Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Sosyal Bir Hayat Yaşamak ?

karinaa

Trainee
Tepki
237
Biliyorsunuzz üniversiteler açıldı. Öncelikle herkese kutlu bir dönem diliyorumm🙌🏻 İlk gününüz nasıl geçti öncelikle yazarsanız sohbet de edebiliriizz.

Ben bu sitede okuyan arkadaşlara sormak istiyorum aslında nasıl bir üni hayatınız var ? Şimdi ben biraz yakınıcam valla. Ben kendi şehrimde üni yazdım aile evindeyim yani. Zaten puanım yettiği ve büyüksehir olduğu için çıkmadım dışarı. Küçük şehirlere gitmek istemedim çünkü.Ama hata mı ettim diyorum bazen :// Bu sene daha nası olur tabi bisey diyemem ama geçen sene (1.sınıftım) ve pek memnun değildim. Yani mühendislik okuyorum ondan mı bilmiyorum ama birkaç kişi tanıdım hadi arkadaş da edindim ama hiç sosyal değil bölüm. Herkes girip eve gideyim kafasında. Yurtta kalanlar yurduna/yurt arkadaşlarına gidiyor zaten gerisi de evine. Aynı sehirde olan arkadaslarıyla takılıyor sanırım genel herkes evden de gelen çok çünkü. Benim burda olan arkadaslarım olsa da sehirdısına giden cok arkadasım var bir de üniler farklı olunca dersler günler vizeler de farklı oluyor onlarla da cok görüşemeyebilirim yani görüssek de kaç kere haftada..

İlk dönem biraz vakit geçince bi de insanlar da sonradan bırakıyorlar biliyorsunuz gelmemeye başlıyor herkes imza attırıyor öyle gitmedim çok evde takıldım. Bu sene de öyle olsun istemiyorum. Klüplere falan bakmayı düşünüyorum ama okul öyle çok aktif klüpleri dolu dolu olan bir okulda değil. Yani böyle evde üni hayatı geçirmek istemiyorummm :(( biraz da şans mı anlamadım insanlar çok güzel karma arkadaş grupları da yapıyorlar sevgili de buluyorlar bende hiçbiri olmadı. Bir de burda sevgili bulamazsam nerden bulucam ? Yanlış anlamayın sevgili diye tutuşmuyorum ama ünide herkes yavas yavas yapıyor ve beraber cok güzel vakitler geçiriyorlar olan arkadaslarım cok mutlu ve onun da arkadası oluyo bir arkadas grubunuz oluyor. Yoksa cok zor :// yani ünide de olmazsa büyük arkadaş grubu nerden yapacagim :( insanlar yazın tatile gidiyor yani arkadas gruplarıyla ailemle gitmek istemiyorum artık.. yani bilmiyorum üniden mi kaynaklı yasadıgım sehir mi bölüm mü direkt ben mi. Cok iyi ünilerde olan arkadaslarım da gerçi bazen sosyallikten yakınıyor sanırım cidden şans işi :// ya ama bir kere geliyoruz şu dönemlerin dolu dolu geçmesi gerekmez mi. Sosyal aktif ve girisken bir insan olmak istiyorum. Eskiden evi severdim evde vakit geçirirdim yani evde kalmaktan sıkılmazdım asla aslında hala da sıkılmam ama artık evde durup birsey yapmayınca evde vakit geçirince 20’lerim bosa geciyo insanlar cok egleniyor diye hissediyorum görüyorum instadan yani herkes kampüslerde konserlerde hatta sehırdısını bırakın yurtdıslarında… geçen sene depresyona girdim bundan dolayı ama zaten 2.dönem iyice eve tıkıldık. Düsünme firsatim oldu yani ben eve kapanıp depresyona girip mutsuz bir üni hayatı istemiyorum. Herkes ilerlerken kös kös geride kalmak istemiyorum.Gerçekten dolu dolu istiyorum. Sosyal istiyorum. Yatay geçiş mi düsünsem sizce ? Ya da üniyi kabullenip üni dısında kurslara bir seylere katılıp ugrasmı bulsam çevre mi yapsam. Zaten 3-4’te mühendisim yoğun olurum (?) diye düşünüyorum bari şu sene iyi geçsin. Sizce çok mu abartıyorum ya da ya. Sizin üniversite hayatınız nasıl günleriniz haftalarınız nasıl geçiyor aktif bir insan mısınız ya da benim gibi bu durumları takıyor musunuz yazın tartısalım lütfennnn :((((((

