Benzer Yazılar

G-IDLE Soojin’in okulda zorba olduğu dedikoduları çıktı, Cube yalanladı

gi dle soojins school bullying rumorsMağdur ‘A’, kız kardeşinin Soojin ile aynı ortaokula gittiğini iddia etti ve “GI-DLE Soojin’in zorbalığını açıklama vakti geldi” diye bir gönderi attı. “Dünyadaki herkes bunu bilmeli, bir kişi hariç grubun diğer üyelerinden özür dilerim, artık kız kardeşimin yaşadığı acıları görmezden gelemem” dedi. İddialarına göre Soojin diğer öğrencilerin üniformalarını ve parasını çalıyormuş, kendinden yaşça büyük erkeklerle motorsiklete binip içki ve sigara içiyormuş. Cube bu konuda, “Bu tartışmadan haberimiz var, şu anda gerçekleri araştırıyoruz.” dedi

1. Niye kontrol ediyorken açıklama yaptılar ki? ㅋㅋㅋㅋㅋ Şirket tuhaf..

2. Doğruysa kabul edip af dileyin

3. Haftasonu çalışan Cube personellerine üzüldüm

4. Yorumlara bakıyorum da Soojin’in çok hayranı var..

5. Açıklama yapmışlar ama hayır diyememişler

6. Lütfen nötr kalıp bekleyin, gerçekse gruptan ayrılır, dedikoduysa şirket dava açar

7. Gerçekler araştırılırken bir şey söylememeliyiz

8. Umarım sadece dedikodudur…

9. Vay be, Soojin bile okulda zorbaysa ünlülerin imajlarına güvenilmez demektir, nazik ve arkadaş canlısı bir imajı vardı

10. Doğruysa mağdurdan özür dileyip gruptan ayrılmalı

Kaynak: Knetizen


0003165350 002 20210221183111142

Cube: “Soojin hakkında internette yayılan gönderi hakkında Soojin ile görüştük. Gönderiyi yazan kişinin Soojin’in ortaokuldan sınıf arkadaşının ablası olduğunu öğrendik. Gönderiyi yazan kişi, Soojin ve sınıf arkadaşının (yani kız kardeşinin) telefonda kavga ettiğini duydu, telefonu kendisi aldı ve Soojin ile kavga etti. Fakat şiddet ve zorbalık iddiaları kesinlikle doğru değildir.

Hayallerini elde etmek ve adım adım ilerlemek için ellerinden geleni yapan üyelerin artık incinmemesini istiyoruz. Kötü amaçlarla yalan iddialar yazanlara karşı yasal işlem başlatmayı planlıyoruz. Gelecekte cezalandırılacak bu faillere karşı hiç hoşgörü göstermeyeceğiz.

15 Aralık tarihinde Cube sanatçılarının hakları için bir komite kurdu ve sanatçılarımız hakkında yayılan yanlış dedikodu, hakaret, cinsel içerikli edit ve yorumları takip ediyoruz. Bir hukuk firması aracığıyla suç duyurusunda bulunmak üzerine çalışıyoruz.

HABER: G-Idle Soojin’in okul zorbalığı tartışması, “Onunla konuştuk… Yaşananlar bir tartışmaydı”

KAYNAK: Seoul News via Naver

1. [+3,861, -102] Mağdur buna saldırı diyor, Soojin ise tartışma diyor. Şaka mı bu?

2. [+2,034, -45] Şirketin tepkisine bakarsak, zorbalık ve saldırı yaşandı gibi duruyor. Hemen çıkıp inkar edemediler, saatler boyunca beklediler ve yaptıkları açıklama ‘tartışma’ diyor sadece. Mağdurun gönderisi ise çok detaylıydı ve üçüncü bir kişi de işin içinde gibi. Soojin’in şirketi bununla başa çıkamıyor, diğer mağdur ortaya çıkarsa medya bu işi bırakmaz, o zaman sadece Soojin değil tüm G-IDLE nefret alır.

3. [+1,719, -33] Resmi açıklamanız buysa ‘tartışma’ neydi açıklamanız gerek!

4. [+1,328, -43] Dava açmakla tehdit edince suçunuz yok olmuyor. Resmi bir açıklama yapmanız saatler aldı ve açıklamada söylenen tek şey ‘tartışma’ olduğu ㅋㅋ Daha detaylı bir açıklama yapın. Kimler vardı ve tartışma ne içindi, hepsini anlatın. Tartışma mıydı saldırı mıydı buna halk karar versin.

5. [+495, -7] Okul zorbalığı, içki içme, alkollü araç kullanma gibi skandallar bir idolün kariyeri için ölümcül olabilir. Bir şirketin ‘tartışma’ diye bir açıklama yapması ya idolden vazgeçtiklerini ya da gizleyecek bir şeyleri olduğu için halkın dikkatini dağıtmaya çalıştıklarını gösterir. Bu açıklamanın doğru yapıldığını düşünmüyorum. Özellikle de ikinci paragrafta insanları ‘üyelerin hayallerine engel olmakla’ suçlarken.

6. [+343, -16] Seçtikleri kelimelerde tuhaf bir şey var. Soojin ile konuştunuz ve sadece tartışma olduğunu onayladınız yani?

7. [+276, -7] Şirketler ne zaman zorbalık dedikodusu çıksa hemen dava açma hakkında bir açıklama yapıyorlar. Bununla tehdit edeceğinize gerçeği öğrenmeye odaklanmalısınız.

8. [+217, -10] Şirket Soojin’e yaptığı yatırımı korumak için her şeyi reddetmekte kararlı gibi. Cube ne yaparsa yapsın başı yanıyor.

0003079194 001 20210221185617908

HABER: “Tokat atmaya zorlandı” okul zorbalığı dedikoduları… G-Idle Soojin temsilcileri, “Yalan dedikodular”

KAYNAK: Joongang Ilbo via Naver

1. [+1,442, -145] Bayağı sert tokatlar gibi bir havası var

2. [+928, -19] İdol şirketleri okul zorbası olduğunu itiraf edenlerin kariyerlerinin nasıl mahvolduğunu gördü, bu yüzden suratları morarana kadar yalanlayacaklar. Sonuçta kesin kanıt yok.

3. [+533, -10] Dedikodular doğru çıkarsa ne yapacaksınız?

4. [+544, -89] Fizyonomi bir bilimdir

5. [+295, -7] İlk önce herkes yalanlıyor, Hyorin de yalanlamıştı. Mağdur hastane kayıtları falan almadıysa böyle durumlarda mağdurun galip gelmesi zor. Diğerlerine işkence eden insanların halktan sevgi gördükleri mesleklere sahip olmasına izin verilmemeli.

6. [+201, -2] Tüm zorbaların sektörlerinden sürülmelerini diliyorum

7. [+181, -4] Sırtlarını yaslayacak bir yerleri olmadığı için okul zorbalığı dedikodularını sadece saf sporcular kabul ediyor. İdollerin desteği var, nihai karar verilene kadar yasaların onların tarafında olduğunu biliyorlar, dedikodu olsun gerçek olsun. Çoğu mağdur gönderilerini siliyor, kaç tanesi avukat ekipleriyle yüzleşecek kadar güçlü olabilir ki? Bahse varım bir avukat buradaki mağdura ulaşmıştır bile. Şirket demek sistem demek.. tek kişi kendi başına savaşamaz.

8. [+130, -1] Önce herkes yalanlıyor. Sonra kanıtlar ortaya çıkıyor.. sonra idoller de ‘olgun değildim, çocuktum, pişmanım’ diyorlar.. bir süre sessiz kalıyorlar, sonra hiçbir şey olmamış gibi dönüyorlar

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+96] En sinir bozucu olan şey Twitter’daki hayranların ‘Soojin utangaç biri, zorba olamaz!!!’ ya da ‘Ona bakın, kimseye zorbalık yapmaz!!’ falan demesi. Siz bu idolleri tanımıyorsunuz. Görmenizi istedikleri taraflarını tanıyorsunuz sadece.

