Benzer Yazılar

Soojin iddialar hakkında bir gönderi yazdı

0003165476 001 2021022207014616120 Şubat tarihinde Soojin’in ortaokuldan sınıf arkadaşı ve bu sınıf arkadaşının ablası Soojin’in ortaokulda zorbalık yaptığına dair gönderiler atmıştı. İddialara göre Soojin bu sınıf arkadaşına tokat atmış, onun dışlanması için grup mesajları atmış, diğer öğrencilerin eşyalarını çalmış, vs. Bunun üzerine Cube Entertainment Soojin’in bu arkadaş ve ablasıyla kavga ettiği doğru, ama zorbalık doğru değil diye açıklama yaptı ve yasal işlem başlatacaklarını söyledi.

Cube’un açıklamasından sonra Soojin’in ortaokuldan sınıf arkadaşı olduğunu iddia eden başka biri Twitter’da Soojin’i sigara içmekle, diğer öğrencilerin parasını ve eşyalarını çalmakla suçladı.

3 Şubatta başka biri Soojin’i onunla aynı ortaokula gitmiş aktris Seo Shin Ae’ye zorbalık yapmakla suçlamıştı. İddiasına göre Soojin, Seo Shin Ae’ye hakaret etmiş, hakkında dedikodular yaymış. 22 Şubatta Seo Shin Ae Instagram hikayesine İngilizce “None of your excuse” yazdı. (‘Bahanelerini duymak istemiyorum’ gibi bir şey) Zamanlamadan ötürü bunu Cube’un açıklamasıyla ilgili yazdığı düşünülüyor.

22 Şubat’ta Soojin grubun fancafesine bir gönderi yazdı:

“Merhaba, ben Soojin.

Çok düşündükten sonra bunu yazıyorum.

Ben okuldayken hep göze batan biriydim ve hakkımda kötü dedikodular vardı. Öğrenci olarak görevlerime uymayacak şekilde uygunsuz giyiniyordum ve birkaç defa merak ettiğim için sigara içtim. Çocukluğumda yaşandı ve sonrasında sigara içmedim. Kendimi düzelttim ve daha iyi biri oldum, buna rağmen utanç verici şekillerde davrandığım için bugün bunlar yaşanıyor. 

Ama yanlış şekilde suçlandığım bir şey var. Kötü dedikoduları her zaman pek aldırmadan boş vermişimdir, ama hayranların zor zamanlar geçirdiğini görünce size kendi hikayemi anlatmak istedim.

Bana inanabilirsiniz, inanmayabilirsiniz, ama hatırladığım her şeyi söyleyeceğim.

Bugün gönderiyi atan kişiyle gerçekten arkadaş olduğuma inanıyorum. O arkadaşın evinde yemek yediğimi, onunla ve ablasıyla film izlediğimi hatırlıyorum. O gönderiyi yazan ablası benim müteşekkir olduğum biriydi. Okulda benden üst sınıftaki birinden tehdit içerikli mesajlar aldığımda o abla bunu polise şikayet etmeye çalışmıştı ve ona karşı hep müteşekkirdim.

O arkadaşın benden neden uzaklaşmaya çalıştığını gönderiden öğrendim. Benim hatırladığıma göre, o arkadaş bir sözünü tutmadığı için kavga etmiştik. Bunu defalarca yapmıştı ve sinirlendiğimi hatırlıyorum. Benden uzaklaşmaya çalıştığını bilmiyordum. Bunu itiraf etmek zor olsa da ona küfür ettiğimi hatırlıyorum. Sonra ablası telefonu aldı ve beni azarladı. Ondan özür diledim ve telefonu kapattım.

O zamandan sonra arkadaş ile aram açıldı ve birbirimize karşı negatif hisler besledik. Ama gönderide söylenenler hakkında açıklama yapmak istiyorum.

Öncelikle o arkadaşa hiçbir zaman fiziksel olarak zarar vermedim

İkinci olarak hiçbir zaman motorsiklet sürmedim.

Üçüncü olarak, kimsenin dışlanması için grup sohbetlerine mesaj atmadım.

Dördüncü olarak, hiçbir zaman diğerlerinin üniformalarını ya da eşyalarını çalmadım.

Beşinci olarak okuldayken hiçbir zaman aktris Seo Shin Ae ile konuşmadım. Bu olaydan o da kötü etkilendiği için ondan özür dilerim.

Meyve suyu ile yaşanan olayı gerçekten hatırlamıyorum. Özür dilerim ama öyle bir şey yapmayacağıma inanıyorum.

Özel hayatımla bu skandala sebep olduğum için özür dilerim. Utanç verici hareketlerimle üzdüğüm herkesten özür dilerim.”

HABER: G-Idle Soojin zorbalık dedikodularını yalanladı… ortaokul sınıf arkadaşı Seo Shin Ae “bahane uyduruyor”

KAYNAK: Seoul News via Naver

1. [+6,464, -42] Soojin bayağı zorbalık yapmış olmalı.. Seo Shin Ae o zamanlar bir ünlüydü ama ona da zorbalık yapacak cesareti bulmuş kendinde ha? Iljinmiş resmen… bugünlerde kameralar için nazik ve iyi rolüne bürünmesi zor olmuştur.

2. [+1,981, -52] Fizyonomi bir bilimdir

3. [+1,497, -14] Şu anda özür dilemesi gerek ama.. ㅋㅋㅋ dava açmakla tehdit ediyor??

4. [+1,200, -17] Özür dileyip gruptan ayrıl

5. [+881, -17] Cube Hyuna’yla oldukları günlerden beri hep skandallarla kötü bir şekilde başa çıkmıştır

6. [+593, -5] Cube bunu doğru düzgün düşünmeli.. Soojin grupta kalırsa grubun tamamı batacak. Hayranlar fandomdan ayrılacak.. Soojin dizlerinin üzerine çöküp özür dilemeli ama dava açmakla tehdit ediyor. Cube boykotu hak ediyor.

7. [+525, -6] Seo Shin Ae’nin Soojin’i ifşa ederek kazanacak hiçbir şeyi yok, ne kadar zorbalığa uğradı da ismini ortaya koyup Soojin’i ifşa ediyor düşünün? Soojin tam bir s*rt*k.

8. [+301, -4] Soojin için iş bitti. Zavallı Shin Ae, güçlü ol!

HABER: Soojin, “Sigara içtiğimi kabul ediyorum ama zorbalık dedikodularını reddediyorum” Sınıf arkadaşı Seo Shin Ae’den özür diledi

KAYNAK: Seoul News via Naver

1. [+530, -7] Daha çocukken sigara ve içki içen kimseye güvenmem… bunu tüm çocuklar yapmıyor. Sadece derslerine odaklanan bir sürü öğrenci var.

2. [+280, -1] Elveda

3. [+149, -1] Ve hala diğer mağdurları açıklamıyor ve özür dilemiyor.. inanılmaz..

4. [+49, -1] Aigoo… kişilik değişmez

5. [+37, -0] Öğrenci olarak sigara içiyordu ha? Diğer öğrencilere zorbalık yaptığı da yüksek bir ihtimal. Öğrenciler sınıf arkadaşlarının yanında baskın olmak için sigara içiyorlar genelde.