Melike

Trainee
Tepki
135
Sosyallik kavramının şans işi olduğunu düşünüyorum. Benim yakın arkadaş ortamım da sınıf ortamım da ders bitsin evimize gidelim kafasındalar o yüzden bende sosyal olarak çok bir şey yapamıyorum. Bende büyük şehirde ailemin yanında üniversite hayatı yaşıyorum. Bu yıl üçüncü sınıfa geçtim. İlk yıl deslerimin yarısı online yarısı yüz yüze idi. İkinci sınıfta ikinci dönem tamamıyla online oldu. Bu yıl üçüncü sınıfa geçtim ama çok boş geçtiğini hissediyorum. Bazen bazı konular kişiyle alakalı olmuyor. Ortamdan kaynaklıyor ve ortamdan kaynaklanan konularda da kişinin kendini suçlayıp kendine haksızlık etmesini doğru bulmuyorum. Bende bir dönem sorunun kendimde olduğunu düşündüm ama sonrasında devam eden ortam şartlarında ortamdan da kaynaklandığını düşünüp zamana bıraktım. Kendini bu konuda suçlama ve baskılama akışına bırak birazcık zaman ver bence

Konu Sahibi
karinaa

karinaa

Trainee
Tepki
237
Sosyallik kavramının şans işi olduğunu düşünüyorum. Benim yakın arkadaş ortamım da sınıf ortamım da ders bitsin evimize gidelim kafasındalar o yüzden bende sosyal olarak çok bir şey yapamıyorum. Bende büyük şehirde ailemin yanında üniversite hayatı yaşıyorum. Bu yıl üçüncü sınıfa geçtim. İlk yıl deslerimin yarısı online yarısı yüz yüze idi. İkinci sınıfta ikinci dönem tamamıyla online oldu. Bu yıl üçüncü sınıfa geçtim ama çok boş geçtiğini hissediyorum. Bazen bazı konular kişiyle alakalı olmuyor. Ortamdan kaynaklıyor ve ortamdan kaynaklanan konularda da kişinin kendini suçlayıp kendine haksızlık etmesini doğru bulmuyorum. Bende bir dönem sorunun kendimde olduğunu düşündüm ama sonrasında devam eden ortam şartlarında ortamdan da kaynaklandığını düşünüp zamana bıraktım. Kendini bu konuda suçlama ve baskılama akışına bırak birazcık zaman ver bence
Seninki de talihsizmiş canım :( ya baskılama şöyle oluyor zaten şurda 4 yıl okuyorsun sonra iş hayatı bir daha ne zaman bu kadar rahat olucaz ? İstiyorumki güzel hatırlayacağım dolu dolu yaşadım diyebileceğim anılar olsun. Kalıcı arkadaşlıklar olsun üniden de. Ama sanırım bende akışına bırakıp en son kabullenicem çünkü düşündükçe kendi kendime takıntı yapıp üzüyorum :(
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

ilk senenin öyle geçmesi çok normal. sadece 3 ay okula gidebildik. bu sene farklı olacaktırr
kulüp etkinlikleri pek yok demişssin sen yine de olana gitmeye çalış. biraz da dışa dönük biri isen kolayca kaynaşıp sosyalleşirsin o etkinliklrde
Ya aslında bir ortam oldu mu kolay sosyalleşen bir insanımdır hep iyi arkadaşlıklarım da oldu ama ilk sene o ortamı görünce anladım pek kafa insan olmadığını bir de kampüsümüz de yok denilebilir sosyalleşecek alan kısıtlı yani anladım sıkıcı geçeceğini öyle de oldu ha sonra kapandı evet pek bir şey de yaşayamadık ama bu sene için de beklenti yapmayım diyorum çünkü arkadaslarım genelde 1. Sınıf nasılsa 2-3 öyle aynı geçiyor dedi ://