 Kaynak: Netizenbuzz

guest
276 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
sirene

bu ne ya ülkenin yarısı zorba resmen

fresh kiwis bangtan

Harbi ya (lafım Soojin’e değil, zorba olup olmadığını bilemem) okullarda en çok zorbalık gibi durumların yaşandığı ülke Güney Kore bence. Kore Dizileri bile bunu konu alıyor.

sunmi

Görünsün diye buraya yazıyorum, şimdiden özür dilerim. Site düzeni değişti mi???

betül

Evet değişti.Keşke yeni güncelleme ile videolar sitede gözükseydi de siteden çıkmak zorunda kalmasaydık…

sunmi

Arama butonunu falan kullanamıyorum, anlayamadım pek bir şey.

Last edited 2 ay önce by SUNMI
betül

Twitter’da böyle bir paylaşım gördüm de detaylı bilgisi olan biri açıklayabilir mi ?

img_20210222_000242.jpg
betül

Soojin açıklama yapmış

betül

Bu

img_20210222_034553.jpg
betül

+

img_20210222_034640.jpg
betül

+

img_20210222_034717.jpg
betül

Seo Shin Ae Billie Eilish‘s “Therefore I Am” şarkısının sözlerini paylaşmış Ben senin arkadaşın falan değilim Ahh, cidden adam olduğunu sanıyorsun Düşünüyorum, öyleyse, varım Ben senin arkadaşın falan değilim Ahh, cidden adam olduğunu sanıyorsun Düşünüyorum, öyleyse, varım [Verse 1] Dur, neyden bahsediyorsun lan sen, ha? Güzel ismimi bir daha ağzına alma Biz aynı değiliz öyle ya da böyle Nasıl hissettiğimi biliyormuşcasına hakkımda konuşma Dünyanın en iyisi, ama senin dünyan gerçek değil Senin dünyan ideal [Nakarat-Öncesi] Öyleyse git eğlen Gerçekten daha az umursayamazdım Ve onlara iyi dileklerimi iletebilirsin, ama şunu bil [Nakarat] Ben senin arkadaşın falan değilim Ahh, cidden adam olduğunu sanıyorsun… Read more »

betül

Korezinde pann yorumları çevrilmiş bakmak istersen.

ajumma #aşağıbakmayacağız#kayyumrektöristemiyoruz

Kızın filmlerini izledim. Çocuk oyuncu. instada milyonlarca takipçisi yok diye kıza prim diyorlar ama kıza baya saygı duyuluyor. Birçok dizisi filmi var. Niye idol üstünden prim kassın tam tersi nefret alıyor.

liya

Of ya idol çoğaldıkca böyle haberler de artıyor. ben lee min hoyu yeni keşf ettiğim bof izlediğim, 3-5 ünlü grubun olduğu yılları özledim. 6-7 yıl öncesi. en büyük skandal sevgili haberiydi. yılda 10 -15 zorbalık haberi çıkmıyordu

Last edited 2 ay önce by Liya
uykucu

Allkpop un haberine ne kadar güvenilir bilemiyorum fakat seventeen üyelerinden mingyu’nun da zorbalık yaptığı iddiası var..

𐰢𐰘𐰋𐰠𐰼 𐰋𐰀 𐰀𐰡𐰃𐰣𐰞

:/

uykucu

iddiayı atan kişi sonradan attığı postu silmiş ve pledis de yalanlamış 👏👏🙏🙏

nix

soojin zorbalık yapmıştır yapmamıştır bilemeyiz. beni bu olayda rahatsız eden tek şey deli gibi savunan fanlar oldu. olay çıkar çıkmaz hem instagramda hem de twitterda “iftira attılar” “zaten şirket yalanladı” “bizim meleğimiz öyle biri değil” tarzında şeyler yazıldı ve herkes de destek oldu. ünlülerin sadece bize yansıttıkları imajlarını biliyoruz. nasıl bu derece gözleri kararır anlamıyorum. örneğin ben senelerdir vipydim. kpopı bigbang ile tanıdım onlarla büyüdüm. hatta olaylar çıkana kadar seungri benim biasımdı. ama senelerce fanlık yaptığım grubun altından neler neler çıktı ve fandomdan çıktım. soojini tanımıyorum yersiz iftira atmak saçma olur. sadece fanların idollerin masumiyeti hakkında bu kadar ısrarcı olması… Read more »

suzikisuzi

evet elkie nin yaptığı şeyi görünce ben de şok oldum. ki kendisi hong kong’lu ve daha kısa zaman önce çin hong konk’ta 10(?) vatandaşı öldürdü. kendi ülkesinden de oldukça tepki aldı. para için kendi ülkesini sattı resmen:D. bu arada ben hindistan ve çin arasında olan olayda çin’in tarafını tuttu diye biliyorum. yani bildiğim kadarıyla olayın Uygur Türkleriyle alakası yok.

nix

ha öyle mi bilmiyorum ben genel olarak çini desteklediğini okuyunca soğudum kızdan. idollerin politik duruş sergilemesi çok tehlikeli yaptığı hareket çok yanlıştı eminim hong kongda da çok tepki çekmiştir

la cha ta

elkie beni aşırı hayal kırıklığına uğrattı iyi ki ayrılmış…

/insomnia/

ben yine linç yicem ama kendimi ortaya atıyorum ve söylüyorum
arkadaşlar çoğunun beyni yıkanmış diğer kısımda ses çıkaramıyo yani çinli veya hong konglu bir idolün çini desteklemesine şaşırmayın hemde çinde çok para var ondanda yapıyolar ama geneli beyni yıkanmış durumda wumaolar var bilirsiniz (50 cent army) bunlar internet üzerinde 50 cent için çini savunurlar çin soykırım yapmadı falan derler haberiniz olsun çin çok kalabalık olduğu içinde soykırımı reddeden çok çinli görürsünüz çoğu şeyi kabul etmezler

/insomnia/

Birde netizenlerin çinli idol istememesinin sebebi aynı çoğunun beyni yıkandığı için gelmesinler gidip destek verirle diye düşünüyorlar

aeri

Skandalı çıkan her idolü fanları öyle bir destekliyor ki bazen sadece sosyal medyadan gördüğü kadarıyla değil de birebir tanıyorlarmış gibi savunuyorlar

nix

evet irene olayında da aynı şey oldu hadi hepsini geçtim hala seungriyi bile savunanlar var sanırsın babasının oğlu

brokenheart

Aynen, kız hatasını kabul edip özür diledi hem de defalarca, hayranlar hâlâ “stilist iftira attı”…

lavinia🌹

Geçen gün korezin de görmüştüm. Bu tarz durumlarda hayranların aşırı zorluk çıkardığı gerçekten doğru. Kız hatasını anlıyor özür diliyor. Sonra birisi böyle bir şey yazıyor. Olaylar başa sarıyor tekrar kaos.

e4f52c55-d8c1-4385-95a2-a7a34530ce1c.jpeg
ad astra

Seo Shin Ae isimli bir oyuncu da soojin ile aynı okula gitmiş ve öncesinde okulda zorbalığa uğradığına dair açıklama yapmış. Şimdi de instagram’da mazeretin yok diye story paylaşmış ve pann’da ikisinin bağlantılı olduğuna dair haberler dönüyor. Facebook’ta da gerçek kimliğiyle açıklamalarda bulunanlar varmış .
Fiziksel zorbalık, çeteleşme ya da üniforma, para çalma gibi zorbalık geçmişi olan biri neden ünlü olma cesareti gösterir, çok aşırı geliyor. Yeni haberlerin çevirilerini ve cube açıklamasını bekleyeceğim

armyze

Ohaaa allahım bir ülkede bu kadar zorba olması korkunç iki de bir ünlü birinin zorbalık skandalı çıkıyor halkı düşünemiyorum onlar daha fenadır

yorummer

İki farklı netizen aynı okullara gittiklerini kanıtlayarak gönderi paylaştılar. Soojin sadece zorbalıkla kalmamış tacizden içeri giren bir adamla da ilişki içindeymiş, ceketini çalmak istediği bir kız vermeyince yüzünü tırnaklamış, alkol ve sigardan cezalar almış. Öğrencilerden para çalan zorbanın en önde gideniymiş öğrencilerden birinin psikolojisini bozmuş ve tedaviye alınmasına yol açmış. Umarım gruptan atılır ben okurken kanım dondu bu kız hala canım cicim diye sevilemez ya şeytan hepsi hala masum imajıyla mı dolaşcak?

