Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Korelilerin The Little Mermaid'e Karşı Irkçılığı Twitter'da Tartışma Yarattı

BobaTea

Fanbase Starter
Tepki
2,628
koreliler.PNG
  • "Bu canavar deniz kızı da ne?"
  • "Ha, s.ktir... Gördüğümde aşağı kaydırıyordum (Halle Bailey'nin fotoğrafı)."
  • "Zenci Prenses"
  • "Iyy Krakene bak."
  • "Eğer onunla vakit geçirirsen, ten rengin siyaha dönecek. Cık cık."
  • "Tek bir resimde cennet ve cehennemi görebiliyorsunuz."

Tweet Çevirisi: NewJeans'ten Hanni Halle ile selfie attığında onun Koreli fanlarının hiç zaman kaybetmeden Halle'yi aşağıladığını hatırlıyor musunuz? Aralarından birinin eğer Hanni Halle ile zaman geçirmeye devam ederse derisinin siyaha döneceğini bile söylediğini? Masumu oynayıp tarihi yeniden yazmaya kalkışmayın bile.

1. Kore'nin bundan nefret ettiği doğru, "kızgın olmak" kılığına büründürülmüş nefret yorumlarını görmediniz mi?

2. Ah, çok utanıyorum bir sürü iğrenç yorum var

3. Bu olayın film bitince yatışacağını düşünmüştüm...

4. Yurt dışına çıkarsanız, "Hey, Çinli misin?" sorusuna maruz kalırsınız ve gözlerini çekik yapmaya da çalışırlar... Bu dünyadaki herkes ırkçı kendilerinin ırkçı olmadığını mı zannediyorlar?

5. "Her yerde ırkçılık var neden sadece bizi suçluyorlar?" diye soran yorumlar çok aşağılık ne yani herkes ırkçılık yapıyor diye bizim yapmamızın da haklı olduğu anlamına mı geliyor?

6. Bu dünyada ırkçı olmayan tek bir ülke bile yok, neden herkesten üstün bir melekmiş gibi davranıyorlar?

7. Hayır ama günün sonunda Disney her istediğini yapabilir, neden herkes kendi aralarında kavga ediyor?

8. Cidden çok utanç verici, bu tarz yorum yapanlar ne kadar salak olduklarını belli ediyorlar, bu "evrensel" bir şey değil ne zaman kendinizden utanç duymanız gerektiğini biliyor olmanız lazım.

9. Buradaki yorumların ne kadar umutsuz olduğuna bakın ㅋㅋㅋ

10. Hayır ama bütün dünya bu filme sövüyor, neden sadece bizim ülkemiz suçlanıyor?

Kaynak: Pannchoa

Konu Sahibi
BobaTea

BobaTea

Fanbase Starter
Tepki
2,628
Bu dünyada ırkçı olmayan tek bil ülke bile olmaması sizin de bunu yapmanızı gerektirmez. Ben sana tepki veririm sen bana tepki verirsin böylece herkes kendine çekidüzen verir. Yapılan yorumların çirkinliğini eleştirmek yerine aman ülkemize zeval gelmesin derdine düşmek de çok çirkin. Asyalılara yapılan ırkçılık ne kadar kötüyse bu da kötü. Ama bize de yapıyorlar diyerek de sıyrılamazsınız. En kötü yan da beyazlığı en çok öven ülkelerin beyaz kabul edilmemesi. Sosyal olarak Avrupa dışı ülkeleri beyaz saymıyorlar ve inatla çoğu ülke beyazlar gibi olma derdinde. Beyazlar bile beyaz olmayan oyuncuları kullanıp rahatsız olmazken beyaz olmayanların inatla beyaz olsun demesi de gülünç geliyor.
Aşırı bir beyaz ten takıntıları var. Netflix'de Singles Inferno diye bir program var orada beyaz tenli bir kıza saf, masum, temiz gibi benzetmeler yapmışlardı sadece ten rengi üzerinden. Eleştiri gelmişdi global izleyicilerden hatta.

I

Ikiryō

popüler kültür yüzünden artık beyaz karakterleri siyahiye döndürmeye başladılar scooby doo velma beyaz bir karakterdi onu bile siyahi yaptılar
+bunu yapan şirketler biz siyahileri dışlamıyoruz biz ırkçı değiliz mesajını vermek için bunu yapıyor aynı özeni disneyin p3d0fili aşk hikayeli masallarına da bekliyorum
ama ayni siyahi bi karakteri beyaz biri oynasa ortaligi ayaga kaldirirlar..

