Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Kpopta Anormelestirilmesi Gereken Şeyler

Eren yeager

Fanbase Starter
Tepki
1,914
Biri normalleştirilmesi gereken şeyleri yazmıştı bende fikrimce anormeleştirilmesi gereken şeyleri söylemek istedim
1.queerbaiting
Hâlâ bile insanların normalleştirmek için mücadele ettiği toplumda dışlanmaya sebep olan bu doğuştan gelen etkenin Kpop ta bildiğin ticareti dönüyor.İnsanların zorbalığa uğradığı şeyleri dikkat çekmek için kullanmaları çok sinir bozucu
2.aegyo
Of bu lanet şey uğruna o kadar çok idolden soğumak zorunda kaldım ki.idoller bile bundan nefret ediyor utanıyor niye yapmaları için zorluyorlar anlamadım hem p*dofiliyi çağrıştırıyor iğrenç neyseki Kpop globel'e açıldığı için bu durum yavaş yavaş azalıyor
3.kültür yamacılığı ve ırkçılık
Black face,n word,Afrika örgüsü benzeri şeyler kullanan idolleri savunan hayranlar ve "ya abartmayın demeleri" çok sinir bozucu.bazı şeylerin bazı toplumlarda travmatik geçmişleri olabiliyor buna saygı göstermek zorundayız çünkü bizdede aynı durum söz konusu olabiliyor.globel de promo yapıp bu tür şeylerde hâlâ idollerin kendilerini cahil bırakıp duyarsız olması çok gıcık bir durum
4.fanservis
Hayranlarına karısı gibi davranıp fantezi satıp özellikle kamera karşısında kadın idollere uzaylı muamelesi yapan idolleri görünce sinir krizi geçiyorum sanki güzel kız görünce dm den yürüdüğünüzü bilmiyoruz.
5.hayran kurguları
Nefret ediyorum bu şeyden ve bunu normalleştiren kişilerden ya empati kuruyorum biri benim üzerimden s*xthing yapsa sinir krizi geçiririm bu bildiğin taciz özellikle neredeyse hepsinde ya biri t*cavüze uğruyor ya da t*cavüzcü yine empati kuruyorum ve biri benim hakim t*cavüz fantezisi kurduğunu hayal edince midem bulanıyor
6.Aşırı zayıflık
Bu iğrenç güzellik standartları yüzünden eminim ki bu durum birçok idolde yeme bozukluğuna sebep olmuştur bende aşırı zayıf bir insanım 37,38 kiloyum ve yetersiz beslendiğim için hep tansiyonum,kan şekerim filan düşüyor çabuk yoruluyorum idollerin kadar yoğun bir programım bile yok onları hayal edemiyorum

truth_hurts

Rookie Idol
Tepki
912
1.fanservis
2.queerbaiting
3.aşırı zayıflık güzellemesi
4.havalanı modası
Özellikle bu konu hakkında hiç konuşulmuyor idoller havalanlarında ne izdihamlarda kaldı hepimiz gördük.Normalde v.ı.p bölüm kullanıyor ünlüler ama sırf kıyafet tanıtıcam diye kendi güvenliklerini tehlikeye atıyorlar.Taeyeon'a falçata çeken exolü unutamıyorum hala cidden artık bu işe şirketlerin bir son vermesi gerek.Lakin para tatlı geliyor işte.
5.kendi müziklerini üretmelerine izin verilmesi
6.idollere stajyerken dünya+kore tarihi ve birazcık İngilizce öğretin Allah aşkına.İngilizce öğretirken Batı kültürünü de öğretin örnek veriyorum neden N-word kullanmamalısın neden saçını siyahi örgüsü yapmamalısın neredeyse her yıl bir idol ırkçılık tartışmalarına karışıyor.Çok mu zor yani biraz dikkat etmek.
7.en önemlisi bence reşit olmayan idollere çıkış yaptırmayın.

peterpan

Fanbase Starter
Tepki
1,362
yazılanların hepsine katılıyorum sonuna kadar. ekleyecek tek cümlem yok (y) bi taraftan da şöyle bişey var ki bu kpop üzerinden idollük olayı bizim değil asyanın kültürü. o yüzden bunlar onlar için, onları mutlu etmek üzerine kurulan stratejiler üzerine ilerleyen şeyler. zayıflık, aegyo, fanservice, ırkçı bir ülkede idollere gösterilen ırkçılık üzerinden milliyetçilik sosu, asosyal fan eğlencesi hayran kurguları...

