Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Kpop Idolleri Starbucks'tan Para Mı Alıyor?

Ü

Üye silindi 189

bildiğiniz gibi filistin ve israil savaşından ötürü dunya çapında israil'i destekleyen markalara karşı yapılan bir boykot var.

ve bu boykot yalnızca orta doğu ya da islam ülkeleri tarafından değil, kendilerini ilgilendirmeyen her olaya kaygısız kalan batı da dahil tüm dünya tarafından gerçekleştiriliyor. hatta amerika tarafından anti boykot kanunu bile konuşuluyor vxjxbxnxb

starbucks da boykot edilen markalarfan biri. öyleki starbucks boykot nedeniyle 11 milyardan fazla kayba uğradı.

ardından geçen günlerde israil destekçisi olan kim kardashian elinde starbucks ile paparazi tarafından görüntülendi. ne tesadüf. tabii ki de kim'in starbucks tarafından para aldığı gün gibi ortadaydı.

20231223_233034.jpg

bundan sonra da son birkaç günde marka göstermesi yasak olan ve canlı yayınlarda bile markayı kapatmak için kırk takla atan kpop idollerinin garip bir sıklıkla starbucks paylaştığı fark edildi.

kore'de inanılmaz derecede fazla kahve dükkanı var ve starbuck kore'de popüler değil. koreliler lokal kahve dükkanlarını daha çok tercih ediyorlar. sahne çekimlerine vs gönderilen kahve kamyonlarından da anlaşılıyor.

bu yüzden bu idollerin birden bire starbucks paylaşması kim kardashian gibi para aldıkları düşüncelerine sebep oldu kpop fanlarının.

20231223_233544.jpg 20231223_233550.jpg 20231223_233548.jpg 20231223_233603.jpg

jennie, jisoo, karina, hoshi, somi, karina ve daha fazlası...

bazı fanlar bu idollerin durumdan haberi olmadığını söylese de kpop stanler kore'nin filistin karşısında inanilmaz duyarlı olduğunu söylüyor. öyleki üniversitelerde ve sokaklarda filistin için eylemler yapıldı. kpop stanlere göre bu idollerin bu durumdan haberdar olmaması imkansız ki bu durumu daha da kötü yapıyor çünkü bu idoller para için bile bile soykırımı destekliyor.

Screenshot_20231223_233657_X.jpg Screenshot_20231223_233639_X.jpg Screenshot_20231223_233632_X.jpg

bunlar yalnızca üşenmeyip ekran görüntüsünü aldıklarım. twitterda bunun bin katı kadar tepki tweeti var.

❗️❗️❗️❗️bu yazı benim görüşüm değildir. yalnızca internette gördüklerimi yazdım.

ee siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? açıkçası kore'de reklam yapma yasasının inanilmaz sıkı olmasından ve idollerin marka reklamı yapmasından canları pahasına kaçması ama burada öylece göstermeleri kısmında beni ikna ettiler kpop stanler. sizin fikriniz ne?

Moderatörün son düzenlenenleri:
Konu Sahibi
Ü

Üye silindi 189

İlla haberleri vardır gir sosyal medyaya hiç ilgilenmezsen bile savaş ile ilgili bişeyler var ki bu boykot baya dünyada yapılıyor
ya bence de haberleri var sonucta dedigin gibi sosyal medyaya adim attiginda goruyorsun ki SAVAS bu zaten nasil haberleri olmasin. ki kore de baya baya filistin destekliyor ilginc yani

Konu Sahibi
Ü

Üye silindi 189

Valla kusura bakmayın ama haberleri olmadığını söylemek salaklıktır. Kore'de kaç gündür protestolar yapılıyor. Bu insanlar o kadar da halktan kopuk değiller. Gönderileri görünce benim de aklıma para aldıkları geldi. Ayriyeten bazı fanlar şirketler izin vermediği için görüşlerini belirtemiyorlar falan diyorlar. İyi de kard bm tweet attı, blackswan fatou yayında konuştu hadi tamam bu grupların şirketleri küçük derseniz çooook önceden de bir bts üyesi özgür filistin sembolünü paylaşmıştı. (Bu mevzuyu forumda gördüm yanlışım varsa söyleyin düzelteyim).
yani masum olan icin herhangi bir destek paylasmasalar bile soykirim yapani desteklememek de oldukca kolay alsinda ama neyse vxjxbznxnx