6. [+28, -0] Son zamanlarda trend bu mu?? Dedikoduları yalanla, dava açmakla tehdit et, birkaç gün sonra itiraf et, sonra mağdurla buluşup özür dilemiş gibi davran~ sonra o zamanlar küçüktüm diye bir pişmanlık mektubu yaz.. ㅋㅋㅋㅋㅋ

7. [+22, -1] Bu s*rt*ğün söylediği şarkıları kim niye dinlemek ister ki? Hem daha iyi şarkı söyleyen, daha iyi dans eden, hem de daha iyi insan olan bir sürü başka idol var

8. [+18, -0] “Arkadaşız sanıyordum” ㅋㅋㅋㅋㅋ Soojin size kötü şeyler yapan ve siz alınınca ‘ne, bir arkadaş bunu yapamaz mı?’ diyen zorbalardanmış

HABER: Soojin, “Beni kötü dedikodular takip etti, okulda kimseye şiddet uygulamadım.. Seo Shin Ae ile hiç konuşmadım”

KAYNAK: Joongang Ilbo via Naver

1. [+2,474, -43] ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ

2. [+2,206, -9] Soojin özrünün sonunda “öyle bir şey yapmayacağıma inanıyorum.” diyor… emin değil, spekülasyon yapıyor yani. Neden özrüne inanalım?

3. [+1,428, -12] Seo Shin Ae’nin kendisi de bir ünlüyken açıklama yapması mağdurlara inanmama sebep oluyor.. bunlar doğruysa Soojin sonsuza dek düşünme sürecine girmeli

4. [+1,326, -8] Gençlere okulda zorbalık yaparlarsa geleceklerinin olmadığını göstermeliyiz. Okul zorbası ünlüler ifşa olmalı ki zorbalar toplumumuzda bir yere sahip olamasın.

5. [+471, -26] Ben ne demiştim? Her zaman önce yalanlıyorlar, dava açmakla tehdit ediyorlar.. ‘Onu tanımıyordum’ diyorlar.. sonra kanıt çıkıyor ve özür diliyorular

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+267] Sigara içmesiyle ilgili yorumlara ‘saçma’ demeden önce Kore kültürünü düşünmeniz gerek. Asya ülkelerinin çoğunda 18 yaş altındaki biri sigara içiyorsa kötü bir kişiliğe sahiptir diye bir basmakalıp inanış var ve bu boş yere çıkmış bir şey değil.

 

Kaynak: Netizenbuzz


Soojin’in açıklamasına gelen PANN yorumları

download 40

1. Utanmaz

2. Yalanlar

3. (((Seo Shin Ae)))

4. Sigara içiyordu…? Göze batan bir kişi sigara içiyordu……?

5. Böyle bir açıklama yapmışken bile Soojin’i ‘anlayan’ insanlar var ㅋ Saldırganlar nasıl insanlar olursa olsun herkes çok hoşgörülü. Fighting ^^

6. Tüylerim diken diken oldu

7. Okul hayatını böyle geçirsen bile idol olabiliyorsun yani ㅋㅋ

8. Hareketleriyle skandalı daha da büyütüyor ㅎ

9. Artık eski haline geri dönemezsin

10. Anlıyorum.. diğerlerini incitsen bile şarkıcı olmaya devam etmek istiyorsun yani..

11. Skandal büyüyor

12. İlk defa skandaldaki kişinin kendisi hakkında ‘O öyle biri değil!!!’ dediğini görüyorum ㅋㅋㅋㅋㅋㅋ

13. Temiz bir şekilde özür dilemeliydi, mağdurlar bunu görünce daha da öfkelenecek

14. “Üzgünüm ama bu şeyleri kendi başıma yapmadığıma inanıyorum” bu kısım gerçekten hiç olmamış. Bir mağdur var, bir saldırganın kendi başıma yapmadım demesine nasıl inanalım? Resmi açıklaması buysa hiçbir şey yazmasaymış daha iyi olurmuş

15. Ah… açıklamasını okuyunca gözüme daha da itici geldi

16. Lütfen sadece bana inanın~

17. Hiçbir kanıtı olmadığı gerçeği biraz…

18. Seo Shin Ae hiçbir zaman Soojin’in adını anmadı ama Soojin onu anmış ㅋ

19. Özür dilemek istiyorsa sadece özür dilemeliydi. Ne bu gönderi?

20. Ha*skt*rㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ zorbalar hiçbir şey hatırlamıyor~~~~~

21. O arkadaşın arkasından kötü konuştuğu belli ama ‘hatırlamıyor’

22. Cube yapabileceğinin en iyisi bu mu?ㅋㅋㅋㅋㅋ

23. Resmi açıklaması bu mu?????

24. Gönderisinde ‘hatırlamıyorum o yüzden yapmadım’ diyor yani

25. Hiçbir şey hatırlamıyorum ama lütfen bana inanın

 

Kaynak: Pannchoa

 

(Alakasız bilgilendirme: Arkadaşlar site teması hakkında değişiklikler yapmaya devam ediyoruz, bir şeyleri düzeltip değiştiriyoruz, bu son hali değil. Lütfen yorumlarda siteden ve temadan vs bahsetmeyin çünkü yorumunuzu görmüyoruz, arada kaynıyor, dikkate alamıyoruz. Özellikle belirtmek istediğiniz talep ve yorumlarınız varsa mail adresimize yazabilirsiniz, ‘Hakkımızda’ kısmında var. Maillerin hepsine cevap veremesek de hepsini okuyoruz.)

guest
178 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
your behaviour is so ugh!

Kameralara çok güzel oynamış. Böyle biri olup kendine utangaç, sessiz bir rol üstlenmesi zor olmuştur. Dün ki haberi okuduktan sonra bir ihtimal belki yapmamıştır demiştim. Ama kız açıklamış herşeyi. Buna rağmen ig tayfa “fiziksel şiddet yok, çalma yok” diye savunma yapıyorlar. Ne bekliyorlar anlamıyorum ki kalksın dövdüm çaldım diye açıklama mı yapsın. Soojin bile kendinden emin değil, yapmadığıma inanıyorum diyor. Bizim tayfa da olayı yaşamış gibi soojin yapmaz diyorlar. Allah bunlara akıl fikir versin. Soojin i de görmek istemiyorum artık.

kübra

Kemalim yapmaz der gibi😅

your behaviour is so ugh!

Iq 3 vol1

20210222_161910.jpg
your behaviour is so ugh!

Vol2

20210222_161858.jpg
your behaviour is so ugh!

Vol3

screenshot_20210222-161728_chrome.jpg
your behaviour is so ugh!

Vol4

screenshot_20210222-161743_chrome.jpg
aeri

Allah’ım attıklarına bak ya şaka gibiler gerçekten

thepink

Şu an bunlarla uğraşamaz kimse İG Twitter’de de durum böyle Soojin için destekleyici tagları dünya gündemine sokuyorlar kimse de toplu spam korkusundan eleştiremiyor utanç verici bir durum

20210222_204726.jpg
Last edited 2 ay önce by ThePink
brntzr

bff falanlar herhalde soojin’le . bu kadar iyi tanıdığına göre. yedikleri içtikleri ayrı gitmiyor demek ki çok emin konuşmuş arkadaş neyine güveniyorsa.

your behaviour is so ugh!

