Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Koreli Netinzenler, Abd'nin Tiktok'u Engellemeye Başlamasıyla Ilgili Tepkilerini Gösteriyor

Uranyum☢️

Üst Yönetici
Tepki
5,636
1684616139-202304141136575280-t.jpg

17 Mayıs'ta Montana'nın valisi, TikTok'u eyalette yasaklayan bir yasa imzaladı. Vali, Montana'daki kişisel ve özel verileri Çin Komünist Partisi'nden korumak amacıyla sosyal medya uygulamasını yasakladığını tweetledi.

Yasa yürürlüğe girmeden önce anayasal zorluklarla karşı karşıya kalan bu yasa ile Montana resmi olarak TikTok'u yasaklayan ilk eyalet oldu. Haber duyulduktan sonra, Koreli netizenler haber hakkındaki düşüncelerini paylaştılar. Bazı yorumlar şunları içeriyor:

"Vali Cumhuriyetçi mi? Bu, Trump'ın yaptığı gibi görünüyor."

"TikTok diğer ülkelerde ve eyaletlerde de yasaklanıyor."

"İyi oldu. TikTok, zararlı şeylerin yayılmasını sağlıyordu, gizlilik sorunu da cabası."

"Bu demokrasiye aykırı değil mi?"

"Acaba insanlar uyacak mı? Maske zorunluluğuna karşı kişisel özgürlüğe müdahale olarak isyan etmediler mi?"

"Umarım Kore de yasaklar."

"TikTok'tan geçimini sağlayan insanlar ne olacak?"

"Sanırım ülkemizde o kadar yaygın değil, ancak TikTok ABD'de neredeyse her şeyi ele geçirmiş gibi görünüyor."

Siz ne düşünüyorsunuz?

Üye silindi 19

rocket puncher
Dance Machine
Tepki
16,027
Ben Türkiye'de de engellenmesi gerektiğini düşünüyorum. Bir kez indirdim uygulamayı ve kafayı yememek için kaldırdım hesabımı silerek. Korkunç bir yer. Benden tam aksi düşünenlere saygım sonsuz ama geçenlerde yayınlanan festival videoları da midemi bulandırdı. Yok İstanbul'da aldatılmayan kalmadı falan. Birbirlerine sürtünen ergenler, erkeklerin kucağında twerk atanlar... Herkes kendinden sorumlu da belli bir zaman sonra o videolarla anılmak istemeyecek bazıları.

Betülliçe✨

Fanbase Starter
Tepki
3,448
Ya neden herkesin tiktokunda korkutucu, tehlikeli, cringe şeyler var? Benimki çok eğlenceli sadece şu sıralar biraz siyasetçi olmuş ama o da benden kaynaklanıyor. Beğenip kaydediyorum sürekli karşıma çıkıyor. Bilmiyorum kötü niyetle kullananlar engellensin

Ü

Üye silindi 25

tiktok da diğer platformlar gibi sen ne beğenirsen senin önüne onu çıkarıyo benim ful yabancı meme'ler ile dolu mesela seviyorum gayet takılmayı yasaklanmasını gerektirecek bi şey yok iyi kullanan da var kötü kullanan da

amaterasu

Trainee
Tepki
93
Müge Anlı'da sürekli Tiktok'ta tanışanları görünce ben de engellenmesi gerektiğini düşünüyorum skjfhsd şaka maka yani üstteki yorumda söylendiği gibi neyi beğenirsen o çıkıyor karşına, ben sürekli kedi köpek beğeniyorum mesela Tiktok'ta tek gördüğüm bu tarz videolar. Yasaklanması taraftarı değilim ama bence kısıtlama getirilmeli, Tiktok'ta nasıl vakit geçiriyor anlamıyor insan. İyi ki ben sınavlara falan hazırlanıyorken yoktu Tiktok 😅

digustingshaat

Trainee
Tepki
303
bende öyle şeyler yok ne aratır beğenirsen onlar çıkıyor insta gibi ama filtrelenmesi lazım net çok aşırı salak şeyler dönüyor bu kesinlikle doğru

ask

Rising Star
Tepki
6,032
Ben Türkiye'de de engellenmesi gerektiğini düşünüyorum. Bir kez indirdim uygulamayı ve kafayı yememek için kaldırdım hesabımı silerek. Korkunç bir yer. Benden tam aksi düşünenlere saygım sonsuz ama geçenlerde yayınlanan festival videoları da midemi bulandırdı. Yok İstanbul'da aldatılmayan kalmadı falan. Birbirlerine sürtünen ergenler, erkeklerin kucağında twerk atanlar... Herkes kendinden sorumlu da belli bir zaman sonra o videolarla anılmak istemeyecek bazıları.
Ben giriyorum iki anime editi izliyorum ne icin kullanirsan oraya cekiliyor genel olarak. Sen yeni indirdigin icin trde populer seyler cikmistir da neyle ilgileniyorsan o cikiyor bir sure sonra

...

Rookie Idol
Tepki
773
Tiktok kullanmıyorum sevmiyorum da ama oja rağmen ytde bile görüyorum baydı artık üstelik çok iğrenç şeyler var çocukların kullandığını düşününce iyice çıldırıyorum bencede yasaklanmalı ya da kısıtlama getirsinler.