Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Stray Kids & Ive

gnabnahc

Mr. Bang
VIP Rapper King
Tepki
1,235
Selamlar! Başlıktan anladığınız üzere malum olay yüzünden açtım bu konuyu. Umarım güzelce açıklayıp anlaşılırım. İlk olarak Chan ve IVE arasındaki olay…bir dakika! Ortada olay falan yok ki! Bu sadece her iki fandomdaki “toxic” fanlar yüzünden olan bir saçmalık. Ayrıca belirli bir kitle yüzünden tüm STAY’lere veya IVE fandomuna -adını bilmiyorum, özür dilerim- karşı önyargılı olmak, dikenleri çıkarıp saldırıya geçmek çocukluk! Elbette bir idolü sevmeyebilirsiniz. Ya da yanlışlarını göstermek isteyebilirsiniz. Mesela olaydan bağımsız bir örnek vereyim: Ben Lisa’yı severim. Fakat “Crazy Horse Dance” etkinliğinde yer alması hiç hoş değildi. Eğer erkeklerde onlar gibi giyinip dans etselerdi normal karşılardım. Ama öyle değildi. Demek istediğim anlaşıldı mı? Kimseyi körü körüne savunamazsınız. Ne kadar severseniz sevin… Yeterli bir anlatım olmadıysa, yanlışım olduysa veya kırdıysam özür dilerim.

Son düzenleme:
Konu Sahibi
gnabnahc

gnabnahc

Mr. Bang
VIP Rapper King
Tepki
1,235
Ayrıca gayet tatlı tatlı birbirlerinin şarkılarına dans ediyorlar. Saçma sapan tartışmayın. Düşmanlık bir durum yok.

Son düzenleme:
Konu Sahibi
gnabnahc

gnabnahc

Mr. Bang
VIP Rapper King
Tepki
1,235
Ayy en tatlı staylerden birisinn😭💗✨
Çok teşekkür ederimmm.😭🖤
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Aynen. Ve Chanın da bu kadar üstüne gitmeyin evet belki yanlıştı yaptığı ama bilerek yapmış değil. Chan centilmen biri birazcık tanıyan da iyi biri olduğunu anlar. Kadın idollerle de güzel anlaşıyor. Hiç jiminle sanayla ya da twice üyeleriyle konuşmalarını gördünüz mü mesela? Bir insanı yaptığı bir hata yüzünden hemen mimlemek ne kadar doğru ya da? Bu konu bana çok saçma ve haksızca geliyor. Ben yayında bahsettiğinde direkt düşündüğüm şey, sektörün çok değiştiği ve artık saygı olarak yapılan hareketin pek önemi olmadığı yönünde garipsemesi olarak algıladım bunu neden böyle algıladım çünkü chanı 2019dan beri takip ediyorum bir şeyi ne amaçla dediğini tahmin edebiliyorum (elbette kendini gösterdiği kadarıyla). Ha herkes farklı algılamış hatta birileri cadı avına başlamış birileri alınmış okey ama yeter özür diledi samimi gelsin gelmesin diledi. Ki en çok da staylere kırıldı belli ki yayın açmıyor. Bu da chanın hatası çünkü fandomu hala chans roomun ilk yılları gibi huzurlu sanıyor. Her neyse sadece üyelerin ya da chanın ıve'a karşı bir garezi, kötü niyeti varmış gibi düşünmeyin öyle olsa röportaj yaparken wonyle gülüşmezler ya da şarkılarıyla ritim tutmazlar. Fandomdaki herkesi ive antisi olarak asla düşünmeyin onlar sadece akıl yaşı küçük kesimden ibaret 🙏 Açılan konuda tüm staylerde ive antiliği var dendiği için söylüyorum
Çok haklısın. İnsanların önyargılardan arınması gerek.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Selamlar! Başlıktan anladığınız üzere malum olay yüzünden açtım bu konuyu. Umarım güzelce açıklayıp anlaşılırım. İlk olarak Chan ve IVE arasındaki olay…bir dakika! Ortada olay falan yok ki! Bu sadece her iki fandomdaki “toxic” fanlar yüzünden olan bir saçmalık. Ayrıca belirli bir kitle yüzünden tüm STAY’lere veya IVE fandomuna -adını bilmiyorum, özür dilerim- karşı önyargılı olmak, dikenleri çıkarıp saldırıya geçmek çocukluk! Gerçi özellikle bana karşı önyargı ve istememezlik olduğunu öğrendim. Sırf biasım Chan diye… Her neyse. Elbette bir idolü sevmeyebilirsiniz. Ya da yanlışlarını göstermek isteyebilirsiniz. Mesela olaydan bağımsız bir örnek vereyim: Ben Lisa’yı severim. Fakat “Crazy Horse Dance” etkinliğinde yer alması hiç hoş değildi. Eğer erkeklerde onlar gibi giyinip dans etselerdi normal karşılardım. Ama öyle değildi. Demek istediğim anlaşıldı mı? Kimseyi körü körüne savunamazsınız. Ne kadar severseniz sevin… Yeterli bir anlatım olmadıysa, yanlışım olduysa veya kırdıysam özür dilerim.
Bu arada Chan'ın yayındaki sözlerini de buraya bırakıyorum. Keşke yer belirtmeseydi. Neyse...canı sağ olsun.
"Bilmiyorum, kulağa bir "boomer" gibi gelebilirim. Çünkü nesiller farklı, bunu da biliyorum. Fakat selam vermenin, temel bir davranış sayılmadığı noktaya gelindiğini hissediyorum. Çünkü bilirsiniz, birisi yanınızdan geçerken ona selam verdiğinizde ve o size dönmediğinde garip hissedersiniz. Fakat yeni neslin, selama karşılık vermemekte bir sorun görmediğini hissediyorum. İlk başta 'Oh, tamam bu da ne?' Gibi şaşırıyordum ama sonrasında çok düşündüm ve 'Belki de fazla abartıyorum' dedim. Belki de bu konu hakkında çok düşünüyorum ve sadece bir boomerım. Bence bütün hava buydu. Bu Music Bank In Paris'ten hatırladığım şeylerden biriydi. Yani, isim vermeyeceğim! Ama evet, oradaki isimlerden birileri... Ama aslında anlatmak istediğim, sanırım bu farklı bir nesil. Muhtemelen buna alışmak zorundayız değil mi?"

