Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

İğrenç Bir Gün

Nayna

Fanbase Starter
Tepki
1,846
Bu gün bir toplantımız vardı. Toplantı öncesi hazırlanırken büyük ihtimalle yolda görseniz "ay ne tonton bir dede kesin bütün gün torunlarını sevip onlara masal anlatıyordur" diyeceğiniz 60 lı bilemedin 70li yaşlarında olan ve benim yaşımdan daha uzun süredir bu sektörde çalıştığını düşündüğüm toplantı yapılacak olan şirketin genel başkanlarından birisi yanıma geldi. En hoş tabiriyle beni jakuziye davet etti. Şok oldum hiçbir şey diyemedim koşarak gittim oradan toplantının başlamasına 10 dakika vardı ve ben dosyalarımı kontrol etmem gereken zamanı bir tuvalet kabininde yaşadığım olayı idrak etmeye çalışırken kusarak geçirdim. Ama toplantıya girdim çünkü iğrenç sözlerinin beni etkilemediğini göstermek istedim. Toplantıda kısa diyebileceğimiz bir türden elbise giymiş olan bir çalışma arkadaşım sunum yaptı. Kadına hayatında ilk defa popo görüyormuşçasına görürseniz yüzünüzü ekşiteceğiniz bir yüz ifadesiyle baktı bir saat boyunca. Toplantı sonrasıda sanki ahlaka terbiyeye çok önem veren çok dindar bir yaşlı edasıyla kadının arkasından ahlaksız,niyeti bozuk yollu gibi ifadeler kullandı. Bu aralar anlatamayacağım sebeplerden dolayı zaten tükenmiş ve yorgunken bu da son damla oldu benim için. Arabama binip randevu dahi olmadan terapistime gidiyordum üzerine kendini gençlik dizisinde sanan bir adam arkadaşlarıyla son ses müzik dinleyerek insanları rahatsız ediyordu. Sonrasında bu gerizekalı adam gelip arabamın arkasına çarptı. Ben sinirden adama bağırıken adamda gençlik dizisindeki hallerini bir kenara bırakarak asıl kendisi olan cahil salak erkek haline bürünüp bana "Kaza diye bir şey var, senin Allah korkun yok mu salak kadın"gibi söylemlerde bulundu. Artık resmi olarak tekrardan psikolojik ilaç kullanmaya başladım.İlk defa iş ortamında böyle bir şey yaşamıyorum ama en midemi bulandıranda buydu sanırım. Bunu sizi iş ortamından korkutmak için değil tehlikelere karşı gözü açık olun diye yazıyorum. Kendinize çok dikkat edin çünkü kimin nasıl biri olduğu dış görünüşünden hiç belli olmuyor. Bazı insanlar zekalarıyla kötü olmayı seçiyorlar.

Konu Sahibi
Nayna

Nayna

Fanbase Starter
Tepki
1,846
Çok geçmiş olsun 🙁 dünyanın her yerinde böyle insanlar var ne diyecegimi bilemiyorum
Adamı şikayet vs edecek misiniz ?
Hangi birini şikayet edeyimki? Ben çok yoruldum artık hakkımı aramaktan. Zaten bir geri dönüşü de olmuyor. Arabama çarpan adam arabamın masraflarını karşılayacak ama ben götüreceğim sanayiye sanki hiç işim yokmuş gibi. Yoruldum

kayısı

avukat kedy
Moderatör
Tepki
2,100
Şu ataerkilliği savunan ve iş hayatında kadınların yaşadığı zorlukları kendi nezdinde bir türlü anlamlandıramayan veya anlamlandırmaktan kaçınan elemanı çağırsanıza bi bu başlığa. Gelsin bu kızda suç bulmaya çalışsın da bi bakın ben nasıl katil oluyorum.

Bu arada çok geçmiş olsun balım. Umarım Allah belasını verir. :)

Konu Sahibi
Nayna

Nayna

Fanbase Starter
Tepki
1,846
Böylelerini şikayet edin ya. Ceza alır almaz ama yine de o suçlu psikolojisine girmeleri gerek.
Çoğunuzun duyduğu bildiği lüks bir markanın başkanlarından cumhurbaşkanının etkinliklerine falan gidiyor bahsettiğim adam yani benim onu şikayet etmemin hiçbir işe yarayacağını sanmam. Zaten hiç tanımadığı genç bir kadına böyle bir söylemde bulunan birinin ilk defa böyle bir şey yaptığını sanmıyorum. Bundan önce çok şikayet ettim ama şikayetimi gördüklerine dair bir mesaj bile almadım yoruldum.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

