Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Nmixx Merkezi Lily Mi Olmalıydı

mirai

Trainee
Tepki
334
Ya ilk kez bir Jyp grubunda merkez eksikliği var.Debuttan önce merkezin asla kyunjin olacağını düşünmemiştim bence tanıtım videolarında en eksik oydu hele mimikleri falan çok iticiydi Öte yandan Lily en karizmatikleriydi herkesin aksine Jinni'den daha çok ilgimi çekti her zaman kişilik olarak pek sevmesem de kızın bir karizması var özellikle Survivor coverını onun için dinliyorum hep Finesse coverı zaten hareketleri falan çok doğal ve çekici Kızın tanınırlığı falan da vardı Jyp neden merkez yapmadı acaba visuali Kore de beğenilmez diye mi zaten ana vocal diye mi bilemiyorum ama karizmatik konseptle vocal ağırlıklı bir şarkıyla (Jiwoo ve Kyunjin rapte kötüler ama vocalleri iyi ) Lily merkez şeklinde dönseler bence hala şansları var fan kitleleri sağlam

BobaTea

Fanbase Starter
Tepki
2,628
Pek çok kişi grup olarak sahnede bir bütünlüklerinin olmadığını tuhaf bir havaları olduğunu söylüyor. Çoğu kişinin sanki bir şey eksik dediğine de şahit oldum. Siz bunu Jinni'nin gitmesine mi bağlıyorsunuz?

inx

Fanbase Starter
Tepki
2,462
ben şu grup dizilimindeki merkez olarak yorum yapacağım. aralarındaki en farklı yüz onunki, hiçbir üyeye benzemiyor. kenarda durunca aşırı sırıtıyor ve gruba uymuyor gibi duruyor bu yüzden merkezde dursa daha iyi bir uyum sağlayabilirler

BobaTea

Fanbase Starter
Tepki
2,628
Jinni'den cok uyeler cok uyumsuz gibi. Grup dinamigi olarak degil ama bir arada durduklarinda random bir araya toplanmislar gibi duruyor. Kepler de bana biraz ayni sekilde hissettiriyo ama sonucta yarismadan cikan bir grup. Sirketin artik styling olsun makyaj olsun kizlara tam bir imaj verememesinden mi bilmiyorum ama bir olmamislik var cidden.
Konseptlerinin aşure gibi olmasından olabilir mi? Sonuçta mixxpop konsepti ile çıktılar ve O.O sanki iki alakasız şarkının mashup'ı gibiydi. Acaba grubun yarısını girl crush'a uysun yarısını da şirin konsepte uysun diye mi oluşturdular?

Konu Sahibi
mirai

mirai

Trainee
Tepki
334
Pek çok kişi grup olarak sahnede bir bütünlüklerinin olmadığını tuhaf bir havaları olduğunu söylüyor. Çoğu kişinin sanki bir şey eksik dediğine de şahit oldum. Siz bunu Jinni'nin gitmesine mi bağlıyorsunuz?
Bence Jinni varken de bir şeyler eksikti zaten bence biraz Jinni'yi geri plana attılar

BobaTea

Fanbase Starter
Tepki
2,628
bence de onlar da bilemedi ne yapacağını jinni merkez olarak çıktılar ilgi sullyoon a kaydı güzel diye onu merkez gibi yaptılar sonra kızı sıkıcı buldular merkez kyujin oldu sonra jinni çıktı zaten gruptan
JYP'nin gerçekten ilk defa bir kız grubunun çıkışında bu kadar çuvalladığına şahit oluyorum. Miss A'nın çıkış şarkısı SOTY oldu. Hala rekor ellerinde.

Konu Sahibi
mirai

mirai

Trainee
Tepki
334
JYP'nin gerçekten ilk defa bir kız grubunun çıkışında bu kadar çuvalladığına şahit oluyorum. Miss A'nın çıkış şarkısı SOTY oldu. Hala rekor ellerinde.
Ay evet, ya debutta ya da ilk comebackte patlarlardı muhakkak
Sanırım bu sefer üyeleri falan Jyp kendi seçmemiş çünkü o star ışığı olanları iyi buluyor adamın eski şarkılarıda çok iyiydi

ask

Fanbase Starter
Tepki
4,565
Ya ilk kez bir Jyp grubunda merkez eksikliği var.Debuttan önce merkezin asla kyunjin olacağını düşünmemiştim bence tanıtım videolarında en eksik oydu hele mimikleri falan çok iticiydi Öte yandan Lily en karizmatikleriydi herkesin aksine Jinni'den daha çok ilgimi çekti her zaman kişilik olarak pek sevmesem de kızın bir karizması var özellikle Survivor coverını onun için dinliyorum hep Finesse coverı zaten hareketleri falan çok doğal ve çekici Kızın tanınırlığı falan da vardı Jyp neden merkez yapmadı acaba visuali Kore de beğenilmez diye mi zaten ana vocal diye mi bilemiyorum ama karizmatik konseptle vocal ağırlıklı bir şarkıyla (Jiwoo ve Kyunjin rapte kötüler ama vocalleri iyi ) Lily merkez şeklinde dönseler bence hala şansları var fan kitleleri sağlam
En karizmatik ve en merkez havası veren kyujin 16 yasinda ama cok guclu bir aurası var