Bu daha basit bi sitede ki yorumlar. Ig tayfaya artık bakmıyorum. Bunlar fanlığı idolüm ne b*k yerse yesin yine de arkasındayım şeklinde anlıyorlar.

brntzr

kanka instadan geliyorum aynen şöyle bir yorum gördüm “ay yarası gocunmuştur kıyamam😢 😢 ona bu iftiraları atanları bulursam asıl zorbalığı ben yapıcam da neyse”

Ciddi ciddi böyle bir yorum var ekran resmi alabilsem gösterirdim ama herhangi bir fan sayfasına gitseniz böyle yorumlar çıkıyor zaten. Asıl zorbalığı o yapacakmış allah allah ali kıran baş kesen paşama bakın hele

your behaviour is so ugh!

.

cb8f701040284234e8abe184065503eb.jpg
açik

bunu duyduğum an iftiradır dedim çünkü kız çok sessiz sakin utangaç bir imaj çiziyordu. bundan sonra hiçbir idolün imajına güvenmemek lazım

betül

“Özür dilerim ama öyle bir şey yapmayacağıma inanıyorum.”

Şirkette avukat yok mu da böyle bir cümle kullanmasına izin vermiş şaşırdım.Cube olayı yönetme konusunda cidden başarısız oldu. Seo Shin Ae, Soojin’in adını vermemesine rağmen mektupta ondan bahsetmesi cidden garip

jeyan

kendi bile zorbalığını hatırlayamıyor zavallı

açik

çünkü zorbalık yapan kişinin aklında değil zorbalık yapılan kişinin aklında kalıyor ve hayatı boyunca unutamıyor

nix

şimdi fanlar her yere “özür diledi” “pişmanmış herkes geçmişinde hata yapabilir” filan yazacaklar 🙂 dışardan bakan biri olarak soojin pek sütten çıkmış ak kaşık gibi durmuyor ama bekleyelim bakalım.

brntzr

birisi “zamanında sigara içtiğini itiraf etmek de çok zor bir iş ama Soojin bize karşı dürüst olmaya çalıştığından bunu bile söylemiş 👏🏻👏🏻👏🏻 “ gibi bir şey yazmış ve aynı bu şekilde alkış emojisi koymuş fandomca oturdular tebrik ediyorlar herhalde kızı çünkü yaptığını kabul eden olgun bir tane bile fan sayfası görmedim bu insta fan sayfalarının yaşı 12 falan herhalde hiçbir şey bilmiyorlar

hadwyn

Açılan taglerden sonra 3 yaşında olduklarına karar verdim.

nix

fan sayfalarını geçtim instagramdaki magazin sayfaları da fena algı operasyonu yapıyor. olayın aslını araştırmadan sadece kpop magazin sayfalarından takip edenler de soojinime iftira atıldı modundalar…

Last edited 2 ay önce by nix
𐰢𐰘𐰋𐰠𐰼 𐰋𐰀 𐰀𐰡𐰃𐰣𐰞𐰺

Magazin sayfalarında hep fanlar var ve yorumları salmıyorlar bıktım

kuzey tekinoğlu'nun ikonik tulumu

Boşuna özür diledi diyorlar yanlış düşünmüşsün.

nix

hayranların aptallığını hafife almışım….

jean-baptiste

Açıklaması bu mu yani? Hatırlamıyorum demek ki yapmadım. Bilmiyorum ben Kore kültürü içinde değilim ama ben bile bu açıklamanın tepki alacağını biliyorum şirketler nasıl bilmez? Samimi bir özür dilemeliydi.

tuğçeeeee

Kamu spotu
“hiçbir ünlüye anneniz babanız gibi güvenmeyin”
Kamu spotu bitti.
Bugünlerde çok görüyorum bunu şöyle diyorlar hayır benim idolüm öyle yapmaz,nereden biliyorsunuz o olay olurken onun yanında mıydınız? Hiçbir idolü ya da ünlüyü melek yerine koymayın.

ad astra

Zorbalığı paylaşan kişi, Soojin’in hatırlayamadığı şeyler olduğu için daha fazla şey yayınlayacağını söyledi. Hatırlamıyorum demek kötü bir ifade olmuş. AOA Jimin’de Mina’nın anlattığı şeyleri hatırlamadığını söylemişti.

sametinyourarea

jaehyunun dizisindeki basroldekı kıza da zorba demişler

ad astra

Pannchoa haberi çevirdi buraya gelirse yazacaktım.
Mağdur, dün baş harfleri kullanarak Park Hyesoo’yu işaret etmiş. (Habere okul yıllığını da koymuş) şirket tek bir açıklama yapmadan tüm haberleri kaldırmıştı şimdi ise mağdur zorbanın başka bir sanatçı olduğunu söylüyor. (Hatta o sanatçı mağdura ulaşmış) Şirket gücünü kötüye mi kullandı emin değilim. Çünkü Park Hyesoo ile aynı okula gitmiş başka bir sanatçı PHS mi var? O zaman çoktan ifşa edilirdi.

8ec6f1dd-d2e5-4be5-9ebd-5db8f70ffe70.jpeg
açik

bu zorbalık olayları kore ve japonyada aşırı yaygın ya izlediğim animeler filmler diziler hepsinde işleniyor bu konu.

jinx

geçen ay fandomdan ayrıldığım için açıkçası pek de umrumda değil, ama bir daha aynı gözle bakmayacağım kesin, fiziksel şiddet uygulamasa bile yazılarından okul zamanındaki asi tavrını görebiliyorsunuz.

üstelik beni bitiren nokta “ama hatırladığım her şeyi söyleyeceğim.” oldu açıkçası. ne zaman biri “hatırlamak”tan bahsetse olayı normalden daha masum, eksik, hafif anlatıyor gibime geliyor

tuğçeeeee

Ya merak ettiğimden soruyorum fandomdan nasıl ayrılabiliyorsun ya da o idole olan ilgini nasıl bitirebiliyorsun bunu soojin için sormuyorum ben de bir fandomdan ayrılmak ve bir idole olan ilgimi bitirmek istiyorum da nasıl yapacağımı bilmiyorum.

jinx

shuhua’nın o kaba tavırları yetti. yani fandomda olmak için tüm üyeleri sevmek gerekiyordu ben de doğal olarak ayrıldım, hem yeteneksiz hem de kaba, o vlive yayınında sinir olmuştum.