Tepki
297
Depremde destek olmadığından bu yana zorunlu olmadıkça girmediğim bir yer zaten oldum olası sevmem hatta benden daha büyük düşmanı yoktur yani eminim fakat;

eğer israili destekleyen markaları protesto edecekseniz bundan önce ABD ile başlamanız gerekiyor bana aşırı komik geliyor sırf starbucks tan kahve aldı diye filistinli çocukların kanına girilmiş gibi davranılması aşşşşırı komik hiç bir ünlüyü vs de bu konuda suçlamam. hatta bunu yapanı da alenen cahillikle suçlarım link kültürünü koyun sürüsüdür. Yani o kadar yüzeysel bakıyorlar ki konuya... her neyse o yüzden kimin ne içerek foto çekildiği beni zerre ilgilendirmiyor.

Konu Sahibi
Ü

Üye silindi 189

Kpop idolleri gerçekten vurdum duymaz bu net bişeyi amerika destekliyor olsaydı Filistini net yandaş olurlardı.
hayir komik olan da ne biliyor musun amerika halki (sagci yasli kesim haric) filistini destekliyor zaten. ozellikle de gen y ve gen z. israili tek destekleyen devlet. halk filistinin yaninda. yani boyle yaparak kendi ayaklarina sıkiyorlar ben anlamiyorum cidden zbnzvxnxbx

🍭SuGa 🍭

Trainee
Tepki
104
marka diye fotoğraf atıyorlar bence ülkemizde bile bu var. bir sürü türk kahvecisi olduğu halde gidip sturbuckstan alıyorlar çünkü onunla dolaşmak havalı gibi görülüyor. idoller de bundan dolayı bence sturbucks kahveleriyle fotoğraf atıyor. aynı şey iphone için de geçerli. bir de onların samsung telefonları var. buna rağmen iphone alıp onunla fotoğraf çekiliyorlar.

Konu Sahibi
Ü

Üye silindi 189

Depremde destek olmadığından bu yana zorunlu olmadıkça girmediğim bir yer zaten oldum olası sevmem hatta benden daha büyük düşmanı yoktur yani eminim fakat;

eğer israili destekleyen markaları protesto edecekseniz bundan önce ABD ile başlamanız gerekiyor bana aşırı komik geliyor sırf starbucks tan kahve aldı diye filistinli çocukların kanına girilmiş gibi davranılması aşşşşırı komik hiç bir ünlüyü vs de bu konuda suçlamam. hatta bunu yapanı da alenen cahillikle suçlarım link kültürünü koyun sürüsüdür. Yani o kadar yüzeysel bakıyorlar ki konuya... her neyse o yüzden kimin ne içerek foto çekildiği beni zerre ilgilendirmiyor.
bence markalari yaptiklari her hatada boykot etmemiz gerekiyor. depremde bize yardim etmeyen her marka benim icin oldu zaten. soykirimi destekleyen ve onca masumun o*umune goz yuman markayi da desteklememek lazim diye dusunuyorum. sonucta masum insanlar 70 yildan uzun suredir katlediliyor. bu konu hakkinda senin benim yapabilecegimiz pek bir sey yok ama bu markalar bizim jenerasyonlarca kazanamayacagimiz paralara sahip. ki bu paralari da cok ahlaki bi sekilde kazanmadiklarini biliyoruz. onlarin ellerindeki bu gucle ve parayla edecegi her yardim dunya icin buyuk bi adim olurdu ama iste bugun bu haldeyiz. unluleri de elestirmeliyiz bence. senin benim esek gibi calissak da kazanamayacigimiz paralari bi insta postuyla kazaniyorlar. para icin soykirimi desteklemeleri benim elestirecegim bi konu olur.

