Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Unutulan Skandallar (Kabarık Dosya)

Müstesna

Fanbase Starter
Tepki
1,890
Ben kpop a ara ara gelip giden biriyim mesela seungri olayını kaçırmıştım var mı kaçırdığım bi kabarık dosyayı açalım bacılar sösmms (yarrgılamak falan değil kendi idollerimide yazıyorum öyle sohbet olsun torba dolsun dmdm)

Siwon un köpeğinin komşusunu ısırması ve komşunun ölmesi
Heechul ve bir üyeyle kavgası smsmmsm
Sujudan birinin trafik kazası skandalı vardı dimi kangim miydi? (Emin dedğilim)
Siwonun olayı aslında şöyle: Siwon sette dizi çekiyor. Ve siwonun köpeğini siwonun bir yakını (neyi olduğunu hatırlamıyorum) sete getiriyor ve bağlı değil köpek. O gün de sette, daha yeni kanseri atlatmış(ya da kanser hastası olan) ve enfeksiyon riskine karşı dikkatli olması gereken biri var. Ve köpek onu ısırıyor. o kişi zaten hassas bir döneminde olduğu için ölüyor. Bu olay çok büyümüştü. Siwon çok eleştirildi. Uzun süre etkinliklerine ara verdi. ölen kişinin ailesinden birkaç kere özür dilemişti diye hatırlıyorum. Ve ailede zaten affettiğini söylemişti. Resmen çökmüştü siwon o dönem. Siwon koyu bir hristiyan. Yani baya inançlı biri. O yüzden ben ekstra üzüldüğünü ve kendini suçlu hissettiğini düşünüyorum ama tabi öyle olmayadabilir sonuçta tanımıyorum kendisini.
Edit: ölen kişi komşuymuş. Mekan dizi seti değilmiş. ben olayı çok farklı hatırlamışım. Niye böyle hatırladığımı bilmiyorum.

Sujudaki araba kazası da kangin. Kangin askere gitmeden önce yani yıllaaar önce alkollü araba kullandı ve kaza yaptı. O dönem olay unutulana kadar askere gitti geldi. Olay unutuldu. Sonra aynı hatayı bir daha yaptı. Ve bu sefer suju üyeleri ve sm gruptan ayrılmasına karar verdiler. Grupta değil artık.

Heechul kavga. Sujunun kavgaları meşurdur ya. Hep de anlatırlar. O yüzden ona skandal diyemeyiz bence. 😅

Son düzenleme:
Tepki
1,377
Ya o olayda bir sürü kişi vardı. Altın telefonun sahibi, Beast den bir üye vardı. S*ungri vsvs . Gerçekten korkutucu
Beast'ten kim vardı hatırlayamadım. Bir de Roy Kim de bu olaya mı karışmıştı başka bir olayda mı adı geçmişti? Bilen varsa yazabilir mi? Nth Room olayında da adı geçmiş olabilir.

marin

Trainee
Tepki
637
1) Bence T-ARA'nın durumu döneminin en büyük ve en çok konuşulan skandalıydı. Zirveye oynayan bir grupken pata küte düştüler. Her üyenin attığı adıma başlık açılıyordu. Fena bir dönemdi.
2) Kim Hyun Joong ve davası da uzun süre konuşuldu. Aşırı popüler isimlerle ilgili bir skandal olunca gün aşırı bir detay geliyor. KHJ için de öyle olmuştu. Davanın sonu gelmiyordu resmen. Her gün yeni bir detay paylaşılıyordu. Hem oyuncu olarak hem solo olarak Kore ve globalde süper popüler biri olduğundan çok konuşulan bir meseleydi.
3) IU ve skandallar silsilesi nasıl unutuldu hiç bilmiyorum. Lolita söylemleri, Eunhyuk ile sızan fotoğrafı ve yine programlarda ettiği sıkıntılı söylemler sebebiyle o kadar büyük nefret alıyordu ki şu anki imajını elde etmiş olmasına yetenek mi desem, şans mı desem bilemiyorum. Hepsi gayet akılda kalır skandallardı. Ve gerçekten skandal debilebilecek şeylerdi.

