Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Nayna'nın Yalanlarını İnceliyoruz

Sweet Mimosa

Fanbase Starter
Tepki
4,071
Sen bunu yazınca o yorumu ben de hatırladım sonra üşenmedim gittim baktım ben dememişim @Sweet Mimosa demiş.Bıraktığım linkte diyor.(Hâlâ sağlammışım b-12'im yerindeymiş şükür dkskdjdkdk💕)
Ben etiketlenince dedim ne oluyor benim nayna olduğumdan mı şüpheleniyorsunuz dedim XKDKDKDKF

Konu Sahibi
Ü

Üye silindi 192

Başlarda kendisiyle ilgili hiçbir düşüncem yoktu sonra bir ara söyledikleri abartı geldi hatta biri ona bunu söyledi ama forumun çoğunluğu naynayı savununca olabiliri herkesin benim gibi sıkıcı bir hayatı olmayabilir demiştim ona hak vermiştim ama …
Bu arada profili görünüyor ama hesabına giremiyorum neden🤔
Ben de, öyle like falan attım bazı yorumlarına ama o mülteci konusunda aşırı gıcık olmuştum. Hayır mültecinin ülkeye verdiği zarar ile sen ne alakasın? Bende de görünüyor ama banlıymış sadece profil resmi duruyor.

Konu Sahibi
Ü

Üye silindi 192

Ben de milleti yazım yanlışından sürekli tespit etmeye başladım. Çok faydalı bir yer burası 😍
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

O değil de ben tam tersine bu konuyu iyi ki açtın diyorum. Çünkü hâlâ kendisine inandığını söyleyenler vardı, az da olsa. Bu post sayesinde bence akıllardaki soru işaretleri de kalkar.
Bunun nedeni hakkında bir fikrim var. Çok zengin ultra milyoner İspanyol İtalyan Yahudi İngiliz arkadaşımız R-word'den daha düzgün bir dil kullanmış. Aslında mantıkları aynı ama hitap etki ediyor, R-word daha kaba sabaydı bu çok anlayışlı biriymiş gibi davranmış.

Konu Sahibi
Ü

Üye silindi 192

Şimdi ben bu konu hakkında konuşmayacak, başından beri sessiz kalacaktım. Nayna'nın postunda da hiç konuşmadım, şu deprem ile alakalı olan. Fakat eğer içimi dökmezsem rahat edemeyecekmişim gibi hissediyorum çünkü Nayna konusunda forum'da kimsenin benim kadar kırılmış olacağını düşünmüyorum, konuşuyordum ben onunla. Sorduğum, öğrenmeye çalıştığım şeyler vardı ilgilendiğim alanlarla alakalı. Haksızlık yapıldığını düşünmüştüm ona karşı. Farkındaydım bazı yalanlarının ama benim de hassas olduğum konu, yani deprem, incitti.

Ama en çok inciten ona değer veren birinin gözünün içine baka baka da yalan söylemesiydi bana kalırsa. Çoğu şeyi ben kişisel hayat yoğunluğumdan dolayı takip edemedim burada bazen. Kaçırdıklarımı sordum, sorduklarımı öğrendim ama öğrenemediklerim de oldu. Bunlar arasında Nayna'nın yazdıkları da vardır elbette. O yüzden herkesin bakış açısı farklıdır burada birilerine karşı. Her gün tonlarca işimiz oluyor, hayatlarımız o biçim. Buradaki her şeyi anı anına takip etmemiz mümkün değil hiçbirimizin. Demem o ki Nayna ile konuştuklarımız farklıydı, keza bana yaklaşma şekli de. Söylediği bazı şeyleri yadırgadım bazılarını yadırgamadım. Oraya gittim yahut burada kaldım demeleri bana çok uçuk gelmiyordu. Bölümüm, mesleğim gereği çok görüyorum zaten bir yerlere gidip gelen insanları. Fakat bazı şeyleri atarken düşünmek gerekiyor.

Kimse sizi İngiliz aksanına sahipsiniz diye NYU'da zorbalamaz, Yahudi ırkına sahip biri (Eğer bir de Musevi ise) başka ırktan biriyle evlenmez çünkü onların inancına ve yaşama biçimine ters bir olay, hayatınızda biri cumhuriyet baş savcılığı gibi bir mevkide çalışıyorsa gelip burada söylemezsiniz. Daha çok şey var arkadaşlar, çok. Kalbim de bir o kadar kırık yani. Ne kadar üzüldüğümü ben biliyorum. Her neyse, hayatında başarılar dilerim. Umarım bir daha böyle bir şeye kalkışmaz.
Seni anlıyorum, affedilmeyecek çok büyük yalanlar söyledi hem de bunları söylerken muhtemelen ekran karşısında gülüyordu. Bugün ben bunu düşündüm hesabının açıldığını zannedince. "Nasıl yani şimdi bu kız psikolojik hastalıklar ile dalga geçecek, deprem ile ilgili yalanlar söyleyip bir de İstanbul'daki insanları iyice korkutacak, insanlara hakaretler edecek ama geri gelebilecek mi?" diye düşündüm. Bu kızın olaylarını hiç bilmiyordum o aralar forumda çok aktif değildim, rastgele bir başlıkta öğrendim tüm yalanlarını. Yok dün oraya bugün buraya uçmuş da yok kraliyet ailesine konser vermiş de hiçbirini bilmiyordum. İyice irdeleyince uçuk kaçık yalanları gözüme battı, terapistten ilaç ve tanı istemesi, Anksiyetem var derken çok sosyal olduğunu söylemesi falan beni çok şaşırttı çünkü zıttan da öte şeyler hani bunlar. Yok Kanada vatandaşıyım ama param yok, sonra çıkıyor 5 bin Euro'luk çantası olduğunu söylüyor falan içime daraltı girdi. Normalde umursamıyordum ama yalanların ucu bana ve başka kişilere dokununca öfkelendim birden yazmaya başladım. Çok normal biri gibi duruyordu, düzgün konuşuyordu, önceden hakaret de etmiyordu o yüzden ilk başta pek anlayamadım banlanmasını hatta kendisi istedi dediler ama sonra deprem olayını öğrenince anladım, yalanlarına bakınca aklıma direkt Regina geldi. Birebir aynı konular, aynı yalanlar ama farklı hitap şekilleri.

Arven

Fanbase Starter
Tepki
2,415
Söylediklerinde haklısın Türkiye gibi deprem olaylarından canı çok yanmış bı ülkede deprem ile ilgili yalan kimsenin kabul edebileceği bı şey değil
Yalnız şunu eklemek istiyorum mülteciler ile ilgili konu başlığında söylediklerinde haklıydı (gerçekten Arap kökenli biri olmasa bile ) ki kendisi mülteci savunuculuğu yapmamıştı sadece başlıkta tüm Arapları yakalım falan gibi şeyler yazılmıştı bende orda rahatsız olmuştum çünkü yakın arkadaşım diyebileceğim bı kaç Arap kökenli arkadaşım var (tabi arkadaşlarım yerliler mülteci değiller)
sanki tüm Araplar çok kötüymüş gibi yazılmıştı ben arkadaşlarımı düşünüp üzülmüştüm hatta bu konuda bı şeyler yazmak istedim ama yanlış anlaşılırım diye bı şey demedim
Yanlış anlamayın lütfen emin olun bende artık Türkiye de mülteci görmek istemiyorum ama orda direkt tüm Araplara laf edilmişti o yüzden rahatsız olmuştum
Bı de çoğu kişi anlamıştım falan demiş ben ciddi ciddi söylediğiniz hemen hemen her şeye inanıyorum bunca şeyden sonra bile akıllanmadım 😭
Ellerine sağlık bu arada sadece yazından bile ne kadar sinirlendiğin ve olaylara ne kadar duygusal yaklaştığın anlaşıyor 💙
ama bence de pek gerekli bı başlık değildi

Konu Sahibi
Ü

Üye silindi 192

Söylediklerinde haklısın Türkiye gibi deprem olaylarından canı çok yanmış bı ülkede deprem ile ilgili yalan kimsenin kabul edebileceği bı şey değil
Yalnız şunu eklemek istiyorum mülteciler ile ilgili konu başlığında söylediklerinde haklıydı (gerçekten Arap kökenli biri olmasa bile ) ki kendisi mülteci savunuculuğu yapmamıştı sadece başlıkta tüm Arapları yakalım falan gibi şeyler yazılmıştı bende orda rahatsız olmuştum çünkü yakın arkadaşım diyebileceğim bı kaç Arap kökenli arkadaşım var (tabi arkadaşlarım yerliler mülteci değiller)
sanki tüm Araplar çok kötüymüş gibi yazılmıştı ben arkadaşlarımı düşünüp üzülmüştüm hatta bu konuda bı şeyler yazmak istedim ama yanlış anlaşılırım diye bı şey demedim
Yanlış anlamayın lütfen emin olun bende artık Türkiye de mülteci görmek istemiyorum ama orda direkt tüm Araplara laf edilmişti o yüzden rahatsız olmuştum
Bı de çoğu kişi anlamıştım falan demiş ben ciddi ciddi söylediğiniz hemen hemen her şeye inanıyorum bunca şeyden sonra bile akıllanmadım 😭
Ellerine sağlık bu arada sadece yazından bile ne kadar sinirlendiğin ve olaylara ne kadar duygusal yaklaştığın anlaşıyor 💙
ama bence de pek gerekli bı başlık değildi
Yanlış anlamadım 💜 O gönderiyi pek hatırlamıyorum ama o cümlesi kalmış aklımda sadece, gerçi bazı cümleleri harbiden doğruydu like atıyorduk ve açık söyleyeceğim pek böyle yalanlar söyleyecek birine benzemiyordu. Kendini açıklamana gerek yok ben anladım ve fikrine saygı duyuyorum 🩷🩷 Maalesef ben de hem r-word'e hem de Nayna'ya bazen inanmıştım 🥲

Regina

VIP Visual Queen
Tepki
43
Bunun nedeni hakkında bir fikrim var. Çok zengin ultra milyoner İspanyol İtalyan Yahudi İngiliz arkadaşımız R-word'den daha düzgün bir dil kullanmış. Aslında mantıkları aynı ama hitap etki ediyor, R-word daha kaba sabaydı bu çok anlayışlı biriymiş gibi davranmış.
aha konu bana gelmiş, bende birkaç şey belirtmek istiyorum. arkadaşlar yalan malan söylemeyin ya cidden veya burada gelip kendinizi ispat etmeye çalışmayın yani. ben bunu anladım artık, ne gerçekte ne burada. hadi geldin burada kendini bi konuda ispat ettin veya gerçek hayatta milyonersin geldin burada kendini ispat ettin, eline ne geçecek? hiçbir şey.
alt tarafı forumdayız, insanlar buraya sohbet etmek için, hoş vakit geçirmek için geliyor. bu yüzden işin bkunu çıkarmaya, kimsenin huzurun kaçırmaya gerek yok ki buna da hakkımız yok zaten. buradaki beğeniler falan belki ciddiye alınıyor olabilir belki bazılarınız tarafından, bende de bir aralar öyleydi ama cidden o kadar önemi yok. emin olun huzurunuz, gerçek hayatınızla ne yaptığınız, kendi üzerinize yaptığınız çalışmalar çok daha önemli. çok takılmamaya çalışın. yani bunları diyorum da elbette kimseye tavsiye verme hakkım yok hele ki sorulmadığı zaman. ben adım geçtiği için yazmak istedim düşüncelerimi.
kaba saba bir dil kullanmışım demek ki senin de hatırında kaldıysa (çok etkileşim kurmamıştık ikimiz ondan diyorum) kaba davrandığımda varsa affola. üslup çok önemli gerçekten.
sen de uzun bir yazı yazmışsın, emek vermişsin. depremle ilgili hassasiyet konusunda çok haklısın. bu konuların cidden şakası falan olmaz.

inx

Fanbase Starter
Tepki
2,461
yaşadığı hayatta beni şaşırtığı yerler olsa da kendiyle çeliştiği bir nokta göremediğimden inanma taraftarı oldum, o olayın patladığı gün ve şu an ise sadece bazı şeyleri abartmış olabileceğini düşünüyorum ss olayları ve kanada da yaşayacak durumum yok sözleri haricinde bir açığı yok çünkü. hastalık hakkında güzel analiz yapmışsın sıkılmadan okudum ama ben hastalıklarının doğru olma ihtimaline karşı bu konuda pek bir şey demek istemiyorum çünkü senin de anlattığın gibi aşılması, yaşaması zor hastalıklar bunlar yine de @Bloom🔥 ve @ask için yazdıkları hakkında ayriyeten bir şey söyleyeyim kaygı yaşayan birinin herhangi bir konu üzerinden birilerini böyle rahatça aşağılamaya çalışabileceğini sanmıyorum. bana pek ihtimal dahilinde gelmiyor çünkü bu tarz durumlarda empati yönü mü diyeyim bilmiyorum ama kendi hislerinizden yola çıkarak daha baskın bir şekilde düşünürsünüz karşınızdakini yani en azından ben böyle olacağını düşünüyorum anksiyete hakkında detaylı bir yazı paylaşırsan okuyacağım kesinlikle :)

Arven

Fanbase Starter
Tepki
2,415
aha konu bana gelmiş, bende birkaç şey belirtmek istiyorum. arkadaşlar yalan malan söylemeyin ya cidden veya burada gelip kendinizi ispat etmeye çalışmayın yani. ben bunu anladım artık, ne gerçekte ne burada. hadi geldin burada kendini bi konuda ispat ettin veya gerçek hayatta milyonersin geldin burada kendini ispat ettin, eline ne geçecek? hiçbir şey.
alt tarafı forumdayız, insanlar buraya sohbet etmek için, hoş vakit geçirmek için geliyor. bu yüzden işin bkunu çıkarmaya, kimsenin huzurun kaçırmaya gerek yok ki buna da hakkımız yok zaten. buradaki beğeniler falan belki ciddiye alınıyor olabilir belki bazılarınız tarafından, bende de bir aralar öyleydi ama cidden o kadar önemi yok. emin olun huzurunuz, gerçek hayatınızla ne yaptığınız, kendi üzerinize yaptığınız çalışmalar çok daha önemli. çok takılmamaya çalışın. yani bunları diyorum da elbette kimseye tavsiye verme hakkım yok hele ki sorulmadığı zaman. ben adım geçtiği için yazmak istedim düşüncelerimi.
kaba saba bir dil kullanmışım demek ki senin de hatırında kaldıysa (çok etkileşim kurmamıştık ikimiz ondan diyorum) kaba davrandığımda varsa affola. üslup çok önemli gerçekten.
sen de uzun bir yazı yazmışsın, emek vermişsin. depremle ilgili hassasiyet konusunda çok haklısın. bu konuların cidden şakası falan olmaz.
Gerçekten yanlışlarının farkına varmış gibi duruyorsun bu konuda gerçekten tebrik ediyorum seni umarım hayatının kalanını da bu şekilde yaşarsın 💜

bbequitedontcry

taste that pink venom
Fanbase Starter
Tepki
4,180
ya sen de öfff forumda yatıp kalktığını birazcık yüz bulsan geri döneceğini hepimiz biliyoruz. yakalanmasan aynı şeylere de devam ederdin samimi değilsin ve bizimle değilsin regina sal artıkk

bbequitedontcry

taste that pink venom
Fanbase Starter
Tepki
4,180
Ay yine mi yalann
sürekkli rollerde olması beni delirtiyor arka planda gayet geri dönmek istedğini, neler istediğini çok iyi biliyorum her adı geçtiğinde ah konu yine bana gelmiş diye koşa koşa geliyor zatne devamlı forumu okuduğuna eminim gram samimi gelmiyor

Regina

VIP Visual Queen
Tepki
43
ya sen de öfff forumda yatıp kalktığını birazcık yüz bulsan geri döneceğini hepimiz biliyoruz. yakalanmasan aynı şeylere de devam ederdin samimi değilsin ve bizimle değilsin regina sal artıkk
yok cidden ne düşünüyorsam onu yazdım, post most açarsam direkt banlatın beni.

Regina

VIP Visual Queen
Tepki
43
zaten açamayacağını çok iyi biliyorsun yüz bulsaydın açardın sürekli rol kesmene gerek yok hepimiz her şeyi biliyoruz
yani peki. cidden ben bir şeylerin farkına vardım ciddiyim. 2 kere cevap yazdım burada bir dündü bir de bugün. sadece adım geçerse kendimi açıklamak için yazıyorum ama rol kesme olarak anlaşılıyorsa demek ki çok aşmışım sınırı. cidden kusura bakmayın. huzur kaçırıyorsa bir daha cevap yazmayacağım. özür dilerim

bbequitedontcry

taste that pink venom
Fanbase Starter
Tepki
4,180
yani peki. cidden ben bir şeylerin farkına vardım ciddiyim. 2 kere cevap yazdım burada bir dündü bir de bugün. sadece adım geçerse kendimi açıklamak için yazıyorum ama rol kesme olarak anlaşılıyorsa demek ki çok aşmışım sınırı. cidden kusura bakmayın. huzur kaçırıyorsa bir daha cevap yazmayacağım. özür dilerim
@waldorfism hesabıyla buraya geri dönmeyi deneyip, bi de üstüne modluk isteyip ordan da yakalanınca kayıplara kaırşmanı saymazsak evet 2 kere cevap yazdın. hatalarını anladığını düşünmüyorum sadece burdan döndürebilecek kadar iyi yalancı olmadığın için kabullenmiş gözükmek zorundasın

Konu Sahibi
Ü

Üye silindi 189

@waldorfism hesabıyla buraya geri dönmeyi deneyip, bi de üstüne modluk isteyip ordan da yakalanınca kayıplara kaırşmanı saymazsak evet 2 kere cevap yazdın. hatalarını anladığını düşünmüyorum sadece burdan döndürebilecek kadar iyi yalancı olmadığın için kabullenmiş gözükmek zorundasın
lan @woldorfism regina miymis? ben demisim blair woldorf olarak geri doner diye ahahaha biliyorum ben bu isi ya