şimdi hangi fandomdan ayrılmak istediğini bilmiyorum benimkisi doğal olarak oldu ek nefret edecek yer aramam gerekmedi idolünün ismi nedir

tuğçeeeee

Bts ve blackpink yani onları hala çok seviyorum ama artık ilgimi pek çekmiyorlar ve fanlık yapmak artık hayatımı yoruyor, zorlaştırıyor gibi her dakika bir kaos, bir Stan kavgası gibi sebeplerden dolayı fandomdan ayrılmak istiyorum ama blackpink fandomuna girdiğim ilk grup ve bu beni biraz düşündürüyor

jinx

hmm fanlık yapmak hayatımı yoruyor demişsin, fanlık yapmak tam sana göre ne? bilmem sürekli grubunu savunmak, stream kasmak falan sanıyorsan alakası yok eğer grubu ve üyeleri falan seviyorsan rahatça fan olabilirsin. öyle büyük idollerin de fanlardan deli gibi stream kasmalarını beklediklerini sanmıyorum zaten. ben fandomun toxicliği yüzünden blink olmayı bırakalı 2 yıl olacak nerdeyse (ktl erada ayrılmıştım) ama kızların hepsini hala sevip takip ediyorum. ilk kpopa girerken de çoğu kitle gibi bts’e önyargılarım vardı ve hala HİÇ erkek grubu dinlemesem de sosyal medyadan takip ediyorum çünkü yakışıklı ve iyi kalpli çocuklar lfasdkfls (özellikle V’ye bayılıyorum TT) ilgin falan azaldıysa çıkabilirsin… Read more »

tuğçeeeee

Beni yoran şey fandomu oldu iki grup için de stanlerin benim idolüm kötü giyindi yok şöyle oldu böyle oldu demeleri yordu.
Bu iki yıldır zamanımdan ayırıpta stream kasmadim çünkü üniversite sınavına hazırlanıyorum ona zaman ayıramam ama bilmiyorum bazen bazı şeylerden soğur ya insan bugünlerde öyleyim DKKDDLDDKDGKD

uykucu

Ben eskiden army idim, bts in 3 büyükten gelmeyip muzige kendi renklerini katmaları çok hoşuma gidiyordu fakat bir süre sonra tarzlarının farklılaştığını düşündüm, uzaklaşmaya başladım ta ki jim jones olayina kadar… Çünkü suga o zamana kadar mixtape den tut konuşma şekline kadar müzik konusunda samimiyetine inandığım bir insandı fakat kendinin açıklama yapmayıp şirketin açıklama yapması, mixtape için kendisinin uğraştığını söyleyip jim jones ile ilgili şarkısındaki tavrını görünce soğudum ve ısınamıyorum da… Ayrıca kpop açısından bazı fanların sürekli şu kadar izlenme yapmalıyız, oy vermeliyiz, albüm almalıyız vs. tavrı bana kpopta müziğin ne kadar önemli olup olmadığını sorgulattı.. Bu sebeplerden dolayı birkaç… Read more »

tuğçeeeee

Benimde hiç hoşuma gitmiyor yok şu kadar izlenme yapalım böyle olsun filan demek hatta bazı hayranlar var Stream kasmak için bir gün boyunca hiç uyumuyorlar, idollerimiz bizim için çok çalıştı diyorlar oysaki idoller kendileri için çok çalışıyorlar

uykucu

Müziğini desteklemek hayranların neyine yetmiyor anlamıyorum, basit bir örnek vereyim birkaç güne kingdom oylaması başlayacak ve hayranlar o kadar organize olmuşlar ki ağzım açık kaldı resmen…

tuğçeeeee

Şey diyorlar yok onlar çok hakediyorlar,Kore onlara değer vermiyor bari biz verelim ne gerek var böyle şeylere hiç anlamıyorum

uykucu

Kpop un geneline baktığında bütün üyelerinin sesinin iyi olduğu grup sayısı çok az ki sesi daha güzel, güçlü birçok sanatçı var… Nasıl oluyor da daha çok ediyorlar ilginç doğrusu…

uykucu

Hak ediyorlar*

nix

ben de btsi i need u eradan beri bilir takip ederim. yg idollerinin dışında ilgimi sadece yoongi çekiyordu hatta. o havalı tarzı yansıttığına inanıyordum ama son senelerde ben de kendini kaybettiğini düşünüyorum. bu diss atmaktan çok insan aşağılamaya döndü gibi. hayranları sürekli dipten yukarı çıktıklarını vurguluyor ama yoongi o günlerde kendisine gösterilen tavrı şarkılarına niye yansıtıyor anlamıyorum. eskiden havalı bir hiphop grubuydular. yeni şarkıları hiç bana göre değil autotunesuz şarkıları çokk güzelken her üyeye autotune basıyorlar şu an. hele dynamitedeki yoonginin sesi filan direkt bilgisayar yapması gibi. umarım eski tarzlarında şarkılar yaparlar ve autotune saçmalığını bi bırakırlar

tuğçeeeee

Bence diss’in de bir seviyesi olmalı her dakika dipten geldiklerini belli etmek bir müddetten sonra insanı bunaltıyor, şahsen ben dynamite’ı pek beğenmemiştim BTS’in daha güzel şarkıları varken dynamite’ın o kadar popüler olması bir değişigime gitti.
Onun yerine On daha da abartılmaliydi ya da son çıkardıklari şarkı life goes on

uykucu

Bts’in Autotune’na ihtiyacı yokken şarkılarında fazlasıyla kullanması… Gerçekten gerek yok buna ve
Dynamite da Suga’nın sesini duyunca bu tarz Suga’nın tarzı değil diye düşünmüştüm….
Gene linclenecegim ama olsun, bts in grammy e aday olmalarına yaptıkları etkili olsa da en önemli etken dynamite ın İngilizce olması, ardından da bazı fanların tapma derecesinde stream kasmaları… Grammy ödüllerinin ırkçı oldugunu duymuştum fakat ne kadar doğruluğu var pek bilmiyorum..Yılın en popüler şarkısı olabilir ama bu yılın şarkısı olduğu anlamına da gelmiyor. Umarım bts eski günlerindeki renkleriyle şarkı yapmaya devam eder…

nix

katılıyorum sana kesinlikle bts young forever, you never walk alone albümleri ve öncesi > map of the soul, be,love yourself

uykucu

Kesinlikle 👍🏼👍🏼👍🏼

jey

Genellikle başka bir grupla ilgilenmeye başladığında diğerine olan ilgin kayboluyor ama öyle bir sebep olmasına da gerek yok. Zamanla ilgini kaybettiysen ve artık eski hissettiklerini hissetmiyorsan, o heyecanı yaşamıyorsan çoktan ayrılmışsın demektir zaten. 3 yıl hayranlık yaptığım gruba bir gün dönüp baktığımda artık o heyecanı hissetmediğini fark ettim ve sanırım ben artık hayran değilim. Sonra da kendimi fandomdan ayrılmış kabul ettim. Bu kadar basit yani. Hala arada bir şarkılarını dinliyorum ve albüm çıkardıkları da bakıyorum ama o kadar. Sıradan bir grup gibi benim için artık.

