Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Taylor Swift Azmi

betul

Fanbase Starter
Tepki
2,511
Taylor Swift hayatını vs pek takip etmesem de şarkılarını çok beğeniyorum. Özellikle dikkatimi çeken şey azimli olması. Sektörde onun döneminden çoğu kişi ya nadiren albüm çıkarıyor ya da kozmetik sektörüne yöneldi.

Geçen bir haber görmüştüm kariyerinde sadece bir şovunu iptal etmiş. Sürekli şarkı yazıyor,kaliteli klipler çekiyor bu açıdan saygı duyduğum biri kendisi.
Gördüğüm kadarıyla da turu çok uzun sürecekmiş. Vay be dedim

sunnfloweer

Rookie Idol
Tepki
841
Taylor Swift hayatını vs pek takip etmesem de şarkılarını çok beğeniyorum. Özellikle dikkatimi çeken şey azimli olması. Sektörde onun döneminden çoğu kişi ya nadiren albüm çıkarıyor ya da kozmetik sektörüne yöneldi.

Geçen bir haber görmüştüm kariyerinde sadece bir şovunu iptal etmiş. Sürekli şarkı yazıyor,kaliteli klipler çekiyor bu açıdan saygı duyduğum biri kendisi.
hem çok azimli hem de çok iyi bir söz yazarı bence

Konu Sahibi
betul

betul

Fanbase Starter
Tepki
2,511
Taylor'ı ben de çok seviyorum,en sevdiğim şarkıcılardan birisi olabilir ama bazı davranışlarından ötürü hafif bir toxic tarafı olduğunu da düşünüyorum açıkçası.Bence başarılı olması hem yeteneğine hem de her zaman magazin gündeminde zirvede kalmasıyla bağlantılı birisi (Kızmayın jsjs) Bir ara uzun bir Taylor yazısı yazacaktım ama o kadar yazdıktan sonra yanlışlıkla hepsini sildiğimi fark edince vazgeçtim.:cry:
Ben de karakter olarak toxic taraflarının olduğunu düşünüyorum. Mesela All Too Well için yıllar sonra o olayı anlatan klip çekmesi ve okları yöneltmesi gereksizdi bence. Karşı taraf olsam rahatsız olurdum diye düşünüyorum.

Ü

Üye silindi 189

aha benim konu bxnxbxnbx komudan bagimsiz taylor hakkinda cok yalan yanlis haberler oluyor bu yuzden kadinin uzerinde gereksiz bi nefret var. her insan gibi onun da hatalari var cokca ama bazi konularda gereksiz elestiriliyor bu yuzden taytay hakkinda sorunux olursa bana gelin lutfen cevaplarim
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Ben de karakter olarak toxic taraflarının olduğunu düşünüyorum. Mesela All Too Well için yıllar sonra o olayı anlatan klip çekmesi ve okları yöneltmesi gereksizdi bence. Karşı taraf olsam rahatsız olurdum diye düşünüyorum.
all too well icin klip clip cekmesi tamamen hayranlarin litterly 10 yildir aglamasindan kaynaklaniyor. atw aslinda 10 dk olmasina ragmen 5dk olarak cikti basat hatta taylor inanilmaz ozel buldugu icin albume koymayacakti ama sonra annesi ikna etti. sarki tay icin cok ozel ve kisisel. red albumunde cikartti sarkiyi ve tour boyunca aglayarak soyledi sarkiyi sonrada sarkiyi iki uc yil hic soylemedi zaten. sarki ayrilik sarkisi gibi gorunse de o zamanki psikolojik cokusunu de anlatiyor.