Konu Sahibi
mirai

mirai

Trainee
Tepki
334
En karizmatik ve en merkez havası veren kyujin 16 yasinda ama cok guclu bir aurası var
Beni hiç çekmiyor ya hareketleri çok aşırı ve kasıntı geliyor
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Bana da lily aşırı karizmatik geliyordu çıkış öncesi çok beğeniyordum ama çıkış yaptıktan sonra bence jyp Lily'nin bu yönünü biraz söndürdü gibi geliyor. Şu videolardaki Lily nerde şimdiki lily nerde. Başlarda kyujin ve jinni'yi ön plana attı, ardından sullyoon baya ilgi topladı visual olarak bu sefer jyp ona yöneldi, şimdi de kyujin ve jiwoo öne sürülüyor. Karman çorman oldu her şey Lily'de arada kaynadı biraz yoksa debut öncesi de baya ilgi toplamıştı, jyp bunu iyi kullanabilseydi mevcut durumdan daha farklı bir Lily görürdük gibi geliyor.
Kesinlikle katılıyorum zaten son zamanlarda Lily için düzgün bir stil bile vermiyorlar dibi gelmiş sarı saç yapmışlar kıza.Lily'nin yakaladığı ivmeyi bir türlü kullanamadılar kaldı ki yayınladıkları kötü şarkılarda bile hep onun kısımları viral oluyor

Son düzenleme:

BobaTea

Fanbase Starter
Tepki
2,628
ben buna bagliyorum jinni gruptayken dolu dolu geliyorlardi gozume
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

offf evet buna ben de katiliyorum ve nmixx uyeleri sirin konsepte asla uymuyor bence belki sullyoon ayrilabilir bundan
Lily belki üstesinden kalkabilir. Bana şirin geliyor.

marin

Trainee
Tepki
639
Lily çıkış öncesi en çok tanınan ve beklenen üyeydi. Onun en son tanıtılma sebebi de buydu zaten. Birçok kişinin beklediği üyeydi. O yüzden onun merkez pozisyonunda kullanmaları akıllıca olurdu bence de. Ryujin gibi. Ryujin çıkış öncesi en popüler üyeydi ve daha çıkışlarından çok önce onun merkezi olduğu bir grup kuracağız dedi şirket. Bu insanların merakını cezbetti ve beklentiye soktu. Lily'nin de azımsanmayacak bir tanınırlığı vardı Kore'de. Bunu bir şekilde kullanmamaları talihsiz oldu. Gayette yakışıyor merkez pozisyonuna. Karizması, sesi ve dansı yeterli. Üyelerin hepsi üst düzey bence. İhtiyaçları iyi bir şarkı ve sağlam grup dinamiği. Sağlam grup dinamiğinin dr sırrı başarıdan geliyor bence. Bu motivasyonu eksik grubun. Başarılı oldukça zorlanıyorlar ve zorlandıkça birbirlerine tutunuyorlar diğer başarılı grupların çoğu. NMIXX'e böyle bir motivasyon lazım. Ya da yeni üye ihtimali düşünülebilir 🤷🏻‍♀️

Konu Sahibi
mirai

mirai

Trainee
Tepki
334
Lily çıkış öncesi en çok tanınan ve beklenen üyeydi. Onun en son tanıtılma sebebi de buydu zaten. Birçok kişinin beklediği üyeydi. O yüzden onun merkez pozisyonunda kullanmaları akıllıca olurdu bence de. Ryujin gibi. Ryujin çıkış öncesi en popüler üyeydi ve daha çıkışlarından çok önce onun merkezi olduğu bir grup kuracağız dedi şirket. Bu insanların merakını cezbetti ve beklentiye soktu. Lily'nin de azımsanmayacak bir tanınırlığı vardı Kore'de. Bunu bir şekilde kullanmamaları talihsiz oldu. Gayette yakışıyor merkez pozisyonuna. Karizması, sesi ve dansı yeterli. Üyelerin hepsi üst düzey bence. İhtiyaçları iyi bir şarkı ve sağlam grup dinamiği. Sağlam grup dinamiğinin dr sırrı başarıdan geliyor bence. Bu motivasyonu eksik grubun. Başarılı oldukça zorlanıyorlar ve zorlandıkça birbirlerine tutunuyorlar diğer başarılı grupların çoğu. NMIXX'e böyle bir motivasyon lazım. Ya da yeni üye ihtimali düşünülebilir 🤷🏻‍♀️
Kız gruplarının öne çıktığı bir nesilde üç büyükten özellikle kız gruplarıyla ünlü jypden çıkıp başarısız olmaları kesinlikle bir baskı oluşturuyordur ama sadece başarısızlığa baglayamayiz bunu çünkü sektörde nmixxten çok daha başarısız olsa da grup dinamiği sağlam bir sürü grup var.Ben merkez eksikliğine (ya Lily merkez olmalı ya da dediğin gibi yeni üye eklenebilir) ve kızların konsept ve şarkıyı sevmemesine bağlıyorum.( Jyp hep gruplara uygun konsept veriyordu Miss a konseptine uymayan üye yoktu twice üyelerinin büyük çoğunluğu özellikle nayeon o tatlı neşeli kız konseptine çok uyuyordu ve sevip benimsemişlerdi . Bu seferki konsept +şarkı hiç hoş değil kızların begenmemesini anlıyorum next level 4 jenin büyük hiti olunca bu yoldan gidelim demiş olabilirler ama bence konsept değişmeli )