Tepki
1,377
1) Bence T-ARA'nın durumu döneminin en büyük ve en çok konuşulan skandalıydı. Zirveye oynayan bir grupken pata küte düştüler. Her üyenin attığı adıma başlık açılıyordu. Fena bir dönemdi.
2) Kim Hyun Joong ve davası da uzun süre konuşuldu. Aşırı popüler isimlerle ilgili bir skandal olunca gün aşırı bir detay geliyor. KHJ için de öyle olmuştu. Davanın sonu gelmiyordu resmen. Her gün yeni bir detay paylaşılıyordu. Hem oyuncu olarak hem solo olarak Kore ve globalde süper popüler biri olduğundan çok konuşulan bir meseleydi.
3) IU ve skandallar silsilesi nasıl unutuldu hiç bilmiyorum. Lolita söylemleri, Eunhyuk ile sızan fotoğrafı ve yine programlarda ettiği sıkıntılı söylemler sebebiyle o kadar büyük nefret alıyordu ki şu anki imajını elde etmiş olmasına yetenek mi desem, şans mı desem bilemiyorum. Hepsi gayet akılda kalır skandallardı. Ve gerçekten skandal debilebilecek şeylerdi.
Kim Hyun Joong olayını nasıl da unuturum. Tam bir hayal kırıklığıydı benim için. Bir Triples (SS501 fandomu) olarak bu olay büyük bir yıkım olmuştu benim için. Her zamanki gibi gruptaki biasım oydu (Muhteşem yeteneğimle genelde sorunlu kişileri bias olarak seçiyorum 😬) Çok çok seviyordum onu. Sonrasını takip etmedim ama masum olduğunu da pek sanmıyorum.

erigom

Fanbase Starter
Tepki
2,516
Yanlışlıkla beğenmiş olabilir. Neden olmasın ki. Kendi grup üyesi de evlendiği için gruptan ayrıldı ki sungmin kyuhyun'un sujudaki en yakın olduğu üyelerden biriydi. Yani kendi grubunda bile böyle bir şey varken bile isteye neden öyle bir şeyi beğensin ki. Her insan hata yapabilir. He bilerek beğenmiş de olabilir ama kyu gibi dikkatli ve zeki birinin böyle bir şeyi bilerek yapacağını ben pek zannetmiyorum
böylesine hassas bir dönemdeyken daha dikkatli olması gerekiyodu hem kendi grup üyesine hem diğer evli idollere laf gelmesine sebep oldu cünkü

Müstesna

Fanbase Starter
Tepki
1,890
Oyunculardan hatırladığım skandalları yazayım ben de:
- Han hyo jo'nun kardeşinin askerde birine zorbalık etmesi ve zorbalık ettiği kişinin intihar etmesi. Olay üzerine yapılan haberleri han hyo jo'nun sildirmesi ve kurbanın ailesiyle olayı sanırım para ile çözmeye çalışmıştı (bu para olayını yanlış hatırlıyor olabilirim). Ama olayın üstünü kapatmaya çalışmıştı. Bu yüzden kendisini hiç sevmem. Olaydan sonda 5 yıl ara verdi. Hiç de yokluğunu hissetmedim.
- Song hye kyo'da vergi kaçırma skandalı vardı sanırım.
-Lee seo won'un cinsel taciz skandalı vardı. (Joy'un ilk dizisinde oynadı bu çocuk. Skandalın ayrıntılarını bilmiyorum ama skandaldan sonra yok oldu. Ki joy'un dizisinden sonra birkaç dizide daha oynamış. Yani skandalı çıkmasa muhtemelen şuan çok popüler bir oyuncu olacaktı)

