Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Size Kültür Şoku Yaşatan Şeyler Neler

eyusei

Trainee
Tepki
22
Evet asla asşamadığım bir konu resmen dümdüz ismiyle seslenebildikleri çok az kişi var ve ne kadar yakın olursa olsunlar bu saygı ifadelerini kaldırmıyorlar belki de bu yüzden sürekli aynı yaştakiler takılıyor
Evet yaa ama bence sadece kamera önünde böyle sesleniyorlar birbirlerine. Ben kamera arkasında assssssssla Rosé'nin Jennie'ye unnie diye seslendiğini düşünmüyorum ve hayal edemiyorum mesela adfjklkdssldkf

Konu Sahibi
mirai

mirai

Trainee
Tepki
334
Evet yaa ama bence sadece kamera önünde böyle sesleniyorlar birbirlerine. Ben kamera arkasında assssssssla Rosé'nin Jennie'ye unnie diye seslendiğini düşünmüyorum ve hayal edemiyorum mesela adfjklkdssldkf
Belki cidden öyledir bp kızları Korede yetişmediğinden mantıklı olabilir
Ama olmayadabilir sevgilerinine bile oppa nunna hyung (özellikle gay ilişkilerde bu çok varmış) demeye devam eden insanlar düşün yazarken aklıma gelmemişti ama bu hem sevgileye hem abiye oppa deme işini çok garipsemiştim hatta dizilerde e.nsest mi dönüyor diye korkmuştum tabi o zamanlar yüzlerini birbirinden ayıramıyorum

haneull

Rookie Idol
Tepki
615
Ay aslında eminim çok vardır. Ama o kadar uzun zamandır drama kpop takip ediyorum ki okuduğum her şey çok normal geldi🤣🤣🤣 aşina olmaktan kaynaklı sanırım

Müstesna

Fanbase Starter
Tepki
1,849
İngilizce kelimelerin sonuna mida falan ekleyerek koreceleştirmeleri. İlk şoku personel taste de "game overmida" ile yaşamıştım. Sahne ciddiydi ama ben çok gülmüştüm. Hala da aklıma geldikçe gülerim. 😅
Bir de diğer yemekleri neyse de en büyük şokumu tavuk ayağında yaşadım. Nasıl yiyebiliyorlar anlamıyorum çok korkunç gözüküyor.

Konu Sahibi
mirai

mirai

Trainee
Tepki
334
İngilizce kelimelerin sonuna mida falan ekleyerek koreceleştirmeleri. İlk şoku personel taste de "game overmida" ile yaşamıştım. Sahne ciddiydi ama ben çok gülmüştüm. Hala da aklıma geldikçe gülerim. 😅
Bir de diğer yemekleri neyse de en büyük şokumu tavuk ayağında yaşadım. Nasıl yiyebiliyorlar anlamıyorum çok korkunç gözüküyor.
Evet ya hdjdhdhhd acaba bizim Türkçeleştirdiğimiz kelimerlerde kulağa komik geliyor mu
Tavuk ayağı cidden garip kıkırdaksı bir doku acaba tadı nasıl

eirene

Rookie Idol
Tepki
375
Aralarında 1 ay olsa bile unnie, hyung demeleri demezlerse de ayıp karşılanması

Ü

Üye silindi 192

Kpop takip etmeye başladıktan sonra size kültür şoku yaşatan şeyler nelerdi
Ben köpek diyerek iltifat etmelerini çok garipsemiştim hatta hakaret ediyorlar sanmıştım bizde öyle olduğu için.
Bir diğer şaşırdığım şey ise kepçe kulakları beğenmeleri bunun da kafayı küçük göstermesi ile ilgisi var sanırım ama benim güzellik algıma hiç uymuyor
Ay birde bir şeye gülerken alkışlamalarını çok tatlı buluyorum Korelilerin en samimimi bulduğum jesti olabilir
Kore için: Yemek yerken çıkardıkları ses
Hindistan'da ise inek idrarını şifa diye içmeleri 😦