Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Yaş Kompleksi

doesntmatter

Trainee
Tepki
96
Arkadaşlar ben geçen hafta dershaneye başladım 02 liyim ve hiç arkadaşım yok doğal olarak hepsi 06 lı hatta 07 li bile var. Ve çok garipsiyorum kendimi üstelik büyük ihtimal seneye de gitmek zorunda kalıcam. (Tıp istiyorum 2 sene çalışmam gerekiyor) Evde ders çalışamıyorum o yüzden dershaneye gitmek zorunda kaldım okulumu dondurdum. Her neyse vazgeçicem galiba ama vazgeçmekte istemiyorum sırf bu sebepten şaştım kaldım çok zoruma gidiyor içine düştüğüm durum. Biliyorum bizim okulda da vardı insanlar 40 50 yaşında çocukları yaşındaki insanlarla okuyorlar onları çok tebrik ediyorum ama ben kaldıramıyorum.

sunnfloweer

Rookie Idol
Tepki
841
Kendi hayalin için risk alıp okulu dondurup dershaneye başlamışsın cesaret isteyen bir şey bu herkes yapamaz. Böyle büyük bir adım atmışken sırf dershanede yaşıtların yok diye sakın vazgeçme. Eminim dershanede kafanın uyuşacağı bir arkadaş bulursun.

Tepki
1,364
Arkadaşlar ben geçen hafta dershaneye başladım 02 liyim ve hiç arkadaşım yok doğal olarak hepsi 06 lı hatta 07 li bile var. Ve çok garipsiyorum kendimi üstelik büyük ihtimal seneye de gitmek zorunda kalıcam. (Tıp istiyorum 2 sene çalışmam gerekiyor) Evde ders çalışamıyorum o yüzden dershaneye gitmek zorunda kaldım okulumu dondurdum. Her neyse vazgeçicem galiba ama vazgeçmekte istemiyorum sırf bu sebepten şaştım kaldım çok zoruma gidiyor içine düştüğüm durum. Biliyorum bizim okulda da vardı insanlar 40 50 yaşında çocukları yaşındaki insanlarla okuyorlar onları çok tebrik ediyorum ama ben kaldıramıyorum.
Eğer şu anki okuduğun bölümü sevmiyorsan ve tutkuyla yapmak istediğin meslek doktorluksa kesinlikle vazgeçme bu kararından. Sonradan pişman olursun. Şu anki yaptığı mesleği pek de sevmeyen biri olarak söylüyorum ki sevmediğin bir işi yaptığında, ne kadar doğru yapmaya çalışsan da, ne kadar emek versen de günün sonunda mesleki tatmini asla yaşayamıyorsun. Bir de elinden geleni yapmadığını düşünerek vicdan azabıyla yaşarsın. O yüzden lütfen iyice düşün, sonra karar ver. Bu hayatı yaşayacak olan sensin. Kararından vazgeçersen sebebi sadece seninle ilgili olsun, başka insanlara takılma lütfen.

robloxpro

Trainee
Tepki
128
hem küçüklüğünden beri kuzen bakmış ve okula geç yazılmış birisi olarak kendimden küçüklerle hem de kuran kursunda kurana ilk ve tek geçen olduğu için hep büyüklerle olarak şunu diyebilirim ki kendinden küçüklerle kaynaşmak kendinden büyüklerle kaynaşmaktan çok daha kolay. çünkü küçükler genel olarak tecrübeye açlar her konuda sana sorabilecekleri/danışabilecekleri bir şey olur oradan da bir yakınlık oluyor zaten. üstelik o yaşlardaki insanlar kendinden büyük arkadaş yapmayı havalı bulur genelde eğer bir şekilde de sen kendini açmayı ve ifade etmeyi başarabilirsen. vazgeçmeyi düşünmüşsün ama bu mesleği gerçekten istiyorsan ve bu kadar şeyi göze alabilmişsen bence bu sorunu o kadar büyütmemelisin. eğer olmadı başka bir arkadaşın dediği gibi özel ders alabilirsin

• Beğen
Reactions: Zzz

Zzz

Always act like you are wearing an invisible crown
Trainee
Tepki
1,126
İçinde olduğun zamanın tadını çıkart. İlk adımı sen at karşı tarafa. Belki de onlar çekindiği için sana karşı adım atmayabilirler. Bunlar aşılabilir şeyler. 5,6 yaş çokta fark olan bir yaş değil bana göre. Daha yüksek yaş aralığında olan arkadaşlarım var. Sohbeti başlatmak önemli. Soru sorabilirsin, anlamadığın yerleri danışabilirsin. Ben de bu yaştan sonra artık yapamam edemem dediğim halde açıköğretime yazıldım. Yeniden derslere odaklanmak mutlu hissettiriyor. Seninde bunlara odaklanmanı tavsiye ederim. Belli ki aklın dolu, rahatlamak için bir kaçış yolu arıyorsun ama geleceğini etkileyecek şeyler yapmamalısın.

