Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Lipbalm Önerileri

Valin

Rookie Idol
Tepki
1,079
Benim dudaklarım aşırı kuru ve yaz kış fark etmeksizin soyuluyorlar. Bu durumdan muzdarip olduğum için benim gibi birileri varsa diye denediğim lipbalmlar hakkında yorum yapmak istedim. Bunlar dışında önerileriniz varsa sonuna kadar açığım :love:
1.Nivea : Dudaklarınız aşırı kuru değilse sadece kısa süreli nemlendirme ve renklendirme istiyorsanız iyi bir seçenek. Ama benim gibi dudaklarınız aşırı kuruysa bir etkisi olmuyor.
2.Neutrogena : Klasik beyaz dışlısını denedim ve sanırım kullandığım en kötü lipbalm. Asla nemlendirmiyor ve dudağınız üzerinde rahatsız edici bir tabaka bırakıyor.
3.Blistex : Lacivertini ve açık mavisini kullandım. Açık mavisi ortalama ama laciverti bir süre benim dudaklarıma çok iyi gelmişti sürekli onu kullanıyordum, bir süre sonra eskisi kadar iyi gelmemeye başladı 💔 Parmakla sürülen çeşidini deneyip onu da görmek istiyorum.
4.Vaseline : Şu anki kullandığım ve kurtarıcım diye bilirim. Dudaklarıma en iyi gelen, uzun süre nemlendiren lipbalm ❤️ Parmaklı sürülenleri kullanıyorum,ruj şeklinde olanı hiç kullanmadığım için bir yorum yapamam ama parmakla sürülenlerin 3 ayrı çeşidini de kullandım. Dudaklarınıza renk versin isterseniz rosy lips olanını alabilirsiniz.
5.Frudia : Çok kullanmadım ama bu da bence çok güzel bir lipbalm benim gibi aşırı kuru dudaklarınız varsa gerçekten güzel bir tercih
6.Beeo : Ne çok iyi ne çok kötü. Tekrar alır mıyım sanmam

Not: Bu önerilerim tamamen kişisel tecrübelerim benim dudaklarım kadar kuru dudaklarınız yoksa hepsini severek kullanabilirsiniz ama siz yine de neutrogena beyaz dışlısını kullanmayın djhhf

Konu Sahibi
Valin

Valin

Rookie Idol
Tepki
1,079
Ben gül kokulu vazelini hergün sabah akşam sürüyorum bunu 1 aydır yaptım hatta yüzümede elimede bir miktar sürdüm cildi ve dudakları yumuşacık yapıyor. Belki yapmak isteyen varsa özellikle kuru ciltliler için iyi olabilir.
Ben de sürüyorum, sürekli yanımda taşıyorum şimdilik favorim

2307

Fanbase Starter
Tepki
1,173
Rossman lip balmı kesinlikle öneririm...
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Ben de sürüyorum, sürekli yanımda taşıyorum şimdilik favorim
Kuru ciltli biri olarak bana iyi gelen tek şey özellikle ellerime kesinlikle vazelin. Asla olumsuz bir etkisini görmedim sadece gün içinde kuru cildime sürebileceğim bir forma sahip değil...
Tavsiye ederim yani....

Konu Sahibi
Valin

Valin

Rookie Idol
Tepki
1,079
Asla bitmiyorlar ya jakaiamaoamoa
Ben bir tanesini öyle çöpe attım. Sürekli parmakladığım için rahatsız hissediyordum baya bir süre kullanınca dayanamadım attım.Şimdi elimle değil de eski bir lipbalmımın ucuyla sürüyorum daha hijyenik hisettiriyor ljfkds

2307

Fanbase Starter
Tepki
1,173
@Valin, ayrıca Farmasi'de minik kutuda sarı vazelin kıvamında krem var ciddi anlamda onarıyor. Kıvamında sürersen dudak kalemi, ruj vs kullanabilirsin üstünde aşırı pratik.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Ben bir tanesini öyle çöpe attım. Sürekli parmakladığım için rahatsız hissediyordum baya bir süre kullanınca dayanamadım attım.Şimdi elimle değil de eski bir lipbalmımın ucuyla sürüyorum daha hijyenik hisettiriyor ljfkds
Bende ruj fırçası ile sürüyordum elimi degdirmeyeyim diye...

Konu Sahibi
Valin

Valin

Rookie Idol
Tepki
1,079
@Valin, ayrıca Farmasi'de minik kutuda sarı vazelin kıvamında krem var ciddi anlamda onarıyor. Kıvamında sürersen dudak kalemi, ruj vs kullanabilirsin üstünde aşırı pratik.
Ay önerilerin için teşekkürler paralandığım bir vakit hepsini denemek istiyorum

bbequitedontcry

taste that pink venom
Fanbase Starter
Tepki
4,180
yeyyy lipbalm konusuuu
benim lipbalm kullanma rutinim şu şekilde oluyorr: geceleri uyumadan önce decubal sürüyorum. yapısı baya bildiğiniz vazelin gibi ve çok yoğun ben o yüzden bunu geceleri kullanıyorum. bebekk gibi oluyo arkadaşlar kuruluk, çatlak oluyorsa dudaklarınızda birebir.
gün içinde de vaseline kullanıyorum bu daha hafif bi yapıda kakaolu olan mis gibii.(ben bunların stick olanını kullandım beğenmedim yapılaırnı hiç). bir de bobbi brown extra lip tint çok çok hafif bu rujların vs. altına kullanıyorumm

haneull

Rookie Idol
Tepki
607
Nivea blistex vazelin yves rocher kullandım hiçbiri tam anlamıyla istediğim nemi vermedi yaa. Gün sonuna mutlaka dudak kenarlarında soyulmalar oluyor ben artık vazgeçtim ve kabullendim benim dudaklarda böyle demek ki🤦‍♀️🤦‍♀️

