Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Jennie Rap Yapmaktan Nefret Mi Ediyor?

bbequitedontcry

taste that pink venom
Fanbase Starter
Tepki
4,180
HAYIR diyip bitirsem ya
biliyorum bu konu çok konuşuldu gerek burda gerek sitede ama haaala bu algının devam ettiğini gördüğüm için biraz bu konuya değinmek istedim. önce şu meşhur podcast'te ne anlattığını güzelce konuşalım (önceden söylediği şeylerle de birleştirip kendime göre yorumlıcam burda bi tık)
stajyerlik günlerinde ingilizce konuşabilen tek kişi jennie olduğu için jennie'yi direkt rapper yapmış yg ŞLKDGFŞFDKŞDGF jennie bunu yapması gereken şey gibi hissetmiş yani bu onun için bi görev gibiymiş o zamanlar. debut yaptıklarında ise rap yapmakla cidden ilgilenmeye başlamış ve tamam ben rapçiyim ve çıkıp rapimi yapıcam diye düşünmüş. ancak stajyerlik günlerinde daha tam olarak kendi kimliğini bulamadan çıkışıyla beraber toplam 6 şarkıda full rap yapması ona garip gelmiş. bu noktada kafası karışmış çünkü jennie daha çok şarkı söylemekle ilgilenmiş o günler. şarkı söylemeyi, vokaliyle oynamayı ne kadar sevdiğini fark etmiş. jennie'ye rapçi olacaksın dedikleri için stajyer olarak vokalini göstermesine, keşfetmesine pek müsaade edilmemiş. buna zorlandığı için ''rap yapmaktan nefret ettiğim bir yöndü bu'' diyor. çünkü rap yaptığı için çok sevdiği vokalini yeteri kadar keşfetme şansı olmamış stajyerken. ''bu kafamda düşündüğüm ben değildi, kendimi rapçi olarak görmüyordum'' diyor. bu noktada kendisini inkar ettiğini çünkü kendisine seçme şansı verilmediğini söylüyor. yani jennie'nin rahatsızlık duyduğu şey rap yapmak değil, vokaline şans tanınmaması. daha sonra sahnelerini izlediğinde rap yapmaktan ne kadar keyif aldığını görmüş ve artık kendisini kabullenmiş. rap yapmanın da kendisinin bir parçası olduğunu böylelikle keşfetmiş. şu anda rap yapmak ve vokal yapmak arasında seçme şansı olduğu için şanslı hissettiğini ve kendini izledikçe kendine şaşırdığını WOWWW dediğini (ben de jenniem ben de) söylüyor.
-Jennie'nin en sevdiği BP şarkıları: 4d ve forever young. ikisinde de cayır cayır rap partları var
-Solo remix'ine upuzun rap partı yazdı
-hiçbir zaman vokali rape tercih ederim demedi 2017-2018 zamanları da bu soru jennie'ye soruluyordu ikisi arasında seçemem gibi cevaplar veriyodu zaman zaman değişiyormuş tercihi
Jennie hem rap yapmaktan hem vokal yapmaktan mutlu. devamlı olarak rapten nefret ediyormuş, rap yapmayı sevmiyormuş gibi konuşulduğu için ve yapacak daha eğlenceli bi işim olmadığı için bu başlığı açtım

Konu Sahibi
bbequitedontcry

bbequitedontcry

taste that pink venom
Fanbase Starter
Tepki
4,180
Ben şirketin jennie'ye solo stan kavgalarını besleyip şarkının etkileşimini arttırmak için bilerek rap vermediğini düşünüyorum başka bir açıklama gelmiyor aklıma 🙄 şarkı bomboştu Jennie de Lisa gibi otuz saniye rap yapsa sırıtmazdı
bazı noktalarda kendi seçimi olduğunu düşünüyorum ama şirket kesinlikle az değil. artık herkes kuduruk gibi jennie rap partı beklerken bir türlü gelmedi ve bornpink ile geri dönüşlerinde 2 tane rap'in önplanda olduğu şarkıyı sürdüler önümüze heyecanı diri tutup ucundan veriyolar

