Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Sizce Neden Koreli Erkeklerin Çoğu Feminizmden Bu Kadar Nefret Ediyor?

Nayna

Fanbase Starter
Tepki
1,846
Bence sadece koreli erkekler değil neredeyse tüm erkekler içten içe feminizmden nefret ediyor. Feminizmi kadınların erkeklerden üstün olmasını savunduğunu sandıkları için kendi işlerine gelen onları yücelten ataerkil sistemin çökmesinden korkuyorlar ve kadının onlardan üstün olmasını bırak eşit olması fikrine bile dayanamıyorlar. Çoğu zamanda hınçlarını hasetlerini sosyal medyada kadınların memesine poposuna kilosuna namusuna şerefine hatta düşünce yapısına bile sallamakla çıkarıyorlar. Hepsinden nefret ediyorum

Nora

Rookie Idol
Tepki
1,431
Kore'nin genelinde kadınların değersiz görüldüğü bi ataerkillik hakim hepimiz biliyoruz artık. Hayat müşterektir anlayışı çoğu ülke gibi oraya da tam anlamıyla ulaşamamış. Kadınları erkeklere hizmetçi olarak görmekte bizim ülkenin paralel evrendeki karşılığı gibiler. Kafa yapıları bizdeki kadın kocası evi için saçını süpürge etmeli fikrine çok benzer.
Kadınlar artık bu durumu reddediyor. Işyerinde eşit koşullar, eşit maaş talep ediyorlar. Evdeki iş yüküne kocaları da ortak olsun istiyorlar ama erkekler ouww hepiniz erkek düşmanısınız diye ayılıp bayılıyor. Bi noktada rahatları bozulmasın istiyorlar bence. Dünyada feminizm kadın-erkek eşitliğini savunurken Kore'de bu erkek düşmanlığı olarak görülüyor nedense.

melissa

Trainee
Tepki
56
Ya ben bu konuda baya bir ikilemdeyim aslında. Kore de yaşayan,oraya giden,deneyimleyen insanlar aslında kadınlara çok saygı duyulduğunu,üstün gorulduklerini falan anlatmıştı. Hatta Kore'ye giden bir arkadaşım gece dörtte korkmadan kulaklıkla yürüdüm demişti. Ama mesela sosyal medya sitelerinde de böyle şeyler okuyunca arada kaldım. Kore senin safın belli değil rengin belli değil kesin arkadaşım sen?

melissa

Trainee
Tepki
56
Ya bu güvenli olma mevzusunda ama Katar,Bahreyn falan da güvenli diyorlar suç oranları da çok düşük ama oralarda feminizm'in durumu nedir acaba 😬
Yani ben Doğu ülkelerinin ne olursa olsun mental açıdan çok geri olduğunu dusunuyorum. Katar matar falan ama eminim kadınlar çok zorlanıyordur orda.

Gamze

Trainee
Tepki
111
Kadınların çalışması ve söz sahibi olması erkeklerin işine gelmiyor çünkü. Kore'de de normalden fazla rekabet olduğu için kadınların çalışmaması da işlerine gelecek. Böyle iğrenç tutumlari sayesinde doğum oranlari çok az zaten. Kadınlar da akillandiklari için ne evlenmek ne de çocuk yapmak istiyor. Azcik akılları varsa kadınların haklarını arttırırlar da anca öyle ırkları yok olmaz böyle giderse yakında kendi ulkelerinde bebek kalmayacak.

Nayna

Fanbase Starter
Tepki
1,846
Ya ben bu konuda baya bir ikilemdeyim aslında. Kore de yaşayan,oraya giden,deneyimleyen insanlar aslında kadınlara çok saygı duyulduğunu,üstün gorulduklerini falan anlatmıştı. Hatta Kore'ye giden bir arkadaşım gece dörtte korkmadan kulaklıkla yürüdüm demişti. Ama mesela sosyal medya sitelerinde de böyle şeyler okuyunca arada kaldım. Kore senin safın belli değil rengin belli değil kesin arkadaşım sen?
Bundan bir kaç yıl önce gitmiştim ben koreye o zamanlar orada oturan ve beni davet eden arkadaşım asla gece dışarı çıkmamamı söylemişti. Çoğu zaman sarhoş adamlar kadınların peşine takılıyorlarmış. Bir de asla bara tek başına gitmemek gerekiyormuş çünkü sarhoş olduğunda senin isteğin olup olmamasını umursamadan tacizde bulunan çok oluyormuş o yüzden genelde hep kızlar 5 6 kişi birlikte gidiyorlarmış. Şahsen ben avrupada yaşadığım yıllar boyunca gece 12 den 4 e kadar barda oturduğumu da biliyorum. Hiç kimse de başını kaldırıp bakmazdı. Ama asyada öyle değil gözleriyle yedikleri yetmiyormuş gibi birde gotoğraf çekmeye çalışıyor çoğu asyada

Sweet Mimosa

Fanbase Starter
Tepki
4,077
Yanlış bilmiyorsam İsviçre kadınlara oy hakkını 1970-1960larda mi ne verdi
Öyleymiş bu arada en son İsviçre de bir kanton Avrupa'da kadınlara seçme ve seçilme hakkını tanımış 1991 de.Diger kantonlar daha erken ama onlarda Max 1950lerde

• Alev
Reactions: ask

İyi Düşün

Trainee
Tepki
246
Kore Ataerkil sistem ile insan yetiştiren bir yer ve aşırı cinsiyetçiler. Sadece Koreliler de değil bence erkeklerde genel mana da bir güçlü kadından korkma eğilimi var. Ne istediğini bilen kolay kolay manipüle edilmeyen kadınlar genel de yalnız oluyor. Özellikle erkeklerin kendilerinden yaşça küçük kızlara ilgi duymasında da bu var. Kolayca hükmedip manipüle edeceklerini düşünüyorlar. Feminizmin güçlenmesini kadınların daha çok söz almasını bu yüzden istemiyorlar.

Lilyy

Rookie Idol
Tepki
891
Feministlik eşitliği savunmak demek ama bir sürü kişi kadınların üstün olduğunu savunmak sanıyor.Erkekler kadınların üstün olduğu düşüncesini sevmiyorlar ve sadece korede değil dünyanın her yerinde feminizme karşı bir nefret var.