Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Yüz Temizleyici Önerisi Alabilir Miyim?

kayısı

avukat kedy
Moderatör
Tepki
2,100
Selam ballı lokumlarım, daha önce hiç yüz bakımı rutini oluşturmadım ve bu konuda tarafıma milyonlarca öneri yapıldı ama hepsi birleşince kafamda her şey karman çorman oldu. Açıkçası abartılı ve 300-500 ürünlü bir bakım rutini istemiyorum ama iyi bir yüz temizleme jeli (?) tarzı bir şey istiyorum. En azından eve gelince yüzümü iyice temizleyecek tarzda bir şey... Öneriniz var mı? Su bazlı mı yoksa yağ bazlı mı yoksa bambaşka bir şeyli mi almam gerekiyor bilmiyorum. O yüzden ben şöyle açıklayayım kendimi, siz ona göre önerin bir şeyler olur mu? :(

Genellikle makyaj yapmam, ayda bir belki... Güneş kremi kullanıyorum yaklaşık 1-2 aydır, bunun dışında da yüzüme sürdüğüm ekstra bir şey yok. Yağlı bir cildim var ve sivilcelenmeye yatkın desem yalan olmaz. Ama dudak çevrem gibi belli başlı kısımlar da kurumaya meyilli, özellikle kışın yaşıyorum bu durumu. O yüzden tam olarak ne tarz bir temizleyici almam gerektiğini de bilmiyorum. Bu şartlara uygun bi temizleyici var mıdır piyasada? 700-800 liraya kadar okeyim şu an ama yeter ki iyi temizlesin, çünkü yaşın da getirisiyle artık mahvolmaya başladı cildim. 🥺 🥺

Şimdiden hepinize kocaman teşekkürler. 💜💜

Gayforene

Trainee
Tepki
548
Yves Rocher'in yüz temizleme Jelleri çok iyi kullandıklarım arasında en iyisi onlardi
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Ekli dosyayı görüntüle 13934
La roche posay effaclar fiyatı 300-500 arasında ama 1 yıl bile götürür seni cildine göre en uygun bence bu
+ senin yağ bazlı temizliyici kullanmana gerek yok
Skincare influenceri olacak karisin he

aynoluyoo

Trainee
Tepki
181
ne tip güneş kremi kullanıyorsun bilmiyorum ama eğer yağ bazlı,suya sayanıklı bir güneş kremini sadece su bazlı bir temizleme jeli ile tamamen arındıramazsın zamanla sivilcelenme,siyah nokta,beyaz nokta meydana gelir.Bu nedenle çift aşamalı temizlik yapmanı öneririm.Eğer güneş kremin yağ bazlı ise(muhtemelen böyledir,çünkü güneş kremleri çoğunlulukla böyle) cosmed markasının yağ bazlı temizleyicisini ve cerave markasının su bazlı temizleyicisini birlikte kullanabilirsin.Hem uygun fiyatlı hem de gerçekten işe yarıyor.

Konu Sahibi
kayısı

kayısı

avukat kedy
Moderatör
Tepki
2,100
Konu Sahibi
kayısı

kayısı

avukat kedy
Moderatör
Tepki
2,100
Yves Rocher'in Tanışma Seti (cilt tiplerine göre ayrılıyor, sana uygun olanı seçersin) al ve dene. Fiyatı uygun, ürünleri güzel ki zaten markanın isim hakkını verecek şekilde ürünleri var.
ATOMY Evening Care Seti (İçinde temizleme jeli, günlük yıkama jeli, haftalık maskesi, haftalık yüzü çizmeyen peelingi var) Eminim ki memnun kalacağın ve temizleme jelini kullandığında sonucuyla şok olacağın bir ürün.
Ben çok set, o, bu, şu denedim. Rahatlıkla önerebileceğim bunlar. Ama her ne olursa olsun yüzünü nemlendirecek şeyleri sonrasında kullanmayı unutma. Yoksa aldığın verim zamanla düşer.