şimdi kıvanç tatlıtuğ, kerem bursin vs biri gelse bize fan service yapsa hepiniz benm karımsınız, siz olmasanız ben naaparım fln dese kaçımız yer bu numarayı:D

o maddelerde sadece queerbaiting olayı azaltılabilir ama o da günümüzde medya sektörününde önemli yer edinen bir olay olduğu için tam gaz devam eder maalesef.

bence sadece gerçekten cahil olanlar cancellanmalı. bu devirde cahil kalmak bi seçim çünkü. adam ingilizce bile bilmiyor yaa düşünsene internette karşına çıkan şeylerden sadece türkçe şeyleri anlasan neye ne kadar hakim olabilirsin ki (kendi işin dahil), efsane bir cahillik örneği. dünya kadar paran var ama çevirmen olmasa havaalanından dışarı çıktın mı bittin fln🤦‍♀️

truth_hurts

Rookie Idol
Tepki
912
yazılanların hepsine katılıyorum sonuna kadar. ekleyecek tek cümlem yok (y) bi taraftan da şöyle bişey var ki bu kpop üzerinden idollük olayı bizim değil asyanın kültürü. o yüzden bunlar onlar için, onları mutlu etmek üzerine kurulan stratejiler üzerine ilerleyen şeyler. zayıflık, aegyo, fanservice, ırkçı bir ülkede idollere gösterilen ırkçılık üzerinden milliyetçilik sosu, asosyal fan eğlencesi hayran kurguları...

şimdi kıvanç tatlıtuğ, kerem bursin vs biri gelse bize fan service yapsa hepiniz benm karımsınız, siz olmasanız ben naaparım fln dese kaçımız yer bu numarayı:D

o maddelerde sadece queerbaiting olayı azaltılabilir ama o da günümüzde medya sektörününde önemli yer edinen bir olay olduğu için tam gaz devam eder maalesef.

bence sadece gerçekten cahil olanlar cancellanmalı. bu devirde cahil kalmak bi seçim çünkü. adam ingilizce bile bilmiyor yaa düşünsene internette karşına çıkan şeylerden sadece türkçe şeyleri anlasan neye ne kadar hakim olabilirsin ki (kendi işin dahil), efsane bir cahillik örneği. dünya kadar paran var ama çevirmen olmasa havaalanından dışarı çıktın mı bittin fln🤦‍♀️
Evet ya kpopın japonyadan ithal olduğu gerçeğini unutuyoruz.Şu an kpop batıda da popüler ama kaç yıl sürecek ki bu? Eninde sonunda Asya onların birinci evi.Malesef Asya kültürü pek çok konuda muhafazakar ve geri kafalı.Bunun dinle de ilgisi yok muhafazakar deyince herkes din anlıyor japonya,çin ve kore ateist oranlarının en yüksek olduğu ülkelerden ama hala aşırı zayıflık güzelliyorlar,makyajsız dışarı bile çıkamıyorlar,kendı ırksal özelliklerini kabul edemiyorlar siz çift göz kapaklı ve sarı teni olan ırkısınız bunlar kötü veya çirkin şeyler değil ki ben anlamıyorum bu asya ülkeleri inadına batı ırkları gibi görünmek istiyorlar.Çok açık konuşamıyorum ama bu aegyo ve fanservis meselesi de malesef derininde +18 imalar olan bir mesele.Özellikle japonyadaki idol gruplarına neler olduğunu biliyoruz.Kore çok şükür ki japonya popüler kültürü kadar sert değil idoller üzerinde.

