Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Haber Eski Kpop Idolü Saldırıya Uğradı

JeyKey

Rookie Idol
Tepki
671
Eski YPDA üyesi ve şuanki Afreeca yayıncısı Ju Yu Jeong menajeri tarafından kaçırılıp saldırıya uğradığını açıkladı.14 Nisan'da kaçırılan Ju Yu Jeong 2023'ten beri tanıyıp güvendiği menajeri tarafından kaçırıldı parası ve eşyaları elinden alındı ve sonra da menajeri tarafından saldırıya uğradı.Ju Yu Jeong kaçmayı başardı,şu an hastanede ve yaralı onu kaçıran menajer ise henüz yakalanmadı.
Ju Yu Jeong açıklama gönderisi;
"Merhaba.Ben Ju Yu Jeong,birçok kişinin endişeli olduğunu biliyorum bu yüzden kendimi toparladıktan sonra bir güncelleme yapmak istedim.Gazetecilerden birçok arama aldım, ancak ailemle birlikte bu olayın kamuoyuna açıklanmasını istemiyoruz,bu nedenle lütfen benimle iletişime geçmekten kaçının.

14 Nisan'da hayatım boyunca beni takip edecek bir olay yaşadım.Kaçırıldım,hapsedildim,ölümle tehdit edildim,soyuldum ve saldırıya uğradım.

Afreeca adı-Minyoung
Gerçek adı-Go X Joon (Suçlu olsalar bile tam adlarını ifşa etmemem söylendi.)

Bu kişi 2023'ten beri kamuoyu,yayıncılık ve benzeri haberleri bildirmek için benden her ay para alan bir bireydi.Yaşı da dahil olmak üzere diğer detayları bilmiyorum çünkü polis benimle paylaşmadı.

14 Nisan pazar günü işe vardım ve Menajer "A" ,ofisin önünde olduğunu ve bir tanıdığının yeni açtığı bir mağazadan hediye getirdiğini söyleyerek bana ulaştı.2023'ten beri bana yardımcı olduğu için Menajer A'ya güvendim ve onları selamlamak için gittim.Bana imza atmam için bir kalem verdi ve imzalamam gereken yeri sorduğumda araba koltuğunu kaplayan gömleğe imza atabileceğimi söyledi.Ünlü yayıncıların da bunu yaptığını gördüğüm için gömleğe imza attım.Ancak gömleği imzalarken burnum ve ağzım aniden kapatıldı,küfürler ve saldırılar eşliğinde arabanın içine itildim.Gitmelerini yalvarsam bile bana bıçak çektiler ve beni bıçaklayacaklarını söylediler.Bana,öldürülsem bile sadece 7 yıl hapis cezası alacaklarını söylediler.Ayrıca bana 'BJ-i biliyor musun? Yalan söyledikleri için kardeşlerim tarafından saldırıya uğruyorlar.' Ve 'sana da aynısını yaparız dediler.'
Daha sonra bagaja yerleştirildim,kollarım ve bacaklarım bağlandı ve bu olayın sebebinin onlara ve izleyicilere karşı kibirli davranmam olduğunu söylediler.Olay,maaş gününün ertesi günü gerçekleşti ve bana yeterince para vermediğimi söylediler.Bazı hararetli tartışmalar oldu ama her şeyin çözüldüğünü düşündüm.Telefonumu aldılar şirket ve aile grubunun sohbetlerinin nerede olduğunu sordular.KakaoTalk'ta tüm sohbetlerin olduğunu söyledim.

(Babama 'biraz geç kalırım ,lütfen anlayışla karşıla' ve aileme 'bugün işe gitmeyeceğim çünkü iyi bir şey oldu' mesajını gönderdiler.)

İşe dönmeme izin vermelerini,ne isterlerse vereceğimi söyledim.Ayrıca bir yayıncının aniden ortadan kaybolmasının ne kadar tuhaf olacağını da gündeme getirdim.Menajer Chun'dan arama geldiğinde,beni kaçıranlar titreyen bir sesle konuşursam beni öldüreceklerini söyleyerek bıçak çektiler.Ancak Menajer Chun,KakaoTalk mesajlarımdaki ve sesimdeki tutarsızlığı farketti ve babamı arayarak durumumu kontrol etti.Babam olağandışı bir şey olmadığını söyleyince,Menajer Chun durumu polise bildirdi.Polis benimle temasa geçti,ancak Menajer A telefonu açtı ve benim erkek arkadaşım olduğunu ,bir kavgadan sonra konuştuğumuzu ve yakında eve döneceğimi söyleyerek yalan söyledi.Polis daha fazla bir şey yapmadan bu yalana hemen inandı.Menajer Chun'un polise yönelik küfürlerini de duyabiliyordum.Sonra beni kaçıranlar,paramı kendi hesaplarına aktardılar,telefonumu kapattılar ve sessiz kalırsam beni bırakacaklarını söylediler."