tuğçeeeee

Eskiden bir teaser geldiğinde bile çok heyecanlaniyordum evde çığlık atıyordum şimdi ise sadece bakıyorum ve sayfayi yeniliyorum
Galiba ben çoktan fandomdan ayrılmışım da farketmemisim xnnxnxxnzxn

nix

ben de blinkim ve ben de seninle aynı dertlerden muzdaribim stanlerden, fandomdan bıktım ama kızları çokk seviyorum. bence bunun çözümü instagramdaki ve twitterdaki fan sayfalarından tamamen uzaklaşmak. twitterda fan hesabım vardı tamamen kapattım. insta sayfalarından da aynı şekilde uzaklaştım. olayları sadece blackpink turkeyden takip ediyorum yeni bir şey var mı diye ygnin hesabına bakıyorum bu kadar. işin magazin kısmını sadece burdan takip ediyorum. kızlar bir şey atarsa izliyorum, dinliyorum ama fanlarla bağımı tamamen koparttım. sana da öneririm böyle kafam çooook rahat. kızları takip edebilirsin ama fanları takip etmeye gerek yok bence

tuğçeeeee

Bende öyle yapayım en iyisi çünkü kızların kendi fanlari(stanleri) kızları bile insandan soğutabilecek derecede

hadwyn

Bende söyle oldu 5 senedir monsta x takip ediyordum ama öyle böyle degil son 3 dönüş şarkılarını beğenmemiştim 2020 de the boyz a sardım monsta x eskisi kadar ilgimi çekmiyordu ve fandomdan ciktim.Sadece devir ediyor yoksa hiç kpop u bırakamıyorum.Ama 5 sene takip ettiğim için içimde bir burukluk olduğundan profil resmim hala joohoney in çocuk resmi.Sende başka bir grupla ilgilenebilirsin ama belki multifandomsundur o yüzden işe yaramaz😂

tuğçeeeee

Bugünlerde treasure ve Exo ile ilgileniyorum çok hoşuma gidiyorlar fandom kavgaları da pek yok, müzikleri de bana güzel geliyor dkdkdkddkkd ama seninde dediğin gibi uzun zamandır fandomunda olduğun grubun fandomundan çıkmak zor geliyor ve bir burukluk veriyor insana

hadwyn

Sizde haklisiniz ne deyim bts ve blackpink fandomu büyük böyle olunca hem kendi içinde toxiclik fazla olabiliyor hemde dışardan yersiz çok fazla saldırı oluyor.Benim kalbim dayanmaz.Treasure çaylak grup yeni başlangıç,kavga gürültü yok.😂 Ah ah yine hissettim o burukluğu ama söz monsta x sevdiğim bir comeback yaparsa yeniden monbebe olucam.

jennienin enayisi

Fandomdayken ay ben bu gruptan ayrılamam vs diyosun ama bir süre sonra bir bakmışsın grubu hatırlayamıyorsun bile veya açıkcası çok utanarak söylüyorum se*ngri biaslı vipydim olaylardan sonra nefret ettim yani ya bi olay oluyor ya da yavaş yavaş istemeden soğuyup gidiyosun

tuğçeeeee

Bende bir ara se*ngri’yi çok seviyordum karakteri çok iyi filan diyordum olayları öğrendikten sonra o kadar tiksindim ki kendimden bile utandım nasıl onun hayranı oldum diye

solaris

Milletin grubu albüm satışı düştüğü için, sözleşmesi dolduğu için dağılır bizim grup maknae p*zevenk çıktığı için dağıldı :’D . Nefretimsin se*ngri

hey

fan sayfalarını takipten çık ve engelle grupla ilgilenme dediğin grupları takip et zaten karşına daha az çıkar sonra bi anda sevgin biter ben eskiden nasıl seviyomuşum dersin

tuğçeeeee

Teşekkürler tavsiyen için

bersin

Açıkçası bende army dim ama artık sıktı bts eskiden fanlarla daha iyidi ve seviyeli bir ilişkileri vardı ama şimdi sanki tüm fanlar bts ile sevgili gibiler bu da iğrenç bi şey sonra fanların aptalıkları bts in değişmesi filan bighit in bts insanlara karşı soğutması utanmasalar b*klarını bile satacaklar aşırı can sıkıcı bir durum oldu sonra suga nın olayları tamam artık büyük bir gruplar oldular ama unutukları bi şey var her an yere düşebilirler kpop da bir tek blackpink stanlıyorum o da jisoo için

tuğçeeeee

Grupların biteceğini hiç düşünmüyor gibi davranıyorlar.
Jisoo cidden ayrı birşey çok hoşuma gidiyor onun tavırları

who

Açıklaması baya detaylı olmuş neye inanacağımı şaşırdım

betül

Hem detaylı hem kafa karıştırıcı

öylesine

Aynen bende ahhahah yalnız değilmişim

sunmi

Açıklamak ve suçlamalarla beraber yaşananlar doğruymuş gibi görünüyor. Uyumsuz bir insan olmanız önemli değil fakat başkalarına zarar vermeye başladığınız noktada mutlu bir hayat sürme hayalleri kurmayın ve sorumluluk alın.

hazel-nut

‘hatırlamıyorum’ klasik zorba lafıdır. kendisi bile emin değil ne yapıp yapmayacağından. korede zorbalık bu kadar yaygınken idolleri fanusta büyümüş gibi görmesek artık. ayrıca ekrandaki kişiliklerin tasarlanmış imajlar olduğunu unutmasak. kimse kameralar önünde kusurlarını göstermez sonuçta. böyle bi mağduriyet yaşamış biri varsa umarım psikolojik olarak bu süreçten daha fazla yara almaz. zorbalık değil zorbalığı ortaya çıkarmak suç sayılıyo fan kesimi tarafından.
bide şu sigara olayı var. kimin içtiği beni hiç ilgilendirmez ancak reşit olmayana korede sigara satılmadığı için size illegal şekilde temin eden bir çevreniz olması gerek. o yüzde bu kadar önemsiyorlar.

red velvet manyağı

Kendi yaptığından bile emin değil. Fanlar sadece destek olsunlar hayvan gibi savunmasınlar.

ajumma #aşağıbakmayacağız#kayyumrektöristemiyoruz

1.Kötü söylentiler peşimi bırakmadı diyor ama bu kötü söylentilere sebep ne oldu söylemiyor. 2.Sigarayı merak ettim ve bir kaç kere içtim sadece diyor ama tüm okul biliyor. Merak ettiğiniz bir şeyi evinizde gizli gizli yapmak daha mantıklı değil mi? SADECE SORUYORUM. Kıyafet ve sigarayı kabul etti. Çünkü kanıt bulması kolay. Eğer okulda bu konuda disiplin cezası yediyse de ortaya çıkacağını biliyor. O yüzden itiraf etti. Seo Shin Ae’nin birçok filmini izledim. Herkesin tanıdığı bir yüz. En son Solomon’s Perjury dizisinde küçük rolü vardı. O dizide zorbalıkla ilgiliydi. Kızın birçok dizi ödülü falan var. Yani kız prim için bunu yapmadı. İnstagram… Read more »

Last edited 2 ay önce by ajumma #aşağıbakmayacağız#kayyumrektöristemiyoruz
cl’in mikrofonu

Ben bu kadar haklı bir yorum görmedim, dediğin her şeye katılıyorum.

