Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Valentine Boy, Nct Jaehyun'u Tanıyalım

Müstesna

Fanbase Starter
Tepki
1,874
Bugün Jaehyun'un doğum günü. hem onun doğum gününü kutlayayım hem de zaten Nct üye tanıtımlarında Jaehyun'da kalmıştım ona devam edeyim dedim.
1702225574-ga-yh0lbcaauxk7.jpg

Jeong Jaehyun (doğum ismi Jaehyun. ancak sonradan ismini Yoon Oh olarak değiştirmiş. yani anladığım kadarıyla şuan kimlikteki ismi yoon oh)
14 Şubat 1997 (kova burcu) Sabah 8.13’te doğduğu söyleniyormuş. (yükselen burcuna bakmak isteyen bakabilir. 😅)
Seoul doğumlu.
Boyu: 180 cm
Kan grubu: A
MBTI- ESTP
Gruptaki pozisyonu: ana vokal, lider dansçı, lider rapçi
İnstagram hesabı:

9 Nisan 2016'da Nct U ile ilk çıkışını yaptı.
7 Temmuz 2016'da Nct 127 ile 2. çıkışını yaptı.
17 Nisan 2023'te Nct dojaejung alt grubu ile de 3. kez çıkış yapmış oldu.

Jaehyun, 5 ile 10 yaşları arasında ABD Connecticut'ta yaşamıştır. Bu yüzden iyi derecede İngilizce konuşabiliyor. İngilizce adı Jay.
İlkokulu da Liseyi de Gangnam da okumuş. (zengin bebesi) Stajyerken de yurtta kalmamış. evi zaten şirkete yakın olduğu için evinden gidip gelmiş şirkete. Çıkış yaptıktan sonra yurtta kalmaya başlamış.
Bir ilkokul öğretmeninin Jaehyun'un radyo programına gönderdiği sürpriz sesli mesaja göre, Jaehyun sadece ilkokulda popüler değildi, aynı zamanda okul hayatına iyi uyum sağlayamayan arkadaşlarıyla ilgilenen bir öğrenciydi. Bir öğretmenin tavsiyesi üzerine öğrenci konseyi başkanlığına aday oldu ve seçildi, başkanlık yapmak, okul etkinliklerine ev sahipliği yapmak gibi çeşitli etkinliklere katıldı.
2012'de okulunun önündeki sokak seçmelerine katılmış ve kabul edilmiş.
Lise 1. sınıftayken okul dergisinin yazı işleri bölümünde çalışmış ve o zaman bile o kadar popülermiş ki bir ankette 'en yakışıklı kişi' ve 'en çekici kişi' gibi kategorilerde birinci olmuş. Radyoda çıkan ankette ortaya çıkana göre kendisi, okul öğretmenlerinin özellikle hayran olduğu bir öğrenciydi. Çeşitli tanıklıklara ve geçmiş verilere bakıldığında genel kanı onun cinsiyet ve yaş fark etmeksizin çevresi tarafından her zaman sevilen ve popüler bir kişi olduğu yönündedir.
Şubat 2016'nın başlarında Seul Gösteri Sanatları Lisesi'nden mezun olmuş. Aynı okula giden ve aynı yaşta olan Seventeen'den Dokyeom bir radyo yayınında Jaehyun'u tanıdığını ve ikisinin de stajyer olduğunu ancak Jaehyun çok yakışıklı olduğu için mezuniyet töreninde onunla konuşamadığını söylemiş. Öte yandan Jaehyun da Dokyeom'la çok popüler olduğu için konuşamadığını söylemiş. 😁
SMROOKIES döneminde, SM tarafından işletilen Rookies uygulamasında kullanıcıların en sevdikleri Rookies üyelerini seçebilecekleri ve bir eğitim simülasyonu yürütebilecekleri bir sistem vardı. Jaehyun buradaki oyuncu seçimi sıralamasında birinci oldu ve uygulama Haziran 2016'da kapatılıncaya kadar birinci sırayı korumuş,

İlk olarak 2013 yılında yayınlandı.
2014'teki ' EXO 902014 ' Rookies'in erkek üyeleri[42] ve HOT'un yeniden yorumladığı müzik videosunda ve ' ' müzik videosunda yer aldı.
2015 yılında Doyoung ile birlikte Show Champion'da sunucu olarak çalıştı . Koleksiyonu Ayrıca 3 Aralık 2015'te The Mickey Mouse Club'da Hyerin'le düet olarak şarkısını söyleyerek özel bir görünüm sergiledi .

