Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Soru Twitter'da Dönen Jenerasyon Kavgası

Miss Korea

Visual Goddess
VIP Visual Queen
Tepki
1,095
Incheon havaalanının elçisini değiştirmesi ve son dönemde ILLIT grubunun patlamasından sonra twitter'da son 2 gündür jenerasyon lideri kavgası dönüyor.

Herkes kendi fikrini yazmış ve 20-30k bandında beğeni alan tweetler var (buraya atmaya üşendim)

Bende o yüzden burada da herkesin fikrini merak ettiğim için size sormak istedim. Size göre her jenerasyonun lideri olan kız grubu hangisi? Sadece tek bir grup seçmelisiniz her jenerasyon için.

Kendi fikrime göre;

1. jenerasyon - Ses
2. jenerasyon - Girls' generation
3. jenerasyon - Blackpink
4. jenerasyon - Aespa
5. jenerasyon - Şu anlık Baemon

Yorumlarınızı bekliyom

Konu Sahibi
Miss Korea

Miss Korea

Visual Goddess
VIP Visual Queen
Tepki
1,095
ama ben hâlâ dördüncü jenerasyonun net bir lideri olduğunu düşünmüyorum. Misal albüm alım rekoru Aespa, yirmi dört saatte en çok izlenen mv NMIXX, Kore chartlarında başarı NJ-IVE gibi dağılımlar görebilirsiniz. Üçüncü ve ikinci jenerasyonda bunların çoğunluğu bir kız grubuna aitti
o kadar haklısın ki, 2. ve 3. jenerasyonda seçerken hiç zorlanmadım ama 4-5'te seçerken neye göre seçmeliyim'e döndü kafam. Çünkü başarı açısından değneği net olarak elinde tutan bir grup yok daha, Nj daha önde başarı da ama ben duygusal bakarak Aespa demek istedim çünkü bence Kore'de her açıdan son cb'leri de tuttu ve lider havası taşıdıklarını düşünüyorum.

Golden Voice

VIP Visual Queen
Tepki
796
Incheon havaalanının elçisini değiştirmesi ve son dönemde ILLIT grubunun patlamasından sonra twitter'da son 2 gündür jenerasyon lideri kavgası dönüyor.

Herkes kendi fikrini yazmış ve 20-30k bandında beğeni alan tweetler var (buraya atmaya üşendim)

Bende o yüzden burada da herkesin fikrini merak ettiğim için size sormak istedim. Size göre her jenerasyonun lideri olan kız grubu hangisi? Sadece tek bir grup seçmelisiniz her jenerasyon için.

Kendi fikrime göre;

1. jenerasyon - Ses
4. jenerasyon - Aespa
5. jenerasyon - Şu anlık Baemon

Yorumlarınızı bekliyom
1. jenerasyon - Ses
4. jenerasyon - Aespa
5. jenerasyon - Şu anlık Kiss Of Life(tanımıyorum ama genel olarak big3te çıkış yapmadılar ona rağmen baya fazla fanları oluşmuş)

Konu Sahibi
Miss Korea

Miss Korea

Visual Goddess
VIP Visual Queen
Tepki
1,095
4. jenerasyon her ne kadar sevmesem de nj bence
yani başarı açısından net bence de öyle ama grupta jenerasyon lideri havası yok garip olan o. Yoksa şu an önde götürüyorlar (hiç belli olmaz ileride ne olacağı). Mesela Snsd ve Blackpink'te o hava net var. Belki de daha 2. yıllarında oldukları içinde olabilir, zamanla netleşecek

Konu Sahibi
Miss Korea

Miss Korea

Visual Goddess
VIP Visual Queen
Tepki
1,095
Illıt daha yeni çıkış yapmış bir grup neye göre bunun kavgasını yapıp jenerasyon lideri ilan ediliyorlar anlamıyorum bence şu an 5. jenerasyonun lideri belli değil ama tbl kız grubunu çıkarınca baya popüler olucaklarını düşünüyorum ya onlar ya da baemon olucak görünüyor şimdilik
bir girdim ki ne göreyim kan gövdeyi götürüyor

Konu Sahibi
Miss Korea

Miss Korea

Visual Goddess
VIP Visual Queen
Tepki
1,095
1. jenerasyonu cok tanimadigim icin buraya dahil edemeyip 2. jenerasyonla baslayacagim

2. jenerasyon girls' generation
3. jenerasyon blackpink

bu gruplar artik basari konusunda kendilerini kanitlamis gruplar, buna birinin itiraz edecegini pek dusunmuyorum

4. jenerasyon icin karar vermek biraz zor olsa da aespa diyecegim. newjeans ve le sserafim global listelerde daha basarili olsalar da bu basarilarin ne kadar organik oldugu tartisilir. le sserafim ve aespa fandom guclerini neredeyse esit goruyorum aespa cin'de baskinken le sserafim de asya disinda daha baskin. newjeans ve ive kore listelerinde cok iyi gidiyorlar ama fandom bazinda henuz aespa ve le sserafim kadar guclu olduklarini dusunmuyorum. newjeans uyeleri bireysel olarak da gucsuz, keza wonyoung ve yujin disindaki diger ive uyeleri de oyle. bu arada 4. jenerasyondan bahsederken gidle hep unutuluyor ama ben 4. jenerasyonun bp-tw-rv uclusunu aespa-le sserafim-gidle olarak goruyorum. gerci sitede birisi 4. jenerasyonun 2 kisma ayrildigini dusundugunu soylemisti. bu durumda aespa-le sserafim-gidle pt.1, newjeans-ive pt.2 olabilir

5. jenerasyon... daha 4. jenerasyon bile tam oturmamis gibi geliyorken bana 5. jenerasyon icin pek bir sey diyemem sanirim. bunun yerine gelecek tahmini yapayim. tblngg'dan cok umutluyum. kizlarin verdikleri hava bana blackpink'i hatirlatiyor, ayrica eger bailey cikis yaparsa kpopun gelmis gecmis en iyi danscilarindan biri olmus olacak. e yapimcilari da teddy olunca fazlasiyla guveniyorum bu gruba. ayni sekilde smngg'dan da umitliyim, snsd tarzi bir grup bekliyorum. bu jenerasyonda ilk ve ikinci sirayi simdilik tahminlerimle tblngg ve smngg alir bence. illit'in basarilari bana organik gelmiyor cunku hybe btse vermedigi playlist destegini bu gruba vermis. yine de ucunculugu babymonster ile paylasabileceklerini dusunuyorum. simdi smngg'dan umutluyum falan dedim ama sm'den hic umutlu degilim maalesef duzgun promo yapacagina dair inancim yok bu yuzden smngg geride kalirsa tblngg illit babymonster seklinde olabilir siralama. babymonster sheesh ile ozellikle 3. jen fanlarindan olumlu tepkiler aldi gelecek basarilarini oldukca merak ediyorum. son olarak kiss of life mamamoo gibi olacak bence. (aksam aksam kafa yordugum seylerin sacmaligi)
Yorum aşırı güzel ve analitik olmuş bunu söylemem lazım oısaufpaosfğ ben Kiss of life'ın Sistar'a benzeyeceğini düşünüyorum ama Mamamoo'da oldukça mantıklı bir seçenek

comealongwthme

Trainee
Tepki
132
Hybe'ın BTS, TXT, Enhypen dışındaki hiç bir grubunu başarılı bulmuyorum bence başari sıralamalarına da alınmamalari gerekiyor. Organik değil çünkü