Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Itzy Kill My Doubt Albüm İncelemesi

BobaTea

Fanbase Starter
Tepki
2,627
itzy_kill_my_doubt_teaser_all_group_1.jpg

BET ON ME: İlk dinlediğimde çok beğenmemiştim. Sonradan sevmeye başladım. Bir pre-release için yeterli mi bilemiyorum ama şarkının sözleri güzel ve ilham verici.

CAKE: Güzel, eğlenceli bir şarkı. O kadar. Bir title track için zayıf bir şarkı olduğunu düşünüyorum. Umarım Sneakers'da olduğu gibi koreliler beğenir çünkü yabancı hayranların beğeneceği türde bir şarkı değil. Nakaratta "Cake" sürekli tekrarlandığı için akılda kalıyor ama bir iki dinlemeden sonra sıkar gibi. Uzun bir raf ömrü olacağını sanmam.

None of My Business: Düşündüğümden daha çok beğendim şaşırtıcı bir şekilde. İlk üçe girer. Daha chill, rnb(?) tarzı var. Yalnız rap kısmı hiç uymamış. Rapi çok gereksiz buldum olmasaydı keşke.

Bratty: Cake gibi eğlenceli bir şarkı. Cake kadar sıkar mı bir süre sonra bilmiyorum ama geri dönüp dinleyeceğim bir şarkı değil.

Psychic Lover: Teaserda duyup da en çok beğenirim dediğim, beklediğim bir şarkıydı. Şarkı güzel ama bir şey eksik gibi. Teaserda duyduğum kısımdan bir pop rock havası aldığım için sanırım Txt'nin loser lover ve lovesong şarkıları gibi bir şey bekledim. Keşke arkadaki gitar daha baskın olsaydı ve son nakaratta daha patlayıcı bir şey olsaydı. Anlatabildim mi bilmiyorum ama vokaller biraz tekdüze gitti gibi. Benim istediğim şeylerin olması için sanırım şarkının daha uzun olması gerekiyor. Şarkı 2:45 dakika. Bu kısa şarkı yapma trendinden dolayı sanki şarkılar yarım yamalak bırakılmış, daha iyi olabilecekken tembellik yapılmış gibi hissettiriyor.

Kill Shot: Hiç beklemiyordum bu kadar güzel olmasını? Şarkı inanılmaz iyi. Fütüristik bir havası var. Bir aksiyon filminin soundtrack'i gibi. Enstrümantali mükemmel. Racer ve what i want ile aynı albümde olmalıydı. Hyperpop'a benzettim biraz. Aespa sevenler beğenebilir.

Sıralamam:

1. Kill Shot
2. None of My Business
3. Psychic Lover
4. Bet On Me
5. Cake
6. Bratty

Siz ne düşünüyorsunuz? En çok hangi parçaları beğendiniz?

Haney 🍯

Bal 🌼
Forum Ağası
Tepki
7,463
Evet, Bet On Me'nin anlamı gerçekten güzel. NOMB da akılda kalıcı gibi. Cake kesinlikle Title Track olmamalıydı, şarkıyı dinlerken sadece nakaratı sevdim, belki ilerde dinledikçe diğer kısımlar da ilgimi çeker. Kill Shot gerçekten güzel bir şarkıydı. Tam Ryujin'lik. Psychic Lover enerjik bir şarkı, dinlerken kopma ihtimalim yüksek. Bir de albümü dinlerken Ryujin'in sesinde bir farklılık sezen tek ben miyim?

aslı

Fanbase Starter
Tepki
696
Evet, Bet On Me'nin anlamı gerçekten güzel. NOMB da akılda kalıcı gibi. Cake kesinlikle Title Track olmamalıydı, şarkıyı dinlerken sadece nakaratı sevdim, belki ilerde dinledikçe diğer kısımlar da ilgimi çeker. Kill Shot gerçekten güzel bir şarkıydı. Tam Ryujin'lik. Psychic Lover enerjik bir şarkı, dinlerken kopma ihtimalim yüksek. Bir de albümü dinlerken Ryujin'in sesinde bir farklılık sezen tek ben miyim?
Daha da kalın gibi geldi bana

Valin

Rookie Idol
Tepki
1,079
Bir önceki gönderiye de yazdım o yüzden ben direkt sıralamamı ve listeme ekleyeceklerimin yanına tik koyarak bırakıyorum buraya
1.Kill Shot ✅
2. Bet On Me ✅
3.Psychic Lover
4. Cake
5. None Of My Business
6. Bratty

Valin

Rookie Idol
Tepki
1,079
Evet seslerde bir farklılık ben de sezdim