🍭SuGa 🍭

Trainee
Tepki
104
marka diye fotoğraf atıyorlar bence ülkemizde bile bu var. bir sürü türk kahvecisi olduğu halde gidip sturbuckstan alıyorlar çünkü onunla dolaşmak havalı gibi görülüyor. idoller de bundan dolayı bence sturbucks kahveleriyle fotoğraf atıyor. aynı şey iphone için de geçerli. bir de onların samsung telefonları var. buna rağmen iphone alıp onunla fotoğraf çekiliyorlar
kadın idol olunca buradakiler daha sakin cevap vermişler bence yabancı tweetlerde nasıl bilmiyorum. erkek idol böyle bir duyarsızlığı yapsaydı o idollerle ilgili paragraflar yazılırdı

Konu Sahibi
Ü

Üye silindi 189

marka diye fotoğraf atıyorlar bence ülkemizde bile bu var. bir sürü türk kahvecisi olduğu halde gidip sturbuckstan alıyorlar çünkü onunla dolaşmak havalı gibi görülüyor. idoller de bundan dolayı bence sturbucks kahveleriyle fotoğraf atıyor. aynı şey iphone için de geçerli. bir de onların samsung telefonları var. buna rağmen iphone alıp onunla fotoğraf çekiliyorlar.
dogru haklisin ama bu starbucks koreliler tarafindan pek bi trend degildi gibi. ben daha once bunu yaptiklarini pek hatirlamiyorum ki turkiyede sb gercekten unlu ama korede alan lokal kahveciler daha populer yani bilemiyorum belki de biz cok altini kaziyoruzdur vxnxvxnbxmxbx

Konu Sahibi
Ü

Üye silindi 189

kadın idol olunca buradakiler daha sakin cevap vermişler bence yabancı tweetlerde nasıl bilmiyorum. erkek idol böyle bir duyarsızlığı yapsaydı o idollerle ilgili paragraflar yazılırdı
ben destekliyorum xhzjvzjzvxjbxkxbx kadin idoller duzeltiyorum kadinlar nefes alsa bile lincleniyorlar zaten biraz da erkolar linclensin xhmzbxmxbzjxb

Tepki
297
E protesto ederken zaten Abd markalarını da ediyorlar. Kaldı ki herkes sadece elinden geleni yapıyor dümdüz sıradan insan kalkıp Abd ve israil ile olan ilişkileri kesecek hali yok. O hükümetlerin mevzusu
abd markalarını protesto ediyor mu? internete bi abd-israil markaları yazar mısın lütfen... google bile abd nin farkındayız değil mi? netflix? spoti? kotex? burger? fastfood zincirleri? ki alenen desteklediler israili? her neyse tekrar okursan abd israil ilişkilerini kesmekle ilgili bir şey zaten yazmadığımı göreceksin çok yüzeyselden kastım da bu zaten.

ve tüm bu firmaların alternatifi var fakat eminim sen bile çoğunu kullanıyorsun (ben kullanıyorum) yandex kullanlalım? ee nolacak rusya çok mu masum... bunun sonu yok ve oldukça yüzeysel...

ponywinx

Judith🩷
VIP Visual Queen
Tepki
2,860
bildiğiniz gibi filistin ve israil savaşından ötürü dunya çapında israil'i destekleyen markalara karşı yapılan bir boykot var.

ve bu boykot yalnızca orta doğu ya da islam ülkeleri tarafından değil, kendilerini ilgilendirmeyen her olaya kaygısız kalan batı da dahil tüm dünya tarafından gerçekleştiriliyor. hatta amerika tarafından anti boykot kanunu bile konuşuluyor vxjxbxnxb

starbucks da boykot edilen markalarfan biri. öyleki starbucks boykot nedeniyle 11 milyardan fazla kayba uğradı.

ardından geçen günlerde israil destekçisi olan kim kardashian elinde starbucks ile paparazi tarafından görüntülendi. ne tesadüf. tabii ki de kim'in starbucks tarafından para aldığı gün gibi ortadaydı.