• Alev
Reactions: ask

Hellobaby

Fanbase Starter
Tepki
838
Bunu sitede ben yazmıştım ama tek jinni’nin gitmesine bağlamıyorum şahsen. Üyelerin birbirini iten bir aurası var. Bunu büyük arkadaş gruplarında da yaşarsınız aslında. Mesela size ters bir karakter ya da aura aldığınızda çok yaklaşmazsınız. Kpop grupları kurulurken yarışma grubu değilse buna dikkat ediliyor normalde. Ama bu grupta edilmemiş. Kyujin ve lily bu ikili yetenekli ama uyuşmayan bir yanları var. Sullyeon genel olarak tzuyu miyeon gibi koyduğun herkesin yanına uyacak biri. Bu grupta 2 kişi falan Farklı olsa ya da hiç olmayıp 5 kişilik bir grup olsa daha uyumlu bir karakter gösterirlerdi. Birde konsepti de olmayınca grubun iyice karman çorman bir şeye döndü

BobaTea

Fanbase Starter
Tepki
2,628
Kız gruplarının öne çıktığı bir nesilde üç büyükten özellikle kız gruplarıyla ünlü jypden çıkıp başarısız olmaları kesinlikle bir baskı oluşturuyordur ama sadece başarısızlığa baglayamayiz bunu çünkü sektörde nmixxten çok daha başarısız olsa da grup dinamiği sağlam bir sürü grup var.Ben merkez eksikliğine (ya Lily merkez olmalı ya da dediğin gibi yeni üye eklenebilir) ve kızların konsept ve şarkıyı sevmemesine bağlıyorum.( Jyp hep gruplara uygun konsept veriyordu Miss a konseptine uymayan üye yoktu twice üyelerinin büyük çoğunluğu özellikle nayeon o tatlı neşeli kız konseptine çok uyuyordu ve sevip benimsemişlerdi . Bu seferki konsept +şarkı hiç hoş değil kızların begenmemesini anlıyorum next level 4 jenin büyük hiti olunca bu yoldan gidelim demiş olabilirler ama bence konsept değişmeli )
Konsepti değiştirdiler gibi. Mixxpop denilebilecek son şarkıları Dice'tı. LMLT tuttu gibiydi ama party o clock çok beğenilmedi, sıradan bulundu bence. Kesin bir konseptleri de yok JYP boş bir duvara konsept atıyor hangisi tutarsa artık.

Snape

Trainee
Tepki
91
Genelde gruplarda benzer yüzlere sahip üyeler olduğu zaman hoşuma gitmez bu grupta kimse birbirine benzemiyor ama bir şeyler yerine oturmuyor yinede. Fizik ve boy olarak birbirlerinden çok farklılar o da benim gözüme çok batıyor. Grubun bütününe baktığım zaman mesela ivede Yujin ve Wonyoung çok uzun boylular ama onları merkeze koyarak o orantıyı bir şekilde yakalıyorlar bana kalırsa Bae'de ne kadar merkez ışığı olmasa da Kore'de sevilen bi yüze sahip olmasından ve boyundan dolayı merkezde Sullyoon'la birlikte dursalar grup dizilimi olarak göze daha çok hitap eder diye düşünüyorum

marin

Trainee
Tepki
639
NMIXX'ten başarısız olup pes etmeyenler elbet var ama NMIXX'ten önce şirketlerinde canavar çaylak diye anılan 4 kız grubu çıkmış. Hepsi ilk yılları dolmadan kasıp kavurmuş. Bu fena bir baskı bence onlara. Azımsanmayacak kadar. Diğer JYP kız gruplarında konsept ve merkez üye uyumu kusursuzdu. Aslında bence NMIXX'in sorunu burada. Merkez üye ve konsept uyumsuzluğu. Aslında Kyujin merkez üye olmak için fazlasıyla yetenekli ama O.O ve Dice gibi güçlü konsept şarkılar için fazla sevimli. Keza Sullyoon da öyle. LMLT bu yüzden çok daha iyi bir seçimdi konseptte. Ama işte biraz daha güçlendirmeliler o konsepti. Hey Mama coverları ne kadar iyiydi mesela. O tarz güçlü ama çok vurdulu kırdılı olmayan bir konsept seçmeliler ve kesinlikle Lily-Haewon-Sullyoon üçlüsünün vokal yeteneklerini göz önüne serecek şarkılar seçmeliler. En büyük kozları bu çünkü.