𐰢𐰘𐰋𐰠𐰼 𐰋𐰀 𐰀𐰡𐰃𐰣𐰞𐰺

Bunlar gerçek mi

wivvola

Pardon ne atar mısın lütfen kanıtları

yorummer

Soojin ile aynı okula giden ve zorbalıkla mücadeleye elçi olarak atanan ünlü ‘none of excuse’ diyerek paylaşım yaptı bu olaylar üzerine. İki ayrı netizen aynı okullarda olduklarını kanıtladı. Netizenlerden biri zorbalığa uğrayan kardeşin ablasıydı ve Cube telefonda tartıştıklarını doğruladı. Fakat şansa bak ki zorbalık olaylarına karşı çıktı, ve hayalleri için çabalayan idollere zarar gelmesin istiyoruz artık dedi. Neymiş birkaç borcu olabilirmiş de onu hatırlamış olabilirmiş de ablası kulak misafirliği yaparken dayanamış.. Ortada çok büyük mağdurlar ithamlar ve olaylar varken bu nasıl açıklama? Abla çıkıp idollerin hayalleri kardeşimin hayatından önemli miydi diyerek karşılık verdi, birçok netizen daha aynı olaylara tanıktık ettiğini… Read more »

wivvola

Ya aynı okullara gitmiş olmaları neyi ispatlıyor be anlayamıyorum iftira atıyor olamazlar mi kendi okulumda bile beni ayni duruma düsürmekten zevk alacak insanlar tanıyorum kanit dediğin o suratındaki çiziğin fotorafı kavga anlarının videoları

rky

Şaka mısın sen? Suçlu bile olsa bu kadarda değil Soojin o zaman 12 yaşındaymış yani pedofili. Ki Soojinin ailesi hayatta bu kadar olay yaşanırken ailesi hiç mi fark etmiyecekti. Sadece tartismislardir, Seo Shin Ae bilinen bi oyuncu evet ama sadece Korede tanınan ve popüler olmayan biriydi Şimdi ise yabancılar tanıyor konuşuluyor takipçi sayısı uçuyor yani kısacası prim kasıyor.. Soojin, Seo Shin Ae’yi tanımıyorum hiç konuşmadık lütfen açıklama yapsın olanlardan dolayı üzüldüyse özür dilerim dedi 12 yaşındaki ailesi tarafından sevilen bi çocuk bu kadar ileri gidemez saçmalamayın

Last edited 1 ay önce by Rky
yorummer

Kahkaha attırcan bana 😂 Gülmekten yazamıyorum bile ahahajjajakamjdkwjd pedofili 12 yaşında çocuk olmak anlamına gelmiyor ki o kadar yanlış anlamışsın ki.. sen kendinden kaç yaş büyük insanların tartışmasına dadanıp ‘prim kasıyor’ diye yorum yapamazsın daha iki cümle kurmaktan aciz kızsın eline verilmiş telefon olmayan aklınla kpop’a sarmışsın sarma güzelim. Ekleyeyim pedofili demek yetişkin insanların çocuklara duyduğu cinsel çekimdir bir daha buralarda adını görmeyeyim senin adına utanmak istemiyorum.

rky

Ben sana kahkaha atamıyorum ama cahilliğin göz yaşartıyor, Soojinin hakkındaki iddia okuldayken alkol kullanıyor, küfür ediyor, yetişkin motorlu erkeklerle ilişki yaşıyor denildi yani 12 yaşındaki bi ÇOCUK bu kadar şeyi yapmış mıdır? Okul çevresinde hiçbir öğretmen ya da Soojinin ailesi böyle şeyler yaşansa hiç mi fark etmedi? Ayrıca Seo Shin Ae geçmiş yıllardaki açıklamalarında bana zorbalık yapanlar benden büyüklerdi dedi ama Soojin onunla aynı yaşta. Soojinin yaşadığı sıkıntılar kadının umurunda bile değil Soojin’e yaşattıklarını yaşar umarım

rky

Ayrıca akıl yaşta değil baştadır… Bu olayda benim yaşıma mı takıldın ya bu kadar boş beyinle yaşamak yormuyor mu ha? Ayrıca ben 28 yaşındayım aptal

Last edited 1 ay önce by Rky
tuçe

Soojin zorbalık yaptıysa şirketler imaj çalışması konusunda üst seviyeye çıkmış demektir bu arada… Yani bu zorbalık gerçekse hiçbir idole güvenemem artık çünkü Soojin kamera önünde aşırı masum ve nazik biri gibi gözüküyordu.

Last edited 2 ay önce by tuçe
wine.

Sanırım sadece telefon üzerinden tartışmışlar ve tartıştığı kişinin kardeşi olayı abartarak anlatmış. Çoğu kişi soojin çok ünlü bir markanın yüzü olduğu açıklandıktan sonra ortaya çıktığı için karalama çalışması olduğunu düşünüyor. Bende şaşırdım açıkçası çünkü dediğin gibi soojin oldukça kibar ve nazik biri gini görünüyordu.

wine.

Hem Cube hem de Soojin açıklama yaptı. Sigara içtiğini ve öğrenciye yakışmayacak şeyler giyindiğini kabul etmiş ve bu yüzden özür dilemiş ama diğerlerini yalanlamış. Üstelik bu yazıyı paylaşan kişi de paylaştığı yazıyı silmiş bana samimi geldi, bilemiyorum yine de..

taemin is coming

Katılıyorum denk geldiğim Gidle videolarında hep çok sessiz sakin bir kız gibi duruyordu. Şu an bir şey diyemeyiz ama şok oldum

/insomnia/

Hepsi kurgu işte şirket bir imaj veriyor onlarda ona göre davranıyor

kiminhayranıbu

Sanırım L knowing brothers da söylemişti

𐰢𐰘𐰋𐰠𐰼 𐰋𐰀 𐰀𐰠𐰢𐰽𐰞𐰺

Öyledir muhtemelen

jey

Neredeyse bütün 2. jen idollerinin bununla ilgili bir söylemi vardır muhtemelen. L, Jaejoong gibi soğuk prens imajına sahip olanlar, yada Lee Joon, Sungkyu gibi tam tersileri. Şu an aklıma gelenler bunlar ama daha çok fazlasından duydum yani. İdollerin hepsi ilk 3-4 yıl kendilerine verilen imajı oynuyorlar. Zamanla şirket kontrolü azaldıktan ve yaşları büyümeye başladıktan sonra kendi karakterleri ortaya çıkmaya başlıyor artık. Eh sonrası malum skandallar silsilesi. Şirketlerin neden küçük yaşta idol çıkarttıklarını anlayabiliyorum. Şekil verip bir kalıba sokmak daha kolay çünkü. Verilen karakteri daha kolay benimsiyorlar ve fazla fire vermiyorlar. Hatta öyle ki kimisinde verilen imajları gerçek karakterleri oluyor artık.

your behaviour is so ugh!