Konu Sahibi
D

doesntmatter

Trainee
Tepki
96
İçinde olduğun zamanın tadını çıkart. İlk adımı sen at karşı tarafa. Belki de onlar çekindiği için sana karşı adım atmayabilirler. Bunlar aşılabilir şeyler. 5,6 yaş çokta fark olan bir yaş değil bana göre. Daha yüksek yaş aralığında olan arkadaşlarım var. Sohbeti başlatmak önemli. Soru sorabilirsin, anlamadığın yerleri danışabilirsin. Ben de bu yaştan sonra artık yapamam edemem dediğim halde açıköğretime yazıldım. Yeniden derslere odaklanmak mutlu hissettiriyor. Seninde bunlara odaklanmanı tavsiye ederim. Belli ki aklın dolu, rahatlamak için bir kaçış yolu arıyorsun ama geleceğini etkileyecek şeyler yapmamalısın.
Etütte yanımda oturan kızla konuşuyoruz hangi okuldasın falan dedi yaşımı göstermiyorum zaten de karakterleri bana uymuyor çok çocukça davranıyorlar bir de yaşları küçük daha 12 ler diye rahatlar diyorlar zaten nasıl olsa mezuna kalıcaz diye benim böyle bir şansım yok maalesef bu sene kazanmam lazım olmazsa bir de diğer seneye hakkım bar sonrası yok bunlar hayatın çok başında oldukları için rahatlar laubaliler aslında bir bakıma arkadaşım olmaması daha iyi gibi duruyor full derslere odaklanıyorum bir de eylülde mezunlarla ders almaya karar verdim şu an yaz kursu olduğu için sadece 12 ler var bir an eve yeni geldiğim halimle sinirlilikle bu konuyu yazmışım pes etmicem bakıyorum ünlüsünden sıradan insanına herkesin hayatında bir dönüm noktası var benimki de bu diye düşünüyorum ya devam edip kaderimi değiştireceğim ya da bu düşüncelere yenik düşük aynı mutsuzlukla devam edeceğim. 2 sene dişimi sıkmam lazım.

Zzz

Always act like you are wearing an invisible crown
Trainee
Tepki
1,126
Etütte yanımda oturan kızla konuşuyoruz hangi okuldasın falan dedi yaşımı göstermiyorum zaten de karakterleri bana uymuyor çok çocukça davranıyorlar bir de yaşları küçük daha 12 ler diye rahatlar diyorlar zaten nasıl olsa mezuna kalıcaz diye benim böyle bir şansım yok maalesef bu sene kazanmam lazım olmazsa bir de diğer seneye hakkım bar sonrası yok bunlar hayatın çok başında oldukları için rahatlar laubaliler aslında bir bakıma arkadaşım olmaması daha iyi gibi duruyor full derslere odaklanıyorum bir de eylülde mezunlarla ders almaya karar verdim şu an yaz kursu olduğu için sadece 12 ler var bir an eve yeni geldiğim halimle sinirlilikle bu konuyu yazmışım pes etmicem bakıyorum ünlüsünden sıradan insanına herkesin hayatında bir dönüm noktası var benimki de bu diye düşünüyorum ya devam edip kaderimi değiştireceğim ya da bu düşüncelere yenik düşük aynı mutsuzlukla devam edeceğim. 2 sene dişimi sıkmam lazım.
Bazı şeyleri zamana bırakıp görmek gerekir. Kimi insan dediğin gibi çocuksudur ama bazı gençler var ki senden benden daha olgunlar. Zaten amacın derslere odaklanmaksa bunları göz ardı edebilirsin. Bir anlık sinirle ani kararlar verebiliyoruz. Önceliğin hedefine odaklanmak olsun. 🌸 Umarım her şey gönlünce olur, tekrar bu yazıyı okuduğunda verdiğin karardan mutlu olmuş olursun 🌸

Arven

Fanbase Starter
Tepki
2,415
18 yaşında mezun senemde dersaneye başladığımda 24 yaşında biri vardı yıllardır askerliğini erteliyormuş bazen diğerleri onunla bu konuda şakalaşırdı ama yine de herkesle çok iyi anlaşıyordu ve aynı zamanda kimseyi takmayıp ders çalışırdu en son ne yaptı bilmiyorum ama bana çok azimli biri gibi gelmişti sende umarım pes etmez ve çalışmaya devam edersin senin için en iyisinin olması dileğiyle 💙

Lili Beth

Fanbase Starter
Tepki
1,358
Benim hem dersanemde hem de universitemde benden yasca buyuk insanlar vardi hatta universitemdeki benden 16 yas buyuk 2 cocuklu ablayla cok yakin olduk ondan o kadar cok guzel seyler ogrendim ki hala gorusuyoruz basimdan bi olay gecse ona da danisirim fikrini alirim diyecegim o ki sakin yas kompleksine girme belki oranin enerjisini dengeleyen insan sen olursun