Lilyy

Rookie Idol
Tepki
891
Bende her zaman sosyal bir hayat istedim.Kalabalık bir arkadaş grubu,bir yerlere hep beraber gitmek.. bunlar hep özendiğim şeylerdi.Bunların hiç olmamasının sebebinin ben olduğumu bilsem de üniye geçince bir şeylerin değişmesi isteği içime doğdu.
Bugün ilk gündü, yanımda eski sınıfımdan 2 kız vardı ve onlar yanımda diye kimseyle konuşmadım ama konuşmalıydım.Onlarla çok konuşacak bir şey bulamıyorum ve bir zaman sonra kopuyorum bu yüzden yeni birileri gerekiyor yani.
Şans etkenine katılıyorum.Başka bir yere gittiğinde de o ortam sana denk düşmediği sürece boşuna kendini yerinden etmiş olacaksın.Kendini geliştirmen adına kurslara bakmak daha iyi bir fikir.

Konu Sahibi
karinaa

karinaa

Trainee
Tepki
237
Bende her zaman sosyal bir hayat istedim.Kalabalık bir arkadaş grubu,bir yerlere hep beraber gitmek.. bunlar hep özendiğim şeylerdi.Bunların hiç olmamasının sebebinin ben olduğumu bilsem de üniye geçince bir şeylerin değişmesi isteği içime doğdu.
Bugün ilk gündü, yanımda eski sınıfımdan 2 kız vardı ve onlar yanımda diye kimseyle konuşmadım ama konuşmalıydım.Onlarla çok konuşacak bir şey bulamıyorum ve bir zaman sonra kopuyorum bu yüzden yeni birileri gerekiyor yani.
Şans etkenine katılıyorum.Başka bir yere gittiğinde de o ortam sana denk düşmediği sürece boşuna kendini yerinden etmiş olacaksın.Kendini geliştirmen adına kurslara bakmak daha iyi bir fikir.
Sanırım haklısın. Ama ne kursuna gidebilirim bilmiyorum. Böyle yine bireysel takılacağım bir kurs da istemiyorum. Bende biraz o sıkıntı var yani hep insan istiyorum :(

kimchi

Trainee
Tepki
100
ben corona senesine denk geldim ilk senem full online'dı, o dönem millet whatsapp gruplarından hep kaynaşmış ikinci sene okul başladığında zorluk çekmiştim :(( sosyalleşmek aslinda zor bir sey degil ama ugrasman lazim. okulda en cok sosyalleşebileceğin yerler kesinlikle kulüpler. zaten oradaki herkesin amacı sosyalleşmek yani herkes senin gibi. oradan mutlaka birileriyle tanışırsın. ama ilk adimi onlardan bekleme, mesela disari cikmayi sen teklif et. bir de ozellikle coronadan sonra sosyal etkinlikler cok azaldi. ayni zamanda ekonomi yuzunden gençler cok fazla disari çıkamıyor maalesef. şanssız bir döneme de denk geldik.

Konu Sahibi
karinaa

karinaa

Trainee
Tepki
237
ben corona senesine denk geldim ilk senem full online'dı, o dönem millet whatsapp gruplarından hep kaynaşmış ikinci sene okul başladığında zorluk çekmiştim :(( sosyalleşmek aslinda zor bir sey degil ama ugrasman lazim. okulda en cok sosyalleşebileceğin yerler kesinlikle kulüpler. zaten oradaki herkesin amacı sosyalleşmek yani herkes senin gibi. oradan mutlaka birileriyle tanışırsın. ama ilk adimi onlardan bekleme, mesela disari cikmayi sen teklif et. bir de ozellikle coronadan sonra sosyal etkinlikler cok azaldi. ayni zamanda ekonomi yuzunden gençler cok fazla disari çıkamıyor maalesef. şanssız bir döneme de denk geldik.
Ay evet ya deprem ya corona hep online döneme denk geldik. Ya dediğim gibi samimi arkadaşlar da buldum ama okulda görüsmeye okey de dısarda cok görüsür müyüz bilmiyorum. Online olduktan sonra konusmaya devam ettik zaten. Ama 1/2 arkadaşla da tam bir şeyler olmuyor cidden büyük grup gerek. Okulumda dediğim gibi öyle kulüpler falan çok yok öğrenci kültürü yok yani tam vakıf üniversitesi ://///