neyse sarki ciktiktan sonra fanlarin bir numarasi oldu single olmamasina ragmen listelerden inmedi grammyde bile soyledi taylor. oyleki ben ilk swiftie oldugum zamanlar tum fandomun bu sarki hakkinda konustugunu gorup ne bu sarki demistim. neyse sonra taylor bi gun atw aslinda 10dk dedi ve ipler koptu. kadin verdigi roportajda bile sey dedi 10 yil boyunca 5 album cikardim ama hala en cok duydugum sey atw 10 dklik versiyon ne zaman cikacak bznxbxnnx o yuzden bizum icin geldi o

evet jake baya nefret aldi fan olmayanlardan bile. bi nevi adamdan nefret etmek moda oldu. taylor o zamanlar kalkip bi sey demedi evet hatali ama gecen konserunde ben bu sarkilari gidip millete zorbalik yapin diye soylemiyorum dedi xbnxbxj neyse en azindan bi sey dedi bu sefer

Moderatörün son düzenlenenleri:

Lili Beth

Fanbase Starter
Tepki
1,358

Ve bunlari onca yasadigi zorbaliga ragmen surduruyor bazi problemli haraketleri de olsa kendisini takdir ediyorum sarkilarinda se* uyust*** gecmemesi vucudunu diger sarkicilara gore teshir etmemesi kaleminin guzel olmasi.. bilemiyorum altan seviyorum bu kadini
(Ama bunca yillik kariyerinde 1 kere bile turkiyenin adini bile gecirmemesi konusunda kirginim)

Lilyy

Rookie Idol
Tepki
891
aha benim konu bxnxbxnbx komudan bagimsiz taylor hakkinda cok yalan yanlis haberler oluyor bu yuzden kadinin uzerinde gereksiz bi nefret var. her insan gibi onun da hatalari var cokca ama bazi konularda gereksiz elestiriliyor bu yuzden taytay hakkinda sorunux olursa bana gelin lutfen cevaplarim
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

all too well icin klip clip cekmesi tamamen hayranlarin litterly 10 yildir aglamasindan kaynaklaniyor. atw aslinda 10 dk olmasina ragmen 5dk olarak cikti basat hatta taylor inanilmaz ozel buldugu icin albume koymayacakti ama sonra annesi ikna etti. sarki tay icin cok ozel ve kisisel. red albumunde cikartti sarkiyi ve tour boyunca aglayarak soyledi sarkiyi sonrada sarkiyi iki uc yil hic soylemedi zaten. sarki ayrilik sarkisi gibi gorunse de o zamanki psikolojik cokusunu de anlatiyor.

neyse sarki ciktiktan sonra fanlarin bir numarasi oldu single olmamasina ragmen listelerden inmedi grammyde bile soyledi taylor. oyleki ben ilk swiftie oldugum zamanlar tum fandomun bu sarki hakkinda konustugunu gorup ne bu sarki demistim. neyse sonra taylor bi gun atw aslinda 10dk dedi ve ipler koptu. kadin verdigi roportajda bile sey dedi 10 yil boyunca 5 album cikardim ama hala en cok duydugum sey atw 10 dklik versiyon ne zaman cikacak bznxbxnnx o yuzden bizum icin geldi o

evet jake baya nefret aldi fan olmayanlardan bile. bi nevi adamdan nefret etmek moda oldu. taylor o zamanlar kalkip bi sey demedi evet hatali ama gecen konserunde ben bu sarkilari gidip millete zorbalik yapin diye soylemiyorum dedi xbnxbxj neyse en azindan bi sey dedi bu sefer
Çok merak ettim atw'i bir ara bi bakayım

Arven

Fanbase Starter
Tepki
2,415
Öncelikle çok zeki bı kadın kariyerini çok iyi yönetiyor üstelik bu konuda çok disiplinli üstüne bı de yetenekli olunca hem şarkıları hem de kendisi sevildi bende özellikle 7 8 ay öncesine kadar aşırı seviyordum ama yukarda sizinde dediğiniz gibi bazen toxic olabiliyor o yüzden şu an sadece sevdiğim şarkılarını dinleyip geçiyorum
Bı de kendi hayatı sonuçta ama Joe ile ayrılığı beni üzmüştü daha uzun yıllar birlikte olurlar sanıyordum kendisini pek tanımasam da çok soft bı hava veriyor bana Joe