İyi Düşün

Trainee
Tepki
246
Biri normalleştirilmesi gereken şeyleri yazmıştı bende fikrimce anormeleştirilmesi gereken şeyleri söylemek istedim
1.queerbaiting
Hâlâ bile insanların normalleştirmek için mücadele ettiği toplumda dışlanmaya sebep olan bu doğuştan gelen etkenin Kpop ta bildiğin ticareti dönüyor.İnsanların zorbalığa uğradığı şeyleri dikkat çekmek için kullanmaları çok sinir bozucu
2.aegyo
Of bu lanet şey uğruna o kadar çok idolden soğumak zorunda kaldım ki.idoller bile bundan nefret ediyor utanıyor niye yapmaları için zorluyorlar anlamadım hem p*dofiliyi çağrıştırıyor iğrenç neyseki Kpop globel'e açıldığı için bu durum yavaş yavaş azalıyor
3.kültür yamacılığı ve ırkçılık
Black face,n word,Afrika örgüsü benzeri şeyler kullanan idolleri savunan hayranlar ve "ya abartmayın demeleri" çok sinir bozucu.bazı şeylerin bazı toplumlarda travmatik geçmişleri olabiliyor buna saygı göstermek zorundayız çünkü bizdede aynı durum söz konusu olabiliyor.globel de promo yapıp bu tür şeylerde hâlâ idollerin kendilerini cahil bırakıp duyarsız olması çok gıcık bir durum
4.fanservis
Hayranlarına karısı gibi davranıp fantezi satıp özellikle kamera karşısında kadın idollere uzaylı muamelesi yapan idolleri görünce sinir krizi geçiyorum sanki güzel kız görünce dm den yürüdüğünüzü bilmiyoruz.
5.hayran kurguları
Nefret ediyorum bu şeyden ve bunu normalleştiren kişilerden ya empati kuruyorum biri benim üzerimden s*xthing yapsa sinir krizi geçiririm bu bildiğin taciz özellikle neredeyse hepsinde ya biri t*cavüze uğruyor ya da t*cavüzcü yine empati kuruyorum ve biri benim hakim t*cavüz fantezisi kurduğunu hayal edince midem bulanıyor
6.Aşırı zayıflık
Bu iğrenç güzellik standartları yüzünden eminim ki bu durum birçok idolde yeme bozukluğuna sebep olmuştur bende aşırı zayıf bir insanım 37,38 kiloyum ve yetersiz beslendiğim için hep tansiyonum,kan şekerim filan düşüyor çabuk yoruluyorum idollerin kadar yoğun bir programım bile yok onları hayal edemiyorum
Kpop hayran kültürünün yüzde seksenini attın. Aslında güzel de olur hayran servisleri ve daha bir çok gariplik ortadan kalkarsa Kpop da klasik bir müzik türü olur sadece. Ama ben ne şirketlerin bu kaymaktan ne de hayranların pempe rüyalarından vazgeçeceklerini sanmam.

peterpan

Fanbase Starter
Tepki
1,362
Benim de rahatsız olduğum her şey söylenmiş ama bazı hayran davranışlarının da anormalleştirilme gerekiyor ekstradan söylemem gerekirse.

Bazı hayranlar üç IQ beyinleriyle idolün şirketinin çıkardığı her şeye para yatırınca onu kendi kölesi sanıyor ve istemediği bir şey yapınca sonuna kadar linçliyor, kamyonlar gönderiyor, protesto postları açıyor... NE ALAKASI VAR KARDEŞİM NE ALAKA????

sırf kamyon şirketin yok diye karşısın demi doğru söyle:LOL: ah bee şu kafayla korede olsaydık var ya gerçekten zengin olabilirdik hissediyorum bunu🙈