Negativist

Trainee
Tepki
86
Wendy eğlence şovunda siyahi kadınların konuşma stillerini taklit ediyor
Yanlış hatırlamıyorsam orada zaten Wendy'e aksan farklılıklarını soruyorlar. Yurt dışında büyüdüğü için ve yakın arkadaşları da siyahi olduğu için işte sen bilirsin nasıl bir fark var gibisinden soruluyor. O da böyle gösteriyor. Tabi rahatsız olunabilecek bir durum ama Wendy'nin ırkçı zihniyette biri olduğunu düşünmüyorum
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Siwonun olayı aslında şöyle: Siwon sette dizi çekiyor. Ve siwonun köpeğini siwonun bir yakını (neyi olduğunu hatırlamıyorum) sete getiriyor ve bağlı değil köpek. O gün de sette, daha yeni kanseri atlatmış(ya da kanser hastası olan) ve enfeksiyon riskine karşı dikkatli olması gereken biri var. Ve köpek onu ısırıyor. o kişi zaten hassas bir döneminde olduğu için ölüyor. Bu olay çok büyümüştü. Siwon çok eleştirildi. Uzun süre etkinliklerine ara verdi. ölen kişinin ailesinden birkaç kere özür dilemişti diye hatırlıyorum. Ve ailede zaten affettiğini söylemişti. Resmen çökmüştü siwon o dönem. Siwon koyu bir hristiyan. Yani baya inançlı biri. O yüzden ben ekstra üzüldüğünü ve kendini suçlu hissettiğini düşünüyorum ama tabi öyle olmayadabilir sonuçta tanımıyorum kendisini.
Sujudaki araba kazası da kangin. Kangin askere gitmeden önce yani yıllaaar önce alkollü araba kullandı ve kaza yaptı. O dönem olay unutulana kadar askere gitti geldi. Olay unutuldu. Sonra aynı hatayı bir daha yaptı. Ve bu sefer suju üyeleri ve sm gruptan ayrılmasına karar verdiler. Grupta değil artık.
Heechul kavga. Sujunun kavgaları meşurdur ya. Hep de anlatırlar. O yüzden ona skandal diyemeyiz bence. 😅
Ben Siwon'in olayını daha farklı hatırlıyorum nedense. Köpeğini ailesine bırakmıştı kendisinde değildi. Ailesinin evindeyken köpek açık kalan kapıdan kaçıyor ve komşuya gidiyor. Komşusu da zaten hasta ve hassa bir dönemde , köpek ısırıgindan sonra enfeksiyonu ciddi boyutlara ulaşıyor ve ölüyor. Birinin ölümünden dolaylı olarak sorumlu olduğu için Siwon da etkilenmişti baya.

Eren yeager

Fanbase Starter
Tepki
1,914
Ay april ve kard-somin olayını unnutum april bir üyesini initihara kadar sürükleyecek kadar dışlama ve zorbalık yapan bir gruptu hatta üyelerden birinin annesi bile zorbalık yapmıştı olayın mağduruna.Sonradan mağdurun kardeşi herşeyi ifsahlamisti aralarında eski april üyesi ve şuan kard'ta çıkış yapan somin de vardı hatta somin lider olarak bu zorbalık olayının öncülerinden biriydi ama kimse bu olayı konuşmadı hatta somin açıklama bile yapmadan olayların patladığı günden bir gün sonra reklam tanıtımı yapmıştı

Konu Sahibi
hyrnsgülfirstlady
Tepki
297
Ay april ve kard-somin olayını unnutum april bir üyesini initihara kadar sürükleyecek kadar dışlama ve zorbalık yapan bir gruptu hatta üyelerden birinin annesi bile zorbalık yapmıştı olayın mağduruna.Sonradan mağdurun kardeşi herşeyi ifsahlamisti aralarında eski april üyesi ve şuan kard'ta çıkış yapan somin de vardı hatta somin lider olarak bu zorbalık olayının öncülerinden biriydi ama kimse bu olayı konuşmadı hatta somin açıklama bile yapmadan olayların patladığı günden bir gün sonra reklam tanıtımı yapmıştı
sende de ne arşiv varmış ya bilmediğim herşeyi öğrendim sayende dmmsmdmd kaç yıldır takip ediyosun kpop bu ne kültür bu ne hafıza yiğidim 💕