Ekli dosyayı görüntüle 20646

bundan sonra da son birkaç günde marka göstermesi yasak olan ve canlı yayınlarda bile markayı kapatmak için kırk takla atan kpop idollerinin garip bir sıklıkla starbucks paylaştığı fark edildi.

kore'de inanılmaz derecede fazla kahve dükkanı var ve starbuck kore'de popüler değil. koreliler lokal kahve dükkanlarını daha çok tercih ediyorlar. sahne çekimlerine vs gönderilen kahve kamyonlarından da anlaşılıyor.

bu yüzden bu idollerin birden bire starbucks paylaşması kim kardashian gibi para aldıkları düşüncelerine sebep oldu kpop fanlarının.

Ekli dosyayı görüntüle 20648 Ekli dosyayı görüntüle 20649 Ekli dosyayı görüntüle 20650 Ekli dosyayı görüntüle 20651

jennie, jisoo, karina, hoshi, somi chaewon ve daha fazlası...

bazı fanlar bu idollerin durumdan haberi olmadığını söylese de kpop stanler kore'nin filistin karşısında inanilmaz duyarlı olduğunu söylüyor. öyleki üniversitelerde ve sokaklarda filistin için eylemler yapıldı. kpop stanlere göre bu idollerin bu durumdan haberdar olmaması imkansız ki bu durumu daha da kötü yapıyor çünkü bu idoller para için bile bile soykırımı destekliyor.

Ekli dosyayı görüntüle 20654 Ekli dosyayı görüntüle 20655 Ekli dosyayı görüntüle 20656

bunlar yalnızca üşenmeyip ekran görüntüsünü aldıklarım. twitterda bunun bin katı kadar tepki tweeti var.

❗️❗️❗️❗️bu yazı benim görüşüm değildir. yalnızca internette gördüklerimi yazdım.

ee siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? açıkçası kore'de reklam yapma yasasının inanilmaz sıkı olmasından ve idollerin marka reklamı yapmasından canları pahasına kaçması ama burada öylece göstermeleri kısmında beni ikna ettiler kpop stanler. sizin fikriniz ne?
Haberlerinin olmamasına imkan yok kesinlikle para alıyorlar

truth_hurts

Rookie Idol
Tepki
912
Karina hakkında biraz emin olamadım diğerleri gibi kahvenin fotosunu atmamış ki kendi halinde içerken fanların biri resmini çekmiş.Ben de ülkemizdeki starbucks olaylarına kadar bu markanın isral'e destek verdiğini bilmiyordum gerçekten bilmiyor olabilir.Bir de aespa reklam aldığında tüm üyeler atardı markayla foto bu yüzden karina için reklam olayı olduğunu sanmıyorum.BP zaten starbucks ile bir ürün çıkarmıştı onlar reklam anlaşması yapmış olabilir.

Konu Sahibi
Ü

Üye silindi 189

Karina hakkında biraz emin olamadım diğerleri gibi kahvenin fotosunu atmamış ki kendi halinde içerken fanların biri resmini çekmiş.Ben de ülkemizdeki starbucks olaylarına kadar bu markanın isral'e destek verdiğini bilmiyordum gerçekten bilmiyor olabilir.Bir de aespa reklam aldığında tüm üyeler atardı markayla foto bu yüzden karina için reklam olayı olduğunu sanmıyorum.BP zaten starbucks ile bir ürün çıkarmıştı onlar reklam anlaşması yapmış olabilir.
karina bence de masum sadece twitterdakiler oyle dedigi icin yazdim

truth_hurts

Rookie Idol
Tepki
912
Onu hiç anlamıyorum zaten kapı gibi iki dev markan var kullansana illa iPhone olucak
Bir ünlü için en önemli şey gizlilik ve android bu konuda çok güvenilir değil tabi ki iphone kullanırlar.Jennie'nin daha yeni ıcloud hesabı eklendi bir de korede cidden amerika hayranlığı var dükkanlarda felan bile abuk subuk abdli rap şarkıları çalıyormuş kpop bile o kadar umurlarında değil bazı korelilerin o kadar entegre olmuşlar ki amerikaya.

truth_hurts

Rookie Idol
Tepki
912
Haberlerinin olmamasına imkan yok kesinlikle para alıyorlar
Basbaya dünya gündemiyle ilgilenmiyorsa haberi olmaz buradaki bazı kişiler diğer ülkeleri türkiye kadar bilinçli sanıyor.Bizim ülkemizdeki gibi korede veya başka ülkelerin starbuckslarında olaylar çıkmadı onlarda o kadar marka boykotu dozunda bir protesto yok .Ki ben de bir gün twiter'a girmesem starbucksın israile destek verdiğini bilemezdim kendi ülkelerinde bu olay gündem olmadıysa ki olmadı nereden bilecekler.Korede sadece filistine destek veriliyor olaylar henüz o kadar büyümedi.Ayrıca para alsalar her grubun üyesi o ürünün reklamını yapardı tek bir üye yapmazdı karina da olduğu gibi aespa da işler öyle işliyor.Bir reklam alındıysa tüm üyeler alıyor.Bence direkt para alıyorlar diyerek insanların günahını da alıyorsunuz.Buradan bu markayı veya idolleri desteklediğimi felan da düşünmesin kimse bunu asla yapmam.Bizzat yıllardır cola bile içmiyorum israil yüzünden.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Neden kendilerini illa bir amerikaya yamama çabası anlamıyorum. Ellerinde o kadar imkan varken bide
Tamamen popüler kültür ve hollywood.

Konu Sahibi
Ü

Üye silindi 189

Basbaya dünya gündemiyle ilgilenmiyorsa haberi olmaz buradaki bazı kişiler diğer ülkeleri türkiye kadar bilinçli sanıyor.Bizim ülkemizdeki gibi korede veya başka ülkelerin starbuckslarında olaylar çıkmadı onlarda o kadar marka boykotu dozunda bir protesto yok .Ki ben de bir gün twiter'a girmesem starbucksın israile destek verdiğini bilemezdim kendi ülkelerinde bu olay gündem olmadıysa ki olmadı nereden bilecekler.Korede sadece filistine destek veriliyor olaylar henüz o kadar büyümedi.Ayrıca para alsalar her grubun üyesi o ürünün reklamını yapardı tek bir üye yapmazdı karina da olduğu gibi aespa da işler öyle işliyor.Bir reklam alındıysa tüm üyeler alıyor.Bence direkt para alıyorlar diyerek insanların günahını da alıyorsunuz.Buradan bu markayı veya idolleri desteklediğimi felan da düşünmesin kimse bunu asla yapmam.Bizzat yıllardır cola bile içmiyorum israil yüzünden.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Tamamen popüler kültür ve hollywood.
korede birsuru protesto oldu. hergun haberlerde konusuluyor. bircok kpop idolu desteklerini gosterdi. olay savas ve soykirim. deli gibi takip ettikleri amerikalilar bile protesto ediyorlar bilmemeleri imkansiz. magarada yasamiyorlarsa mumkun gorunmuyor. ayrica sonradan attigim tweetlerde de insanlar soyluyor ve haklilar kpop idolleri normalde asla ama asla marka gostermiyor. korede yasalar cok kati. sponsorluk almalari gerekiyor. ki bu sponsorluklarin grupca olmalarina gerek yok yok bireysel aktivite sonucta. tabii kimseye direkt olarak bunu yapiyor demek hoc degil o yuzden kisisel olafak kimseye saldirmayi hos bulmuyorum ama yine de biraz gorunen koy klavuz istemez durumu var.