Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

İdol Hayranları Yasa Dışı Oylar Kullanırken Yakalandılar

chewy

Fanbase Starter
Tepki
2,219
image.png

Oyların ayrıntılarını inceledikten sonra, bazı kullanıcıların hileli yöntemlerle çok sayıda "kalp atışı" elde etmek için uygulamada oluşan bir boşluğu suistimal ettiğini doğruladık. Yasadışı olarak elde edilen kalp atışını inceledikten sonra düzeltmek için önlemler aldık.

Ayrıca bu şekilde elde edilen kalp atışları ile yapılan oy sayısı da düşüldü.
EXO: 5.612
ZB1: 10.334
Shownu x Hyungwon: 1.100
NCT Dream:1,167
Jungkook: 195.167

Son sıralama

image (1).png

Tepki
297
Yani taa geçen haberde sayfalarca tartıştık anlatmak istediğim buydu herkes yapıyor hile hurda bunu bir fandoma mâl edemezsiniz ki? Kpop içinde bu böyle diğer işte selana gomez fanlarıda böyleydi bieber de böyleydi ergenin olduğu her yerde böyle şeyler vardır hiç de kızmıyorum. Kendi dünyasında yarışıyor herkes kalp kırmamak daha önemli adamlar deli gibi para basıyor bizim sabi sübyanın derdi de bu gruplar napalım yani iyi olan kazansın ne diyim… biz birbirimizi yiyoruz adamlar evinde keyfinde biraz bu konuda sakinleşmeye ihtiyacımız var.

Tepki
1,364
Ekli dosyayı görüntüle 5065

Oyların ayrıntılarını inceledikten sonra, bazı kullanıcıların hileli yöntemlerle çok sayıda "kalp atışı" elde etmek için uygulamada oluşan bir boşluğu suistimal ettiğini doğruladık. Yasadışı olarak elde edilen kalp atışını inceledikten sonra düzeltmek için önlemler aldık.

Ayrıca bu şekilde elde edilen kalp atışları ile yapılan oy sayısı da düşüldü.
EXO: 5.612
ZB1: 10.334
Shownu x Hyungwon: 1.100
NCT Dream:1,167
Jungkook: 195.167

Son sıralama

Ekli dosyayı görüntüle 5067
EXOL'e neler neler dendi? Hadi o önemli değil ama EXO'nun bu oylamayı alamayacağı düşünüldü ciddi ciddi. Bu da grubun fan kitlesinin oylamayı alamayacak kadar az olduğunu düşündükleri anlamına gelir. Yıllardır EXO'nun gücünü hafife alan tipler bitmedi bir türlü.

Hellobaby

Fanbase Starter
Tepki
838
Orda da dedim burda da yazacağım. Diğer fanları nasıl eleştirdiysem öyle eleştireceğim. 200 bin oy kullanacak kadar hile yapan hilekârlar kişiler siz aşırı gereksiz birilerisiniz. Koreliler sonuna kadar da yabancı fanlara bu konuda kızmakta haklı. Başka bir ülkenin ödül törenlerine dahil olup idol olmayıp normal şarkıcıların hakkını yemeye ne hakkınız var. Başarılıysa zaten bir şekilde ödül alacak değilse de bu saçma şeylerle uğraşmayıp başarılı olmasını sağlayın

Nayna

Fanbase Starter
Tepki
1,846
Ya aslında hile hurdayla uğraşmak saçma olsa da, normal şartlarla sevdiğin şarkıya oy vermek ve onun kazandığını görmek güzel oluyor. Şu an haksız rekabete döndüğü için sıksa da insanı, aslında eğlenceli bir süreç bence.
Eskiden olsa bende verirdim sanırım oy one directiona az fanlık yapmadım ama şu an pek enerjim yok yaşlandım dnsjsj

Tepki
1,364
exo'nun hafife alındıgı yetmiyor fanları da hafife alınıyor. ama exo'nun fanları da exo gibi istedigi zaman kullerinden yeniden dogabilecek nitelikte. son zamanlarda sirketin yaptıkları, gereksiz lincler ve bu tur kucuk gorulmeler yuzunden etrafa tam anlamıyla alev sacan exo fanlarını kimse hafife almasın ahahshaha
Evet ya. Hem fandom hem de grup çok hafife alınıyor bazıları tarafından. Fandomun toksik kısmından hiç hoşlanmıyorum. Zamanında onlar yüzünden neredeyse EXO stanlamayı bırakacaktım. Hem de bu oy verin, Stream kasın, bunları yapmazsanız fan değilsiniz baskısı yüzünden. O yüzden oylamalarda oy bile vermedim. Ama geçen haberde denilenler yenilir yutulur gibi değildi. Şimdi her şey açığa çıktı. EXO'nun yaşadıklarını başka gruplar yaşasaydı fandomları EXOL gibi dimdik ayakta olur muydu merak konusu. Ben bu yönden EXOL'den razıyım.