kumari

Şöyle ki seo shin ae zorbalık görenlere destek veren bir kurulusta danismanmis yani yalan söyleyeceğini dusunmuyorum

red velvet manyağı

YouTube a gittim savunanlar varmı diye bir tanesini yakaladım

img_20210222_141130_964.jpg
cfm

tw ve instagramda savunmayan yok, git bak

cfm

kriz geçirip gelirsin ama haberin olsun, ben soojin’e ne zorba dedim ne herhangi kötü ithamda bulundum sadece fanlara saçma savunmalarını kesmeleri gerektiğini söyledim diye benim soojine zorbalık yaptığımı iddia ettiler

cyn

Ciddi misin osdjuwhdud

lee so man en iyisi kudurun

Evet ben de az önce V.I.P,crat ve neverland tarafından zorba ilan edildim onlardan ve idollerinden özür dilrmeliymişim spam guruplarına düştüm halbuki bana “öl” diyen onlar kim kimden özür dilemeli belli değilmi 😒

thepink

Uzun süre hatta kendimi bildim bileli okulda zorbalığa uğradım 5ci sınıfta bunun farkına vardım ve okulu bitirene kadar böyle devam etti. Bu insan olmayan varlıklar kendilerine bir kurban seçiyor ve ona fiziksel sözlü tacizde bulunuyorlar, özellile ailesinin maddi durum iyi değilse.Kaç kez öğretmenlere anlattım onlar için vücudmdakı çizik izleri her teneffüste ağlamam önem taşımıyordu hep ” Onlar yapmaz çok iyi kızlar sen yalnış anlıyorsun” diyorlardı çünki babalarının iyi parası var .
Biz böyle mağdur insanların sesi olmalıyız zorbalık bir suçtur gencecik insanların hayatını karartıyorlar Soojin artık benim için bitmiştir.

cyn

Bende zorbalığa uğradım bir ara ama onlara sert davranmaya başladığımda peşimi bıraktılar onlar yüzünden kavgacı bir insan oldum ama bu da benim kendimi zorbalardan koruma şeklim…

taemin is coming

Bilemedim ya aktris de durduk yere yazmaz böyle bir şeyi sanırım.( Ki daha önce de zorbalığa uğradığından bahsetmiş) ayrıca onunla hiç konuşmadık demek de garip değil mi? 3-4 yıl aynı sınıfta olacaksınız ama hiç konuşmayacaksınız???? Ve mağdurun tekrar açıklama yapmasını beklemeliyiz.

wivvola

Aynı sınıfta değillerdi

taemin is coming

Aynı sınıfta olduklarını söyleyen bir yazı okumuştum ama tekrar bakacağım

Last edited 2 ay önce by Taemin is coming
aeri

Özür dilerim ama öyle bir şey yapmayacağıma inanıyorum ” İnsan kendinden eminse bu şekilde konuşmaz demek ki emin değil, ve Seo Shin Ae hiç Soojin’in adından bahsetmedi bile ama soojin ondan direk bahsetmiş burası çok garip soojin hiçbir şey yapmadıysa üstüne niye alınıyor anlamadım suçsuzsan suçsuzsundur , ne doğru ne yanlış anlayamıyorum ama açıklaması bana pek inandırıcı gelmedi

sel

Lisede azeri arkadaşım var. onlarda da 18 yaş altı sigara içmek ayıp bir şey. hatda normal aile çocukları sigara kullanmıyor. genelde kötü terbiye görmüş, ipe sapa yatmayan, zorba çocuklar sigara kullanıyormuş. sayları o kadar azmış ki her dönemde 1 tane belki olurmuş o yüzden korede de sigara içmek öyle bir şey olduğunu düşünerekden kızın hiç de göründüğü gibü masum, sakin, çekingen biri olduğunu düşünmüyoum artık.

ree.a

Sektör müzik sektörü değil resmen zorba çöplüğü.

ree.a

Abi anlamıyorum kendi kendini yetiştirmek bu kadar mı zor? Hadi ailen bir şeyler yapmıyor sana, yetiştiremiyor seni. Senin iyi ve kötü haraketleri ayırabiliyor olman lazım. Ben de çocukluk geçirdim çoğu insan da geçirdi. Nasıl iğrenç bir psikolojiniz varda zorbalık yapıyorsunuz birine ya? Hem de daha o yaşlarda, içiniz bu kadar mı pis? Sizin komik sandığınız fiziksel bir aşağılama bile zorbalık sayılır, karşındaki gülse bile kırılıyor. Nasıl iğrenç bir psikolojidesiniz ki böyle bir şeyi yapıyorsunuz?

Şiddet olması için fiziksel olması gerekmez, söylediğiniz şeyler bile birer zorbalıktır. Çirkin demek zorbalıktır, kilolu/aşırı zayıf diyip üstüne bir de iğrenç yakıştırmalar yapmalar zorbalıktır.

jey

Yorumunun üzerine Lee Joon’un meşhur “hayvanlar krallığı” sözü aklıma geldi. Hoş onu ilişkiler için söylemişti ama buraya da uyar sanırım.

vincenteu

Olay çok karıştı. Hiç bir şey anlayamıyorum.

vincenteu

Şimdi, zorba mı değil mi?

red velvet manyağı

Korelilere göre zorba ama daha da kesin değil

jayzz

Yukarıda yorumlarda da yazmışlar kıvırmış aklınca.Yani bir haltlar yemiş. Hatırlamıyorum ayağına yatıyor. Daha yaşı kaç hatırlamıyorum diyor. Bir şeyler yapmış sonuç olarak.Yapmasa çat çat isim verip asla yapmadım diye konuşurdu.Karnından konuşur gibi yazı yazmış.

Last edited 2 ay önce by Jayzz
hephaklıyımben

Kore’de zorbalık gerçekten aşırı tuhaf ilk defa zorbalık olaylarını duyduğumda çok şaşırmıştım sadece Apink takip ediyordum sonra başka grupları takip etmeye başladım şok geçirdim özellikle sistar çok sevdiğim bir gruptu o kadar normal karşılıyorlar ki insan hayret ediyor bizde zorbalık yok mu var ama bizde para almak direk fiziksel şiddet daha az bende zorbalığa uğradım ama onlarda gerçkten hayattan bezdiriyorlar bizde genel olarak dalga geçiliyor ya da bu kadar şiddet uygulanmıyor onlar isim bile koymuş

yorummer

S*çtı sıvıyor mu desem, üzerine tüy mü dikiyor desek karar veremedim. Biri okulunun zorbalığa karşı elçisi olmak üzere ünlü aktris ve bir sürü netizen aynı şeyleri tekrarladı. Hepsi de aynı okula gitmiş ki içlerinden biri 5 yıl tedavi almış. Yasalara göre ceza alması gereken insanlar ekranda dans ediyor lalala lololo şarkı söylüyor. Ülkenin yarısı idol yarısı stajyer neyine şaşırıyorsanız dünyanın en zorba Ülkesi’nin müzik sektörüne ve insanlarına tapıyosunuz ne bekliyodunuz? Cube işler diğer türlü de mahvolacak diyip bu atı oynamaya çalıştı ama kız hatırlamıyorum dedi, okulda zamanında bol bol alkol içiyormuşsun güzelim hatırlamıyor olabilirsin çok normal 😂 şuna para toplayıp… Read more »

aaa

Okul hayatımın uzun döneminde dış görünüşüm ve iyi notlarım yüzünden dalga konusu oldum hala duyduğumda canımı acıtan takma adlarım vardı. Uzaylı en temiz olandı. Başta çok üzüldüm ve benim canım acıyorsa onlarınkide acısın dedim benle dalga geçenlerin totosuna tekme atardım. Ama hoca hiç onların benimle dalga geçmesiyle ilgilenmezdi farkına bile varmazdı ben yaramaz çocuk olurdum.bu şekilde baş edemeyince salak kız oldum istedikleri şeyleri yaptım sınavlarda kopya verdim ki aşırı korkardım hocalardan. Böylelikle benimle dalga geçmezlerdi daha doğrusu daha az dalga geçerlerdi.Okul bitip bir kaç yıl sonra tekrar karşılaştığımızda yanıma gelip sanki çok yakın arkadaş gibi davranmıştı bir kaçı. Ve bunda… Read more »