Senin gibi düşünüyorum. Çok beğeniyordum onu.Queendom da fazla utangaçtı keza izlediğim diğer gidle videolarında da. Studio choom ile yaptığı röportajlarda o kadar çekingen bi hava veriyordu ki. Ben diğer idoller hakkında çıkan skandallardan ötürü artık kimseye şaşırmam diyordum ama fazlasıyla şaşırdım. Artık idollerin funny momentlerini izlerken bile “acaba bu samimiyeti gerçek mi yoksa kamera önünde taktıkları maske mi? ” diye düşünmekten videolardan zevk almıyorum. Sektörün yarısından fazlası çöp.

jey

Vallahi Lee Joon’un idolkenki imajı ile idollüğü bıraktıktan sonra çıkan karakterini gördüğümden beridir bunların hiçbirine inanmıyorum ben. Adam tamam oyuncusun da bu kadar da iyi oynanır mı be! diyor insan. Hepsi çok güzel oynuyor, çok iyi kandırıyorlar ama kanmamak lazım işte. Tamam seviyoruz gördüğümüze inanmak istiyoruz ama en azından kanıyormuş gibi yapsak da içten içe gerçek olmadığının ve her an her şey olabileceğinin farkında olarak sevmek lazım.

betül

Önceden nasıldı şu an nasıl merak ettim?

jey

Kötü anlamda söylemedim ama sakar salak şapşik bir imajı vardı önceden. Belki hatırlarsınız o imajı ile baya da ünlüydü. Sonradan ise gayet aklı başında ciddi bir adam çıktı. Tamam varyete showların Joon için yarattığı bir imajdı o ama Joon da çok güzel oynadı.

betül

Cidden kimler kimler böyledir acaba

sametinyourarea

bu saatten sonra babam zorba cıksa sasırmam

yorum atamadım bu arada

brntzr

bende de oldu aynısı gerekli alanları doldurun falan dedi

who

Aynen bende de

nix

siteye noluyor lan garip şeyler oluyor sizde de oldu mu

meryem

Tasarımı değişmiş

bence böyle

Tasarımı degiştireceklerine yorum bölümünü daha kolay yapsalardı keşke 🤣
Mesela direkt son yorumlar olarak ayarlansa site. Yeni yorumları ve cevapları sayfayı yenilemeden görebilseydik ya da . Yorumlarımızı rahat silebilseydik..
Bu yorum bölümü gelişmeli bence. Yetkililere sesleniyorum 🤣

meryem

Duyun bu kardeşimizi ahhaahYorum silme kesinlikle gelmeli

sametinyourarea

yorum silme konusunda cok ikilemdeyim ısajdod bazen neden yok diye aglıyorum
bazen de insanlar cok sacmalayınca onlara gülmeyi cok seviyorum silme özelligi gelirse eksiye düşmüş yorumlar kalmicak ujdasodıasdd

meryem

Seni güldürüyorsa kalsın o zaman xdfjxsg Bi ara benim başıma gelmişti çok utanmıştım xgfhshs

sametinyourarea

ben artık eksiye bağısıklılık kazandım gram umrumda olmuyor eksi aldıysam daha da alıcakk şeyler yazıyorum içimde kalacagına sıaduadujaıdujaso

meryem

Şu sıralar çok beğeni alıyorsun sanki shxhx Tahtını başka userlar almış dhxhxh

lavinia🌹

Bence kesinlikle gelmemeli. Yorum silme gelirse hekes saçma sapan neyse olmazsa silerim kafasında her şeyi yazar. Yorum yapılacaksa düşünülüp yapılması lazım. Ben yorum silme özelliğinin olmamasını seviyorum. Kendi adıma konuşuyorum: eğer yorumum çok eksi alırsa acaba gerçekten yanlış bir şey mi söyledim diye düşünürüm

meryem

Haklısın aslında. Olayın hiç o tarafından bakmamıştım

Last edited 2 ay önce by Meryem
kado

Onu yaptılardı ama o zaman da hep neden bu kadar eksi aldım tartışması sardı dört bi yanı sonra gene bu sisteme döndüler.

yorummer

Eskiden zorbalık haberlerine karşı daha sertlermiş sanırım. Şimdi 3 çalışanını ağlatan idoller mi dersin tuvalette adam tokatlayan mı dersin sektörde rahatça gezebiliyor. T-ara’nın yalan zorbalık skandalında ise kızları asmadıkları kalmıştı her yere çıkmaları yasaklanmıştı oturmalarına bile izin verilmemişti katıldıkları törende. Şimdi herkes özür mektubu yayınlasa da affetsek diye bekliyor nedir bu süslü şarkıcılara ünlülere olan sevda anlamadım

Last edited 2 ay önce by yorummer
öylesine

Yemin ediyorum t-aranın yaşadığını asıl hakedenler asla yaşamadı nedir bu kara büyü arkadaş yaa

büyük bir dinleyici

T-Ara o dönem zirvedeki grup olarak tanınıyordu. O dönem çok fazla kız grubu da yoktu. Her çıkardıkları hit oluyordu. Sonra malum olaylar oldu. Şirket de güya hem T-Ara’yı hem de İsmi lazım değil ve ikizini korumak için sesiz kalmış. Yersen tabi. Eski çalışan olmasa hala zorba olarak bilineceklerdi. Şimdiyse şirketler para için imajın önemini daha çok kavradı, açıklamaları art arda yapıyorlar. İdollere mektup yazdırıyorlar…

lavinia🌹

Beni en çok bu tarz yorumlar ve bu yorumlara gelen beğeni sayıları korkutuyor

a0de5335-37e7-4b30-b7b8-63896d60c51a.jpeg
lavinia🌹

Arkadaşlar kendi çevremizdeki insanları bile doğru düzgün tanıyamıyoruz. Bir ünlü için böyle şeyler söylemek saçma değil mi. Benim sevdiğim idoller de zorba çıkabilir ya da başka skandalları olabilir. Ben onları o gün silerim ya da yavaş yavaş uzaklaşmaya çalışırım. Fakat iftira atıldıysa da savunurum elbette. Burada daha olay tam çözülememişken bu tarz şeyler yazmak ya da tam tersi hakaret içeren şeyler yazmak doğru değil. Lütfen yapmayın.

lavinia🌹

Ayrıca olay doğruysa soojin i saatlerdir tam bir kanıt olmadan savunan hayranlar da bir bakıma zorbadır. Aynı şekilde olay doğru değilse yine tam bir kanıt olmadan ona yapılan onca hakaret de zorbalıktır benim gözümde. Sakin olup olayın çözülmesini ve kim mağdursa ona destek olmayı bekleyelim.

betül

Türk fanların geneli böyle maalesef…

lavinia🌹

Bu beni çok üzüyor 😔

tuçe

Soojin’i yakından tanımıyorum ve olayın aslını da bilmiyorum o yüzden “o yapmaz” diyemem ama şöyle de bir gerçek var ki günümüzde idollerden yararlanmak için sürekli kendilerini ortaya atıp hikaye uyduran insanlarla karşılaşıyoruz. Eğer yaptıysa özür dilemeli ve yaptığı davranışın sorumluluğunu almalı. Eğer yapmadıysa da Cube daha detaylı bir açıklama yapıp Soojin’in masumluğunu kanıtlamalı bence.

fresh kiwis bangtan

Katılıyorum

meryem

Bu tarz şeyler gördüm ama ne kadar doğru bilmiyorum

screenshot_20210221-200601.jpg
sametinyourarea

Merhaba ben de soojinle aynı siniftaydim çok tatlı birisi bu haber yalan

meryem

Hiç inandırıcı değil DJXCSHX

brokenheart

Merhaba, ben de tüm idollerin öğretmeniyim. Hepsi çok iyi, mükemmel, kusursuz insanlar, hiçbirinde estetik yok, yalan söylemezler ve asla zorbalık yapmazlar. Alkol sigara mıı? Ne olduğunu bile bilmezler. Ha bu arada Soojin çok sexy, sektörün en iyi dansçılarından, sesi çok güzel. Cube ise şirketlerin içinde en iyisi. Sakın aleyhinde konuşmayın hepinizi dava eder evinize haciz gelir ona göre. İsmimi açıklayamam devlet sırrı.

sametinyourarea

idollerde estetik yok bu arada? büyüdüler yüzleri oturdu ??

tuçe

Her x idolü zorba haberi çıktığında fandomlar bu tarz gönderi hazırlayıp atıyor. Bence artık metni bile değiştirmiyorlardır clsmxş Şu an fandomın yapması gereken tek şey biraz bekleyip olayın gidişatını izlemek çünkü eğer zorbalık haberi doğruysa sadece buradaki mağdur daha kötü hissettirilecek.

meryem

Fandomlar şuan deli gibi savunuyor. Kesinlikle en doğrusu beklemek. Nct’deki biri aklanmıştı mesela veya hyorin gibi de olabilir. Ama fandom beklemiyor

brntzr

#ApologizeToSoojin  #MINNIEonKOMS  #ApologizeToSoojin  #ApologizeToSoojin  #SOOJIN  #ApologizeToSoojin  #MINNIEonKOMS  #ApologizeToSoojin  #MINNIEonKOMS  #ApologizeToSoojin  #SOOJIN  #ApologizeToSoojin  #SOOJINBESTGIRL  #SOOJINBESTGIRL  #ApologizeToSoojin 💜  #SOOJINBESTGIRL .
bunlar da aynı gönderinin yorumlarından… bir insan bu kadar hayatsız ve aptal olabilir.. kız masumdur değildir bir şey demiyorum ama ortada hiçbir şey yokken bu kadarı da fazla değil mi…

wivvola

Cidden bu iddayı atan kişinin kanıtı bile yok lise ortamından bahsediyoruz kız bir tartışma yaşadı diye bu kadar nefreti ve eleştiriyi hak ediyor mu gerçekten ben anlayamıyorum insanlar nasıl bu kadar acımasız olabiliyor soojine yükledikleri şeyin ne kadar büyük olduğunun farkında değiller

brntzr

soojin de açıklama yaptıktan sonra ve yükselme dönemlerinde çıkmasından da sonra ben soojinin masum olduğunu düşünmeye başladım umarım öyledir.. ama ortada da soojin kesin suçludur veya masumdur diyen bir şey olmadığı için ne düşünsem birine haksızlık ediyormuşum gibi hissediyorum o yüzden bir şeylerin netleşmesi lazım hemen… bu zorbalık olayının üstünün kapatılmasını da istemeyiz yapmadığı bir şey yüzünden siber zorbalığa uğramasını da anlatabilmişimdir umarım

sametinyourarea

ya ben bazen dusunuyorum ortaokulda lisede birileriyle tartıstıgımız olmustur hatta kavga bile olmustur zorbalık demiyorum bakın karsılıklı tartısma . Neyse o sevmedigimiz kişi bizden intikam almak için böyle şeyler yapıyor olamaz mı diye dusunmuyor da degilim. Nedense bu itiraflar grubun en popüler zamanlarında geliyor cunku

sametinyourarea

yani sevmediginiz kişi sizin basarınızı gorup kudurup çamur atma ihtimali de var bence ama zorbalık dmeiyorum korede ayrı boyut

wivvola

Evet sonunda birisi mantıklı konuşuyor hayatsız gibi bir olay çıksada eleştirsek kafasında herkes soojin büyük bir markanın reklam yüzü olmuştu ve idleın baya yükselişe geçtiği bir dönem 3 senedir bu insanların yatıp şimdi konuşmaya başlaması garip değil mi? Biraz alakasız ama tıpatıp ayni durum markanın eski reklam yüzü olan naeunun başınada gelmiş ilk açıklandığında

brntzr

lan sitenin tasarımı değişti bir anda neler oluyor

winrina

Ay evet sayfayı yeniledim bir anda şok oldum skfmsldlkssö

fentiwant

Çok kötü olmuş bence

sametinyourarea

Elkie haberini gören var mı rezil

jeyan

Çin yalakası olmak için elinden geleni ardına koymuyor umarım flop olur

sametinyourarea

Çin’in milliyetçi tayfasından parayı koparmak için o kadar boş yapmış ki. Neyse umarım aldığı desteği tamamen kaybeder flop olsun

bence böyle

Belki de yalakalık yapmadı. en başından beri bu kafadaydı.
Yazık…

/insomnia/

Zaten beijing avukatı tutmuştu yanlış hatırlamıyorsam

cfm

ne oldu

sametinyourarea

screenshot_20210221_205851.jpg
cfm

rezillik ya nasıl hong kong’lu

Last edited 2 ay önce by Cfm
林枫 lín fēng :d?

bence artık şaşırmayın arkadaşlar. Çin’de para kazanmaya gidecek her idol bunları söyleyecek. Üzgünüm ama şu an sektördeki tüm Çinli idoller muhtemelen zaten bu düşüncedeler. (Hong Kong, Tayvan, Macao) gibi yerler hariç. Onları bilemem. Ama Çin’de sizi bu şekilde yetiştirdikleri için özellikle benim neslimden bahsediyorum (98liyim) zaten bu düşüncede oluyorsunuz. Yani Çin birdir, bölünemez ifadesi.

uykucu

Çin zulmünü desteklemiş resmen, Bu kız Hong kong lu degil miydi? -_- ….-_-

aeri

Evet öyle , Hong Kong’lu olup çin i desteklemesi daha kötü , oysa grubundan ayrıldığında çok destek almıştı uluslararası fanlardan bu açıklamayı yaptıktan sonra instagramdan takipçi kaybetti weibo dan da takipçi kazandı istediğini elde etti yani

uykucu

Resmen yazık etmiş kendine😑

tuçe

İmaj olarak bilemem de bunu paylaştıktan sonra weibo’dan binlerce takipçi kazandı… Ayrıca global fanlar da bu tarz şeyleri hiç umursamıyor. En fazla biz takıyoruz kafaya, diğerleri unutuyor. Bu gönderiyi paylaşarak Çin’den baya destek aldı ve yaptığı iğrenç şeyi de kısa zamanda fanları unutacak. Yani bu idoller ne yaparsa yapsın-aşırı büyük bir şey olmadığı sürece- bir şekilde işin içinden sıyrılıyorlar:)

uykucu

Medyanın gösterdiği şekilde inandıkları için şaşırmıyorum…

/insomnia/

Şaşırmayın arkadaşlar

la cha ta

valla hayal kırıklığına uğradım umarım unutulur ve clc daha çok parlar

nøx skywalker

Kac yıldır kpop dinleyen biri olarak kimseye güvenmemeyi öğrendim. Hayranların direkt savunmalarını saçma buluyorum. Henüz kötü bir yorum yapmak için de erken. Mağdur eğer söylediklerinde haklıysa ve bunu kanitlayamazsa gercekten cok üzücü olur. Mağdur icin zorbasını TV de sürekli görmek ve o zorbanın her şeye ragmen bir ton para kazanmasına sahit olmak çekilir sey degil. Umarım tüm gerçekler ortaya dökülür.

Last edited 2 ay önce by nøx skywalker
deniz

Bu kızı Queendom’dan tanıyorum , aklımda çok utangaç biri olarak kaldı . Ama eğer zorbalık skandalı doğru ise helal olsun güzel rol yapabiliyor , kendisini idollükte harcamasın ve direkt aktörlüğe başvursun . Yok eğer doğru değilse karşıdaki kişi hayatsız , acizin teki . Eğer ortada şirketin dediği gibi kavga varsa bütün suçun bu kıza yüklenmesi saçma . Bir Koreli ve zorbalık skandalı aynı cümlede geçerse yüzde 90 doğru oluyor ama yine de o 10’luk kısmın hatrına kesim hüküm veremiyorum . Kore’de zorbalık çok fazla , ee ülkenin yarısı da idol . Biri değilse diğeri zorbadır .

milkshake

Uzun zamandır şu “fizyonomi bir bilimdir.” yorumunu görmüyorduk.
Takip ettigim bi grup değil ama suçlamalar asılsızdır umarım.
Doğruysa ve daha fazla kanıt çıkarsa gruptan ayrılması kesin gibi.

kuzey tekinoğlu'nun ikonik tulumu

physiognomy is a science. 🤪🤪

brntzr

umarım iddialar doğru değildir çünkü eğer doğruysa tamamen sileceğim bu kızı yapacak bir şey yok. bu açıdan baktığımızda doğruymuş gibi duruyor ne yalan söyleyeyim. gerçek değilse de umarım bir an önce masum olduğu ortaya çıkar da boşuna nefret toplamış olmaz.

fentiwant

Konuyla alakasız ama site değişmiş çok kötü olmuş bir önceki hali>>>>>>>>>>

sametinyourarea

Tövbe bismillah noluyor siteye

screenshot_20210221_204841_com.android.chrome.jpg
sametinyourarea

abi son yorumlar yok ben ordan kontrol ediyordum her şeyi

jeyan

hangi son yorumlar

lavinia🌹

Bende var şu an emin misin sende olmadığına

sametinyourarea

aaa şimdi gözüküyor sağol

yorummer

Sitenin eski hali daha iyi değil miydi 🙁

ahri

siteye ne olmuş şok oldum, eskisine çok alışmıştım be

𐰢𐰘𐰋𐰠𐰼 𐰋𐰀 𐰀𐰡𐰃𐰣𐰞𐰺

Fena değil aslında

lover

Seo Shin-ae isminde bir aktris zorba olduğunu doğrulayan şeyler söylemiş.Sanırım doğru.Sen de bittin Soojin.Herkesi kameralardan bize kendilerini sundukları kadar tanıyoruz işte.Bu da kanıtı.

wivvola

Abi hiçbir şey kanıtlanmış değil..

lover

O yüzden “sanırım” kelimesini kullandım ya zaten.Görürüz 2.şirket açıklamasında gerçekleri…

eda

Ayy linçlenirim gibi geliyor. twitterde insanlar kızın utangaç olduğunu savunuyor. ben şahsen idoller utangaç denildiğinde deliriyorum. abi külot gibi şortlarla milletin önünde siz utanmadan öyle dans ede bilirmisiniz? çok az idolün rahatsız olduğunu gördüm. utanan kişiler belli tzuyu, irene. başka da illaki var aklıma gelmiyor. zaten utananlar bu işi yapamaz. abi niye idolleri melek gibi görüyorlar? onlar farklı dünyadan gelen ailelerde mi büyüyor? tüm idoller safdır diye bir kural mı var?
P.S utanmamak kötü bir şey demek istemiyorum. ama utangaç insan da farklıdır yani

Last edited 2 ay önce by Eda
lil

Kesinlikle katılıyorum. utanmamak kötü bir şey değil. tam tersi utangaç insanlar daha çok zorlanıyor insanla ilişkiler ves şeylerde. ama idollere utangaç demek de bana saçma geliyor agsgdhdh utangaçlık ne demek ki o zaman ? dediğin gibi tzuyu mesela daha şimdilerde açıldı, utangaç biri. bunlar insanlarla ilişki kurmaya zorlanan her insana utangaç diyorlar. ya da sosyal fobisi olanlara ves.

tuçe

Bence toplum olarak utanmayı çok yanlış kavramışız. Açık giyinen insanların utanması yoktur gibi bir şeye çıkıyor dediğin. Soojin nasıl biri bilmiyorum söylediğim onla alakalı da değil. Senin düşünce tarzını eleştiriyorum sadece. Ben de gerçek hayatta açık giyiniyorum ama yeni insanlarla tanışırken utanıyorum/çekiniyorum. Kendime bazı konularda utangaç da diyebilirim. Senin “utangaç insan” tanımın çok geleneksel kafası olmuş bence.

eda

Utangaçlık nedir çok güzel biliyorum. geleneksel kafası dediğin şey utangaçlığın sebeplerinden biri olan toplumsal kaygıdır. fark etdiysen açık giyme demedim açık saçık giyerek insanların önünde dans etme dedim toplumsal kaygısı yoktur demekdir bu kişinin. kişisel kaygı olan özyetersizlik duygusu da yoksa utangaç değildir bu insan. ki idoller özyetersizlik olmadığı çok açık. altdakı yorumdakı arkadaş ireneye gelince utangaç insan sinirlenmiyor diye bir şey yok, tam tersi bazı duyguları bastıkdıkları için bazıları agresif bile olabiliyor. ben utangaçları övmedim yorumumda önyargılı okumayınız

eren

İşte mesele de bu, İrene ya da diğer zorbalar utangaç falan değildirler, aksine utanmazlardır.Diğer insanların duyguları, düşünceleri ve etik değerler onların umurunda bile değildir çünkü.Bunun içine atıp siniri büyütmekle falan bir ilgisi yok.Giymek istemediği bir kıyafeti giyince elbetteki rahatsız olmuştur.Herkes olur, bu onun kişiliği hakkında bir fikir vermez.

eren

Dostum İrene şortla utanıyor olabilir ama çalışanları milletin içinde azarlarken pek utanmıyordu:)Yani demek istediğim onun bununla pek ilgisi olduğunu sanmıyorum

nix

şort olayı alakasız olmuş ama diğer yönden sana katılıyorum. yani idoller utangaç davranıyor diye onların utangaç olup masum olduğuklarını düşünemeyiz rol yapıyor da olabilirler sonuçta. utangaç insan kendini belli eder mesela ben tzuyu’nin gerçekten utangaç olduğunu düşünüyorum

yorummer

Bu ne biçim yorum ya sanki diğer kadın idoller şortları kısa olunca çok mutluymuş gibi yazmışsın? O kadar kişi içinde sahne almaksa bahsettiğin evet utanmaktan kastını bunu anlarım ama şort giymekte bir sorun yok bebeyim zorbalık konusuyla hiç yok

eda

Zorbalıktan mı bahsettim utangaçlıkdan bahsettim !!! şorta laf atmadım !!! ben de şort giymeyi severim. nasıl okuyorsunuz ya yorumumu? çok kısa giyip dans eden insan utangaç olmaz dedim. ben ona mı sövdüm. utangaç olmayan sizin kitabınız da ayıp bir şeyse onu bilemem. bana göre iyi bir şey utangaç olmamak. ben terbiyesiz, ahlakı düşük mü dedim? ayrıca utangaç olmak masum, terbiyeli demek değil ki, özgüven eksikliği, öz yetersizlik demek. kendinizce düşünceler üretip benimle tartışıyorsunuz.

Last edited 2 ay önce by Eda
wivvola

Ne kadar saçma bir düşünce yapısı şort giyip dans etmek utanmazlık mi senin gözünde

winrina

Hiçbir ünlünün iç yüzünü bilemeyiz, ekranda yansıttıkları halleriyle kendi özel hayatlarındaki halleri nasıl aynı olabilir? Bu dediklerim her idol için geçerli, sonuçta bu insanlar stajyerken oyunculuk eğitimleri de alıyorlar kamera önünde ne demeleri gerektiği nasıl davranmaları hepsini öğreniyorlar. Fanlar önünde utangaç rolü yapmak çok zor bir şey değil onlar için. Olay doğrudur ya da yalandır bilemem ama sırf sevdiğiniz biri diye körü körüne savunmayın kimseyi, sonra hayal kırıklığına uğrarsınız kim olursa olsun. Kimse saf, temiz, melek değil tahmin ettiğinizin aksine

lololololol

Fanların idolleri ilahi bir varlıkmış gibi savunmasından bıktım ya, sanki onlar insan değil, kötü hiçbir huyu özelliği olamazmış gibi davranıyorlar. Hele ki en ufak olaya tag başlatanlar falan görünce diyorum sizin hayatınız yok mu? bu kadar önemli mi? Bu fanlar eminim idolleri korumak için verdiği bu çabayı kendi hayatlarına kendilerine vermiyorlardır. Kendisine hakaret edilse sallamaz idolüne edilse tagler, spamlar falan allahım o kadar komik ki. İdollerini ilahlaştıranlardan, öyle bir vasfı olmadığı apaçıkken yok evrenin kainatın en iyisi gibi boş boş konuşanları görmekten sıkıldım. Kimse gerçekçi değil, kimse eleştirmeyi bilmiyor, herkes sadece sevdiğini ilah edip sevmediğine sövüyor. Leş bir yer fandomlar.… Read more »

küçük pembe civciv

İlk çıkışlarından beri Neverland ‘ım eğer bu söylenenler doğruysa gerçekten çok üzülürüm kesinlikle asla yapmaz demiyorum umarım yapmamıştır diyorum zorbalık ne demek ne yazikki çok iyi biliyorum ve insanı nasıl yaralar çok iyi biliyorum. Bu iddialar eğer iftira ise çok kötü eğer ki gerçekse daha da kötü.

bence böyle

Ben Gdile ı sadece şarkılarından bilirim. Açıp dinleyeyim derken tüm üyelerinin adını ögrendim ama bir şey sorsan bilemem. Yani bu kız bunu yapar mı yapmaz mı en ufak fikrim yok imajı ile ilgili. Hep gözümde cube un ikinci hyuna yapmak istediği bir idoldü soojin. Başka bir fikrim yok hakkında. Ben cube un açıklamasında ikinci paragrafa takıldım. “Hayallerini elde etmek ve adım adım ilerlemek için..” diye dramatik bir cümle ile başlayıp sonunda aba altından sopa gösterilen cümleye. İdolün eger masumsa durumu dramatize etmeye gerek yok. Ne yapalım? Grupta bir üye bir halt yemiş ve bir başkasının psikolojisini mahvetmişse yerim onun hayallerini.… Read more »

wivvola

Nerden okudun kızın ablasının açıkalmasını atabilir misin

bence böyle

https://www.allkpop.com/article/2021/02/netizen-who-accused-gi-dles-soojin-of-school-bullying-claims-cubes-statement-basically-admitted-to-the-accusations

truth

Doğru ya da yanlış bilemiyorum ancak dehşete düşerek bir ss almıştım. BU kadar gözü kapalı tapmayın lütfen kimseye. Gözümle görsem inanmam ne demek 🤦‍♀️

truth

.

screenshot_20210221-223329_whatsapp.jpg
la cha ta

yuh

armyze

Ay deli olucam kaç yaşında kim bilir aptallar ya

kuzey tekinoğlu'nun ikonik tulumu

Sussam olmaz. Konuşmasam gönül razı değil.

really12

özür dilerim ama site teması çok kötü olmuş. anasayfa’da gözüm şaşıyor nereye bakacağımı şaşırıyorum. çok dağınık.. bir de eskiden sevdiğim soojin.

Last edited 2 ay önce by really12
aeri

Geçmişte birine zorbalık yapan birisinin zor zamanlar geçirmesine neden olan sektördeki herkesi bilsek ortaya çıksalar keşke ,kötü kalpli insanlara fanlık yapmak istemiyorum

Last edited 2 ay önce by Aeri
jung

niye siteyi değiştiniz de düzenimizi bozdunuz yavv

minniey

Fizyonomi bir bilimdir

Derken tam olarak ne demek istiyorlar biri söyleyebilir mi?😅

sametinyourarea

fizyonomi yüz bilimi demek işte sert yüzlü insanların eninde sonunda zorba olacagını söylüyorlar ve boş yapıyorlar

sirene

bizim buralarda da şey derler yüzünde şeytan apalıyor ona denk işte 😅

nøx skywalker

Fizyonomi yüz okuma ya da insanın vücut özelliklerinden kişiliğini öğrenme olarak tanımlanabilir. Soojin’in yüzünden nasıl biri olduğu anlaşılıyor minvalinde bir anlam çıkıyor o yorumdan. Her skandalı çıkan ünlüye mutlaka atarlar

Last edited 2 ay önce by nøx skywalker
jey

Yalnız fizyonomi gerçekten bilimdir. Ben buna inanıyorum. Ama idollerin çoğu estetik yaptırdığı için yüzlerinin gerçek kişiliklerini yansıttığından pek emin değilim.

limon...

Soojin zorba mı bilmiyorum, olay kesinleşene kadar bir şey söylemek istemiyorum bu konuda ama şu en ünlü olduğu dönemdeki ortaya çıkan zorbalık açıklamaları için kendi fikrimi söyleyeceğim. Doğrusu biri bana zorbalık yapsa ve bu kişi sonradan ünlü olsa, en mutlu olduğu zamanı bu şekilde elinden alarak ondan intikam alırdım sanırım. Evet biraz şeytani ve yanlış bir şey ama içimdeki intikam ateşini böyle bir şey yaparak söndürmeye çalışabilirdim yani. Umarım Soojin hakkında söylenenler doğru değildir,eğer doğru ise onu bir daha desteklemem.

kill this love shot

Site mi değişti noluyo

kill this love shot

Hiç sevmedim ben bu tasarımı :'(

betül

Ben de bı alışamadım..

kill this love shot

Hiç siteye giresim gelmiyor ya

la cha ta

çok karışık olmuş gözüm yoruldu

kill this love shot

Çok karışık ve düzensiz. Alakasız reklamlar devasa yer kaplıyor. Başka site linkleri çıkıyor. Ve haberi bulmak çok zor :’/

brokenheart

Soojin benim idle’da en sevdiğim üye ama habere hiç şaşırmadım. İdoller cinayet işlemiş olsa bile şaşırmam çünkü onları sadece tv’de şirinlik yaparken tanıyıp melek olduklarını düşünecek kadar beyinsiz değilim. Yapmış olabilir ama gerçekten çok naif bir kız. Şaşıranlar da haklı biraz.

la cha ta

arklar bilmiyor musunuz soojin çok utangaç o zorbalık yapamaz(!)

loonatheworld

6. [+201, -2] Tüm zorbaların sektörlerinden sürülmelerini diliyorum

Katılıyorum ve bu doğruysa tam bir hayal kırıklığı

boş yapmayın

Geçen sıkıldık bir kaos gelsin dedik ve kaos geldi.. Hatta insanlar sevgili haberleri çıksa derken ben keşke zorbalar . pezevenkler dökülse demiştim. Şu an ünlü olan tüm xorbalar okul arkadşlarını arayıp özür dilesin bence 😀 bu arada doğru mu yanlış mı bilemeyiz,göreceğizz.

Bu arada sitedekiler iyi parayı kırıyorlardır hee .. Facebookta post atmaktan siteye kadar ilerlediler, keşke benim aklıma gelseydi 😀

hadwyn

Park jihoon hakkındada haber çıkmıştı söyleyen kişi 27 yaşında onunla aynı okula gitmemiş bir erkek cikti.27 yasindasin jihoon 21- 22 yasinda nasil bir issizsin de uğraşıyorsun .Bu tipler yüzünden asıl mağdurlar araya kaynayip zorba olmayan idoller haksiz suçlamalara maruz kaliyorlar.Mingyu bilmiyorum ama umarım gerçekten mağduriyet yaşayanlar seslerini duyurabilirler ve haksiz yere idoller iftiraya maruz kalmazlar.Bu sefer kime inanacağımi şaşırıyorum.

drbeyz

Yabancı yoruma yine katılıyorum. Ya şirket tabii ki öyle bir şey yok diyecek, evet soojin zorbaydı diyemezler ki. Gidle çok yükselişte bir grup, madur ile anlaşıp sessizce bitirmeye çalışacaklar büyük ihtimalle. Ama detaylı bir açıklamaymış ve açıklama da bir süre sonra gelmiş. Ben yapmış olabileceğini düşünüyorum. Hemen o çok utangaç biri, Soojin de yaptıysa artık kimseye inanmam falan diyen yorumlar gördüm her zamanki gibi. Nerden tanıyorsunuz bu kadar ayrıntılı yaa dhvdjdhf Ben kendi arkadaşlarıma bile yeri gelince kefil olamam, sadece ekran önünde tanıdığınız kişilere ne kadar güveniyorsunuz öyle.

wivvola

Yaptığını sana düşündüren nedir fanların manyak gibi savunması ile aynı saçmalık onun üstüne bu denli bir yük bindirmeye yetecek kanıt yok

uykucu

Cube’un araştırıyoruz demesinden sonra (karşı tarafın attığı fotoğraflara bakarsak)yaptığı açıklamanın havada kaldığını düşünüyorum, yalan ya da doğru bilemiyoruz ama hayranlar hayatta belki de hiç karşılaşmayacağı bir insana nasıl bu kadar güvenebiliyor? Zorbalıktan bahsediyoruz… Umarım doğru değildir de kimsenin hayatı kaymamıştır.

son chaeyoung

sektordeki insanlarin yuzu teker tker cikiyor cok garip…😀

la cha ta

siteye ne olmuş olm başka bir yerde gibi hissediyorum

bihtik ya

Buzamana kadar gidle ile kötü haber olduğunda hep başrol soojin daha grup 3 aylık Ken sevgili skandali çıktı şirket onu ikinci hyuna’ yapmak için yatırımlar yapmaya devam etti sonra bu haberler. Ya bide kadının anlatigi olaylar doğru gibi çünkü soojin bunların bazılarını kabul etti .

lisa

Belki bir kısmı abartı da olabilir emin değilim ama soojin’in açıklamasına bakılırsa bir kısmı da doğru. Artık bana da çoğu doğru gibi gelmeye başladı…

bihtik ya

Bence doğru şöyle birşey var idoler uzaydan gelmiyorlar hepsi Kore’nin kültürüyle büyüyorlar ve Kore’de iljinlik çok yaygın bir olay tamam hepsi iljin değil ama olaylar yaygın.idoleri masum zannetmeyin mesela ulusun meleği denilen seolhyun en yakın arkadaşı grup arkadaşına zorbalık yaptığında hicbirsey yapmamış ve arkadaşlığını devam etmiş yani demek istediğim ekranda herkesin bir imajı var bu yüzden sesiz sakin gorunse bile kimseye inanmayın ya Allah aşkına biliyorum sevgili yapmak skandal değil ama Kpop’ ta öyle bunu tüm idoler ve hayranlar biliyor ama soojin daha grup 3 aylıkken sevgili olayına karisti.

ben hamam böceği miyim?

Doğruda olsa yalanda olsa şaşıramıyorum.

cfm

site değişmiş

cfm

oha sonunda yorum yazabildim

ad:*

Siteye ne oluyor 😃

Last edited 2 ay önce by Ad:*
hadwyn

Yine şaşırdım hiç uslanmıyorum sürekli şaşırıyorum ama bu haber sasirilmicak gibi değil sessiz,sakin, ılımlı bir imajı vardi.O yüzden zorbalık gibi bir durumla eşleştirmezdim.

suzikisuzi

arkadaşlar hemen savunmaya geçmeyin. kimin ne olduğu belli değil. DIŞARDAN gördüğüm kadarıyla ben de zorba olduğunu düşünmüyorum. ayrıca en önemlisi idolü hemen savunmamalı ve hemen saldırmamalısınız.

wivvola

Kesinlikle

jean-baptiste

Koreli insanların hep kötü karakterli olduklarını duyuyordum zaten ama neredeyse her grupta bir zorba, suçlu kişi çıkıyor. Bunlar daha ortaya çıkan çıkmayan kimler var bilemiyoruz

lisa

Gerçek olanlar da var tabii ama iftira da çok fazla atılıyor o yüzden her söylenene de inanmamak gerekiyor. Kore insanlarin hep kötü karakterli oldukları duyuyordum demen doğru gelmedi bana genelleme yapmaya gerek olmadığını düşünüyorum.

jean-baptiste

Genelleme yapmak gayet doğru hepsi kötü demiyorum ama çoğu netizenlerden de görüyoruz. Kıskanç, fesat, ırkçı ve bana göre düzgün kişilikleri yok. İyi insanlar elbet vardır ama genel baktığımda ben de iyi bir izlenimleri yok korelilerin

lololololol

Okullarda zorbalık çok yaygınmış orada. Ben de öncesinde tuhaf buluyordum şahsen okul hayatımda zorba bir insan görmedim yani boş tipler olurdu da birini hedefleyip ona fiziksel psikolojik acı çektiren görmemiştim. Kpopta ise neredeyse 3 grubun 2sinde bir tane çıkıyorsa kim bilir insan içinde kaç tane vardır, ciddi bir sıkıntı. Bence bunun en büyük sebebi aşırı kompleksli bir millet olmaları.

jean-baptiste

Valla bilmiyorum ama ünlülerinde bile bir sürü suçlu, zorba çıkıyorsa genel halkı düşünemiyorum

kendihalimdebirderdimvar

Bu bir ricadır Burdaki bebişlerin bu durumlara duyarlı olduğuna eminim Hekimoğlunda bu bölüm tecavüze uğrayan ve hamile kalan hasta bir kızın hikayesi anlatılcak Normalde izlemiyorsanız dahi bu bölümü izleyebilir misiniz Kırmızı oda gibi dizilerde anlatılanlar gibi Bunlarda ülkemizin dunyanin gerçegi ne yazık ki Babasından dayısından abisinden tanımadigi insanlardan soykırımde yabancı askerlerden hamile kalan binlerce kadın var Ve bu bölümün yayılmasını istiyorum birde doktorlar tarafından bunun nasıl yıkıcı olabildigini görebilelim diye fragmanlari izleyip karar verebilirsiniz 2. ve 3. fragmanları Şimdiden izleyenler için teşekkürler Saçma istek gibi gelebilir ancak eminim ki bu konuda mağdur olanlar o an o kızın hikayesini dibine kadar… Read more »

kendihalimdebirderdimvar

Uyarlama kötü diyenler vs gibi Aslını yaşatmaz tabi arkadaşlar
Sadece bu bölümün yayılmasını istiyorum çünkü bu bölümün konusunun önemli olduğunu düşünüyorum
Bu tarz yorumlar yapmazsanız sevinirim
Size tüm diziyi tavaf edin demiyorum sadece bu bölümü izleseniz hatta sadece önemli sahnelerini izleseniz dahi yeter 2 saat izlemek zorunda
değilsiniz ki izlemek zorundada degilsiniz sadece bir rica

luligirl

O değilde siteye ne olmuş böyle çok karışık olmuş gözüm hiç alışmadı eskiden daha basit ve netti

la cha ta

hiç beğenmedim ben de

Yeni Yazılar

276
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x