Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Kilosunu Kafaya Takanlar Için

Konu Sahibi
ask

ask

Fanbase Starter
Tepki
4,562
Ya bana oyle soylediler bekledim uzamayi 5. Sinifta 1.53'tum 8. Sinifta 1.57 o zamandna beri 1 santim uzadim 😭😭😭
Bugnou stray dogsta da chuuya diye bir karakter vardı boyu 160tı. 15 yasındayken kısasın falan dediklerinde hala büyüyorum!! diyordu 15 yasindan sonra hic uzamamistiHDKAHEKKQ en sevdigim karakter
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Elif:> 10 aylık bebe kardesim elf diyor ama surekli cok sirin

haneull

Rookie Idol
Tepki
617
Simdi asiri flortoz bir sey derdim de siteden ban yeriz- neyse baska gunlere!! İyi gunler
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:
Hahshshsj kahkaha attim😂😂😂 günümü güzellestirdin şekerim iyi günler
Valentines Day Love GIF

• Kalp
Reactions: ask
Konu Sahibi
ask

ask

Fanbase Starter
Tepki
4,562
ben de onceden kafaya takmiyordum sonra herkes cok zayifsin falan demelerini bi yerden sonra kafaya takmaya basladim ister istemez otobuste taninadigim kadin sen hicbir sey yemiyor musun deyince kotu hissediyor insan sonuçta şimdi de istediğim meslekteki boy kilo oranına uymak icin kendimi zorluyorum bir şeyler yemeye
Kilo almak daha zor oluyor genelde:< etrafında yemek yemesi cekici birileri tutman iyi olur ise yariyor

Konu Sahibi
ask

ask

Fanbase Starter
Tepki
4,562
evett oylr bi arkadasimi yanimda tutuyorum iki noodle yedikten sonea aksam yemeği yeme kapasitesinde de bi insan kendisi onla yemek yemeye fakan calisiyorum
Sakın tuna tavus izleme sen yine de. İzlersen sevdigin yemegi artik sevmeyebilirsin

marin

Trainee
Tepki
639
Forumun ablalarından biri olan 1.59 ben gözlerim yuvalarından fırlayarak okudum. 1.75'e vay be olurken 1.80'i gördüm 😄😄😄
Liseden beri 40-50 kilo arasında gelip giderim ve emin olun bu minyonlukta başa bela. Bende sürekli çok zayıfsın kilo al, kilo alırsan yaşını gösterirsin böyle küçük kalmışsın gibi gibi laflar işitiyorum. Yani bir yere kadar bunun çok sinir bozucu olduğunu düşünsem de artık takılmıyorum. Yaşımı göstermiyor oluşum bir avantaj 20'lerin ortasına yaklaşırken. O yüzden kilo al diyenlere kilomdan memnunum diyorum ki gerçekten öyle. Siz kendinizi iyi hissediyorsanız gerisinin bir önemi yok 🌼

• Kalp

Valin

Rookie Idol
Tepki
1,079
Bu konuda bir diyetisyen olarak konuşacak olursam ilk önce kilo takıntınızın ne boyutta olduğu ve neden kaynaklandığı cidden çok önemli. Psikolojik olarak tetiklenen yeme bozuklukları maalesef sadece kısa süreli değil uzun süreli olumsuz sonuçlara yol açıyor. Bu yüzden kendinizi iyi yoklayıp hayat kalitenizi düşürüyorsa bu durum psikolojik olarak yardım almanızı öneririm. Zayıflık ve kiloluk durumuna gelecek olursak demek isterim ki kime göre neye göre ? Tabii ki bizim de sağlık açısından kullandığımız aralıklar mevcut ama senin boyun şu senin kilon nokta atışı şu olmalı gibi bir durum değil. Bilimsel formülle bile belirli bir aralık çıkar. Ama genel uyguladığımız bilimsel formül yaş ve kiloyu baz alır. Ki bana kalırsa bu da yetersiz. Hepimiz farklı vücutlara farklı metabolizmalara sahibiz, farklı çevrelerde yaşayıp ailemizden farklı genetik etmenleri miras alıyoruz. Hormonlardan tut, stres, yaşadığımız duygu değişimleri, fiziksel aktiviteye yatkınlığımız, yıllardır alışılagelmiş beslenme tarzımız bile birbirinden o kadar farklı ki. O yüzden bu konuda kimse bir başka biriyle kıyaslanmamalı lütfen bunu siz de kendinize yapmayın. Fiziksel sağlığınızı ve psikolojik durumunuzu bozmuyorsa bir başkası diyor diye kendinizi kötü hissetmemelisiniz. Kilo vermek -eğer bir rahatsızlık eşil etmiyorsa- sanıldığından daha kolay. Zorlaştıran etmen irademiz, yaptığımız diyetin sürdürülebilir olmaması, kendimize yasaklar koymamız, kendi isteklerimizi göz ardı etmemiz oluyor. Bastırılmış şeyler bir süre sonra daha şiddetli bir şekilde dönüyor. Ne de uzun yazdım jfdgkjf

• Kalp
Konu Sahibi
ask

ask

Fanbase Starter
Tepki
4,562
Bu konuda bir diyetisyen olarak konuşacak olursam ilk önce kilo takıntınızın ne boyutta olduğu ve neden kaynaklandığı cidden çok önemli. Psikolojik olarak tetiklenen yeme bozuklukları maalesef sadece kısa süreli değil uzun süreli olumsuz sonuçlara yol açıyor. Bu yüzden kendinizi iyi yoklayıp hayat kalitenizi düşürüyorsa bu durum psikolojik olarak yardım almanızı öneririm. Zayıflık ve kiloluk durumuna gelecek olursak demek isterim ki kime göre neye göre ? Tabii ki bizim de sağlık açısından kullandığımız aralıklar mevcut ama senin boyun şu senin kilon nokta atışı şu olmalı gibi bir durum değil. Bilimsel formülle bile belirli bir aralık çıkar. Ama genel uyguladığımız bilimsel formül yaş ve kiloyu baz alır. Ki bana kalırsa bu da yetersiz. Hepimiz farklı vücutlara farklı metabolizmalara sahibiz, farklı çevrelerde yaşayıp ailemizden farklı genetik etmenleri miras alıyoruz. Hormonlardan tut, stres, yaşadığımız duygu değişimleri, fiziksel aktiviteye yatkınlığımız, yıllardır alışılagelmiş beslenme tarzımız bile birbirinden o kadar farklı ki. O yüzden bu konuda kimse bir başka biriyle kıyaslanmamalı lütfen bunu siz de kendinize yapmayın. Fiziksel sağlığınızı ve psikolojik durumunuzu bozmuyorsa bir başkası diyor diye kendinizi kötü hissetmemelisiniz. Kilo vermek -eğer bir rahatsızlık eşil etmiyorsa- sanıldığından daha kolay. Zorlaştıran etmen irademiz, yaptığımız diyetin sürdürülebilir olmaması, kendimize yasaklar koymamız, kendi isteklerimizi göz ardı etmemiz oluyor. Bastırılmış şeyler bir süre sonra daha şiddetli bir şekilde dönüyor. Ne de uzun yazdım jfdgkjf
Cok sag olll bilgilendirici oldu💞

Konu Sahibi
ask

ask

Fanbase Starter
Tepki
4,562
Konunun %5 kilo %90 boy ve %5 flört olarak dağılmasına patladımwidmsşfl sabaha sabah iyi güldürdünüz ya

Bir de allah askina o boylar ne ya ben de 167'yim diye kendimle gururlanıyorum ne kadar uzunum diye
Uzunsun zaten canim🥺