who

Aktristin açıklaması var mı? Yoksa sadece o bir cümleden mi sonuç çıkartıyorlar(haklı haksız kim şu an tam çözemiyorum)

betül

billie eilish therefore i’m şarkısının resmini paylaştı Ben senin arkadaşın falan değilim Ahh, cidden gerçek bir adam olduğunu düşünüyorsun Düşünüyorum, öyleyse, varım Ben senin arkadaşın falan değilim Ahh, cidden gerçek bir adam olduğunu düşünüyorsun Düşünüyorum, öyleyse, varım [Verse 1] Dur, neyden bahsediyorsun lan sen, ha? Güzel ismimi bir daha ağzına alma Biz aynı değiliz öyle ya da böyle Nasıl hissettiğimi biliyormuşcasına hakkımda konuşma Dünyanın zirvesi, ama senin dünyan gerçek değil Senin dünyan ideal [Nakarat-Öncesi] Öyleyse git eğlen Gerçekten daha az umursayamazdım Ve onlara iyi dileklerimi iletebilirsin, ama şunu bil [Nakarat] Ben senin arkadaşın falan değilim Ahh, cidden gerçek bir adam… Read more »

betül

Galiba gönderme yaptığı kısım burası
“Güzel ismimi bir daha ağzına alma”

jeyan

açık hedef göstermiş kızı resmen

öylesine

Keşke böyle şeyler yapmak yerine direkt söylese. Eğer doğruysa her şey onun açıklamasıyla bitecek

armyze

Hatırlamıyorum falan diyor saçmalık cidden eğer normal bir kişi iftira atmış ve o oyuncu ortaya çıkmasaydı para verip susturabilirdi ama sektörden biri de bir şeyler anlatırsa onu susturamıyorlar aynı irenede ki gibi. Önceki gönderide emin değildim ama bu saçma sapan açıklamayla emin oldum. Ya grup üyelerine de zorbalık yapıyorsa? Hiçbir şey dışarıdan göründüğü gibi değil bu sektörde umarım defolup gider sektördeki tüm zorbalar. Hem gruba zorluk çıkarıyor hemde hayranlara. G-idle ciddi anlamda çok çalışıyordu ama gruptan ayrılacağını sanmıyorum liderle çok yakın ve o garip maknea kız ile baya yakındı. maknea cidden sorunlu biri soojin ayrılırsa bağırıp çağırabilir cidden aşırı garip… Read more »

uykucu

“Özür dilerim ama öyle bir şey yapmayacağıma inanıyorum.”

iyi de o kadar ayrıntıyı hatırlayıp yaptığı şeyi yapmayacağına inanması bana mı tuhaf geldi?

lisa

Kendinden bile emin değil ki yapmayacağıma inaniyorum hatırlamıyorum demesi bile zorba iddiasini daha da güçlendirdi

uykucu

Bu olanlar gerçek değildir inşAllah… bir insanın hayatı bu kadar değersiz olmamalı

lola

bildiğin zorbaymış bu kız. çok kötü bi açıklama. ayrıca fizyonomi bilimdir demelerine cidden sinir oluyorum ne alaka neeee

okey sus

Ben de fizyonomiye inanıyorum. Ama tip ile ilgili değil bakış ile ilgili

lavinia🌹

Bu ne biçim açıklama ya. Şirkette aklı başında kimse yok sanırım. İnstagram da böyle bir yorum gördüm. Hiç de kapak yapmış gibi durmuyor. Bu açıklama masum birisinin yapacağı bir açıklama değil. Eğer masumsa da niye daha açıklayıcı bir şeyler yazmadı. Ayrıca bildiğim kadarıyla oyuncu kız soojin in ismini vermemişti ama soojin açıklamada onu da söylemiş. Ben mi bir şey kaçırdım?

17c344e6-d9a1-49bc-bd3f-755315257dff.jpeg
lavinia🌹

Siz neyin kafasındasınız ya deli olucam

8e52acb0-0e21-438f-8f16-d765d1ca3f96.jpeg
drbeyz

Geçen haberde kanıtlanmış değil diye ağlayanlar vardı 😂 Arkadaşlar gidip mağdur ile röportaj yapamayız ki. Geri adım atmadan aşırı ayrıntılı bir şekilde Soojin bunları bunları yaptı diye çat çat söylemiş. Soojin ise hatırladığım kadarıyla, yapmadığımı düşünüyorum diyor 🤦‍♀️ Abi ne yapıp ne yapmadığını bilmiyor musun yaa sen. Ayrıca söylenenlerin bir kısmını kabul etmiş diğer kısmını da hatırlamıyorum ama yapmamışımdır demiş 🤦‍♀️ daha saçma çok az açıklama gördüm. Bu durumda korelilerin inanışlarına uymayı tercih edeceğim ben, sigara içene iyi gözle bakmamalarının bir sebebi var, daha katı bir kültürleri var. Demek ki bir bildikleri var. Doğru düzgün bir özür bile dinleyememiş aynı… Read more »

Last edited 2 ay önce by Drbeyz
iwashere

Belki çeviriden dolayıdır bilmiyorum ama üslubu üzgün ve açıklayıcı olmaktan ziyade altta yatan bir baskınlığı var. Ve allah aşkına tüm zorbalık skandalı çıkanlar lise anılarını hatırlamadıklarını söylüyorlar. Ne kadar çok kişiye zorbalık yaptılar da hatırlamıyorlar diye düşünüyor insan.

sevilay

gidle yükselişteydi şimdi soojin ayrılsa bile eskisi gibi olmazlar bence diğer üyelere yazık

lisa

Soojin kendinden emin değilken hayranların o yapmaz masum utangaç biri o demesi çok komik değil ki. Soojin açıklama yaptıktan sonra masum olduğuna inandiramiyorum kendimi. O gerçekten zorbaymış gibi gelmeye başladı belki bir kısmı abartıdır ama büyük bir kısmı gerçek

hey

ig fan hesapları Soojin’e destek olmalıyız tage destek olun kıskandıkları için iftira tıyolar diyo?? benim fanı olduğum biri bunu yapsa asla desteklemem. siz zaten öyle biri olmadığı için ‘idolüm’ demiyor musunuz? tabii zorba birini desteklemeyi seviyorsanız bilemicem

betül

Dün Twitter’da gördüm de bu ünlüler hakkında da iddialar varmış. Jo Byung Gu olayı zaten son günlerde konuşuluyor ama diğer isimlerin olayı ne bilen var mı?

