Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Kore'de Tükenmişlik Sendromu Yaşayan Kadın Meksika'da Bir K-Culture Influencer'ı Olarak Başarı Yakaladı

Ü

Üye silindi 192

Screenshot_20230802-060613_Chrome.jpg

Kaynak: Nate (Netizenbuzz)

"Kore'de hayat çok zor" Yirmili yaşlarındaki kadın Meksika'ya taşındı ve başarıya ulaşti

1. [+1,415, -41] Burada yaşamak istemediği için Kore'den ayrılıp Güney Amerikalılara Kore turizmini tanıtması ve şimdi de bundan para kazanması ironik...

2. [+982, -51] Özetle, ülkemizin değerlerini Meksikalılara satarak para kazanıyor çünkü orada yaşayan herhangi bir Koreli uzman yok... ㅋ Bizim ülkemizde olsaydı bunların hiçbiri onun için mümkün olmazdı fakir ve dezavantajlıydı. Anavatanında bir başarısızlık olarak görülebileceği ancak başka bir yerde ülkemizin geçimini sağlayabildiği bir zamanda doğduğu için minnettar olmalı. Ülkemiz onun için bir cehennem falan değil, bir fırsat.

3. [+362, -31] Burada yaşamaya dayanamadığı için Kore'den ayrıldı ama şimdi ülkemizi satarak geçimini sağlıyor ㅋㅋㅋㅋㅋㅋ Yüce İsa...

4. [+79, -10] Ama Meksika'da çok fazla şiddet olayı yok mu? ㅋㅋㅋ

5. [+39, -0] Kore'den nefret etmesine rağmen geçimini yine buradan kazanması çok komik ㅋㅋ

6. [+18, -2] Yani Kore'de üniversiteye gitti, Kanada'da yurt dışında çalıştı ve oraya taşınmadan önce Meksika'da tatil yaptı... Bunun "tükenmişlik" mi olduğunu ediyor? Yoksa ben mi bir şey almıyorum...

7. [+13, -0] Bence haber başlığı onun hikayesini olumsuz bir şekilde yanlış yorumluyor. Kore'de çalışma ve yaşama deneyimi sırasında, COVID'in getirdiği ayrı zorluklarla birlikte çeşitli mücadelelerden geçti ve kendisine başarısını getiren yeni bir yol buldu. Mesele sadece "Kore'den nefret ettiği için ayrılması" ve şimdi geçimini sağlamak için kültürümüzü satması da değil.

8. [+12, -1] Tükendiği ülke Kore değil belki de insanlarımızdı... İnsanlarımız kendi işini boşveriyor, sürekli başkalarını yargılıyor, herkesi birbiriyle kıyaslıyor... Yaşamaya devam etmek yerine sizi yaralayan bir toplumda yaşıyorsanız, ihtiyaçlarınıza daha iyi uyan yeni bir topluma katılmanın o kadar da kötü bir fikir olduğunu düşünmüyorum ve bunu gençken yapmak aslında en iyisidir. Diğer toplulukların sizin için daha iyi olacağının garantisi yok ama en azından onu denemiş olmanın özel deneyimini kazanacaksınız... Ne de olsa hayat uzun.

9. [+10, -1] Burada yaşamaktan hoşlanmadığı halde şimdi başka bir ülkede ülkemizi satarak geçimini sağlaması beni rahatsız ediyor. O bir fırsatçı gibi görünüyor.

10. [+10, -1] Yetenekli ve genç Korelilerin burada aynı şehirlerde toplanmak yerine yurtdışında yaşamayı ve deneyselleşmeyi denemelerinin o kadar da kötü bir şey olduğunu düşünmüyorum. Kendi başarılı kariyerini inşa et~~~

11. [+9, -1] Haber başlığı gereksiz olumsuz. Hepimiz Kore toplumunun son derece rekabetçi olduğunu ve başarıya giden dar bir yol olduğunu biliyoruz. Bence kendisi için işe yarayan yeni bir yol bulması harika...!

12. [+8, -0] Burada yaşamaya dayanamadığı için Meksika'ya gitmek üzere Kore'den ayrıldı ama şimdi TikTok'ta Kore kültürünü Meksikalılara satarak mı para kazanıyor?

13. [+7, -0] Kore kültürü bu kadar popüler olduğu için Güney Amerika'da başarılı. Koreli değil de Myanmarlı olduğunu hayal edin. Sizce yine de başarılı olur muydu?

Moderatörün son düzenlenenleri:

Lilac

Fanbase Starter
Tepki
1,365
8. [+12, -1] Tükendiği ülke Kore değil belki de insanlarımızdı... İnsanlarımız kendi işini boşveriyor, sürekli başkalarını yargılıyor, herkesi birbiriyle kıyaslıyor... Yaşamaya devam etmek yerine sizi yaralayan bir toplumda yaşıyorsanız, ihtiyaçlarınıza daha iyi uyan yeni bir topluma katılmanın o kadar da kötü bir fikir olduğunu düşünmüyorum ve bunu gençken yapmak aslında en iyisidir. Diğer toplulukların sizin için daha iyi olacağının garantisi yok ama en azından onu denemiş olmanın özel deneyimini kazanacaksınız... Ne de olsa hayat uzun.
Öz eleştiri yapan birisi, hayret verici.