Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Nayna'nın Yalanlarını İnceliyoruz

Lili Beth

Fanbase Starter
Tepki
1,358
Benim bu kızın yalanlarından haberim bile yoktu o zamanlar aktif değildim, @andromeda bana link atmıştı öyle görmüştüm, bugün hesabını açık görünce en sonunda tutamadım kendimi.
O nasil bir arastirmadir ellerine saglik cidden agzim acik okudum postu
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Şimdi ben bu konu hakkında konuşmayacak, başından beri sessiz kalacaktım. Nayna'nın postunda da hiç konuşmadım, şu deprem ile alakalı olan. Fakat eğer içimi dökmezsem rahat edemeyecekmişim gibi hissediyorum çünkü Nayna konusunda forum'da kimsenin benim kadar kırılmış olacağını düşünmüyorum, konuşuyordum ben onunla. Sorduğum, öğrenmeye çalıştığım şeyler vardı ilgilendiğim alanlarla alakalı. Haksızlık yapıldığını düşünmüştüm ona karşı. Farkındaydım bazı yalanlarının ama benim de hassas olduğum konu, yani deprem, incitti.

Ama en çok inciten ona değer veren birinin gözünün içine baka baka da yalan söylemesiydi bana kalırsa. Çoğu şeyi ben kişisel hayat yoğunluğumdan dolayı takip edemedim burada bazen. Kaçırdıklarımı sordum, sorduklarımı öğrendim ama öğrenemediklerim de oldu. Bunlar arasında Nayna'nın yazdıkları da vardır elbette. O yüzden herkesin bakış açısı farklıdır burada birilerine karşı. Her gün tonlarca işimiz oluyor, hayatlarımız o biçim. Buradaki her şeyi anı anına takip etmemiz mümkün değil hiçbirimizin. Demem o ki Nayna ile konuştuklarımız farklıydı, keza bana yaklaşma şekli de. Söylediği bazı şeyleri yadırgadım bazılarını yadırgamadım. Oraya gittim yahut burada kaldım demeleri bana çok uçuk gelmiyordu. Bölümüm, mesleğim gereği çok görüyorum zaten bir yerlere gidip gelen insanları. Fakat bazı şeyleri atarken düşünmek gerekiyor.

Kimse sizi İngiliz aksanına sahipsiniz diye NYU'da zorbalamaz, Yahudi ırkına sahip biri (Eğer bir de Musevi ise) başka ırktan biriyle evlenmez çünkü onların inancına ve yaşama biçimine ters bir olay, hayatınızda biri cumhuriyet baş savcılığı gibi bir mevkide çalışıyorsa gelip burada söylemezsiniz. Daha çok şey var arkadaşlar, çok. Kalbim de bir o kadar kırık yani. Ne kadar üzüldüğümü ben biliyorum. Her neyse, hayatında başarılar dilerim. Umarım bir daha böyle bir şeye kalkışmaz.
Normalde babasina bile inanmayan bi kiz olarak benim bu kiza inanmam.. daha kat etmem gereken cok yol var insan iliskilerinde

Son düzenleme:

Elenor

Trainee
Tepki
120
Nayna yalan söylemiyordu benimde farklı bir hayatım gar orta sınıfın üstünde bana da kimse inanmıyor sanalda falan yani bir ben anlarım

Çok ayıp ettiniz ona

Arven

Fanbase Starter
Tepki
2,415
Nayna yalan söylemiyordu benimde farklı bir hayatım gar orta sınıfın üstünde bana da kimse inanmıyor sanalda falan yani bir ben
Sen olayı yanlış anlamışsın bence Nayna üst sınıf bı hayat yaşadığını söylediği için tepki almadı deprem konusunda çelişkili şeyler söyledi ve yanlış bı üslup kullandı o yüzden tepki topladı
Diğer taraftan o olayları tekrar okuyunca üstüne gereksiz fazla gidildiğini düşünüyorum söyledikleri yalan olsa bile biraz daha ılımlı davranılmalıydı

Elenor

Trainee
Tepki
120
Sen olayı yanlış anlamışsın bence Nayna üst sınıf bı hayat yaşadığını söylediği için tepki almadı deprem konusunda çelişkili şeyler söyledi ve yanlış bı üslup kullandı o yüzden tepki topladı
Diğer taraftan o olayları tekrar okuyunca üstüne gereksiz fazla gidildiğini düşünüyorum söyledikleri yalan olsa bile biraz daha ılımlı davranılmalıydı
Okey anladım yani de abartmıyor musunuz sürekli gündeme getirmek falan tüm hepiniz günahlarınızı onunla temizlediniz??? Kız gitmiş üstüne sanki hayvan incelemesi yapar gibi inceleme falan yaptınız yani

Arven

Fanbase Starter
Tepki
2,415
Okey anladım yani de abartmıyor musunuz sürekli gündeme getirmek falan tüm hepiniz günahlarınızı onunla temizlediniz??? Kız gitmiş üstüne sanki hayvan incelemesi yapar gibi inceleme falan yaptınız yani
Kimse sürekli gündeme getirmiyor eski kullanıcılardan biri yaptı bu incelemeyi o zaman bende dahil bı çok kullanıcı bu o kadar da gerekli bı başlık değil, açılmamalıydı minvalinde şeyler söylemiştik zaten uranyum sırf kaos arayışı içinde diye canlandı bu başlık
Kimsenin günahlarını onunla temizlemesi gibi bı olay yok

Sweet Mimosa

Fanbase Starter
Tepki
4,071
Deprem ülkesinde,forumda bile depremden dolayı mağdur olanlar varken deprem hakkında yalan söylemeseydi o zaman

Ha birde anksiyetenin arkadasina saklanarak mağdurum ayaklarına yatması

Elenor

Trainee
Tepki
120
Sen de ortadan kaybolup konu Nayna olunca sürekli ortaya çıkıyorsun maşallah 🤗 Daha önceden de hep Nayna'nın olduğu başlıklarda görmüştüm seni. Nayna'nın avukatlığını yapman hatta "orta sınıf" üstü olman emin ol buradaki kimsenin umrunda değil. Çünkü insanları "sınıf" olarak alt orta üst diye ayırt etme hadsizliğine girmiş birinin buradakilerin umrunda olacağını düşünmüyorum. Tabii birinin trol hesabı değilsen. Malum artık kimseye güven olmuyor. O yüzden buradakileri eleştireceğine dünyamızda artık kast sisteminin yeri olmadığını önce bir kendin öğren. İğneyi kendine çuvaldızı başkasına.
Haklısın ayırt etme konusunda ama bu ortz sınıf falan filan gerçek kavramlar ben ayırmasamda ayrılacağız mecbur sınıf olduğunu fsrk edip karşı çıksanzı keşke benim burada söylememi engellemek size hadsizlik yapmamı engelliyrcek başka bir işe yaramayacak

beri'ncream

Trainee
Tepki
61
Gönderi sahibini ve bahsedilen kişiyi tanımıyorum, haklarında iyi ve kötü bir şey söyleyemem ama sosyal medyada tanımadığınız bir insanın ne kadar yalan söylediğini kanıtlarıyla birlikte analiz etmek tuhaf bence. Okuduğum ve anladığım kadarıyla burda bir tek mod mineonere ile muhabbeti varmış. Yani onun kadar yakın değilseniz bu olayın sizi rahatsız etmesini ben saçma buldum. Özellikle de bir buçuk saati ayırıp bu denli bir değerlendirme yapmak sanki tuhaf ya