Park Hye Soo Age Of Youth dizisinde zor zamanlar geçiren – yok sayılan birini canlandırıyordu ilk bölümlerde.İddialar gerçekse üzülürüm…

img_20210222_000242.jpg
who

Şu ikinci resimdeki kadın dear. M deki kadın mı

betül

Evet o Park Hye Soo

ree.a

Dear M kadrosunun bütün promosyonları iptal ediliyor şaka gibi. Jaehyun dizi debutunu yaptı nasıl da heyecanlanmıştık ama zorba dedikoduları çıktı başrol kızda.

jeyan

yuh inanılmaz tatlı görünüyordu o da mı zorba

ad astra

Jo Byung Gyu’da uncanny counter’da zorbalara karşı duran karakteri oynuyordu.
Park Hyesoo’nun şirketi reddetti, dava açacağını söyledi ama dün hakkındaki tüm gönderiler silindiği için netizenler hiç güvenmiyor, şirketin gücünü kötüye kullandığı düşünülüyor. Yeni dizisi de çıkacaktı ve dizi ekibinin tüm promosyonları iptal edildi şu an.
Kim Donghee için de sigara, çeteleşme, fiziksel şiddet, kız öğrencileri çetesiyle beraber aşağılama gibi suçlamaları var ama hepsini reddetti. bir de erkek grubuyla beraber ‘’ilbe’’ işareti( ilbe: ırkçı ve kadın düşmanı, toplumdaki azınlıkları hedef alan bir topluluk) yaptığı fotoğraf var bu yüzden hakkındaki iddiaların gerçek olduğu düşünülüyor

ad astra

Ekleme: Bir kadın ünlü tarafından zorbalığa uğradığını söyleyen kişi o ünlünün Park Hyesoo olmadığını söylemiş. Başka bir kadın ünlü hakkındaymış ve mağdurla o kadın ünlü iletişime geçmiş.

minlele

korede çok fazla ünlü/idol var ama tek bir skandalı kariyerini tamamen bitirebiliyor
ünlü saysındaki denge böyle sağlanıyor herhalde

harlonecd

Cube avuktalarını işten mi attın?? doğru dürüst açıklama nerede? sadece hatırlamıyorum/hatırlıyorum diyor..

açik

bu kıza karşı ilk gördüğüm andan beri aşırı soğuktum arkadaşlarım vs seviyordu ama ben bir türlü sevemiyordum

minlele

yorum atma denemesi

vincenteu

Oluyo oluyo

minlele

atılabiliyomuş

hayran olmayan biri olarak kıza küfretmelerine şaşırdım
bence koreliler bizim bildiğimizden çok dha fzla şey biliyorlar yoksa şurda çıkan iki haberle niye küfretsinlerki
gerçi ederler mi ederler

betül

Bir sürü dedikodu dönüyordur şu an

jeyan

taciz sabıkası olan bir adamla takılıyormuş (?) ve birlikte motorsiklet sürüyorlarmış iddiları gibi onlarca iğrenç iddia var şuan, motorsiklete hayatım boyunca binmedim derken bu iddiayı reddetmiş yani.

tuğçeeeee

Hala hiçbir şey kesin değil ama zorbaysa bu baya kötü, çünkü bende ortaokul zamanlarimda zorbalığa uğradım ve bana zorbalık yapanları bazen yolda gördüğümde bile tiksiniyorum eğer soojin böyle birşey yaptıysa o kıza acıyorum çünkü her dakika onun masum olduğunu söyleyen onu seven kişileri görüyor umarım bir an önce gerçekler ortaya çıkar. Bu arada açıklaması bir değişigime gitti çok ayrıntılı gibi ama kafa karıştırıcı bir yanı da var ¯\_(ツ)_/¯

lololololol

Utangaç o diye savunmaları bana çok saçma geliyor. İdollük gibi sürekli insanların, kameralarının önünde çalışılan bir meslekte işi ne o zaman? Bakın utangaçlığın tanımı: “Bir topluluk içinde gereken güven ve cesareti kendinde bulamayan, rahat konuşamayan ve rahat davranamayan, sıkılgan, mahcup.” Üstelik Soojin sahnede seksiliği, çekiciliği ile konuşulurken onu utangaç diye savunan fanları çok komik

Açıklaması da çok zavallıca duruyor. Meraktan yapılan bir şey kıyıda köşede gizlice yapılır ama tüm okul biliyormuş yaptıklarını? Ki tam olarak hatırlamıyormuş bile .d E yani evet yaptım diyemeyeceğine göre hatırlamıyorum demek tek seçeneği 😀

jeyan

açık açık hedef göstermiş, onca imaj kalıbına rağmen içindeki zorbalığı bastıramıyor anlaşılan

meanuka

Sektördeki idol kalmayacak herkesin foyası ortaya çıkıyor

vshade

Hâlâ bu kızı savunuyorlar mı gerçekten? Yazık.

büşra

ve fanlar buna rağmen apologize to soojin tagini trend yaptılar nasıl bu kadar düşüncesiz olabiliyorlar anlamıyorum kız olayları hatırlamıyorum yapacağıma inanmıyorum diye geçiştirmiş kesin olarak reddetmemiş ben şahsen suçlu olduğu için bir kaçış olarak bu şekilde yazdığını düşünüyorum ama fanlar buna rağmen savunuyorlar çok garipler cidden

mrb

Biliyorum, herhangi bir idol için bunu demek artık kulağa saçma saçma geliyor; ama Soojin’i tatlı bir kız olarak görüyordum. Geçmişinde böyle şeyler olacağı hiç aklıma gelmezdi. Üzüldüm ve hayal kırıklığına uğradım. Netizenlerin “kişilik değişmez”, “fizyonomi bir bilimdir” laflarına falan ayar oluyorum bu arada, kişilik gayet de değişebilir. İnsanlar pişman olabilir ve daha iyisi için çabalayabilir. Yine de bu yaptıklarımızı silmez tabii, sorumluluk almak gerekiyor. Soojin’in açıklaması da, mağdurun açıklaması da baya detaylı ve tam olay açığa kavuşmadan kimseyi suçlamak istemiyorum. Yine de Soojin’e karşı olan bakış açım değişti, zorbalıktan bıktım usandım.

bosver

Bu fizyonomi hakkında dedikleri sey harbi çok doğru.Bu kızda hep bad girl havası var çok güzel bir kız ama zorbalığa gerek yok

shine7

Neverland olmayan biri olarak objektif olmak gerekirse bence bir ünlü eğer okul yıllarında zorbalık yaptıysa eleştirilmeyi hatta sektörden sürülmeyi bile hakeder benim için ama sigara içtiği için ya da alkol kullandığı için sektörden sürmek ya da hakaret etmek bana çok aşırı geliyor buna gerek yok bence

fentiwant

kpoppies de şöyle bir tavır var idol birini bile öldürse ama idolleri rahat bırakın idollerde insan yüzüne bakın bu kadar utangaç olan biri nasıl yapsın ama artık yeter iftira vardır, iftira vardır baya kanıtlar var hala savunuyorlar eğer kanıtları çürütürlerse ya da mağdurdan gerçekten özür dilenirse ve o da kabul ederse olay çözülebilir fakat ortada ne doğru düzgün bir açıklama var ne de özür var fanlarda şirket yalanladı özür diledi havasındalar hemen

love yorself

şimdi diğer gidle üyelerine üzüldüm

red velvet manyağı

Ben sitenin bu yeni halinden hiçbir şey anlamadım

Yeni Yazılar

178
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x