Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Kpop Ve Kırılan Kalbim

Yumia

Trainee
Tepki
34
indir (6).jpg Öncelikle belirtmek isterim bu bir nefret yazısı değildir. O yüzden idollerin isimlerini vermeden yazacağım.
Kpopla 3 yıl önce tanıştım. Yalnızca soft şarkıları olan grupları takip ettim. Fanlık ve stream yapmadan sadece müziğine duyduğum ilgiden dolayı takip ettim grupları. Sonra bir kaç reality izledim. Acaip eğlendim. Çok öfkeli bir dönemimde de gürültülü denilen bir kaç grubu takip ettim. Bu gruplardan iki idol çok dikkatimi çekti. Birinin kişiliği aşırı koruyucu ve şefkatli ve düşünceli olduğu için. Diğeri gerçekten çok entel olduğu doğaya ve sanata bakışı hoşuma gittiği için.
Sonra deprem zamanında bu iki idolden de bir etkileşim en azından bir domain paylaşımı bekledim. Kendi gruplarından bazı üyeler bağış yapsa da herhangi bir paylaşım yapmayıp günlük paylaşımlara devam ettiler. Hatta birinin paylaştığı aşırı saçma bir ürün sold out oldu. Bazıları sanatçının kişiliği ve sanatını birbirinden ayırmak gerektiğini söylüyor. Ama bilmiyorum bu olaydan sonra çok sevdiğim şarkıları olmasına rağmen açıp dinleyemiyorum. Dinlesem de önceki zevki alamıyorum. Benim gibi böyle hissedenler var mı? Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz merak ediyorum.

hibluesky

Rookie Idol
Tepki
686
Ekli dosyayı görüntüle 8029 Öncelikle belirtmek isterim bu bir nefret yazısı değildir. O yüzden idollerin isimlerini vermeden yazacağım.
Kpopla 3 yıl önce tanıştım. Yalnızca soft şarkıları olan grupları takip ettim. Fanlık ve stream yapmadan sadece müziğine duyduğum ilgiden dolayı takip ettim grupları. Sonra bir kaç reality izledim. Acaip eğlendim. Çok öfkeli bir dönemimde de gürültülü denilen bir kaç grubu takip ettim. Bu gruplardan iki idol çok dikkatimi çekti. Birinin kişiliği aşırı koruyucu ve şefkatli ve düşünceli olduğu için. Diğeri gerçekten çok entel olduğu doğaya ve sanata bakışı hoşuma gittiği için.
Sonra deprem zamanında bu iki idolden de bir etkileşim en azından bir domain paylaşımı bekledim. Kendi gruplarından bazı üyeler bağış yapsa da herhangi bir paylaşım yapmayıp günlük paylaşımlara devam ettiler. Hatta birinin paylaştığı aşırı saçma bir ürün sold out oldu. Bazıları sanatçının kişiliği ve sanatını birbirinden ayırmak gerektiğini söylüyor. Ama bilmiyorum bu olaydan sonra çok sevdiğim şarkıları olmasına rağmen açıp dinleyemiyorum. Dinlesem de önceki zevki alamıyorum. Benim gibi böyle hissedenler var mı? Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz merak ediyorum.
Ben hala Starbucks boykot ediyorum kendimce. Depremde bu olayları çok takip edemesem de bazıları çok rahatsız etmişti onları da dinleyesim gelmiyor buz gibi oldum. Herkes böyle olmak zorunda değil elbette, çok uzak bir yerden yaşananları anlamak için iyi bir empati gerekiyor farkındayım. Fakat kendi içimde bazı şeyleri asamiyorum. Yardım edenlerin bende pozitif etkisi oldu, etmeyenlerin tek tek çetelerini tutmadım fakat gözüme batanları da iç güdüsel olarak kendimden uzak tutuyorum.

Nayna

Fanbase Starter
Tepki
1,846
Ünlülerden özellikle yabancı ünlülerden bu tarz yardımlar beklemek saçma bence. Ülkemizde devlet daha işini yapmıyorken pekte bir şey beklemem. Zaten tüm ünlülerin hayranlarını asıl sevme amacının para için olduğunu biliyoruz zaten. Özel olarak aileyiz falan gibi bir samimiyet gerçekte yok.Ünlülerden duyarlılık beklemek saçma

Hissiz Müziğim

Moderatör
Tepki
4,092
Açıkçası idollerin bağış yapıp yapmaması umrumda değildi. Yapanlara gerçekten çok teşekkür ediyorum ama deprem zamanı kimin ne bağış yaptığını takip edecek durumum yoktu. Bunun için üzülecek halim de yok. Yaşadığımız şey cidden korkunç bir şeydi bunun üzerinde düşünülecek bir konu olduğunu da düşünmüyorum . İdolleri gözünüzde bu kadar büyütmeyin. Bir hayran olarak böyle bir beklentide olabilirsiniz ama cidden boş üzüntü yaşarsınız

inx

Fanbase Starter
Tepki
2,461
ülkemizde bile bu durumu takmayıp dalga geçen, enkaz altında yardım bekleyen insanları arayıp kandıran, seçimi kazanma derdine düşüp türlü oyunlar çevirenler, sosyal medyada beğeni almak için enkaz altında kalmış gibi davranan ve eğlencelerini paylaşmaya devam eden insanlar varken farklı ülkede olan insanların ne yaptıklarıyla -ünlü ya da değil- pek ilgilenmiyorum açıkçası. yardım eden üzüldüğünü söyleyen herkes çok tatlıydı orası ayrı konu ama yabancılardan yardım etmeyen bu durum hakkında paylaşım yapmayan kişilere ve ünlülere karşı da herhangi bir nefret soğuma vs. hissetmedim

Sweet Mimosa

Fanbase Starter
Tepki
4,077
Şahsen bağış yapanlar gözüme daha samimi gelmeye başladı.Bence idollerden bağış beklememizin sebebi idollerin sanatçı değilde daha çok ailemizin üyesi,sevgili gibi pazarlanması.Bağış yapmadıklarında çoğu kişi bu imajın yalan olduğunu anladı ve soğudu.Biraz konudan uzaklasacagim ama deprem de benim en çok soğudum kitle kpop kitlesi oldu.Fandomdan çıkanlara sahte fanlar çıktı falan dediler.Bence deprem bölgesinde yaşayan küçük yaş grubundaki birinin idollerden yardım beklemesi ve yardım gelmeyince soğuması gayet normal.