ayrıca bu set düzenli ve yeterli kullanımda 10 ay yetiyor.
Yves Rocher'in ürünleri güzel oluyor gerçekten ama siyah noktalar için olan bi ürünü vardı, arkadaşımda inanılmaz işe yaradı diye onun önerisiyle aldım ama bende işe yaramadı pek, neden bilmiyorum. :( Bu yüzden Yves Rocher kalbimi kırdı son zamanlarda. gfkjşfg Ama denenecekler listesine ekledim, yorumları detaylı bir okuyayım. Teşekkür ederim. <3

Nemlendirici olayını hiç bilmiyordum. Varsa önerin onu da alabilirim. :')

Konu Sahibi
kayısı

kayısı

avukat kedy
Moderatör
Tepki
2,100
@kayısı sıfırdan başlayanların en büyük yanlışı orada burada reklam yapan influencerların önerisiyle çok ürün alınması oluyor. Çalışan bir kadın olarak güzel bir rutin oluşturacak imkanın olduğunu düşünüyorum.

Öncelikle güneş kremlerini çıkartmak için yağ bazlı temizleyici şart. Göz çevresi daha hassas olduğu için orası için sadece göz çevresine kullanılan ürünleri kullanman iyi olur. Güneş kremini asla ihmal etme, güneşli havada dışarı çıkıyorsan sür. Evde ben de kullanmıyorum bu konuyu zaten forumda konuşmuştuk çok gerekli mi diye farklı fikirler çıktı. Fakat kesin olan dışarı çıkılınca sürülmesi gerektiği.

Temizleyicilerden çok aşırı memnun kaldığım bir ürün henüz olmadığı için öneremeyeceğim.
İyi bir nemlendirici de kullanmalısın bir de. Nemlendiriciler çok önemli.
Çok öneri olmadı belki biliyorsundur bunları ama bilmeyen varsa yararlanmış olur diye yazayım dedim.
Aslında çoğunlukla ofisteyim ama işe yürüyerek gidip geldiğimden sabah kullanmazsam olmuyor. Özellikle işe giderken güneşe aşırı maruz kalıyorum çünkü. :( Nemlendirici olayını da bilmiyordum, teşekkür ederim bilgi için. 🥺💜

Konu Sahibi
kayısı

kayısı

avukat kedy
Moderatör
Tepki
2,100
Yves Rocher'in yüz temizleme Jelleri çok iyi kullandıklarım arasında en iyisi onlardi

Skincare influenceri olacak karisin he
Yves Rocher 2 oy almış şu ana kadar ya.. denenecekler listesinde birinciliğe oynuyor şu an skldjlfsd teşekkürlerr

Konu Sahibi
kayısı

kayısı

avukat kedy
Moderatör
Tepki
2,100
Ekli dosyayı görüntüle 13941

Güneş kreminin her akşam temizlenmesi gözenekleri doldurmaması için önemli.

Dudakların için Vaseline'in Lip Therapy serisinden kremler iyi gelebilir. Şu ana kadar denediklerim arasında (Nivea, Rossmann, Bee Beauty) en iyisi bu marka.
Teşekkür ederimmm <3 Dudaklarım için kullanmadığım ürün kalmadı gerçekten ya. İnanılmaz iyi bi ürün vardı, çok da iyi geliyordu, sonra üretimini durdurdular. Ondan beridir dudaklarım büyük üzüntü içerisindeler. dfkgşdgfl Önerine bir bakayım teşekkür ederim <3

Konu Sahibi
kayısı

kayısı

avukat kedy
Moderatör
Tepki
2,100
ne tip güneş kremi kullanıyorsun bilmiyorum ama eğer yağ bazlı,suya sayanıklı bir güneş kremini sadece su bazlı bir temizleme jeli ile tamamen arındıramazsın zamanla sivilcelenme,siyah nokta,beyaz nokta meydana gelir.Bu nedenle çift aşamalı temizlik yapmanı öneririm.Eğer güneş kremin yağ bazlı ise(muhtemelen böyledir,çünkü güneş kremleri çoğunlulukla böyle) cosmed markasının yağ bazlı temizleyicisini ve cerave markasının su bazlı temizleyicisini birlikte kullanabilirsin.Hem uygun fiyatlı hem de gerçekten işe yarıyor.
Benim kullandığım arkadaş şu:

Çok anlamam ama kendisi su bazlı diye biliyordum ve az önce Trendyol sayfasında da su bazlı olduğunu gördüm. O zaman su bazlı temizleyici tek başına yeter mi yani? Bilgilendirmeler için ayrıca teşekkürler 💜

Konu Sahibi
kayısı

kayısı

avukat kedy
Moderatör
Tepki
2,100
Çift aşamalı temizlik öneririm. Yağ bazlı için maruderm su bazlı için Skin401 yıkama jelini kullanıyorum. Skin401 saliselik asitli yıkama jeli sert bir jel çok çok yağlı cildin yoksa karma ise nemlendirici etkili olanı öneririm. Saliselik asitli ürün kullaniyorsan nemlendirici şart. Ben temizlik eksfoliasyon ve nemlendirme yapmanı öneririm.
Teşekkür ederimm nemlendirici önerin var mı peki? Bir de kullandığım güneş kremi su bazlıymış ve çok makyaj yapan biri değilim ya, acaba tek su bazlı temizleyici yine de iş görür mü? Çift aşamalı şart mı yoksa? :(

Konu Sahibi
kayısı

kayısı

avukat kedy
Moderatör
Tepki
2,100
Biz sana böyle öneriler yapıyoruz ama bence sen dermatologa git o senin cildine göre versin cilt temizleme ürünü neyse de nemlendirici seçmek gerçekten zor
Ya bu cevap beni korkuttu slkgjşlgkdf bana cildiye randevusu yolu göründü gibi dlsfgjdkgdfkl

aynoluyoo

Trainee
Tepki
181

Çok anlamam ama kendisi su bazlı diye biliyordum ve az önce Trendyol sayfasında da su bazlı olduğunu gördüm. O zaman su bazlı temizleyici tek başına yeter mi yani? Bilgilendirmeler için ayrıca teşekkürler

Çok anlamam ama kendisi su bazlı diye biliyordum ve az önce Trendyol sayfasında da su bazlı olduğunu gördüm. O zaman su bazlı temizleyici tek başına yeter mi yani? Bilgilendirmeler için ayrıca teşekkürler 💜
Canım benim aslında çift aşamalı temizlik sadece güneş kremi için değil aynı zamanda gün içinde yüzde biriken yağ,kir için de lazım.Örneğin saçını sürdüğün bir yağ bile yüzüne değe değe o bölgede sivilcelenmeye sebep olabilir.Ter,rüzgar vs bir sürü faktör var.Ben uzun süredir iki aşamalı temizlik yapıyorum ve cildim eskisi oranlıkla çok daha sağlıklı ve temiz.Burada önemli olan şey cildi nazikçe temizlemek,sebum oranını bozmamak.Cildi çok fazla temizlemek de iyi bir şey değil.Sebum oranı bozulursa,cilt fazla temizlirse cildinde yine sivilcelenme olur.Bu yüzden köpürmeyen,nazik bir jel tavsiye ettim sana.
Cilt bakımı yaparken dikkat etmen gereken şey aslında cilt tipine uygun ürün tercih etmen.Cilt tipin zamanla değişebilir.Örneğin yazın yağlı kışın karmaya dönebilir.Bu yüzden cilt tipini sürekli takip etmen lazım ki kullandığın ürünler işe yarasın.Bu için testler satılıyor internette.Ben tanesini 5 tlye almıştım şuan ne kadar bilmiyorum.Yıl içinde 5-6 tane yeterli.Cilt tipini sürekli kontrol edip ona göre ürünler alman lazım.Örneğin benim de cildim yazın yağlı,kışın karma oluyor.Yazın kullandığım yağlı ürünü kışın da kullanınca yanaklarım,alnım kuruyor.Sebum oranı bozulduğu için yanaklarım da alnım da sivilce çıkıyor.Belki senin de böyledir.Bu yüzden bana uygun değil dediğin ürün aslında o an uygun olmayabilir.Unutma eğer bir jel yüzünü kurutuyorsa,kağıt gibi geriyorsa o sana uygun değildir ASLA AMA ASLA kullanma.Kaş yaparken göz çıkartırsın.

Ayrıca yüzünü yıkadıktan sonra gözeneklerini sıkılaştırması için (özellikle burun kenarında siyah nokta olmaması için) tonik kullanmanı öneririm.Salisik asitli tonik de olabilir tamamen sana bağlı.Ama kesinlikle jel+tonikten sonra yüzünü nemlendirmen lazım.Bu hayat memat mesesli gibi bir şey.Sürekli nemlendirilen bir cilt erken yaşlanmaz.Yaşı göstermemen kilit noktası:nemlendirmektir.Boyun,el ve göz çevresi de dahil.20li yaşlarında olduğunu hesap ederek göz çevreni devamlı uygun bir göz nemlendirici ile nemlendirmeni öneriyorum.20li yaşlarında kullanman şart çünkü 30lardan sonra kullanılan göz çevresi ürünleri bir işe yaramıyor.Erken önlem şart.Bunun en büyük örneği ablam tek bir kırışıklığı yok ahahah.Nemlendirici olarak la roshe posay tek geçerim diğerlerine bakma bile.Özellikle içerik olarak da çok iyi.Dudakların için de bioderma dudak kremi çok güzel.Lip stick olduğu için tırnağını içine daldırmadan,her yerde kullanabilirsin.Blistex gibi mentollü dudak kremleri kullanmanı önermem onlar ilk başta hoş geliyor ama düzenli kullanmada dudakları kurutuyor,kurudukça daha çok sürüyorsun.Sonu olmayan kısır döngü gibi oluyor.

Son olarak kullanacağın ürünlerin içeriklerine mutlaka bakmalısın bence.Çok güzel kokan ürünler parfüm dolu olduğu için öyle kokuyor.Kokuya kesinlikle kanma ve içerisinde alcohol denat olan bir ürün görürsen arkana bakmadan kaç.Uzun yazdım ama sorun olursa özelden yazabilirsin, daha fazla ürün tavsiye yapabilirim.🌞

hibluesky

Rookie Idol
Tepki
686
Birisi de bana hassas ve kuru cilt için makyaj çıkartma şeyi önerebilir mi hazır yerini bulmuşken sorayım 🥲

soleil

Trainee
Tepki
184
ben çift aşamalı temizlik savunucularındanım. özellikle güneş kremi kullandığın için yağ bazlı temizleyici de kullanmanı öneririm. ( ben sabahları sadece su bazlı temizleyici, akşamları yağ bazlı + su bazlı temizleyici şeklinde kullanıyorum) yağ bazlı olarak klairs gentle black deep cleansing oil öneririm ama bu biraz pahalı bir ürün. daha uygun fiyatlı olarak da cosmed diyorum. ben şu an cosmed kullanıyorum ve göz yakma sorunu dışında (ki gözlerine çok bastırarak yapmadığın sürece sorun olmuyor) beğeniyorum. daha da uygun bir fiyatlı öneri verecek olursam kesinlikle isana markasının yağ bazlı temizleyicisine bakabilirsin. gerçi viral olduğu için 50tllik ürün bir anda 100 tl'ye fırlamıştı ama fiyatına göre gerçekten çok güzel bir ürün + olarak göz de yakmıyor. klairs zaten göz yakmıyor ama işte o fiyat değer mi dersen bence onun yerine çok daha uygun fiyata aynı performansı sağlayan ürünler kullanılabilir.