Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Newjeans Tth Listesinden Şarkılarını Yavaş Yavaş Çıkardıktan Sonra Günlük Streamlerde -600K -700K Stream Farkı Yedi.

Miss Korea

Visual Goddess
VIP Visual Queen
Tepki
1,095
Bunu yazdığım için çok büyük ihtimalle NewJeans antisi ilan edileceğim ama gördüğümde şok oldum. Diğer gruplarda playlist desteğini çektiğinde streamlerinde azalma oluyor ama bu derece stream azalmasını ilk defa görüyorum. Ki TTH listesinden birkaç şarkı çıktıktan sonra bu derece stream azalması da cidden grubun playlist desteği ile listelerde yüksek stream aldığını kanıtlıyor benim için. Net bir şekilde emin olmak içinde Nj'in kendi chart hesabından baktım tüm verilere.

Grubun 30 ocak, 31 ocak, 1 şubat 2024'te aldığı günlük stream;

Grubun şarkıları TTH listesinden yavaş yavaş çıkarıldıktan sonra aldığı streamler;
(12 şubat, 11 şubat, 10 şubat vb.)

Streamler belli bir kısımdan sonra aşırı orantısız gitmeye başladı (yani bir artıyor bir azalıyor). Sene başından beridir Blackpink ile aralarında günlük stream farkı 50k bile zor oluyordu (bazen de Bp'i günlük Sp streamlerinde geçiyorlardı) ama şubatın ilk haftasından itibaren Blackpink genel olarak 600-700k arası stream farkı atmaya başladı.

Ben grupların playlist desteği almasına kesinlikle karşı değilim çünkü bu bir promodur ve bir yere kadar grup tanıtımı içinde gereklidir ama playlist desteği çekilince bu derece düşen bir grupta ilk defa görüyorum. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Konu Sahibi
Miss Korea

Miss Korea

Visual Goddess
VIP Visual Queen
Tepki
1,095
Başından beri belliydi. Bir de fanları kabul etmeyip üstüne organik gruplara sallıyorlar. Ben njin kore hariç diğer ülkelerde aman aman dinlendiğini ve tanındığını düşünmüyordum zaten. Gerçekler ortaya çıktı. Tt da gitti artık yeni albümlerin de gerçek verilerini göürürüz inşallah🙏
Min heejin varken onun biraz zor olduğunu düşünüyorum açıkcası. Albüm çıktığı gibi şarkılar direkt Spotify playlistlerine eklenecektir. Min heejin promo işinde baya iyi çalışıyor.

Hamide

Trainee
Tepki
26
NewJeans'in Kore'deki başarılı ne kadar organik bilemem ama global başarılarının inorganic olduğu çok açık. Ki belli bir süreden sonra yaşadığı büyük oranda düşüşlerde bunun kanıtı. Ador Ceo'su Min Heejin'in, NewJeans listelerde ani düşüş yaşayınca yeni albüm duyurusu da yapması grubun zorla listelerde tutulmaya çalışıldığının birnevi kanıtı. Blackpink'in liste gücü de kız gruplarına özellikle NewJeans'e yapılan destek geri çekilince ortaya net bir şekilde çıkıyor. Blackpink 2 senedir albüm çıkarmıyor ve şu an streamlerde zirvedeki kadın grubu, en organik kadın grubu.

opia

Trainee
Tepki
122
Daha yaz başında Spotify playlistlerinden birisini dinlediğinde ardından NJ çıkıyordu, o şarkıdan vazgeçip başka playliste geçtiğinde de NJ çıkıyordu. Min Heejin her ne kadar kabul etmek istemese de organik dinlemelerde sorun var ki bu çok belli, görünüyor.

Hadi bu NJ'nin spotify dinlenmesini geçtim, HYBE'ın yeni grubu TWS'in aniden listelerde o kadar yüksek bir sıralama yapmasında da bir şey var. Ortalama bir şarkı olmuş onlarınkisi de.

Bence genel olarak son dönemde kpop dinlemelerinde şirketler listelerle vs oynuyorlar. Bir şeyler dönüyor da bakalım ne çıkacak.

Ü

Üye silindi 643

HYBE ve kirli oyunları şaşırmadım açıkçası belliydi zaten ama kimse kabul etmiyordu tabi fake başarılarla övünmek tatlı geliyor, tws de de aynı taktik ama şimdilik Kore kısmında . İşin acı kısmı BTS in yıllar önce nelerle mücadele ettiğine şahit olmuş biri olarak anlamıyorum Bang pd Bts bunları nasıl hazmediyor Bts debut zamanlarında altın kaşıkla doğmakla ilgili şarkılar yapardı ne oldu şimdi ne değişti refaha erince hiçbir şey umurlarında olmuyor mu ? HYBE türlü oyunlarla vasat "yeni" gruplarını "başarılı" yapıyor yapsın bakalım elbet onunda bir gün mediaplay yaptığı gücü bitecek

cinnamonini

Trainee
Tepki
2
En basindan belli degilmiydi zaten? Sarkilari bu kadar stream almasina ragmen dogru duzgun bir fan kitleleri bile yok. Cok fazla viral sarki cikartan bir kpop grubuysaniz kendinize ait buyuk bir kemik kitleniz olusur ama njde bu soz konusu bile degil. Dinlemedigim halde kaç defa onume nj sarkilari cikti saymayi biraktim artik. Skiplemekten yoruldum artik.

Lilac

Fanbase Starter
Tepki
1,365
HYBE ve kirli oyunları şaşırmadım açıkçası belliydi zaten ama kimse kabul etmiyordu tabi fake başarılarla övünmek tatlı geliyor, tws de de aynı taktik ama şimdilik Kore kısmında . İşin acı kısmı BTS in yıllar önce nelerle mücadele ettiğine şahit olmuş biri olarak anlamıyorum Bang pd Bts bunları nasıl hazmediyor Bts debut zamanlarında altın kaşıkla doğmakla ilgili şarkılar yapardı ne oldu şimdi ne değişti refaha erince hiçbir şey umurlarında olmuyor mu ? HYBE türlü oyunlarla vasat "yeni" gruplarını "başarılı" yapıyor yapsın bakalım elbet onunda bir gün mediaplay yaptığı gücü bitecek
Bang pd her zaman aç gözlüydü. Bts ilk billboard birinciliklerini aldığında, bangpd'ye 'artık sana hyung diyebilir miyiz' gibi bir şeyler söylemişlerdi. Açıkçası aralarının insanların düşündüğü kadar iyi oduğunu düşünmüyorum. Bang pd çok kolay bunu hazmeder sonuçta şirketin hisselerinin büyük bir kısmı onun, cebi para doluyordur sonuç olarak. Bts'e gelirsekte şirkette anca kendi kariyerleri hakkında söz sahibidirler. Nj ya da Tws ye ne gibi müdahaleleri olabilir ki, doğrudan aynı şirket altında bile değiller. İçten içe bunu hazmediyorlardır, etmiyorlardır bunu bilemem ama şahsen onların yerinde ben olsaydım aşırı zoruma giderdi. Jiminin bütün şarkılarına klip çekmek isteyip te şirketin izin vermemesi ama njse bunu yapmaları, benim sinirimi bozardı muhtemelen.