Güney Kore 'Nth Room' skandalı ile çalkalanıyor

Nth Room nedir?

Telegram isminde, takip edilmesi zor ve bulut sistemi üzerinde çalışan bir uygulamada ‘Nth Room’ diye bir sürü sohbet odası açılıyor. Bu sohbet odalarına girmek isteyen erkekler 200 ile 1200 dolar arası paralar ödüyorlar. Her grupta binlerce üye oluyor ve adminlerin paylaştığı görüntüleri görüyorlar.

2019 Temmuz ayında Baksa isimli admin çok popüler oluyor. Çok yüksek maaş veren yarı zamanlı bir iş teklifiyle kızlara yaklaşıyor. Kızların kimlik numarası, banka hesap numarası, profil fotoğrafları gibi bilgileri ‘maaş yatırma’ bahanesiyle alıyor. Bütün bu özel bilgileri aldıktan sonra kızları cinsel içerikli videolar çekmeleri için zorluyor, kimliklerini internete ve ailelerine sızdıracaklarını söyleyerek şantaj yapıyor. Dinlemeyenlere gerçek hayatta zarar vereceğini söyleyerek tehdit ediyor. Baksa bu kızlara ‘köle’ diyor. 74 kadın Baksa’nın mağduru oldu, 16 tanesi henüz yetişkin değil.

Güney Kore 'Nth Room' skandalı ile çalkalanıyor

Baksa’nın grup konuşmasındaki duyuru: Gruba girme ücreti 700 dolar. P*rno bundan daha pahalı, biliyorsunuz. Bu çok uygun bir fiyat çünkü ünlülerin ve ünlü olmayan kadınların her türlü manyak şeyi yaptığı videolara ulaşabileceksiniz.

Baksa ve Nth Room kullanıcılarının genç kızlara şantaj ve tehditle yaptırdıkları şeyler inanılmaz derecede rahatsız edici ve korkunç. Videolarda kızları yapmaya zorladıkları bazı şeyler: meme ucunu kesmek, erkek kardeşiyle cinsel ilişkiye girmek, bıçakla vücuduna ‘köle’ yazmak, vajinaya makas sokmak, dışı yemek, Baksa’nın yolladığı kişilerin tecavüzüne uğramak, bütün bunları videoya çekip Baksa’ya atmak. Bu videolar sohbet odalarında paylaşılıyor.

Bir kere herhangi bir videosunu gönderen mağdurlar gruptan kaçamıyor, çünkü Nth Room adminleri videoları ve her türlü bilgiyi internete sızdırmakla tehdit ediyor.

Baksa’nın sohbet odalarına 260.000 erkek üye olmuş ve Baksa’nın milyon dolarlar kazandığı tahmin ediliyor.

Baksa’nın kimliğinin halka açıklanması için iki milyondan fazla vatandaş Mavi Saray kampanyasını imzaladı.

Baksa (gerçek adı Cho Joo Bin, 25 yaşında) ve 13 diğer erkek yakalandı, ama ‘Nth Room’un asıl kurucusu God God ve ondan sonra gelen kurucu Watchman saklanıyor. Polis ikisinin de peşinde.

64
Kimler Neler Demiş?

avatar
28 Comment threads
36 Thread replies
36 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
37 Comment authors
la cha tagezegentozuDawned20/InSomnia/... Yorum yapanlar
  Abone Ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
muzlu süt
Ziyaretçi
muzlu süt

260 bin üye mi? 260.000. İKİYÜZ ALTMIŞ BİN?😲 Tüm bu iğrençlikleri izlemek için para verenlerin sayısı. Nasıl ülke lan bu?

