Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Haber Fransa'da Devlet Okullarında Abaya Giyilmesi Yasaklanıyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ask

Fanbase Starter
Tepki
4,562
Ne tesadüf ben de hep o yaşta kapananların kendi isteğiyle kapandığını gördüm. Çevrende gördüğün birkaç örnekle genelleme yapmanın bir manası yok. Sana yanlış gelir ama ''istismar'' diye nitelendirilecek bir durum yok o yaştaki insanların dini konulara aklı basar. Aile zorlarsa istismardır, fakat her o yaşta kapanana seçim hakkı elinden alınmış demek saçma. Seçimini başörtü takmaktan yana kullanmış demek ki.
Hic twittera falan girmiyorsun sanirim. İnsanın hevesleri ozencleri vardır 14 yasinda insan dinine karar veremez belli bir mantik oturtmamistir ailesini dinliyordur bunu istedigini dusunup 14 yasinda kapanirsa ama sonra hayatta kacirdigini dusundugu seyleri yapmak isterse insanin ustunde nasil bir baski olur biliyor musun? Aile baskisi, toplum baskisi vs. Bence bu kanun ayrimciligi acisindan cok kotu ama cocuklari koruma konusunda iyi insan 18 yasinda daha mantikli karar verir toplum ve aile baskisi bir nebze de olsa kalkar ve istemedigi şeye karsi koyabilir

romo

Trainee
Tepki
217
bebegim bu yas grubu cocuk olsa da asagi yukari hangi inanisa inanacaklari ya da ne giyecekleri konusunda dikir sahibi olacak olgunta oluyor. ayrica insanlarin ne giyeceklerine karisacak konumda da degiliz. bizim yapmamiz gereken onlara egitim gibi temel haklarini vermek
ya affedersin ama bu cevap bana 15 yaşında psikolojik olarak çok olgun ve 20 yaşındaki bir erkekten daha yetişkin olan kız evlenebilir fikriyle aynı vibe'ı veriyor

ask

Fanbase Starter
Tepki
4,562
bebegim bu yas grubu cocuk olsa da asagi yukari hangi inanisa inanacaklari ya da ne giyecekleri konusunda dikir sahibi olacak olgunta oluyor. ayrica insanlarin ne giyeceklerine karisacak konumda da degiliz. bizim yapmamiz gereken onlara egitim gibi temel haklarini vermek
Biz karisamayiz tabii de ailesi karisan zorla kapanan cok fazla insan var en azindan bunun onune gecebilir dusununce
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

@Uranyum bence bu konuyu kapatın niye hassas seyler tartisip can sıkalım

Konu Sahibi
Ü

Üye silindi 189

ya affedersin ama bu cevap bana 15 yaşında psikolojik olarak çok olgun ve 20 yaşındaki bir erkekten daha yetişkin olan kız evlenebilir fikriyle aynı vibe'ı veriyor
bu cevabimda pedifiliyi nereden benzettin anlamadim ama her turlu kastim o degildi. bahsim basortu taksin ya da takmasin kisinin elinden egitim gibi temel bi ihtiyacini kiyafetleri yuzunden almamaliyiz. cidden sozlerim cok yanlis yerlere cekiliyor gibi hissrdiyorum. egitim haklarinin insanlarin elinden alinmasini anlatan bi konu nasil oldu da 15 yasindaki kiz basortusu takmali mi tartismasina dondu cidden

Moderatörün son düzenlenenleri:

romo

Trainee
Tepki
217
bu cevabimda pedifikiyi nereden benzettin anlamadim ama her turlu kastim o degildi. bahsim basortu taksin ya da takmasin kisinin elinden egitim gibi temel bi ihtiyacini kiyafetleri yuzunden almamaliyiz. cidden sozlerim cok yanlis yerlere cekiliyor gibi hissrdiyorum. egitim haklarinin insanlarin elinden alinmasini anlatan bi konu nasil oldu da 15 yasindaki kiz basortusu takmali mi tartismasina dondu cidden
o yaştaki bir çocuğun rızasının nasıl istismar edilebileceği ve üzerine ne kadar çok yorum yapılabileceğine dair bir örnek verdim sadece. bunu bir standartı yok

Konu Sahibi
Ü

Üye silindi 189

Biz karisamayiz tabii de ailesi karisan zorla kapanan cok fazla insan var en azindan bunun onune gecebilir dusununce
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

@Uranyum bence bu konuyu kapatın niye hassas seyler tartisip can sıkalım
askim tabii ki de aile baskisiyla yapilan istismara karsi cikacagiz ama kendi istegiyle de yapmis olabilir. ayrica aile baskisiyla kapanmissa daha kotu cunku okulda basortusu takamayacaksa ailesi hic okula gondermez o yuzden devletein egitim haklarini bu kadar kisitlamamasi gerekiyor.

ve evet yorumlari kapaticam sanirim. egitim haklarinin kisitlanmasini anlatan bi konu insanlarin degerlerine, inanclarina, gorunuslerine geldi ve bunu okuyup kotu hissedecek kisiler olabilir bu durumdan hoslanmadim.

gunun sonunda hepimiz insaniz. belirli bi kesime duydugunuz hakli nefretten oturu herkesi ayni kefeye koyup yargilamayin lutfen. bunu okuyan kisi bunu cok yanlis anlayip kotu, dislanmis, otekilesmis hissedebilir. birbirimizi kirmayalim. (bu yazdiklarim belirli bi kisiye itafen falan degil yanlis anlamayin lutfen genel, kimseyi hedef gostermeden konusuyorum)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...