@Nayna 'm çok üzgünüm yaşadığın bu akıl almaz durum için. Böyle bir şeyle hiç karşılaşmamış olmanı dilerdim ama insanlar çok kolay bir şekilde kötülüğü seçiyorlar. Bazen biz ne desek ne yapsak boş geliyor. Ne kadar ve nasıl yıprandığını tahmin edebiliyorum. Tabi benim bunları anlamam, hissetmem yaşadığın durumun ağırlığını hafifletmiyor farkındayım ama yanında olduğumu, dilediğin zaman benimle konuşabileceğini hatırlatmak istedim sana. Terapi almanı destekliyorum. Bu gibi durumlar zamanla daha büyük yaralar açmadan önlemek en iyisi gibi gözükmüştür bana her zaman. Fakat bunun dışında da dediğim gibi gelip anlatabilirsin. Gerek buradan gerek mesaj olarak. Kötülüğü seçmiş olanların karşısında biz de bu şekilde durmaya ve birbirimize kenetlenmeye devam edebiliriz. Diğer yandan yine de pes etmeyişini, toplantıya girmeni ve bir şekilde hakkını savunmaya devam etmeni inan bana tüm kalbimle takdir ettim. Asıl böyle gerçek ruh hastaları yüzünden zarar gören bizler oluyoruz, çok yazık. Ama yalnız değilsin, yanındayım. Seni sevdiğimi de bil.❤️
Teşekkür ederim iyi ki varsın 💓

Son düzenleme:

Lili Beth

Fanbase Starter
Tepki
1,358
Bu gün bir toplantımız vardı. Toplantı öncesi hazırlanırken büyük ihtimalle yolda görseniz "ay ne tonton bir dede kesin bütün gün torunlarını sevip onlara masal anlatıyordur" diyeceğiniz 60 lı bilemedin 70li yaşlarında olan ve benim yaşımdan daha uzun süredir bu sektörde çalıştığını düşündüğüm toplantı yapılacak olan şirketin genel başkanlarından birisi yanıma geldi. En hoş tabiriyle beni jakuziye davet etti. Şok oldum hiçbir şey diyemedim koşarak gittim oradan toplantının başlamasına 10 dakika vardı ve ben dosyalarımı kontrol etmem gereken zamanı bir tuvalet kabininde yaşadığım olayı idrak etmeye çalışırken kusarak geçirdim. Ama toplantıya girdim çünkü iğrenç sözlerinin beni etkilemediğini göstermek istedim. Toplantıda kısa diyebileceğimiz bir türden elbise giymiş olan bir çalışma arkadaşım sunum yaptı. Kadına hayatında ilk defa popo görüyormuşçasına görürseniz yüzünüzü ekşiteceğiniz bir yüz ifadesiyle baktı bir saat boyunca. Toplantı sonrasıda sanki ahlaka terbiyeye çok önem veren çok dindar bir yaşlı edasıyla kadının arkasından ahlaksız,niyeti bozuk yollu gibi ifadeler kullandı. Bu aralar anlatamayacağım sebeplerden dolayı zaten tükenmiş ve yorgunken bu da son damla oldu benim için. Arabama binip randevu dahi olmadan terapistime gidiyordum üzerine kendini gençlik dizisinde sanan bir adam arkadaşlarıyla son ses müzik dinleyerek insanları rahatsız ediyordu. Sonrasında bu gerizekalı adam gelip arabamın arkasına çarptı. Ben sinirden adama bağırıken adamda gençlik dizisindeki hallerini bir kenara bırakarak asıl kendisi olan cahil salak erkek haline bürünüp bana "Kaza diye bir şey var, senin Allah korkun yok mu salak kadın"gibi söylemlerde bulundu. Artık resmi olarak tekrardan psikolojik ilaç kullanmaya başladım.İlk defa iş ortamında böyle bir şey yaşamıyorum ama en midemi bulandıranda buydu sanırım. Bunu sizi iş ortamından korkutmak için değil tehlikelere karşı gözü açık olun diye yazıyorum. Kendinize çok dikkat edin çünkü kimin nasıl biri olduğu dış görünüşünden hiç belli olmuyor. Bazı insanlar zekalarıyla kötü olmayı seçiyorlar.
Cok cok gecmis olsun canim umarim ******** herif karmasini bulur