Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Türkiye'de Harcanan Ünlüler

BobaTea

Fanbase Starter
Tepki
2,628
Buna maNga demek zorundayım. Bildiğim kadarıyla 2 tane ingilizce şarkıları var. Ferman Akgül'ün telaffuzu gayet iyi ve MTV Avrupa Müzik Ödülleri'nde (2009) Avrupa'nın En İyi Sanatçısı Ödülü'nü aldılar. Eurovision'daki başarılarını biliyoruz zaten. Linkin Park'tan esinlendikleri aşikar. Aşağıya ingilizce şarkılarını ve Linkin Park coverlarını bırakıyorum.

Konu Sahibi
BobaTea

BobaTea

Fanbase Starter
Tepki
2,628
Ferman siyasi seçim rengiyle hiç de harcanmıyor, bizi harcıyor. Sanatçılığına asla lafım yok senelerce deli gibi zevkle maNga dinledim, destekledim ve pişman değilim. Ama Ferman'a katlanma sınırım, seçimleri nedeniyle zorluyor
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Katılıyorum
Siyasi görüşünü bilmiyorum hiç.

truth_hurts

Rookie Idol
Tepki
912
Buna maNga demek zorundayım. Bildiğim kadarıyla 2 tane ingilizce şarkıları var. Ferman Akgül'ün telaffuzu gayet iyi ve MTV Avrupa Müzik Ödülleri'nde (2009) Avrupa'nın En İyi Sanatçısı Ödülü'nü aldılar. Eurovision'daki başarılarını biliyoruz zaten. Linkin Park'tan esinlendikleri aşikar. Aşağıya ingilizce şarkılarını ve Linkin Park coverlarını bırakıyorum.

Ergenken ben de mangayı çok severdim ama büyüdükçe ve müzik hakkında bilgilendikçe manga'nın o kadar da muhteşem bir grup olmadığını anladım bunu tamamen müzikal açıdan söylüyorum.Metalciler felan da sevmez manganın müzik tarzını mesela ama mor ve ötesini severler.Güzel şarkıları var ama kendilerine has bir tarzları yok muadilleri dünyada çok fazla kaldı ki eurovison sonrası kazandıkları ivmeyi iyi kullanamadılar mutlaka İngilizce albüm çıkartmaları gerekiyordu.Başarılı bir grup ama çok da mükemmel bir grup değil linkin park ile asla kıyaslanamaz.Kısacası overrated.

Bence Madrigal grubu çok güzel şarkıları var daha çok değerlenmeliler. 😍💞
Bildiğim kadarıyla grup Türkiye de en çok bilet satan konserlere sahip grup şu aralar.Bayağı başarılılar ama medya PRlarının iyi yapılmadğını düşünüyorum bu yüzden pek göz önünde değiller isim olarak.Magazinsel olarak da olayları yok baya sessiz işlerinde gücünde efendi bir grup.

Melisa Sözen(Avrupa da film sektöründe ünlü bir oyunucmuz ama ülkemizde hak ettiği değeri aldığını sanmıyorum)
Gülçin Ergül(Arabesk işlerine felan girmeseydi poptan ilerleseydi çok daha ünlü olabilirdi)
Kıvanç Tatlıtuğ(Halen daha Behlül ve Kuzey karakterleri ile anılması sinir ediyor beni her rolü oynayabilecek bir oyuncu ama son dönemlerde hep Kuzey benzeri maço karakterleri oynuyor.Netflixdeki Boğa Boğa filmindeki ve Kelebeğin Rüyasındaki oyunculukları güzeldi keşke oyunculuğunu parltacak roller seçse diziler için)
Çağlar Çorumlu
Boran Kuzum
Işın Karaca(Amerikada doğsa şu an bu sesle diva ilan edilmişti)
Cem Adrian(Mükemmel ötesi bir ses ama şarkıları çok arabesk geliyor bana r&b/soul şarkılar yapsa da dinlesek)
Can Ozan(Besteleri çok güzel)
Nova Norda(Mükemmel bir söz yazarı ve şarkıları da çok güzel)
büyük ev ablukada(Çok sıradışı bir grup ülkemiz için bence)
gaye su akyol(Avrupada ülkemizden daha ünlü bu kadının değeri de mabel matiz gibi çok sonradan bilinecek.Türk sanat müziği ve 70-60lar rock dönemini hem estetik hem de müzikal açıdan sentezliyor bu kadar iyi sentez işi yapan başka bir sanatçı görmedim)
altın gün(Anadolu türkülerini bildiğin gsa gibi 70ler müzik tarzında düzenliyorlar ama rockdan çok funk/groove tarzlardan besleniyorlar.grammy adaylıkları bile var ama ülkemizde kimse tanımıyor)

Son düzenleme: