Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Haber Exo'dan Do Kyung-Soo Sm'den Ayrılıyor…

chewy

Fanbase Starter
Tepki
2,219
EXO'dan Do Kyung-soo (D.O.), SM Entertainment'tan ayrılıp, yeni bir ajans kuruyor.

Ayın 18'inde birçok sektör kaynağına göre Do Kyung-soo, çıkışından bu yana yanında olan yönetim müdürüyle birlikte kendi ajansını kuruyor.

Do Kyung-soo'dan bağımsız olan yönetim direktörü EXO hayranları arasında iyi bilinen bir isim. Bunun nedeni Do Kyung-soo'nun kabul konuşmaları veya röportajlar gibi resmi ortamlarda bundan birkaç kez bahsetmiş olmasıdır. Sadece şarkıcı olarak değil oyuncu olarak da aktif olan Do Kyung-soo'nun bir proje üzerinde çalışırken en çok ilgili yönetmene danıştığı biliniyor.

2012 yılında EXO olarak çıkış yapan Do Kyung-soo, 2014 yılında SBS'nin 'It's OK, That's Love' dizisiyle başlayarak aktör olarak kariyerini genişletti. O zamandan beri tvN'in '100 Days My Friend' dizisinde, 'Along with the Gods' filminde ve 'Swing Kids' dizisinde rol alarak oyunculuk becerileriyle tanındı. Geçen yaz 'The Moon'da uzayda gemisi kazaya uğrayan mürettebat üyesi Hwang Sun-woo rolünü oynayarak oyuncu olarak değerini bir kez daha kanıtladı. Geçtiğimiz günlerde 32. Buil Film Ödülleri'nde Yılın Yıldızı ödülünü kazandı.

Do Kyung-soo yeni şirkette hem EXO hem de oyuncu faaliyetlerine devam etmeyi planlıyor. Do Kyung-soo'nun kapsamını yalnızca EXO etkinlikleri ve solo şarkıcı olarak değil, aynı zamanda film, dizi ve eğlence şovları gibi çeşitli alanlarda aktif olarak genişletmesiyle yeni bir başlangıç beklentileri artıyor.

0000363691_001_20231018183601537.jpg

Kaynak:

-

Geçenlerde Cube'a katılacağı söylenmişti ancak attan inip eşeğe binmez bence D.O. Tanıdığı biri ile ajans açması daha mantıklı geliyor ki

En çok yorucu şeyler Blackpink'in sözleşmesi ve Exo'nun sözleşme işi. Ah ah bu grupların fandomunda olanlara tanrı yardım etsin 🙌

Ü

Üye silindi 187

İlk bakışta hepsinin solo işleri için kendine ajans kurması güzel geliyor evet ama cidden 8 üye de sırf daha iyi solo alabilmek için ayrı ayrı ajans mı kuracak sonuçta chen'in durumu belli,xumin fandom tarafından göz ardı ediliyor.Keşke sm ile ne olursa olsun sözleşme yenilemeselerdi.

erigom

Fanbase Starter
Tepki
2,515
GÜNÜN EN GÜZEL HABERİ 🥳🥳🥳🥳 sm asla ksoonun solosu icin destek vermedi adam 2 albüm cıkardı ikisi de promosuzdu resmen fandom gücüyle dinlenme kazandı kendi ajansını kurması onun icin en mantıklı olanı ayrıca exo ile devam edeceğinden hic süphem yok adam kac kere oyunculuk kariyerim exo'nun önüne gecerse anında bırakır exoyla devam ederim dedi ksoo'nun bu sözlerine sonuna kadar güveniyorum

Konu Sahibi
chewy

chewy

Fanbase Starter
Tepki
2,219
SM'in Kyungsoo'nun sözleşmesiyle ilgili açıklaması:
"Doh Kyungsoo ile olan özel sözleşme Kasım ayı başlarında sona erecek. Doh Kyungsoo ile yapılan görüşmenin ardından EXO'nun faaliyetlerinin SM ile devam etmesine ve oyunculuk ve kişisel faaliyetlerin bir yönetici tarafından bağımsız olarak kurulan yeni bir şirket aracılığıyla yürütülmesine karar verildi."

20231018_133824.jpg

Müstesna

Fanbase Starter
Tepki
1,904
Bu son ayrılan idollerden de anlıyoruz ki idolleri sm'ye bağlayan lee soo man mış. Lee so man gitti ortaklık bitti. Özellikle baekhyun'un kendi şirketini kurup ayrılması zaten en büyük kanıtıydı.(baekhyun sanki diğer exo üyelerine göre daha yakındı lsm ile). Ben zaten d.o. nun ayrılacağını düşünüyordum. Bir oyunculuk şirketine geçer diye tahmin ediyordum ama bir yandan da solo şarkıcılık işlerini de yürütmesi için oyunculuk şirketi olmazdı. Başka herhangi bir şirket de hem oyunculuğunu hem kendi istediği solo şarkıcı kariyerini yönetemezdi bence. Kendi şirketini kurması en mantıklısı. Umarım bundan sonrası daha güzel olur onun için.

