cidden