Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Irkçılık

ask

Fanbase Starter
Tepki
4,566
Bir gün Quora'da Türkçe dışarıdan nasıl duyuluyormus falan diye yazıları okuyordum (bununla alakalı da baslik acarim ilgi cekici bence) sonra baska yazılara kaydım falan derken bir Fransız kadınla tanıştım iste nasılsın falan derken bana matematik dersi goruyor musunuz dedi ben de evet neden dedim o kadar gelismis insanlar oldugunuzu dusunmuyordum dedi💀 siz o kadar gelismis miydiniz ya falan dedi direkt konusmayi kestim

Konu Sahibi
ask

ask

Fanbase Starter
Tepki
4,566
Olabilir böyle şeyler, bence o kadar da kötü niyet aramamak gerekiyor. Herkes ilgili olduğu alanda bilgili olmaya özen gösterir. Dünya basınında köklü bir yerimizin olmayışı böyle şeylere sebep veriyordur belki de. Konuşmayı kesmek yahut devam ettirmek senin özgür iraden ama böyle düşünen insanların yanında bizi gayet seven, sayan insanlar da var. Kalbin kırılmasın. Dilerim ki daha güzel kendimizi ifade ettiğimiz geleceğimiz olur❤️
Ya biraz bakmistim sayfasina da genel olarak turklerle alakali basliklara bu tur yorumlar yapmisti

Lili Beth

Fanbase Starter
Tepki
1,358
Bir gün Quora'da Türkçe dışarıdan nasıl duyuluyormus falan diye yazıları okuyordum (bununla alakalı da baslik acarim ilgi cekici bence) sonra baska yazılara kaydım falan derken bir Fransız kadınla tanıştım iste nasılsın falan derken bana matematik dersi goruyor musunuz dedi ben de evet neden dedim o kadar gelismis insanlar oldugunuzu dusunmuyordum dedi💀 siz o kadar gelismis miydiniz ya falan dedi direkt konusmayi kestim
Wtf !!!!

• Alev
Reactions: ask

Nayna

Fanbase Starter
Tepki
1,846
Malesef ülkemiz yurt dışında pek gelişmiş olarak anılmıyor bu yüzden şaşırmadım buna. Çoğu pislik olsun diye yapıyor cahilliklerinden değil yani. Fransada kaldığım sıralar mesleki deformasyon olarak türkülerin aslında modern insanlar olduğu hakkında birazcık yalan içeren pazarlamalar yapmıştım ülkemiz hakkında ama işe yaramamış😭

mektup

Trainee
Tepki
53
Cahilliği yüzünden böyle demiş. Türkiye’yi bazı insanlar gerçekten ya tanımıyor ya da yanlış tanıyor. Bu da bence biraz ırkçılıkla alakalı…
böyle bir merakımın olacağı bir yer olur muydu diye düşününce belgesellerdeki imkan azlığı yüzünden Afrika kıtasındaki ülkeler aklıma geldi ama Türkiyeyi azıcık bilen öyle bir yer olmadığını da bilir sanki. Ki araştırmadım ama orada da eğitim görenler matematik öğreniyordur herhalde. Bunu düşünüp bulmak çokta zor değil

inx

Fanbase Starter
Tepki
2,461
bizi bilmediğine göre kendileri de çok bilgili değil demek ki boşveer. türkiyede çöl var sanan tayfadandır

• Alev
Reactions: ask