Dawned20
Ziyaretçi
Dawned20

Emin ol Türkiye’de daha fazlası çıkar. Gerçi $ kuru çok yüksek biraz zor.

gezegentozu
Ziyaretçi
gezegentozu

ABD dahil her yerde 200 ile 1200 dolar arası çok para alt orta sınıf için bu da izleyenlerin sahte kimlik kullanan zengin iş adamları, ünlüler, siyasiler olduğunu gösteriyor

la cha ta
Ziyaretçi
la cha ta

mod

Limpi
Ziyaretçi
Limpi

Bu haberi bekliyordum.Özellikle 20 yaş altı kore müziği ve dizisi sevenler koreyi ütopik bir yer olarak algılıyor. Keşke koreli olsam gibi saçma sapan hayalleri olanlar bile var. Alın bakın hayalini kurduğunuz ülkenin dizilerle hiçbir ilgisi alakası yok. Küçücük çocuklara bile iğrenç şeyler yaptırabilen tecavüzle tehditin çok kolay olduğu bir ülke. Ki daha yazın burning sun olayında da bu kadar olmasa da kadın düşmanı sapıkça şeyler vardı. Eminim saklanan dahası da vardır. Korezinde olayın tamamı anlatılmış kanım dondu.

Limpi
Ziyaretçi
Limpi

Biz kendi ülkemizdeki kötü haberleri görüp biz de ahlaksız tipler çok sanıyoruz maalesef hamuru bozuklar her toplumda var. Ama inanın korede daha doğrusu Asya ülkelerinde çok daha fazla. Dışarıya şirin tatlı bir imaj veriyorlar ama biraz araştırınca nasıl sapkın ve sapık bir zihniyetleri olduğunun farkına varıyorsun. Bunun en basit örneği japon animelerdeki kardeşin kardeşe bakış açısı.

123RF
Ziyaretçi
123RF

asya ülkeleri pedofili ve pornografinin en müptelası olan ülkeler. hiçbir zaman hiçbir şeyin tutuculuğunu yapmamak gerek. çok severek dinlenilen idol grupları yada izlenilen kdramalara kanmamalı erken yaş grubu, onlar bir perde pislikleri örtmek için…

ske
Ziyaretçi
ske

Aslında koreliler bizim milletten daha cahil ve yobaz ama demokrasi sistemlerini seviyorum

Limpi
Ziyaretçi
Limpi

Korelilerin çalışkan, disiplinli vatanlarına boş milliyetçilikle değil de gerçekten kayda değer değerli şeyler yaparak bağlı olmalarını seviyorum. Ama kötü özellikleri de çok fazla. Bizim kdrama sevenler sanıyor ki kore dizidekiler gibi müthiş erdemli ahlaklı insanların yaşadığı bir yer. Ya da kpop severler idollerinin çizdiği imaja aldanıp yaa ne kadar masum deyip çoğu kişiyi genelliyor.Keşke dünyanın hiçbir yerinde bu tarz felaketler yaşanmasa biz okuyup gidiyoruz ama bu yazıların öznelerini hayattaları mahvolmuş bundan sonra da atlatmaları zor. bir ömür şerefsiz ahlaksız sapıklar yüzünden çürüdü. Gerçekten üzüldüm buna. Ama bizim gözü kararmış illa da kore de kore diyip tek hayali koreye gidip oralı… Read more »

haku
Ziyaretçi
haku

niye bilmeye gerek yok ki? bilmek istemiyorsan girmezsin habere.bu kadar iğrenç bir olayı dünya bilmeli.bir sürü genç nasıl oyuna düşebilecekleri öğrenirler.

öylesine biri
Ziyaretçi
öylesine biri

Şimdi ilerleyen günlerde aralarında ünlü isimler var diye haberler çıkarsa şaşırmam. Malum uçkuruna sahip çıkamayan çok ünlü gördük.

Mel
Ziyaretçi
Mel

dünya şerefsiz pezevenk kaynıyor resmen. kendinize dikkat edin kızlar

jeyan
Ziyaretçi
jeyan

gerçekten dikkat edelim, birbirimizi koruyalım destek çıkalım bizim bizden başka kimsemiz yok bu haberde bile gördük kızlar

Mel
Ziyaretçi
Mel

kesinlikle

xoo
Ziyaretçi
xoo

Teşekkür ederiz. Sen de dikkat et.

