Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Dedikodu K-Pop Gruplarında Grup İçi Irkçılık

Ü

Üye silindi 189

bildiginiz gibi kore inanilmaz irkci bi ulke. giden her turistin yargilandigini, dislandigini soylemesi, korelilerin bloglarda yabanci idollere sirf yabanci olduklari icin hayvan muamelesi yapmasi birkac ornek sadece.

ee bu insanlar da cikis yapip idol olmuyor mu? kamera onunde her sey toz pembe ama ya kamera arkasi?

netizenler her blogda yabancilara cikis yaptirmayalim diyor peki ya yabancilarla cikis yapan koreli idoller?

ne zaman netizenlerin bu irkci yorumlarini gorsem bunu dusunuyorum cidden. cok yakin gorunen idollerin arasinda bile olabilir bu cunku koreliler bazen irkcilik yaptiklarinin bile farkinda degiller?

siz ne dusnuyorsunuz? akliniza gelen gruplar var mi?

Moderatörün son düzenlenenleri:

Lili Beth

Fanbase Starter
Tepki
1,359
bildiginiz gibi kore inanilmaz irkci bi ulke. giden her turistin yargilandigini, dislandigini soylemesi, korelilerin bloglarda yabanci idollere sirf yabanci olduklari icin hayvan muamelesi yapmasi birkac ornek sadece.

ee bu insanlar da cikis yapip idol olmuyor mu? kamera onunde her sey toz pembe ama ya kamera arkasi?

netizenler her blogda yabancilara cikis yaptirmayalim diyor peki ya yabancilarla cikis yapan koreli idoller?

ne zaman netizenlerin bu irkci yorumlarini gorsem bunu dusunuyorum cidden. cok yakin gorunen idollerin arasinda bile olabilir bu cunku koreliler bazen irkcilik yaptiklarinin bile farkinda degiller?

siz ne dusnuyorsunuz? akliniza gelen gruplar var mi?
Ayyyy spill the teaaaa bildiginiz tum dedikodulari dokun forumdaslarim

Konu Sahibi
Ü

Üye silindi 189

Bu konuda ilk akla AOA gelir bence. Jimin ve Mina olayı. Onun dışında popüler gruplarda böyle bir şey olmuyordur bence ama bizim bilmediğimiz nugular arasında böyle şeyler daha çoktur gibi hissediyorum. Bir de Korelilerin böyle şeyleri ifşalama gibi bi özellikleri çok yok. Olsa bile bilmiyoruzdur…
evet haklisin ben de oyle dusunuyorum ama kalkip da her seyi nugu gruplardan bekledigim icin kendimi sucluyorum bazen. hani onlari bildigimiz bu buyuk gruplardan ayiran ne ne ki? bir de bu buyuk sirketlere girenler nepo babyler de oluyor. onlar daha kmpleksli olmaz mi? cidden insan ne dusunecegini bilmiyor

Lili Beth

Fanbase Starter
Tepki
1,359
Konu Sahibi
Ü

Üye silindi 189

Büyük şirketler bu tip şeylerde daha dikkatli oluyor gibi hissediyorum ama küçük şirketlerde durum farklı olabilir.Bir de aklıma bir haber geldi bir erkek grubunda bir idol grubun diğer üyesi tarafından cinsel istismara maruz kalmıştı bu tip çok kötü şeyler oluyor maalesef.
buyuk sirketlerin kendisi de irkci ki ama. sorn cube yabanci stajerlere idollere daha az para veriyor daha az imkan veriyor demisti yg nin de boyle dedikodulari var. sm in yabanci idollere nasil davrandigi ortada zaten. ben asla guvenemiyorum bu yuzden

Konu Sahibi
Ü

Üye silindi 189

Şirketlerin eylemleri kötüdür zaten ama ellerinde çok stajyer de olduğu için grup içi ırkıçık,zorbalık tarzı şeylerde izin vermiyordur bence.Büyük şirketlerin problemli kişilerde taviz verme konforları var.Küçük şirketlerin stajyer sayısı daha azdır diye tahmin ediyorum,onlar böyle şeylere daha çok göz yumabilir
olabilir ama koreli stajyerler sorket de zaten boyle davraniyor diye daha da cesaret de bulabilirler bilinmez

Konu Sahibi
Ü

Üye silindi 189

Telegram grubunda bulunduğum personel bu konu hakkında konuşmuştu. Ve cidden Koreli idoller arasında da ırkçı olanlar varmış. Sadece kendi grup üyelerine karşı değil, başka grup üyelerini bile dışladıkları oluyormuş. Hatta idolün biri -çok sorduk ama isim vermedi maalesef- Lisa'nın yüzüne karşı kötü konuşmuş. Irkçı üyeye sahip olduğunu söylediği gruplar arasında popüler gruplar da vardı bu arada. Çok popüler değil (BTS, EXO vb) ama K-pop denilince akla gelebilecek isimler en azından.
-eger dogruysa- lisa da baya milliyetci biri umarim agzinin payini vermistir

erigom

Fanbase Starter
Tepki
2,515
black swan grubunda böyle bir olay olmustu galiba olaylara cok hakim değilim ama gruptaki siyahi üyeye ırkcılık yapmıstı diğer grup üyesi sonra atıldı heralde orasını cok bilmiyorum