Ü

Üye silindi 189

Çok merak ettim atw'i bir ara bi bakayım
10 dk lik sarki ask benim onerim turkce ceviri ile dinlemen. ingilizcen iyi olsa bile tsylor ana dili ing olan insanlarin bile bilmedigi kelimler kullaniyor yaptigi metaforlardan bahsetmiyorum bile. neyse sarkiyi dinlediginde ne kadar kalbinin kirik oldugu ve ne kadar mental olarak cokmus oldugu anlasiliyor bazi kisimlarsa birkac kere dinleyince anladiliyor sana simdiden kolay gelsin xnnxbcjxn

Hellobaby

Fanbase Starter
Tepki
838
Taylor şarkıcı olarak çok iyi ama onunla bir ilişki yaşamak istemezdim. İlişkilerde aşırı boğan toksik bir karakteri var gibi geliyor. Ve ayrıldıktan sonra bir şekilde size şarkılarıyla zarar veriyor. En masum en sevgi dolu şarkısı bile bir şekilde sürekli karşınıza çıkıyor. Tom Hiddleston için mesela bu durum.

Hellobaby

Fanbase Starter
Tepki
838
Benim de aklıma Tom Hiddleston gelmişti.Çok emin degilim ama bu durumdan rahatsız oldugunu belirten aciklamalari olmustu diye biliyorum.Adamı ara ara hala lincleyen fanlar var bir de.
Tom gibi insanlar kariyerleri ile özel hayatlarını ayırıyorlar. Olay linç bile olmasa bu şarkı bazı zamanlar kariyerinin önüne geçti. Tom taylorun en masum ayrıldığı sevgilisi. Ama onunda şarkı çıktığı dönem kariyerine zarar verdi. Bir ara sürekli taylorun exi diye bahsettiler. Böyle yetenekli bir adam için hakaret gibi bir şey

Ü

Üye silindi 187

Gerçekten zeki ve çalışkan birisi.Bir popstar kariyerini en iyi nasıl yönetebilir açın ve izleyin.Açık konuşalım popstarlar genelde sektör ürünüdür kendi şarkılarını yazmazlar,giyecekleri kıyafetleri seçmezler,menejerleri onlara bir imaj atar onlar da role giren bir müzikal aktördür sadece.Taylor country ile büyüdüğü için işin söz yazımı kısmı zaten baştan onda vardı,şarkılarını daha çok günlük gibi yazıyor zaten ve rekabaietin az olduğu country ile müziğe başladığı için kolayca fark edildi ve yükseldi pop yaparak kariyerine başlasaydı işi çok zordu.Onu ana akıma taşıyan love story çok güzel bir şarkı kabul etmek lazım İngilizce konuşan her ülkenin bildiği nadir eserlerden biridir Romeo ve Juliet ve Taylor bu efsanevi hikayeyi modern gençlik aşkı tarzında anlatınca çok büyük yankı uyandırdı.ABD sektöründe onun kadar çalışan her albümünde imaj değiştiren başka popstar görmedim, şarkılarını günlük gibi kullandığı için fanlarıyla arasında duygusal bir bağ oluştu bu yüzden hayranları çok tutkulu ve sadık.Ana akımda kalietli şarkı sözü yazamayan kadın şarkıcı eksikliği vardı Taylor bunu karşıladı bu yüzden yerini kolay kolay kimse dolduramayacak.Son dönemde yaşadığı krizleri ve skandalları çok iyi yönetti bu yüzden ünü daha da arttı.Eleştirdiğim yanları da var gerçekten bazen her ünlü toplumsal konularda fikrini söylerken Taylor gibi bir şarkıcı neden sessiz kalıyor diyorsun ama olay Amerika da olunca tepkisini gösteriyor diğer ülkelerde olunca sessiz kalıyor bunu sevmiyorum.Arkadaşlarını iyi seçtiğini de düşünmüyorum hala ders alamadı bence konserinde çok alakasız ünlüler vardı.Lise döneminde dışlanan yanlız biriymiş şimdi bunun acısını çıkartmaya çalışıyor ama ünlüler dünyasına güven olmaz biz öğrendik TS hala öğrenemedi.