Son düzenleme:

lisamiro🦋

Trainee
Tepki
278
Sana aşırı katılıyorum zaten BAZI toxic staylerin yaptığı editleri görünce cinnet geçiriyorum.Bu insanların herhangi bir ive üyesi intihar etse "iyi uyu meleğim😭" diye editler yapacağına adım gibi eminim.İdollerini bu kadar ciddiye almak ve savunmak çok gereksiz.Benimde biasim Lisa ama Crazy horse olayını doğru bulmadım.Toxic fanlara göre bir idolü eleştirirsen fandomdan çıkmış oluyorsun.Bazıları ise Chan a baba diyor.Chan a baba diyenler bana göre Cellata baba diyenlerle aynı kefede.

Haney 🍯

Bal 🌼
Forum Ağası
Tepki
7,463
Sana aşırı katılıyorum zaten BAZI toxic staylerin yaptığı editleri görünce cinnet geçiriyorum.Bu insanların herhangi bir ive üyesi intihar etse "iyi uyu meleğim😭" diye editler yapacağına adım gibi eminim.İdollerini bu kadar ciddiye almak ve savunmak çok gereksiz.Benimde biasim Lisa ama Crazy horse olayını doğru bulmadım.Toxic fanlara göre bir idolü eleştirirsen fandomdan çıkmış oluyorsun.Bazıları ise Chan a baba diyor.Chan a baba diyenler bana göre Cellata baba diyenlerle aynı kefede.
Bir idolün fanıyız diye onu eleştiremiyor muyuz yani? İdollerinin hatasını kabul etmek bu kadar mı zor ya? Anlamıyorum cidden

Konu Sahibi
gnabnahc

gnabnahc

Mr. Bang
VIP Rapper King
Tepki
1,235
Şey, "Cellata" kim?

Konu Sahibi
gnabnahc

gnabnahc

Mr. Bang
VIP Rapper King
Tepki
1,235
Cellat bir Tiktok fenomeni. Fanları ona genellikle "baba" diyorlar. Hatta "Babamı babalıktan reddedip Cellat'ı babam yapacağım. Keşke babam gerçekten Cellat olsaydı." diyenler bile gördüm ben.
Woah, bu da ne!? Çok garip... Açıkladığın için teşekkür ederim, balım.