Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Ne Yapacağımı Bilmiyorum.

Konu Sahibi
D

doesntmatter

Trainee
Tepki
96
dershane arada kalmş öğrenciler çok zor ben de senin gibi zorluk yaşadım :( dershane benimle pek ilgilenmedi benimle ilgilenmeyince ben de saldım sen benim gibi olmayıp hırslanırsan çok iyi sonuçlar alabilirsin
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

umarım

minnybby💌

Trainee
Tepki
100
Lütfen yaşım geçiyor diye düşünme çok gencsinnn 20lerinin başındasın daha. Hayatını sevmediğin bi mesleği yaparak geçirmektense gercekten mutlu olacağın işi yapmak için calismak çok daha mantıklı bence hem seni destekleyenler de varmis. İlerde pişman olmaktansa şimdi adım atmak daha iyi. Ben de üniversite için kalbimi dinleyip mezuna kalarak dilden girmiştim sınava ve olduğum yerde çok mutluyum umarım ne olursa olsun vereceğin karar da seni çok mutlu eder💓

itsmehi

Trainee
Tepki
39
Arkadaşlar selam. Başlıkta da yazdığım gibi ne yapacağımı bilmiyorum. Çok uzatmadan konuya girmek gerekirse İngilizce öğretmenliği okuyorum bu sene son sınıfa geçiyorum ama bölümümü hiç sevmiyorum. İstemeyerek gittim. Aslında hedefim hep tıptı çalışkan bir öğrenciydim 12.sınıfa kadar iyi bir lisedeydim ve notlarım denemelerim hep yüksekti. Sonra 12.sınıfta bazı sağlık sorunlarımdan ve kendi aptallığımdan dolayı hiç ders çalışmadım/ çalışamadım ve sınava öylesine girdim. Ydt ye de başvurmuştum ingilizcem hep iyiydi malum sayısal sonucum kötü gelince ingilizce öğretmenliği yazdım. (Çevreden ataması yüksek diye yönlendirdiler). Ama sonuç olarak hiç mutlu değilim bu sene depremden sonra okula da gitmedim bıraktım tamamen ve sınava hazırlanmaya karar verdim ama bir yandan da içim içimi kemiriyor 1 senede kazanabilir miyim ki muhtemelen 2 belki de anca 3 senede kazanacağım yaşım iyice geçecek pişman olacak mıyım sınav sistemi değişecek mi ben girene kadar yaş kısıtlaması mı gelir savaş mı çıkar ölümcül hastalığa mı yakalanırım bir daha mı deprem olur diye korkup derse de odaklanamıyorum. Yoksa ailem de yanımda dershaneye de gönderecekler yaşımı da sorun etmiyorlar ama ben yapamıyorum işte. Bir yandan da çok istiyorum böyle de mutlu değilim. Sıkıştım kaldım. Arkadaşlar benim yerimde olsanız napardınız ve sizce ilerde bir yaş kısıtlaması vs gelir mi üniversite sınavına?
selamm kısmi olarak benzer şeyleri yaşıyoruz ben sayısal çıkışlıyım 2018 mezunuyum ve ben de tıp istiyorum
bu sene 5. mezunum ve gerçekçi olmak gerekirse sadece zor sınav 2021 di onda da normalden 10 soru fazla sormuştu ve çok zor diye geçiyordu
1 senede yapılır mı bence evet neden sen yapmadın dersen de dün bir şey paylaştım belki görmüşsündür oradaki sebeplerden ötürü
cidden çalışmak gerek odağının sadece sınav olması gerek yapılamayacak şey yok ve geç kalma işini şöyle düşün bu sene doktorluğa başladın 50 yaşındasın hala doktordun yanında senle çalışan başka bir doktor senden 5-6 yıl daha fazla doktorluk yapmış ee nolmuş yani pek önemli değil hatta hiç değil önemli olan oraya focuslanmak sadece
istedikten sonra yapılamayack şey yok
cidden öyle bana çok klişe gelirdi bu cümle ama büyüdükçe anladım 🥲
ikimiz de ulaşacağız hedeflerimize eminim. kaçarı yok o hayatı alacağız mecburuz.