NCT 127'nin vokal hattından Taeil , Doyoung , Jungwoo ve Haechan'ın hepsi lirik tenorlardır , ancak Jaehyun'un tek dramatik / spinto tenor olduğuna inanılır ve herkesin bir kez duyunca hemen ayırt edebileceği kendi ses rengine sahiptir.
24 Kasım 2017'de SM Station'da yayınlanan şarkıcı Dear ile düet şarkısı yayınlandı.
Çok yönlü pozisyonuna uygun olarak sık sık rap yapıyor. Stajyer olduğu dönemde rap dersi aldığı söyleniyor.

Piyano çalabiliyor ve Tekvando belgesi var ve futbol, bowling gibi çeşitli spor dallarında yetenekli.
Jaehyun'un doğum günü 14 Şubat olmasından dolayı Valentine boy olarak anılıyor. bu tarih aynı zamanda SM'nin kuruluş günü.

Jaehyun, cildinin iyi olması ve beyaz teni ile de üyeler arasında kıskanılan birisi. Cildi o kadar iyiymiş ki tek pürüz sivri sinek ısırdığında olurmuş. (kıskandım. 😭 )

Her iki yanağında da gamzeler var ve babasının da gamzeleri olduğu söyleniyor.
125397432_208448183991197_620239844319092405_n.jpg

Vücudun en çok güven duyulan kısmının söylenir.

Jaehyun, Sıcak, nazik ve arkadaş canlısı birisi. Jaehyun'un okul günlerinde sınıf öğretmeni şunları söyledi: "Popüler olan Jaehyun, sınıf arkadaşlarıyla uyum sağlayamadığı için zor zamanlar geçiren bir arkadaşına yaklaştı, onun arkadaşı oldu ve onun iyi uyum sağlamasına yardımcı oldu." Üyelerin Jaehyun'a bakış açısının çekici ve sevimli bir kişiliğe sahip olduğu, aynı zamanda akıllı ve samimi bir tip olduğu söyleniyor. Ayrıca birçok saf yön vardır. Bir keresinde NCT 127'de küçük kız kardeşiyle tanıştırmak istediği üye için yapılan oylamada birinci olmuştu. (bunu ben kaçırmışım. şaşırdım) Üyelerine iyi bakan bir kişiliğe sahip ve hepsiyle iyi ilişkileri var.

18 Ağustos 2022'de Nct Lab projesi ile yayınlanan
8 Ağustos 2023'te Nct lab ile yayınlanan 2. şarkısı

Jaehyun Nct 127'nin fire truck, dancing in the rain ve kendi solo şarkısı forever only şarkılarının söz yazımlarına katılmıştır.

Jaehyun 2015'te 21 Ocak - 1 Temmuz tarihleri arasında (doyoung ile birlikte)
16 Şubat 2017'de
20 Ekim - 28 Şubat 2021 tarihleri arasında da .

2022'de adlı dramada başrol olarak yer aldı. Dizi Jaehyun'un dizide partnerini canlandıran kadın oyuncunun zorbalık iddiaları nedeniyle belirlenen tarihte ve kanalda yayınlanmadı. 1 sene kadar sonra Japonya'da yayınlandı. biz de öyle izleyebildik. yakın zamanda Kore'de de yayınlanacağına dair haberler yapıldı.
2024'te adlı filmde yer aldığı duyruldu. ama filmin yayınlanacağı tarih daha belli değil bildiğim kadarıyla.

2022'de
2017'de SM Station şarkısının mv'sinde yer aldı.

2017'de Vogue nda .
2019'de Grazia Nisan sayısında
2020'de High Cut
2020'de Elle
2022'de Elle .

Cover videoları:
25 Aralık 2018
22 Ağustos 2019 (dinlemelere doyamadığım o coverı 😍)
29 Ekim 2022

son olarak Jaehyun o meşhur 97'linen bir üyesi ve itaewon skandalında da yer alan 4'lü ekipten biri. itaewon olayını anlatmayacağım çoğunuz zaten biliyorsunuzdur. bilmeyenler için link1 link2 link3 (sadece jaehyun'un adı geçen haberlerin linklerini attım. eğer diğer üyelerle ilgili haberlere ulaşmak istiyorsanız netizenblog'un arama kısmına itaewon yazarsanız 3. 4. ve 5. sayfalarda haberleri bulabilirsiniz.)

