Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Kpop Idolleri Ne Kadar Zayıf

Blabla

Rookie Idol
Tepki
1,786
Aşırı tehlikeli diyetler çok üzücü olabiliyor bence. zamanında Jiminin baya zayıfladığını ve sahnedeyken bayıldığını görmüştüm bir videoda. kendi istekleriyle bile yapsalar zor bir süreç psikolojiyi bile etkiler yani zamanla zayıflığın bağımlılığın olur 2 kilo alsan dert edersin bir sürü stres

truth_hurts

Rookie Idol
Tepki
912
Bu durum sadece idoller için geçerli değil kore kültürü aşırı zayıflığı güzelleştiriyor.Yemeklerinin çoğu karbonhidrat odaklı ister istemez kilo alan bir millet özellikle kısa ve kilolu çocuklar okullarda çok zorbalanıyormuş.Oyuncular felan da böyle ama kadınlar için durum daha kötü erkekler kas yapınca sesleri kesiliyor ama kadınların azcık yüzü şişse kilo aldı diye linçliyorlar.Wendy zamanında çok linçlendi sonra birden zayıfladı ama ne zayıflama kaburgaları gözüküyordu spor olmadan kadın idollerin aşırı zayıflamayı önlemesi zor.Kamera kilo ekliyor derdi ünlüler abartırlar sanardım ama krystal bile gerçek vidyoda baya zayıf ki o en yapılı fiziğe sahip olanlardandı.İdol sektöründe çoğu idol ağır pratikler danslar yüzünden aldığı kaloriyi de yakıyor bir de üstüne jyp gibi bazı tuhaf şirketler idollere ağır diyetler yaptırıyor bunu bilmesem idollere üzülmezdim ama biliyoruz ki sektör bu konuda çok geri kafalı.Zayıf olunca dans daha iyi gözüküyor gibi saçma bir anlayışları var beyonce gayet toplu bir şarkıcı-dansçı kimse onun showlarını izlerken çok kilolu ya dans etmesin demiyor ama kore halkı idollerine diyor şirketler de bunu değiştirmek için hiçbir şey yapmıyor.Bu döngüyü daha 20 yıl kimse kıramaz.

Son düzenleme: