Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Yüz Temizleyici Önerisi Alabilir Miyim?

hibluesky

Rookie Idol
Tepki
686
garnierin hiç bir ürününü önermiyorum ben bu arada benden uzak Allah'a yakın:ROFLMAO: gratis ürünlerinin içerikleri pek iyi değil eczane ürünleri bakmalısın cildine yazık
Çok değişken ya benim cilt, bana çok övülen birçok marka kötü etki yapıyor kesinlikle doktora ya da eczaneye sormak lazım xavsnns

Konu Sahibi
kayısı

kayısı

avukat kedy
Moderatör
Tepki
2,100
Bende su bazlı kullanıyorum ama çift aşamalı temizlik siyah noktalarımı çok azalttı. Sabah akşam diyenler var ama ilk sadece akşam rutininde başla yeterli gelmezse sabah rutininede çift aşamalı temizliği ekle. Eksfoliasyon için tonik öneririm. Eksfoliasyon akşam rutininde yap. Nemlendirici için içerik önerebilirim. Ancak nemlendirici dosyası çok karışık. Cidden çok değişken bir rutin ürünü. Asla birbiri ile denk gelmemesi gereken içerikler var. Misal nemlendiricin yüksek oranda niacidimine (yağlı ciltler için çok iyi bir içerik) içeriyorsa (%5 üstü) aha/bha/ c vitamini kullanmaman iyi olur cilt bariyerine zarar verebilirsin. Cantella (kaplan otu) nemlendiricilerde çok kullanan bir içerik ve çok iyi bir bariyer onarıcı ancak yağlı ciltler haftada maksimum 2 kere kullanabilir. Gözeneklere dolan bir içerik. Niacidimine içeren nemlendiricilere yönel ama yüksek oranlar ile başlama. Ve satıcılara mutlaka komedojenik mi değil mi sor. Misal The Purest komedojenik. Çok rahat sivilce ve siyah nokta yapıyor. Non-komedojenik ürünlere yönel. Ve asla ama asla cilt rutinin oturmadan serum kullanma.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Bu arada doktora gittim 1 ay falan ilaç kullandım evet etki etti ama temizleme ürünleri hiç bana uygun değildi. Çoğu zaten direk ilaç yazıyor. Ben kendi rutinimi kendim oluşturdum. Bir şekilde hallettim. Doktor çok da etki etmeyebiliyor. Doktorlar markalar ile anlaşıyor hep aynı markayı öneriyor. Onlarada güven olmuyor artık
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Çisem Çakırı cidden öneriyorum çünkü doktorlar ile canlı yayın yaptığı değerlendiği videoları dahi var.
Bu video yardımcı olur.
Ay beynim yandı bi an ama çok teşekkür ederim.. Su bazlıyla başlayıp sonra buradaki önerileri değerlendirerek bi yağ bazlı bi de nemlendirici alacağım. Şu an acil ihtiyacım olan su bazlı gibi. Hayırlısıyla önce cildimizi sonra hayatımızı düzelteceğiz hanımlaar dklfjgşldgdi

Konu Sahibi
kayısı

kayısı

avukat kedy
Moderatör
Tepki
2,100
Canım benim aslında çift aşamalı temizlik sadece güneş kremi için değil aynı zamanda gün içinde yüzde biriken yağ,kir için de lazım.Örneğin saçını sürdüğün bir yağ bile yüzüne değe değe o bölgede sivilcelenmeye sebep olabilir.Ter,rüzgar vs bir sürü faktör var.Ben uzun süredir iki aşamalı temizlik yapıyorum ve cildim eskisi oranlıkla çok daha sağlıklı ve temiz.Burada önemli olan şey cildi nazikçe temizlemek,sebum oranını bozmamak.Cildi çok fazla temizlemek de iyi bir şey değil.Sebum oranı bozulursa,cilt fazla temizlirse cildinde yine sivilcelenme olur.Bu yüzden köpürmeyen,nazik bir jel tavsiye ettim sana.
Cilt bakımı yaparken dikkat etmen gereken şey aslında cilt tipine uygun ürün tercih etmen.Cilt tipin zamanla değişebilir.Örneğin yazın yağlı kışın karmaya dönebilir.Bu yüzden cilt tipini sürekli takip etmen lazım ki kullandığın ürünler işe yarasın.Bu için testler satılıyor internette.Ben tanesini 5 tlye almıştım şuan ne kadar bilmiyorum.Yıl içinde 5-6 tane yeterli.Cilt tipini sürekli kontrol edip ona göre ürünler alman lazım.Örneğin benim de cildim yazın yağlı,kışın karma oluyor.Yazın kullandığım yağlı ürünü kışın da kullanınca yanaklarım,alnım kuruyor.Sebum oranı bozulduğu için yanaklarım da alnım da sivilce çıkıyor.Belki senin de böyledir.Bu yüzden bana uygun değil dediğin ürün aslında o an uygun olmayabilir.Unutma eğer bir jel yüzünü kurutuyorsa,kağıt gibi geriyorsa o sana uygun değildir ASLA AMA ASLA kullanma.Kaş yaparken göz çıkartırsın.

Ayrıca yüzünü yıkadıktan sonra gözeneklerini sıkılaştırması için (özellikle burun kenarında siyah nokta olmaması için) tonik kullanmanı öneririm.Salisik asitli tonik de olabilir tamamen sana bağlı.Ama kesinlikle jel+tonikten sonra yüzünü nemlendirmen lazım.Bu hayat memat mesesli gibi bir şey.Sürekli nemlendirilen bir cilt erken yaşlanmaz.Yaşı göstermemen kilit noktası:nemlendirmektir.Boyun,el ve göz çevresi de dahil.20li yaşlarında olduğunu hesap ederek göz çevreni devamlı uygun bir göz nemlendirici ile nemlendirmeni öneriyorum.20li yaşlarında kullanman şart çünkü 30lardan sonra kullanılan göz çevresi ürünleri bir işe yaramıyor.Erken önlem şart.Bunun en büyük örneği ablam tek bir kırışıklığı yok ahahah.Nemlendirici olarak la roshe posay tek geçerim diğerlerine bakma bile.Özellikle içerik olarak da çok iyi.Dudakların için de bioderma dudak kremi çok güzel.Lip stick olduğu için tırnağını içine daldırmadan,her yerde kullanabilirsin.Blistex gibi mentollü dudak kremleri kullanmanı önermem onlar ilk başta hoş geliyor ama düzenli kullanmada dudakları kurutuyor,kurudukça daha çok sürüyorsun.Sonu olmayan kısır döngü gibi oluyor.

Son olarak kullanacağın ürünlerin içeriklerine mutlaka bakmalısın bence.Çok güzel kokan ürünler parfüm dolu olduğu için öyle kokuyor.Kokuya kesinlikle kanma ve içerisinde alcohol denat olan bir ürün görürsen arkana bakmadan kaç.Uzun yazdım ama sorun olursa özelden yazabilirsin, daha fazla ürün tavsiye yapabilirim.🌞
Ay şu an bir şeyler oturdu kafamda, çözdüm sanırım bu işi. Açıklamalar için çok teşekkür ederim. 💜 Tonik olarak The Purest'ın bi toniği vardı bende, bacaklarımda batık oluşumu olduğu için detaylı temizlik sonrası kullanıyordum mesela, onu yüzüm için de kullanabilir miyim o zaman? Biri yukarda The Purest'ın biraz sıkıntılı olduğunu söylemiş ama emin olamadım. :(

Konu Sahibi
kayısı

kayısı

avukat kedy
Moderatör
Tepki
2,100
Ben bunu kullanıyorum. Çok memnunum. Güzel temizliyor. Vegan ürün. Cildi temizledikten sonra kurutmuyor da. Ayrıca cildini yenilemesi ve lekeleri gidermenin için bu markanın C vitamini de öneriyorum.
2_org_zoom.jpg
Ay C vitaminini de aşırı önerdiler cidden, olmadı temizleyiciden sonra bir de bunun C vitaminine bakayım.. Teşekkür ederim 💜

Konu Sahibi
kayısı

kayısı

avukat kedy
Moderatör
Tepki
2,100
Güneş kremi ve makyajı çıkarmak için Heimish all clean balm öneririm. Özel günler dışında pek makyaj yapmıyorum ama makyajı da güzel çıkardığını gözlemledim. Su bazlı olarak da aynı markanın pH'ı 5.5 olan temizleyici jelini öneririm. Cosrx'in de low pH good morning gel cleanser ürünü çok güzel, su bazlı için bunu da değerlendirebilirsin. Bahsettiğim ürünler Kore markası olduğundan almak istersen mutlaka birkaç site arasında karşılaştırma yapmanı öneririm, aralarında fiyat farkı olabiliyor.
Çok teşekkür ederimmm 💜💜

Konu Sahibi
kayısı

kayısı

avukat kedy
Moderatör
Tepki
2,100
ben çift aşamalı temizlik savunucularındanım. özellikle güneş kremi kullandığın için yağ bazlı temizleyici de kullanmanı öneririm. ( ben sabahları sadece su bazlı temizleyici, akşamları yağ bazlı + su bazlı temizleyici şeklinde kullanıyorum) yağ bazlı olarak klairs gentle black deep cleansing oil öneririm ama bu biraz pahalı bir ürün. daha uygun fiyatlı olarak da cosmed diyorum. ben şu an cosmed kullanıyorum ve göz yakma sorunu dışında (ki gözlerine çok bastırarak yapmadığın sürece sorun olmuyor) beğeniyorum. daha da uygun bir fiyatlı öneri verecek olursam kesinlikle isana markasının yağ bazlı temizleyicisine bakabilirsin. gerçi viral olduğu için 50tllik ürün bir anda 100 tl'ye fırlamıştı ama fiyatına göre gerçekten çok güzel bir ürün + olarak göz de yakmıyor. klairs zaten göz yakmıyor ama işte o fiyat değer mi dersen bence onun yerine çok daha uygun fiyata aynı performansı sağlayan ürünler kullanılabilir.
Çok teşekkür ederimmm 💜💜 Cosmed birkaç defa daha önerildi sanırım, ona da bakacağım özellikle

Konu Sahibi
kayısı

kayısı

avukat kedy
Moderatör
Tepki
2,100
Ben temizleyici olarak cerave köpüren temizleyici kullanıyorum ve çok memnunum, benim de aynı şekilde karma ve sivilceye eğilimli bir cildim var denediklerim arasında en memnun kaldığım cerave diyebilirim. Dudak kuruluğu konusunda zamanında roaccutane kullanmış birisi olarak o kadar çektim ki denemediğim nemlendirici kalmamıştı ahsjxsks çok aşırı kuruluk yoksa vaseline lip therapy serisi güzel nemlendiriyor bence, çok kuruluk varsa bepanthol önerebilirim. Yine ilaçtan dolayı yüzümde kuruluk sorunu yaşadığım zamanlar avene nemlendirici krem çok iyi geliyordu bana çok güzel nemlendiriyordu onu da tavsiye edebilirim.
Çok çok teşekkür ederimmm 🥺💜