Eren yeager

Fanbase Starter
Tepki
1,914
sende de ne arşiv varmış ya bilmediğim herşeyi öğrendim sayende dmmsmdmd kaç yıldır takip ediyosun kpop bu ne kültür bu ne hafıza yiğidim 💕
Shhdhrhdhdhr Ben 2014 beri takip ediyorum ama özellikle arşiv yapmıyorum Kpop o kadar kapalı kutu ki nadiren skandal oluyor o yüzden ister istemez garip geldiği için aklıma kazınıyor

chewy

Rookie Idol
Tepki
2,204
Jyp tarikat olayı ne? İlk defa duydum
Jyp'nin yeniden evlendiği kadın Kurtuluş Tarikatı üyesi. Sewol gemisinin arkasındaki gemi sahibi Yoo Byungeun Kurtuluş Tarikatı lideri. Yoo Byungeun’un yeğeni ise Park Jinyoung’ın şu anki eşi…
Sewol gemisinden dolayı kurtuluş tarikatıni halk çok eleştiriyor ve 2016 17 civarı olması lazım Jyp'nin tarikat liderinin tanıdığı olduğu dersler verdiği ortaya çıktı . Bu yüzden kendisi basın açıklaması yapacağını söyledi ancak herhangi bir açıklama yapmadı.
Ayrıca bu tarikat işinin büyük olay olma sebebi Yoo Byungeun'un JYP üzerinden vergi kaçakçılığı yapması olduğu düşünülüyor

amaterasu

Trainee
Tepki
65
Hadi bakalım ilk aklıma gelenler:
  • Irene ve kaba tavır skandalı gerçi unutuldu diyemeyiz. Hala Irene'in o gün kulaklığından elektrik geldiğini bu yüzden sinirlendiğini söyleyenler görüyorum ama o başka bir günkü etkinlikti. Çünkü buradaki kadın bir dergi editörü/stilisti. O gün bir dergi çekimi vardı. Zaten Irene de kabul edip özür dilemişken bence yalan yanlış iddialarla savunmaya gerek yok...
  • Burning Sun olayı. Bu arada Burning Sun ve şu "altın telefon" farklı konularmış. Birinin telefonu bozuluyor kim hatırlayamadım, tamire veriyor orada tamir eden kişi kadınların gizlice çekilmiş videolarının olduğu grubu görüp polise haber veriyor. Aynı anda Seungri'nin kulübü Burning Sun'da kadınlara hap verip uyutuldukları, Seungri'nin iş ortaklarına fuhuş ayarlaması ortaya çıkıyor sonra o gizli konuşmalardaki isimler ortaya çıkıyor falan.
  • Park Jinyoung'ın Kurtuluş Tarikatı ? Salvation sect üyesi olması ve zamanında açıklama yapacağı tarihi bile vermesi ama sonra açıklama yapmaması. Bu tarikat Sewol gemisinin batmasıyla bir şekilde ilişkiliymiş tam bilmiyorum ama
  • Suga'nın Jim Jones olayı...hayranların tepkileri bence bu skandalı daha beter hale getirmişti
  • Kim Hyun Joong'un hamile sevgilisine dayak atması olayı. Facebook üzerinden KHJ hayranlarıyla tartışmıştım çünkü bu konu ile ilgili her çevirinin yanlış olduğunu söylüyolardı ve fan sayfaları olayı tamamen yanlış anlatıyodu. Gerçekten skandalları fan sayfalarından takip etmemek lazım.
  • Park Yoochun ve uyuşturucu bağımlısı sevgilisinin olayları ve Park Yoochun'un kariyerinin bitişi... biasımdın..
  • iKON B.I'in şu çok olaylı ve bir ara tüm skandallarda adı geçen Han Seohee'den uyuşturucu alması veya almak istemesi sebebiyle atılması. Onun hayranları da uyuşturucu aldığını ama kullanmadığını ya da hiç almadığını söylüyordu hala bilmiyorum kullanmış mıydı diye.
  • Goo Hye Sun ve Ahn Jae Hyun çiftinin olay ve ifşa dolu boşanması. aşırı toksik bir ilişkileri varmış meğer halbuki o zamanlar herkes gerçek aşk diyordu.
  • AOA Mina ve Jimin zorbalık olayı. Çok travmatikti takip etmek çünkü Mina her an tekrar intihara teşebbüs edebilecek durumdaydı hatta kanlı fotoğraflar atıyodu sürekli.. Nasıl sonuçlandı olay tam hatırlamıyorum ama Jimin en son geri dönmeye hazırlanıyordu sanki. Mina sanırım abartmıştı biraz olayları? yani zorbalık vardı evet ama Mina'nın söylediği kadar ekstrem miydi bilmiyorum.
  • Skandal değil pek ama Hyuna'nın Triple S zamanı Dawn'a çok yakın duruyor diye çok fazla nefret alması, slutshaming'e maruz kalması ve sonra kendini savunmak için çıkıp Cube'a haber vermeden biz aslında sevgiliyiz açıklaması yapması. Bunun üzerine şirketten atılmaları. Queen diyebilir miyiz?

