Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

İdollerin Kamera Karşısında Doğal Olmaması

Eren yeager

Fanbase Starter
Tepki
1,914
Uygun başlık aklıma gelmedi belki söylemek istediğimi tam anlatamamış olabilirim ama demek istediğim Instagram'da bazı çeviri sayfaları karşıma çıkıyor idollerin program gibi hayran için çektikleri özel içeriklerdeki komik anları çeviyorlar karşıma takip ettiğim ve çok sevdiğim bir grup çıktı çok sevmeme rağmen objektif bir şekilde bakınca sanki bu replikleri sırf komiklik olsun diye önceden hazırlanmış gibi geldi çünkü tepkileri rol yaparmış gibiydi ve yaşadıkları şeylerde gerçeklikten uzak sitcom sahnesi gibi geldi sadece bu grup içinde değil objektif bakınca bir çok grup böyle yapıyor bilmiyorum gerek yok bunca şeye bence çok yapay duruyor

Konu Sahibi
Eren yeager

Eren yeager

Fanbase Starter
Tepki
1,914
Yani canlı yayınları bile kontrol ediliyor. İçeriklerinin doğal olmasını beklemek tuhaf olurdu o yüzden.
Evet biliyorum planlı gitmeleri gerekir ama ben daha çok youtuber lar gibi olamalarını bekliyorum yani bir konu ve konsept seçip onun üzerinden doğaçlama gitmelerini isterdim zaten Kpop idolleri oldukları için hayranlar onlardan ekstra bir mizah anlayışı beklemiyorlarki prop olmasın yeter onlar için böyle çok yapay duruyor

Konu Sahibi
Eren yeager

Eren yeager

Fanbase Starter
Tepki
1,914
Aslında bi sebebi de idolerin yersiz gafları, ya ırkçılık ile ilgili kelime kullanıyorlar yada geçmişte kötü anılan bir olaya atıfta bulunyo
Aslında ben sadece işin komedi kısmına değinmiştim çünkü bu ırkçılık konusunda korelilerin "aman bir gafta bulunmasın" diye endişe duyduğunu zanletmiyorum hatta o önceden hazırlanmış ramazanla ilgili espiri yüzünden ırkçılıktan aespa linç yemişti

bbequitedontcry

taste that pink venom
Fanbase Starter
Tepki
4,156
ee adamlar a dese skandal b dese skandal idollerin çoğu da beyin bakımndan afedersiniz yetersiz nerede ne diyeceklerini bilmiyolar o yüzden senaryo olması ve buna bağlı kalmaları hepimiz için en hayırlısı

ask

Fanbase Starter
Tepki
4,550
Uygun başlık aklıma gelmedi belki söylemek istediğimi tam anlatamamış olabilirim ama demek istediğim Instagram'da bazı çeviri sayfaları karşıma çıkıyor idollerin program gibi hayran için çektikleri özel içeriklerdeki komik anları çeviyorlar karşıma takip ettiğim ve çok sevdiğim bir grup çıktı çok sevmeme rağmen objektif bir şekilde bakınca sanki bu replikleri sırf komiklik olsun diye önceden hazırlanmış gibi geldi çünkü tepkileri rol yaparmış gibiydi ve yaşadıkları şeylerde gerçeklikten uzak sitcom sahnesi gibi geldi sadece bu grup içinde değil objektif bakınca bir çok grup böyle yapıyor bilmiyorum gerek yok bunca şeye bence çok yapay duruyor
Olabilir ama kültür farkı da var bence hem tepki olrk hem de espri olarak. Ben güldükleri cogu seye gülmüyorum ya😭

ponywinx

Judith🩷
Dance Machine
Tepki
2,847
Evet hatta bazen programa bakıyorum ilk bakışta izlerken sorun yok gibi ama dikkatlice bakınca aslında hiç olmamış bildiğin rol yapıyoruz diye bağrıyorlar tamam senaryo yazın oynayın ama inandırıcı olsun ben önceden düşünülmüş replikler demeyeyim, rol demeyeyim anlamayayım onu en azından değil mi ama