Konu Sahibi
Valin

Valin

Rookie Idol
Tepki
1,079
evet askim dudak balmları, kullandım uzun bir süre yakın çevrem dahil bende de tüy yaptı hemen bıraktım. ruby kisses ilk aldığımda 16 liraydı şimdi korkunç bir hal almaya başladı ama o nane kokusunu bırakamıyorum ayrıca psikolojik olaraktır belki ama naneli olduğu için dudağı dolgunlaştırdığını düşünüyorum çok güzell🥰
Ben şimdilik öyle bir sorunla karşılaşmadım inş karşılaşmam dhfjhfd Fiyatları hiç konuşmayalım cidden ya ben Beeo'yu 17 liraya almıştım 10 gün sonra gratiste 80 liraya çıkmıştı, küçük çaplı bir şok yaşadım. Naneli-mentollü dudak balmları kullanınca bana da sanki dudaklarımı tedavi edip yeniliyormuş hissi veriyor ljds

hibluesky

Rookie Idol
Tepki
686
Benim dudaklarım aşırı kuru ve yaz kış fark etmeksizin soyuluyorlar. Bu durumdan muzdarip olduğum için benim gibi birileri varsa diye denediğim lipbalmlar hakkında yorum yapmak istedim. Bunlar dışında önerileriniz varsa sonuna kadar açığım :love:
1.Nivea : Dudaklarınız aşırı kuru değilse sadece kısa süreli nemlendirme ve renklendirme istiyorsanız iyi bir seçenek. Ama benim gibi dudaklarınız aşırı kuruysa bir etkisi olmuyor.
2.Neutrogena : Klasik beyaz dışlısını denedim ve sanırım kullandığım en kötü lipbalm. Asla nemlendirmiyor ve dudağınız üzerinde rahatsız edici bir tabaka bırakıyor.
3.Blistex : Lacivertini ve açık mavisini kullandım. Açık mavisi ortalama ama laciverti bir süre benim dudaklarıma çok iyi gelmişti sürekli onu kullanıyordum, bir süre sonra eskisi kadar iyi gelmemeye başladı 💔 Parmakla sürülen çeşidini deneyip onu da görmek istiyorum.
4.Vaseline : Şu anki kullandığım ve kurtarıcım diye bilirim. Dudaklarıma en iyi gelen, uzun süre nemlendiren lipbalm ❤️ Parmaklı sürülenleri kullanıyorum,ruj şeklinde olanı hiç kullanmadığım için bir yorum yapamam ama parmakla sürülenlerin 3 ayrı çeşidini de kullandım. Dudaklarınıza renk versin isterseniz rosy lips olanını alabilirsiniz.
5.Frudia : Çok kullanmadım ama bu da bence çok güzel bir lipbalm benim gibi aşırı kuru dudaklarınız varsa gerçekten güzel bir tercih
6.Beeo : Ne çok iyi ne çok kötü. Tekrar alır mıyım sanmam

Not: Bu önerilerim tamamen kişisel tecrübelerim benim dudaklarım kadar kuru dudaklarınız yoksa hepsini severek kullanabilirsiniz ama siz yine de neutrogena beyaz dışlısını kullanmayın djhhf

Zoretanin tedavisi almaya başladığımdan beri sadece hametan(mavi) ve blistex ile yaşıyorum, pembesi hafif renk veriyor niveanın renkli olanları gibi kurutmuyor da (blistexin kutu olanı baya iyi, kutudan alınanlar hijyenik değil diyorlar ama diğerlerinden istediğim verimi alamıyorum 🥲)

vaseline yatmadan önce sürüp sabah kalkınca yumuşacık oluyor fakat sık kullanınca kurutuyor?

Nivea beyaz olan baya yoğun sık sık kullanmayacaksanız ise yarıyor ama bana yetmiyor

Dermoskin lip balmı yumuşacık yapıyor fakat onarma özelliği yok, hafif yağlı kolay eriyor çok seviyorum ama onarma özelliği olmaması pek işime gelmiyor

Ekli dosyalar

• images (1) (24).jpeg
    images (1) (24).jpeg
    17.6 KB · Görüntüleme: 0
  • images (1) (25).jpeg
    images (1) (25).jpeg
    27.9 KB · Görüntüleme: 0
  • images (1) (26).jpeg
    images (1) (26).jpeg
    10.5 KB · Görüntüleme: 0
  • images (1) (27).jpeg
    images (1) (27).jpeg
    24 KB · Görüntüleme: 0
Konu Sahibi
Valin

Valin

Rookie Idol
Tepki
1,079
Nivea blistex vazelin yves rocher kullandım hiçbiri tam anlamıyla istediğim nemi vermedi yaa. Gün sonuna mutlaka dudak kenarlarında soyulmalar oluyor ben artık vazgeçtim ve kabullendim benim dudaklarda böyle demek ki🤦‍♀️🤦‍♀️
Benim dudaklarım da felaket olduğu için hiçbiri kesin çözüm değil zaten sürekli yeniliyorum gün içinde

2307

Fanbase Starter
Tepki
1,173
Bence Farmasi'ye şans ver. Eğer biraz daha eczane tarzı istersen Terramycin diye bir krem var akşam yatmadan sür pamuk gibi yapıyor.

hibluesky

Rookie Idol
Tepki
686
Şahsen açık turuncumsu renk olanı öneririm bende o var renklendirmesi ve nemlendirmesi çok ideal. 25₺'ye almıştım ben...
25 tlye eylülde indirimden nemlendirici alabiliyorsun şimdi internet fiyatları 100 tl şaka gibi