Konu Sahibi
bbequitedontcry

bbequitedontcry

taste that pink venom
Fanbase Starter
Tepki
4,180
Jennie'ye rap çok yakışıyor bu konuda çok yetenekli o yüzden keşke daha çok rap part verseler kıza,ama şunu da söylemeden geçemeyeceğim ki muhtemelen barış içinde söyleyebileceğim tek yer burası,keşke Lisa'yı Jennie rap almadığı için linçlemeseler.Örneğin Jennie solo stanlerin "Lisa bi vokal olmayı bile beceremediği için yeteneksiz olduğu için Jennie rap yapamıyor" vs gibi şeyler dediklerini çok duyuyorum.Her ne kadar lead rapper olsa da Lisa çok yetenekli bence bu konuda.
lisa bana göre harika iş çıkarıyor rap'te ve vokal yaptığı şarkılarda da partlarını çok güzel taşıyabiliyor nefretin lisa'ya yüklenmesi çok manasız

Konu Sahibi
bbequitedontcry

bbequitedontcry

taste that pink venom
Fanbase Starter
Tepki
4,180
Jennie’yi eleştirmek için hiçbir fırsatı kaçırmıyorlar herhalde. Ben rap yapmayı sevmiyorum dese bile ne olacak? Bir insan eskiden yaptığı bir şeyi yaparken şu an rahat hissetmiyorsa bunu değiştirebilir? Vokaliyle ön plana çıkarak devam etmesinde bu kadar yanlış olan ne? Hayran değilim belki de bu sebeple konudaki hassasiyeti anlayamadım tam.
değişebilir zaten jennie rap yapmayı artık sevmiyorum dese problem yok. kız böyle bir şey söylemediği halde söylediğinin iddia edilmesinden rahatsız oluyorum ben. kendisiyle ilgili bir kimlik bulma sürecini anlattı herr yere çektiler konuyu hala da çekiyorlar bundan rahatsız oluyorum yoksa jennie ömrü boyunca vocal yapmak istese ben yine memnun olurum illa rapi ömür boyu sevsin gibi bi derdim yok ki

Konu Sahibi
bbequitedontcry

bbequitedontcry

taste that pink venom
Fanbase Starter
Tepki
4,180
İnsanların Jennie'nin yaptığı röportaja kadar kafalarında o kadar çok senaryo kurdular ki o bile yine farklı yönlere çekildi 😮💨.Çoğu kişi Jennie'nin Rapper kimliğinin Lisa ve Yg tarafından gasp edildiği ya da Rose ve Jisoo'nun vokalist pozisyonlarının ise Jennie tarafından gasp edildiği gibi abuk subuk teorilerle yıllarca kafa ütülediler.Bunu da sürekli kızlara yıkarak ve linçleyerek yapmaları asıl sorun.Keşke pozisyonlarla bi sınırlandırma yapmaslardı baştan.Halbuki kızlar ve Teddy stüdyoda her şeye beraber karar verdiğini,şarkıya en çok kimin sesi uyarsa ona göre partları ayarladıklarını hepsini belgeselde gördük.Herkes çok bilmiş vay be,kızları kızlardan daha iyi tanıyormuş gibi üzerinden yaptıkları analizlerle arkadaşlıklarından tut karakterlerine kadar kesin bir kanıları var.Bende bu herb0k0loglardan rahatsızım,Jennie röportajda asla "RAP SEVMİYORUM" diye bir şey söylememesine rağmen yine bu herb0k0loglar lafı farklı yerlere çektiler.Jen'in zor bir süreçten geçtiği belli, mesleği de dahil içsel bir sorgulamadan geçmiş belli ki.En sonunda benliğini kabullenmiş hatta sevmeye bile başlamış ve işin keyif alma kısmına geçmiş ki rap yapmayı sevmediğini söylese bile ben OK'im ama kız böyle bir şey söylememesine rağmen yine bu güruh tarafından farklı yerlere çekildi.Bu kızlar yetişkin,iş ve arkadaşlık sınırını ayarlayacak olgunluktalar.Bunu o kadar iyi ayarlamışlar ki aralarında böyle şeylerin hesabını yapmadıklarını aralarında rekabet olduğunu düşünenlerle dalga geçtiklerini bile bizzat Jisoo söyledi.Ne zaman kızlar üzerinde analiz kasmayı bırakacaklar çok merak ediyorum sırf bu yüzden İce cream era da Lisa ve kızların morali deli gibi bozulmuştu bu saçmalıklar yüzünden ama halen idrak edemeyecek kadar acizler.
senin her yorumunu o kadar çok seviyorum ki değinmeyi unuttuğum şeyleri çat çat yazıyosun
See Ya Kiss GIF by Calvin Klein