I

Ikiryō

bunu söylediğimizde beyazlara ırkçılık yapılmıyor ki hiç siyahi karakter yok beyaz karakterleri siyahiler oynasın siz ırkçısınız oluyor o yüzden çok konuşmuyordum bu konuları dlfgjrgkjop
beyazlara nasil irkcilik yapilmiyor (yapiliyor ama siyahiler kadar degil) en ufak kavgada siyahi ablalar allahina kavusturacak kadar vahsilesiyor. abd de dedelerimiz yillarca size kolelik yapti diye beauty marketlerini soyup ellerini kollarini sallayarak cikiyorlar . woke kulturu cidden bambaska bi olay. yakin cevremde yurt disinda yasayan genc bi tanidigimin basina geleni soylesem sok olursunuz

inx

Fanbase Starter
Tepki
2,462
bize ırkçılık yapılıyor biz niye yapmayalım kafasında yaşıyorlar. hayır yani siz de ırkçılığa maruz kalıyorsunuz ne kadar kötü bir şey olduğunu da biliyorsunuz bir durun kendinizi sorgulayın ben napıyorum diye. bu arada ben de kızıl saçlı o alıştığımız ariel görünümüne sahip biri oynasın isterdim. tiana ve pocahontas için beyaz biri seçseler ne kadar uyumsuz olacağını düşünüyorsam bunun da aynı derecede uyumsuz olduğunu düşünüyorum

Son düzenleme:

İyi Düşün

Trainee
Tepki
246
Ekli dosyayı görüntüle 1492
  • "Bu canavar deniz kızı da ne?"
  • "Ha, s.ktir... Gördüğümde aşağı kaydırıyordum (Halle Bailey'nin fotoğrafı)."
  • "Zenci Prenses"
  • "Iyy Krakene bak."
  • "Eğer onunla vakit geçirirsen, ten rengin siyaha dönecek. Cık cık."
  • "Tek bir resimde cennet ve cehennemi görebiliyorsunuz."

Tweet Çevirisi: NewJeans'ten Hanni Halle ile selfie attığında onun Koreli fanlarının hiç zaman kaybetmeden Halle'yi aşağıladığını hatırlıyor musunuz? Aralarından birinin eğer Hanni Halle ile zaman geçirmeye devam ederse derisinin siyaha döneceğini bile söylediğini? Masumu oynayıp tarihi yeniden yazmaya kalkışmayın bile.

1. Kore'nin bundan nefret ettiği doğru, "kızgın olmak" kılığına büründürülmüş nefret yorumlarını görmediniz mi?

2. Ah, çok utanıyorum bir sürü iğrenç yorum var

3. Bu olayın film bitince yatışacağını düşünmüştüm...

4. Yurt dışına çıkarsanız, "Hey, Çinli misin?" sorusuna maruz kalırsınız ve gözlerini çekik yapmaya da çalışırlar... Bu dünyadaki herkes ırkçı kendilerinin ırkçı olmadığını mı zannediyorlar?

5. "Her yerde ırkçılık var neden sadece bizi suçluyorlar?" diye soran yorumlar çok aşağılık ne yani herkes ırkçılık yapıyor diye bizim yapmamızın da haklı olduğu anlamına mı geliyor?

6. Bu dünyada ırkçı olmayan tek bir ülke bile yok, neden herkesten üstün bir melekmiş gibi davranıyorlar?

7. Hayır ama günün sonunda Disney her istediğini yapabilir, neden herkes kendi aralarında kavga ediyor?

8. Cidden çok utanç verici, bu tarz yorum yapanlar ne kadar salak olduklarını belli ediyorlar, bu "evrensel" bir şey değil ne zaman kendinizden utanç duymanız gerektiğini biliyor olmanız lazım.

9. Buradaki yorumların ne kadar umutsuz olduğuna bakın ㅋㅋㅋ

10. Hayır ama bütün dünya bu filme sövüyor, neden sadece bizim ülkemiz suçlanıyor?

Kaynak: Pannchoa
Dünya da en anlamadığım şey en çok ırkçılığa uğrayan asyalıdır siyahidir böyle grupların başkalarına ırkçılık yapması. Korelilerin Amerika hayranlığına rağmen onlar da Amerika da az aşağılanmıyor. Ten rengi konusunda takıntıları da apayrı boyut. Aşırı saçma. Çoğu zaman kansızlıktan kaynaklanan beyaz teni masumiyet ile bağdaştırmak nedir yahu. Çoğu da zaten beyaz tenli değil.