Fazla uzatmadan Jaehyun hakkında kendi izlenimlerimi ve düşüncelerimi de paylaşıp bitirmek istiyorum. gece 12 olmadan jaehyun'un doğum günü bitmeden paylaşmalıyım çünkü. 😄 eğer sizlerin onun hakkında bildiği burada olmaya bir bilgi varsa ekleyebilirsiniz.
jaehyun, grup içerisinde sadece yüzeysel olarak bakıldığında üyelerle çok samimi değil gibi görünür. eğlenceli biri gibi de durmaz. ama durur durur birden bir espri patlatır. çok komik biri değil ama eğlenceli de biri. grup üyelerinin hepsini çok sevdiğini çok ufak hareketlerinde fark edersiniz. genel olarak nct 127 üyelerinin hepsi ile çok yakın. Taeil ve Winwin severler kulübünde yer alıyor kendisi. (Taeil'in böyle bir kulübü yok ben uydurdum. 😄) özellikle yakın olduğu üyeler Johnny, Ten, Jungwoo ve Mark benim gözlemime göre. Doyoung ve Taeil ile de farklı bir bağları var gibi. uzunca bir dönem Taeil, jungwoo, yuta ve jaehyun yurtta aynı daireyi paylaştıkları için birbirleriyle çok yakınlar. Johnny ile smrookiesten beri yakın ama en çok Nct Night Night Radio sunuculuğu yaptıkları dönemde yakınlaştılar bence. öyle işte. genel olarak yıldızı düşük biri bence jaehyun. nazarı çok çekiyor üzerine. 😁 Nct de genel bir nazar var zaten de o konulara girmeyeceğim. Jaehyun ne zaman solo bir şeyler yapsa bir şeyler oluyor sanki. özellikle de oyunculuk kariyerinde. ilk dizisi dear m için çok heyecanlıydık. promosyonları başlamıştı. gençlik dizisi olduğu için diğer oyuncular ile de çok tatlıydılar. birlikte bir sürü programa çıkacaklardı falan. dizi yayınlanamadan skandal patladı ve tüm programlar iptal oldu. dizi yayınlanmadı falan. sonra bir filmde yer alacağı söylendi. o da daha çekim aşamasına bile gelemeden senaryosu sakıncalı bulunduğu için direk iptal oldu. en son filmini çekimleri bitince haber yaptılar. bence nazardan kaçınmak için böyle bir yol buldular.😅 iyi de yaptılar valla. umarım sorunsuz bir şekilde yayınlanır o film. sonra geçen seneydi sanırım nct127 bir fotoğraf çekiminde johnny, jaehyun ve taeil'in üzerinde bulunduğu platform çökmüş ve hepsi ufak yaralar almışlardı. ama neyse ki ciddi bir şey değildi. (bakın bu 3'lü nct'nin tüm nazarını üstlenen 3'lü. bu olaydan bir süre sonra Johnny omzundan yaralandı. bir süre kolu askıda gezdi çocuk. sonra Taeil elinden yaralandı. eli sarılı performans sergiledi. sonra da zaten maalesef kaza geçirdi. neyse ki şimdi iyi) neyse çok uzattım yine. konu nct olunca benim çenem düşüyor. öyle işte. Jaehyun tanıtımımız da bu kadar. daha fazla bilgi için e tıklayıp otomatik çeviri ile çevirerek okuyabilirsiniz.

970def6e74eedfdd448f47f82f01988f.jpg
(en sevdiğim çocukluk fotoğrafı. hiç değişmemiş)
c0c7465390dc11cbaa939af3ff502a8c.jpg
jung-jaehyun_2024006.jpg
JAEHYUN_3c1ed970-b473-4ce8-a66f-f3a1f1c09579.png

main-qimg-591667f55eec4dd24eb1ad18bddeb937-lq
main-qimg-af0918bed35dcdd19c276e2f30e4a38f-lq
main-qimg-ce15705b9af22b5ad8f3d858f081fed8-lq
DKi894YXkAA8ys4
644ddebe9468d65dfcb90e0b448f161c.jpg

ve son olarak iyi ki doğdun Jaehyun. iyi ki ünlü oldun. 😍
578c8c5e019b44a89f32b2ad94655823.jpg
2e2c5b9be5d1c3a7a3d6f33873e67bf3.jpg
b795197cb3783a3c15c0cb63f998a0c4.jpg