Tepki
1,364
İlk bakışta hepsinin solo işleri için kendine ajans kurması güzel geliyor evet ama cidden 8 üye de sırf daha iyi solo alabilmek için ayrı ayrı ajans mı kuracak sonuçta chen'in durumu belli,xumin fandom tarafından göz ardı ediliyor.Keşke sm ile ne olursa olsun sözleşme yenilemeselerdi.
EXO üyelerine SM altında bir şirket açma izni verilseydi bunlar yaşanmazdı. Şimdi hepsi mecburen kendi şirketini kuruyor. Promo vermeyen SM altında solo kariyerini yönetmek akıllıca değil bence. Keşke tek bir şirket altında hem solo hem de grup işleri halledilebilseydi ama artık mümkün değil bu.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

EXO'dan Do Kyung-soo (D.O.), SM Entertainment'tan ayrılıp, yeni bir ajans kuruyor.

Ayın 18'inde birçok sektör kaynağına göre Do Kyung-soo, çıkışından bu yana yanında olan yönetim müdürüyle birlikte kendi ajansını kuruyor.

Do Kyung-soo'dan bağımsız olan yönetim direktörü EXO hayranları arasında iyi bilinen bir isim. Bunun nedeni Do Kyung-soo'nun kabul konuşmaları veya röportajlar gibi resmi ortamlarda bundan birkaç kez bahsetmiş olmasıdır. Sadece şarkıcı olarak değil oyuncu olarak da aktif olan Do Kyung-soo'nun bir proje üzerinde çalışırken en çok ilgili yönetmene danıştığı biliniyor.

2012 yılında EXO olarak çıkış yapan Do Kyung-soo, 2014 yılında SBS'nin 'It's OK, That's Love' dizisiyle başlayarak aktör olarak kariyerini genişletti. O zamandan beri tvN'in '100 Days My Friend' dizisinde, 'Along with the Gods' filminde ve 'Swing Kids' dizisinde rol alarak oyunculuk becerileriyle tanındı. Geçen yaz 'The Moon'da uzayda gemisi kazaya uğrayan mürettebat üyesi Hwang Sun-woo rolünü oynayarak oyuncu olarak değerini bir kez daha kanıtladı. Geçtiğimiz günlerde 32. Buil Film Ödülleri'nde Yılın Yıldızı ödülünü kazandı.

Do Kyung-soo yeni şirkette hem EXO hem de oyuncu faaliyetlerine devam etmeyi planlıyor. Do Kyung-soo'nun kapsamını yalnızca EXO etkinlikleri ve solo şarkıcı olarak değil, aynı zamanda film, dizi ve eğlence şovları gibi çeşitli alanlarda aktif olarak genişletmesiyle yeni bir başlangıç beklentileri artıyor.

Ekli dosyayı görüntüle 16831

Kaynak:

-

Geçenlerde Cube'a katılacağı söylenmişti ancak attan inip eşeğe binmez bence D.O. Tanıdığı biri ile ajans açması daha mantıklı geliyor ki

En çok yorucu şeyler Blackpink'in sözleşmesi ve Exo'nun sözleşme işi. Ah ah bu grupların fandomunda olanlara tanrı yardım etsin 🙌
Kendi için en doğru olanı yapıyor. SM solo albümlerine doğru dürüst promo vermemişken solo işleri için SM'den hala medet umması saçma olursu zaten. Bu bir çok EXO üyesi için geçerli bu arada.

Lili Beth

Fanbase Starter
Tepki
1,358
Keske ikon gibi hepsi ayrilip baska bir sirket altinda toplansalardi umarim hepsi icin hayirlisi olur hepsi mutlu ve basarili olsun

romo

Trainee
Tepki
217
Sözleşme Kasım ayında bitiyormuş ben Suho hariç bütün üyelerin ayrılacağını düşünüyorum bence sechan olayı da doğruydu
Sechan olayının doğru olduğunu ben de düşünüyorum ancak Suho hakkında yazdığını bilemedim. Neden böyle düşünüyorsun?

Lalin354

Trainee
Tepki
2

Ekli dosyayı görüntüle 16831

Kaynak:

-

Diğer SM'le sözleşmeyi fesheden Baekhyun, o da I&B100 adında eğlence şirketi kuruyor. Ayrıca Xiumin ve Chen ile solo albümleri de çıkacak ama onlar hala SM'le sözleşmesi bitmedi, yenilediler. Yıllardır Suho SM'le grupça sözleşmeyi yenilemeyip şirket kuracak, EXO9 üye ile devam edecek diye yırtınıyoruz ama ondan önce Soo ve Baek kendi şirketlerini kurdu. Tabii Baekhyun da bu arada EXO ile birlikte devam edecek hatta SM'le birlikte işbirliği yapacak.

Sözleşme Kasım ayında bitiyormuş ben Suho hariç bütün üyelerin ayrılacağını düşünüyorum bence sechan olayı da doğruydu
SeChan olayı ne? Noldu ki, albümleri mi engellendi.

Kötü nun kötüsünü gördük daha ne olabilir kii 😪😪
Daha kötü ne olabilir ki dediğim zaman daha kötüsünü yaşadığım için diyemiyorum artık bunu, bence çağırıyoruz kötüyü, bırakalım artık :'(

Son düzenleme: