Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Soru Ne Derneği Açardınız ?

Valin

Rookie Idol
Tepki
1,078
Valinle her ramazan akşamına bir konu/soru gibi oluyor ama vatandaşlık çalışırken aklıma geldi. Dernekler izne tabii olmadan açılıyor, sadece 7 kişinin bir araya gelmesi yeterli.
Aklınıza gelebilecek her konuda dernek açabilirsiniz ne derneği açardınız ve adını ne koyardınız ?

Lilac

Fanbase Starter
Tepki
1,365
Yetimhanedeki çocuklar için etkinlik/ oyun oynama vakfı açardım. Burada bağışları toplayıp onlara eğlenebileceği, çocukluklarında güzel anılar bırakabileceği bir ortam oluşturmak isterdim.

Konu Sahibi
Valin

Valin

Rookie Idol
Tepki
1,078
çocuklarla ilgili bir yer açardım sanırım özellikle izlediğim bir animede kimsesiz hasta çocuklara bakan bir kurum vardı çok etkilemişti beni
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

başta yere tüküren insanlar olmak üzere çöpünü yere atan toplu kullanım alanlarını pis kullanan insanlara karşı çalışma yapabilecek bir dernek de fena olmazdı
Bu kadar güzel ve düşünceli yorum geleceğini düşünmemiştim daha çok muhabbet olsun diye açmıştım ama özellikle ilki çok güzel. İkincisini de sonuna kadar destekliyorum

Yetimhanedeki çocuklar için etkinlik/ oyun oynama vakfı açardım. Burada bağışları toplayıp onlara eğlenebileceği, çocukluklarında güzel anılar bırakabileceği bir ortam oluşturmak isterdim.
Ayyy ama siz çok duygusal girdiniz, ne bilim K-drama izleme derneği vs gibi cevaplar bekliyordum ben

Konu Sahibi
Valin

Valin

Rookie Idol
Tepki
1,078
Ay hiç bu açıdan düşünmemiştim😅
Eğer böyle düşüneceksek “Oppacılara Manita Bulma Derneği” açardım🤣🤣 Gerçek hayatta sevgilileri olunca hayal dünyasında idolleri rahat bırakırlardı belki🤣🤔
Ya anlatan hoca istediğiniz her derneği açabilirsiniz mesela ''Cenazede ağlayanlar derneği, düğünde oynayanlar derneği'' diye örnek verince dedim buradan da baya yaratıcı şeyler gelir. Ama daha anlamlı ve güzel şeyler geldi utandım

JeyKey

Rookie Idol
Tepki
669
Okumak isteyip ailesi tarafından okutulmayan kız çocuklarının okumasına yardım için dernek olabilir
Danscılar için bir dernek olabilir😁
Çok fazla fikir varr

Haney 🍯

Bal 🌼
Forum Ağası
Tepki
7,483
Hayvanlar için bir dernek açardım. Onlara mama yardımları yapardım, veterinere götürür bakımlarını yaptırırdım 🥺🥺

Lilac

Fanbase Starter
Tepki
1,365
Ayyy ama siz çok duygusal girdiniz, ne bilim K-drama izleme derneği vs gibi cevaplar bekliyordum ben
Çocukların sevgisiz/mutsuz büyümesi beni çok üzüyor. Dunyanın nereainde olursa olsun keşke bütün çocuklar mutlu olabilse. Özellikle şu an dünyanın diğer ucunda çocukların açlıktan ölmesi/ başlarına bomba yağarak ölmesi bana çok dokunuyor.

Eğlenceli bir şey olarak yeşil erik yeme derneği açardım ksmsks . Yeşil erik/ çağla kırmızı çizgimiz

Konu Sahibi
Valin

Valin

Rookie Idol
Tepki
1,078
Çocukların sevgisiz/mutsuz büyümesi beni çok üzüyor. Dunyanın nereainde olursa olsun keşke bütün çocuklar mutlu olabilse. Özellikle şu an dünyanın diğer ucunda çocukların açlıktan ölmesi/ başlarına bomba yağarak ölmesi bana çok dokunuyor.

Eğlenceli bir şey olarak yeşil erik yeme derneği açardım ksmsks . Yeşil erik/ çağla kırmızı çizgimiz
Yeşil erik hiç sevmem jfsdkgh

Akran zorbalığı veya siber zorbalıkla konusunda bir vakıf açmak isterdim.Maalesef günümüzde bu durum çok ciddi bir seviyede.
Kesinlikle zorbalık çok ciddi bir konu ve maalesef ki okullarda yeteri kadar önem verilmiyor