KAÇIŞ;
"10 ila 15 dakika geçmişti ve hâlâ geri dönmemişlerdi.Kaçmazsam her an ölebileceğimi düşündüm.Ellerime ve ayaklarıma bağlı olan ipleri çözmeye çalıştım ve başardıktan sonra öne doğru hareket ederek sürgülü kapıyı açtım.
Kaçtım ve yakındaki kuaföre koşarak yardım istedim.Polisi aradılar ve daha önce temas kurduğum karakol olay yerine geldi.Suçluların yakalanmadığına inanıyorum.Şu anda kırık burun,yüz yaraları ve bilek yaralanmaları nedeniyle hastanedeyim.Polis şu anda soruşturma yürütüyor ve suçlular yakalanmadı.Daha fazla detay paylaşamıyorum.Suçlular yakalanana kadar yayın da yapamayacağım.

Endişe verdiğim için özür dilerim.
İyileştikten sonra geri döneceğim."
Screenshot_20240417-230126_Chrome.jpg

Son düzenleme:
Konu Sahibi
JeyKey

JeyKey

Rookie Idol
Tepki
671
Resmen filmlerde gördüğümüz olayı gerçekten yaşamış. Toparlanması çok zor olacak ama umarım iyi olur. Suçluların düzgün bir ceza alacağını sanmıyorum Kore 'nin bizden pek farkı yok🙁
Çoğu kişi Kore'yi abartıyor ama tüm ülkeler aynı.Her ülkenin iyisi de kötüsü de var onların bizden tek farkı çekikgözlü olmaları.Ve kanunlarına gelince cidden çoğu zaman kadınların yok olmasını isteyen bir toplum olduğunu düşünmeye başlıyorum...

comealongwthme

Trainee
Tepki
132
Film sahnesi gibi, olayın acı yanı ise seni öldürsem 7 yıl yatar çıkarim sözü, abi var ya bunları alıp meydanda öyle bir hale getirecrksin ki keşke 7 yıl yatıp çıksaydım diyecekler.

Konu Sahibi
JeyKey

JeyKey

Rookie Idol
Tepki
671
Film sahnesi gibi, olayın acı yanı ise seni öldürsem 7 yıl yatar çıkarim sözü, abi var ya bunları alıp meydanda öyle bir hale getirecrksin ki keşke 7 yıl yatıp çıksaydım diyecekler.
Kadının burnunu kırmışlar bir de şerefsizler.
Yüzüne çok fazla şiddet uyguladıkları Jeong'un ifadesinden belli...
Zaten bunca şeye rağmen yakalansalar bile polis fazla bir şey yapmaz.Sonuçta ortada kalan kadın yani ona bir şey olsa sorun olmaz🙄

comealongwthme

Trainee
Tepki
132
Kadının burnunu kırmışlar bir de şerefsizler.
Yüzüne çok fazla şiddet uyguladıkları Jeong'un ifadesinden belli...
Zaten bunca şeye rağmen yakalansalar bile polis fazla bir şey yapmaz.Sonuçta ortada kalan kadın yani ona bir şey olsa sorun olmaz🙄
Cidden var ya, her şey bizim üstümüze kalıyor ve cidden durum artık dayanılmasi zor bir hal alıyor. İnsanların canı bu kadar basit değil niye kimse bunu anlamıyor? Ben kaldıramıuorum böyle şeyleri cidden tepwm atıyor

Konu Sahibi
JeyKey

JeyKey

Rookie Idol
Tepki
671
Cidden var ya, her şey bizim üstümüze kalıyor ve cidden durum artık dayanılmasi zor bir hal alıyor. İnsanların canı bu kadar basit değil niye kimse bunu anlamıyor? Ben kaldıramıuorum böyle şeyleri cidden tepwm atıyor
Şimdiye kadar gereksiz olarak görüldük bundan sonra da öyle olacak sanırım...Kim ne derse desin bunun sebebi de biziz aslında.Bir kadının 1 oğlu 1 kızı olduğunda hangisine adaletli davranır? Tabii ki biricik oğluna.E çocuk da böyle görmüş böyle de büyüyecek.Sonuçta insana küçük yaşlarda ne aşılanırsa büyüdüğünde de onu uygular

Konu Sahibi
JeyKey

JeyKey

Rookie Idol
Tepki
671
Evet evet burdan biri atmıştı haberi, hatırladığım kadarıyla. Kadınlar bir olaydan şikayetçi olduğunda hiçbir şey yapılmıyor, daha sonra kadınlar aynı olayın erkeklerin yaşadığına dair yalan bir haber yapıyorlar ve o zaman ciddi önlemler falan alıyorlardı. Kadınların onların gözünde, hatta yasalarında bile zerre değeri yok
O haberi daha önce görmedim ama bir erkek suçluyla bir kadın suçluya yanaşmalarından anlamıştım.Burning sun olayında çok konuştukları adaletlerini de görmüştük 🥲

comealongwthme

Trainee
Tepki
132
Şimdiye kadar gereksiz olarak görüldük bundan sonra da öyle olacak sanırım...Kim ne derse desin bunun sebebi de biziz aslında.Bir kadının 1 oğlu 1 kızı olduğunda hangisine adaletli davranır? Tabii ki biricik oğluna.E çocuk da böyle görmüş böyle de büyüyecek.Sonuçta insana küçük yaşlarda ne aşılanırsa büyüdüğünde de onu uygular
Bu kader mi değil mi diye çok düşünüyorum bazen. Sonunda sadece saf bir nefret ediniyorum o da bana kalıyor