Nayna

Fanbase Starter
Tepki
1,846
Okuduğun bölümü sevmiyorsan o bölüm sana cehennem olur ne güzel ailende yanındaymış. Cesaretini topla bence. Sevmediğin bir işi yapmanın ne kadar kötü olduğunu bilirim. Bu fırsata sahipsen bence bırak

I

Ikiryō

Arkadaşlar selam. Başlıkta da yazdığım gibi ne yapacağımı bilmiyorum. Çok uzatmadan konuya girmek gerekirse İngilizce öğretmenliği okuyorum bu sene son sınıfa geçiyorum ama bölümümü hiç sevmiyorum. İstemeyerek gittim. Aslında hedefim hep tıptı çalışkan bir öğrenciydim 12.sınıfa kadar iyi bir lisedeydim ve notlarım denemelerim hep yüksekti. Sonra 12.sınıfta bazı sağlık sorunlarımdan ve kendi aptallığımdan dolayı hiç ders çalışmadım/ çalışamadım ve sınava öylesine girdim. Ydt ye de başvurmuştum ingilizcem hep iyiydi malum sayısal sonucum kötü gelince ingilizce öğretmenliği yazdım. (Çevreden ataması yüksek diye yönlendirdiler). Ama sonuç olarak hiç mutlu değilim bu sene depremden sonra okula da gitmedim bıraktım tamamen ve sınava hazırlanmaya karar verdim ama bir yandan da içim içimi kemiriyor 1 senede kazanabilir miyim ki muhtemelen 2 belki de anca 3 senede kazanacağım yaşım iyice geçecek pişman olacak mıyım sınav sistemi değişecek mi ben girene kadar yaş kısıtlaması mı gelir savaş mı çıkar ölümcül hastalığa mı yakalanırım bir daha mı deprem olur diye korkup derse de odaklanamıyorum. Yoksa ailem de yanımda dershaneye de gönderecekler yaşımı da sorun etmiyorlar ama ben yapamıyorum işte. Bir yandan da çok istiyorum böyle de mutlu değilim. Sıkıştım kaldım. Arkadaşlar benim yerimde olsanız napardınız ve sizce ilerde bir yaş kısıtlaması vs gelir mi üniversite sınavına?
eger tekrar girmeyi dusunuyorsan tyt temelin varsa, hemen aytden basla 3 ayda rahat bitirirsin dershanlee acilana kadar. dershane acilinca da tytye agirlik verir, ayt konularin bittigi icin de ayt testlerini cozmeye devam edrsen nedne olmasin .

Konu Sahibi
D

doesntmatter

Trainee
Tepki
96
selamm kısmi olarak benzer şeyleri yaşıyoruz ben sayısal çıkışlıyım 2018 mezunuyum ve ben de tıp istiyorum
bu sene 5. mezunum ve gerçekçi olmak gerekirse sadece zor sınav 2021 di onda da normalden 10 soru fazla sormuştu ve çok zor diye geçiyordu
1 senede yapılır mı bence evet neden sen yapmadın dersen de dün bir şey paylaştım belki görmüşsündür oradaki sebeplerden ötürü
cidden çalışmak gerek odağının sadece sınav olması gerek yapılamayacak şey yok ve geç kalma işini şöyle düşün bu sene doktorluğa başladın 50 yaşındasın hala doktordun yanında senle çalışan başka bir doktor senden 5-6 yıl daha fazla doktorluk yapmış ee nolmuş yani pek önemli değil hatta hiç değil önemli olan oraya focuslanmak sadece
istedikten sonra yapılamayack şey yok
cidden öyle bana çok klişe gelirdi bu cümle ama büyüdükçe anladım 🥲
ikimiz de ulaşacağız hedeflerimize eminim. kaçarı yok o hayatı alacağız mecburuz.
Aynen. Bu zaten benim 2.hayatım 7.8 ve 7.6 lık depremlerden kurtuldum bu ne ki. Bununda üstesinden gelip hayallerimi yaşayacağım.

twsana

Trainee
Tepki
5
Psikolojik yardım da alacağım zaten bu anksiyete ve panik atağı yenmem lazım

