Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

[Ösym] Bir Hayata Kaç Sınav Sığar?

Müstesna

Fanbase Starter
Tepki
1,888
Ben de bu sene 5. Kpss me gireceğim. (2022 de 2 kere girdik malum 🙄). Ygs-lys bir kere girdim. 2 ales bir de yds ye girdim. sanırım aynı sayılırız 🥲
Normalde bu sene yks ye de girmeyi düşünüyordum hazır kpss ye hazırlanıyorken ona da hazırlanmış gibi olacağım diye. Ama fiyatını görünce vazgeçtim. Çünkü alese de gireceğim. bu sene sadece ales ve kpss ile 1000 tl yi bulacak sınava verdiğim para diye yks den vazgeçtim. Şu fiyatlar gerçekten şaka gibi ya. Hele tercihin ücretli olması kadar saçma bir şey yok. Hadi sınavda kağıdıydı, kalemiydi, hocasıydı para harcıyorlar. (yine bile kişi başı o fiyat fazla da neyse) tercihte her şeyi bilgisayarlar yapıyor. biz neye para veriyoruz? Elektirik faturasına mı? Eskiden ücretsizdi şu tercihler o zaman ihtiyaç olmayan para neden şimdi istenir oldu? Gerçekten anlamıyorum. Bir de 20 tlydi 50 yaptılar şimdi de 80 mi olmuş? Ben artık tercih yapmıyorum bu yüzden. Belki değecek bir puanım olsa yaparım elbette ama şu ülke gerçekleşmeyecek hayaller için bile para ödememizi istiyor resmen.

Valinn

Trainee
Tepki
6
3 üniversite sınavı, 2 kpss (üçüncüsüne hazırlanıyorum) 2 yökdil, 2 ales ile hemen arkandayım dljsj 4 defa da tercih vermişim....