chewy

Rookie Idol
Tepki
2,204
Hadi bakalım ilk aklıma gelenler:
  • Irene ve kaba tavır skandalı gerçi unutuldu diyemeyiz. Hala Irene'in o gün kulaklığından elektrik geldiğini bu yüzden sinirlendiğini söyleyenler görüyorum ama o başka bir günkü etkinlikti. Çünkü buradaki kadın bir dergi editörü/stilisti. O gün bir dergi çekimi vardı. Zaten Irene de kabul edip özür dilemişken bence yalan yanlış iddialarla savunmaya gerek yok...
  • Burning Sun olayı. Bu arada Burning Sun ve şu "altın telefon" farklı konularmış. Birinin telefonu bozuluyor kim hatırlayamadım, tamire veriyor orada tamir eden kişi kadınların gizlice çekilmiş videolarının olduğu grubu görüp polise haber veriyor. Aynı anda Seungri'nin kulübü Burning Sun'da kadınlara hap verip uyutuldukları, Seungri'nin iş ortaklarına fuhuş ayarlaması ortaya çıkıyor sonra o gizli konuşmalardaki isimler ortaya çıkıyor falan.
  • Park Jinyoung'ın Kurtuluş Tarikatı ? Salvation sect üyesi olması ve zamanında açıklama yapacağı tarihi bile vermesi ama sonra açıklama yapmaması. Bu tarikat Sewol gemisinin batmasıyla bir şekilde ilişkiliymiş tam bilmiyorum ama
  • Suga'nın Jim Jones olayı...hayranların tepkileri bence bu skandalı daha beter hale getirmişti
  • Kim Hyun Joong'un hamile sevgilisine dayak atması olayı. Facebook üzerinden KHJ hayranlarıyla tartışmıştım çünkü bu konu ile ilgili her çevirinin yanlış olduğunu söylüyolardı ve fan sayfaları olayı tamamen yanlış anlatıyodu. Gerçekten skandalları fan sayfalarından takip etmemek lazım.
  • Park Yoochun ve uyuşturucu bağımlısı sevgilisinin olayları ve Park Yoochun'un kariyerinin bitişi... biasımdın..
  • iKON B.I'in şu çok olaylı ve bir ara tüm skandallarda adı geçen Han Seohee'den uyuşturucu alması veya almak istemesi sebebiyle atılması. Onun hayranları da uyuşturucu aldığını ama kullanmadığını ya da hiç almadığını söylüyordu hala bilmiyorum kullanmış mıydı diye.
  • Goo Hye Sun ve Ahn Jae Hyun çiftinin olay ve ifşa dolu boşanması. aşırı toksik bir ilişkileri varmış meğer halbuki o zamanlar herkes gerçek aşk diyordu.
  • AOA Mina ve Jimin zorbalık olayı. Çok travmatikti takip etmek çünkü Mina her an tekrar intihara teşebbüs edebilecek durumdaydı hatta kanlı fotoğraflar atıyodu sürekli.. Nasıl sonuçlandı olay tam hatırlamıyorum ama Jimin en son geri dönmeye hazırlanıyordu sanki. Mina sanırım abartmıştı biraz olayları? yani zorbalık vardı evet ama Mina'nın söylediği kadar ekstrem miydi bilmiyorum.
  • Skandal değil pek ama Hyuna'nın Triple S zamanı Dawn'a çok yakın duruyor diye çok fazla nefret alması, slutshaming'e maruz kalması ve sonra kendini savunmak için çıkıp Cube'a haber vermeden biz aslında sevgiliyiz açıklaması yapması. Bunun üzerine şirketten atılmaları. Queen diyebilir miyiz?
B.I. uyuşturucu kullandı. Gruptan ayrıldıktan sonra kullandığını çünkü köşeye sıkıştığını anlattı. Ondan sonra bir çok kez hayır kurumlarına bağış yapmıştı. Ama B.I.'nin olayı bana YG ile Seungri'nin yasadışı kumar oynama davası yüzünden birden ortaya çıktı gibi geliyor. Çünkü İkon o zamanlar çok popülerdi. Zaten Treasure'ı erken çıkış yaptırımlarınin nedeni de YG ile Seungri'nin olaylarıydı.
Ayrıca aklıma YG derken...
Jennie'nin YG tutuklanırken video atması ve hayranların Jennie'ye “jennie stop twerking your boss is going to jail” demesi geliyor 🤣🤣 baya olay olmuştu o video