Açıkçası içinden ne geliyorsa yap okulunu dondur ve sınava hazırlan her yıl tıp geriliyor zaten bu sene sanırım 35 k dan bile alır gibi geliyor bende bölümü bırakıcam 1 sene mezuna kaldım ve şu an 1 . Sınıftayım üniversite öyle bir yer ki her yaştan her milletten insan vat bir yerde bir şey okumuştum her insan kendi hızında ilerler diye öyle düşün ve ne istiyorsan yap geç olmadan çünkü bazı şeyler ilerde içinde kalırsa hep keşkelerle yasacaksın ailenden destekliyorken yap gitsin 🌸

M

mevsim

hayallerinin peşinden gitmek güzel bir şey eklemek istediğim bir şey var.
Sınavı çok iyi çalışırsan kazanırsın 1-2 seneye, paslanmışsındır büyük ihtimalle ama yeterince çalışırsan hatırlarsın, korkma.
asıl önemli kısım kazanmaktan ziyade süreç hayatında 8 yıl boyunca para kazanmamayı, evlenmemeyi, yoğun ders hayatı yüzünden çekeceğin stresi göze alıyor musun? Bu tarz süreçler insanı yıpratıyor. Seni tıp okumaya sevk eden duygu ve düşünceden emin olmanı öneririm.

itsmehi

Trainee
Tepki
39
Sınavı çok iyi çalışırsan kazanırsın 1-2 seneye, paslanmışsındır büyük ihtimalle ama yeterince çalışırsan hatırlarsın, korkma.
asıl önemli kısım kazanmaktan ziyade süreç hayatında 8 yıl boyunca para kazanmamayı, evlenmemeyi, yoğun ders hayatı yüzünden çekeceğin stresi göze alıyor musun? Bu tarz süreçler insanı yıpratıyor. Seni tıp okumaya sevk eden duygu ve düşünceden emin olmanı öneririm.
isterse bugün de evlenir bu işler nasip kısmet .ailesinin durumu da iyiyse zaten sorun deği.l en sonunda da dr olup kendi parasını kazancak zaten

Konu Sahibi
D

doesntmatter

Trainee
Tepki
96
Evlenmeyi düşünmüyorum hiçbir zamanda düşünmedim. Para kazanmama konusunu açık açık ailemle konuştuk tamam dediler biraz daha açık olursam evde benden başka okuyacak çocuk yok zaten o yüzfen ailem sorun etmiyor istersen 30 yaşına kadar oku dediler.

M

mevsim

isterse bugün de evlenir bu işler nasip kısmet .ailesinin durumu da iyiyse zaten sorun deği.l en sonunda da dr olup kendi parasını kazancak zaten
tabii ki öyle ama uzun bir süreç, ben kendim böyle bir karar aşamasındayken ne düşüneceksem onu yazarak destek olmak istedim.

52Hertz

2025'e kadar depresyonda
Trainee
Tepki
993
Tabi ki hayatta hiçbir şey geç değil ama belli bir yaştan sonra oturup ders çalışmak çok zor geliyor insana tıp kazana bilecek kadar kendine güveniyorsan ve ben o kadar yıl da tıp okurum yaşım 30 olsa bile öğrenci olur ailemden para almayı sorun etmem diyorsan sansını dene maddi durumunu bilemem tabi ama bu konuda endişen yoksa sınava hazırlan ne kaybedersin ki zaten okulunu da bırakmışsın yapacak başka neyin var sadece endişe ediyorum ders çalışamıyorum diye bahanelere sığınma derim madem kararlısın otur gerçekten çalış

Konu Sahibi
D

doesntmatter

Trainee
Tepki
96
Bahane değil hastalık derecesine geldi artık ama bunlar yıldırmayacak beni çalışıyorum zaten daha da tempoyu artırarak çalışacağım. Tek çocuğum o yüzfen ailem sorun etmiyor 30 yaşına da gelsem okumamı.

itsmehi

Trainee
Tepki
39
zaten dr olunca ömür boyu okuyacağız gibi 30 erken bile hahahhahah