Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Haber V, Barbie Filmi'nin Gördüğü En Etkileyici Filmlerden Biri Olduğunu Söylüyor

Hinata

Trainee
Tepki
37

Ben kendisine katılmıyorum. Barbie filmine dair bazı endişelerim var. Bu film genellikle renkli ve eğlenceli bir dünya sunsa da, içerdikleri mesajlar ve değerler konusunda düşündürücü buluyorum. Özellikle karakterlerin fiziksel görünüşleri ve dış güzellikleri üzerine odaklanılması, çocuklara beden imajı ve güzellik standartlarıyla ilgili yanlış mesajlar verebilir. Çocukların genç yaşlarda böyle bir kalıba sıkıştırılması, onların kendine güvenlerini ve benlik saygılarını etkileyebilir.

Ayrıca, Barbie filmlerinde sıklıkla lüks yaşam tarzı ve tüketim kültürü yansıtılıyor gibi görünüyor. Bu da materyalizmi ve tüketimi ön plana çıkarabilir ve çocukların doğru değerleri öğrenmelerini zorlaştırabilir. Hikayelerin genellikle yüzeysel ve basit olduğunu fark ediyorum. Derinlikli karakter gelişimi ve anlamlı temaların eksikliği, çocukların düşünsel gelişimine katkı sağlamaktan uzak olabilir.

Bir çocuğun perspektifinden baktığımızda, Barbie filmlerinin sınırlı bir dünya görüşü sunabileceği endişesini taşıyorum. Kızların prensesler gibi davranması veya sadece dış güzelliklerine odaklanmaları gerektiği fikrini pekiştirebilir. Bu da onların hayatlarını sınırlayıcı bir şekilde etkileyebilir.

Sonuç olarak, Barbie filmlerinin sadece eğlenceli bir atmosfer sunmakla kalmayıp aynı zamanda içerdikleri mesajları da ciddi bir şekilde gözden geçirmeleri gerektiğini düşünüyorum. Çocukların değerlerini ve düşünce şekillerini şekillendiren bu tür medya içeriklerinin daha dikkatli bir şekilde tasarlanması önemlidir.

BobaTea

Fanbase Starter
Tepki
2,628
Aslında son zamanlarda en etkilendiği film demişti ama yine de Barbie filmin den etkilenmek bana biraz absürt kaçıyor ya hani belki bazı konularda daha bilinçli olursun okey ama etkilenmek bir tık show sjkskskskskkskskso
Son zamanlardaki Hollywood filmleri bayağı kötüydü ya set dizaynı, kıyafetleri falan bence başarılı Barbie'nin. Çok film izlemeyen biri olabilir kendisi diye düşünüyorum.

Tepki
18
Filmin sonu bir tek beni mi rahatsız etti. Onun gerçek bir kadın olduğunu illa vajinası olduğunu söyleyerek vermeleri beni baya rahatsız etmişi. Büyük ihtimal espri olsun diye yapmışlar bu mevzu filmde gene geçiyordu ama film bittiğinde aşırı iyi diye ayrılamadım. Bu sahne yerine başka bir şey koyamamışlar mı diye düşndüm

Ü

Üye silindi 189

litterally tum film boyunca kadinlar uzerindeki guzellikl standartlari dayatilmasi, kadinlarin ataerkil topluma yasadiklari zorluklar anlatildi ayni filmi mi izledik? tamam biraz komik esprili ve ironik bi sekilde mesaj vermeye calismislar ama bu da anlamasini zor yapmamis ki 😭😭😭 cidden filmin tek kotu yani filmin sonunda kenin barbieden ozur dilememesiydi siz neden bahsediyorsunuz 😭😭😭

52Hertz

2025'e kadar depresyonda
Trainee
Tepki
993
Filmi izlemedim ama tweter dan erkoların bu kadar çok küçümsemesi yüzünden çok fazla sinirlendim sırf bu yüzden izleyeceğim gerçekten kötü de olabilir ama izleyip mesajı güzel diyende var dünyanın en kötü filminde olsa sonuç olarak vermek istediği mesaj yüzünden bu kadar aşağılanmamalı

BobaTea

Fanbase Starter
Tepki
2,628
Dediğim gibi izlerken daha bilinçli olabilir ama sanmıyorum ya etkilenmek biraz fazla belki çok duygusal biridir o yüzden etkilendi ona bişey diyemem ama
Gördüğüm kadarıyla oyunculuklar ve set dizaynı, kıyafetler falan beğenilmiş. Filmin verdiği mesaj biraz tartışmalı. Feminist bir film diye eleştirenler vardı.

truth_hurts

Rookie Idol
Tepki
912
Sanırım film kültürü gelişmemiş biri
öyle biri değil bu arada adamın hayranlara önerdiği çoğu film sanat filmiydi hatta bu yüzden başlığı şaka felan sandım.Bence V bu ara biraz ilgi istiyor şjfşjf
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Filmi izlemedim ama tweter dan erkoların bu kadar çok küçümsemesi yüzünden çok fazla sinirlendim sırf bu yüzden izleyeceğim gerçekten kötü de olabilir ama izleyip mesajı güzel diyende var dünyanın en kötü filminde olsa sonuç olarak vermek istediği mesaj yüzünden bu kadar aşağılanmamalı
Kötü felan değil sırf feminist bir film diye gereksiz eleştirdiler.Ortalama bir gişe filmi çok derin diyaloglar da var çocuksu yerler de var en azından çoğu marvel filminden daha kaliteliydi.

Nayna

Fanbase Starter
Tepki
1,847
Kadınlar için çok anlamlı ve güzel bir filmdi ama en etkileyici filmde değildir bence.

Son düzenleme:
Ü

Üye silindi 192

Filmin mesajları gayette iyiydi, bahsettikleri sorunları çok ciddi yaşayanlar anlar hatta çoğu kadını ağlattı bile. Sırf birini sevmiyorsunuz diye çıkıp "film kültürü yok" demek (ki az çok bunu diyenlerin kültürünü de görüyoruz sanırsın sanat filmleriyle yatıp kalkıyorlar hahaha) komik, eminim böyle yorumlar yapanlar da her saat başı Godfather serisini hatim ediyorlardır 😄 Erkeklerin kadınlara ciddi bir şekilde nefret kustukları bu zamanda kadınların sorunlarını ele alan ve gayette güzel yansıtan filmleri sırf entel görünmek için kötülemeye çalışmayın komik duruyor, siz bunu diyince bir şey değişmeyecek çünkü. Erkekler yine kadınlara hakaretler savuracaklar ve "Barbie'yi gömen X kullanıcısı dışında" gibi ütopik şeyler de demeyecekler haberiniz olsun 😚👏🏼

Edit: Sözüm bu filme bu tür şeyler yazan tüm kişileredir, hemcinsinizden erkekler gibi nefret etmeyin ✍🏼✍🏼

Blabla

Rookie Idol
Tepki
1,787
Barbie konusunda Dilara tunes isimli YouTube kanalının videosunu izlemenizi öneririm çünkü çok mantıklı konusuyor