Müstesna

Fanbase Starter
Tepki
1,890
Ben Siwon'in olayını daha farklı hatırlıyorum nedense. Köpeğini ailesine bırakmıştı kendisinde değildi. Ailesinin evindeyken köpek açık kalan kapıdan kaçıyor ve komşuya gidiyor. Komşusu da zaten hasta ve hassa bir dönemde , köpek ısırıgindan sonra enfeksiyonu ciddi boyutlara ulaşıyor ve ölüyor. Birinin ölümünden dolaylı olarak sorumlu olduğu için Siwon da etkilenmişti baya.
Yanlış hatırlıyor olabilirim. Hafızam iyi değildir. Başka bir olayla da karıştırmış da olabilirim. Muhtemelen sizin hatırladığınız doğru olandır 😅

liloş

Trainee
Tepki
162
Çilek reçeli olayı: Mamamoo bir fan etkinliğinde bir şarkı önermişti hatta birbirlerini şarkıda geçen sözlerle kaydettiklerini söylemişlerdi ve eğlenceli bir şeymiş gibi anlatmışlardı ama şarkı aşırı aşırı kötü sözlere sahip bir şarkı. Bir adamın kız arkadaşını vahşice katletmesini anlatıyor eskiden sitede vardı ama silinmiş sanırım ben sözlerini bulamadım bulabilen varsa atabilir.
Chanyeol olayı:

Karina olayını ise duymuştum hatta bazı bts üyelerine de çirkin dedi deniliyordu ama sm yalanlamıştı o yüzden kapanmıştı şuan unutulsa da o zamanlar hem exollerden hem armylerden linç yemişti hatta biz bu kızı sektörde barındırmayız diyolardı sjskqjkwhsjqhewjajsk

Edit: Ay link açılmıyor chanyeol olayı bu
cyeol bunu 2008'de stajyerlik başlangıcında yazmış sevgilisinin bayağı ortada fotoğrafları dönüyordu cyeolle birlikte stajyerdi diye konuşuluyordu allahın 16 yaşındaki ergeni ya sjxhsjjddk