Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Bilgi Köşesi Feminizm Ne Değildir?

Tepki
1,364
Çünkü onların bakış açılarına tamamen ters, kendi rahatlarını bozacak güya otoriterilerini tehlikeye sokacak davranışlar bunlar. İşte tüm bu nedenlerin de katkısıyla evliliğe çok uzak bakıyorum.
Bu olumsuz örnekleri baz alıp bir şeyleri yaşamaktan korkmayın. Herkes illaki evlensin kafasında hiç değilim. Artık evlenmem herhalde dediğim bir zamanda eşimle tanıştım çünkü. Bence kendinizi bu şekilde şartlandırmayın. Doğru olduğunu düşündüğün biri çıkarsa karşına zaten evlenmek istersin. Böyle biri çıkmazsa da evlenmiş olmak için evlenmeyecek bilinçtesin zaten. Ben sadece kendini şartlayıp hayatını paylaşacak biri bulduğunda bir şans vermen gerektiğini düşünüyorum ama tabiki sen kendi hayatını benden daha iyi düşünürsün ❤️
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Ay tek tek tüm yorumlara cevap vermeye yetişemedim ama hepinize çok çok katılıyorum ballı lokumlarım. Bazılarınızın radikal, bazılarınızın da liberal feminizme kayan düşünceleri olduğunu görüyorum. İlgilenenlere detaylı araştırmalar yapmalarını öneririm. Bu konuda bulduğum kaynakları da daha sonra paylaşabilirim sizinle. 💜

Bu arada @ahjummademebozuluyorum seni öyle iyi anladım ki... Aynı şekilde benim nişanlım da öyle. Çok şükür o kendi aile evinde de sürekli ev işine yardım eden biri ama arada birlikte gittiğimiz akraba/arkadaş evlerinde onun da çalıştığını gören akrabalarımız ve arkadaşlarımız bana "Ne kadar şanslısın..." diyor. "Evet şanslıyım ama onun gibi harika biriyle tanıştığım için, yoksa ev işi yaptığından değil yani," diyesim geliyor çoğunlukla. kldjgflhkdlkl Ki burada harika olduğunu düşünmemin sebebi de, beni bir ev robotu olarak değil de insan olarak görmesinden kaynaklı. Yani normal bir insan bulabildiğim için şanslı hissediyorum, zira bu devirde o da kalmadı. :') Neyse aman aman size de bize de maşallah. Eşinin yaklaşımını çok sevdim, Allah hep mesut etsin sizi. 💜💜
Bu durum herkesin başına gelebiliyormuş demek ki. Ben de eşim yardımsever bir insan olduğu (Herkese karşı öyle. Yardım isteyen hatta yardıma ihtiyacı olduğu halde istemeye istemeye çekinen kimseyi geri çevirdiğini görmedim bugüne kadar. Beni en çok etkileyen özelliğinden biri bu) ve bana değer verdiği için şanslıyım. Allah hepimizi insana insan olduğu için değer veren insanlarla karşılaştırsın inşallah ❤️

Son düzenleme:
Konu Sahibi
kayısı

kayısı

avukat kedy
Moderatör
Tepki
2,100