Mel
Ziyaretçi
Mel

Teşekkür ederim ^^

skjas
Ziyaretçi
skjas

adım kadar eminim ki içlerinden baya ünlü isimler çıkacak görürsünüz

Kkaebsong
Ziyaretçi
Kkaebsong

Ve “oPpAm yApmAz o SuÇsUz iFtİrAyA uĞrAdı” tipler türiyecek instagram da burda djndfnfm

ske
Ziyaretçi
ske

lez vardır belki sdfghgfd unnim yapmaz asdfgh

Kkaebsong
Ziyaretçi
Kkaebsong

@ske
Jdkdkdkkdkfkd olabiler ama olay çok mide bulandırıcı

JKW
Ziyaretçi
JKW

Türkiye’de kiziyoruz felan ama en azından biz kadınlar dayanışma içindeyiz ve ses çıkarabiliyoruz ..en azından bir erkek feministlik ile ilgili yanlış bir şey konuşursa ağzının payını verip oturturuyoruz aşağı veya sosyal medyada bu konuda dayanışma oluyor herkes tepki gösteriyor…ama bu Kore’de bu ne böyle? Acayip geri kafalılar ve kadınlara resmen zorbalık yapıyorlar her konuda ya her konuda ..kadın dayanışması, sivil toplum hareketleri bilinçsiz ve halkta desteği yok ..yani ne diyim Allah Koreli kadınlara ve genel anlamda biz kadınlara yardım etsin.. kadın vücudu üzerinden artik fantezi dünyasının kurulmadığı ,temiz zihinlerin olduğu, kimsenin cinsiyetine göre değil insan olarak değerlendirildiği bir dünya istiyorum..yeter

Mona
Ziyaretçi
Mona

Oha oha kanım dondu kendimi bugüne dek duygusuz sayardım bir sağlıkçı olarak kan kesme biçme beni etkilemezdi ama kanım dondu kanimmm donduuu

jeyan
Ziyaretçi
jeyan

ben de kendimi duygusuz sanardım ta ki bu habere kadar

Loura
Ziyaretçi
Loura

Bu virüs boşuna dünyaya gelmedi.
Bunu çok daha iyi anladım…

134340
Ziyaretçi
134340

En küçüğünün 11 yaşında olduğundan bahsediliyor. 11 yaşında. Nasıl hasta ruhlu insanlarsınız ki küçücük çocuk size cinsel tatmin veriyor. Resmen bir kaç gündür içime oturdu bu olay. Kocaman kadınlardan bile küçük çocukmuş gibi hareket etmesini bekleyen pedofili bir ülkeden başka ne beklenir gerçi.
Bu olayları ortaya çıkaran kişi daha öncesinde polise ve medyaya ihbarda bulunmuş. Kendisini kimse dikkate almamış. Yani bu insanlar doğru düzgün ceza bile almayacak. Bir kaç kişiyi halk tepki göstermesin diye cezalandıracaklar diğer kişiler unutulup gidecek büyük ihtimal.

Vermillion
Ziyaretçi
Vermillion

9 yaşında bir kız da varmış 🙁

jeyan
Ziyaretçi
jeyan

iğrençler, bebek gibiler ya dokuz on bir…

134340
Ziyaretçi
134340

Daha küçücük çocuk bunlar, kim bilir ne psikolojideler bu kadar olayı yaşadıktan sonra.

xoo
Ziyaretçi
xoo

Aynen dediğin gibi. Tam nokta atışı yapmışsın. 25’lik idollere aegyo yaptırıp agucuk magucuk deyip seviyorlar ya. Midem kalkıyor o çocuksu konseptlerden. Aşırı itici. Seksi ve olgun kadın konseptlerine laf söylüyorlar ve masum (bilakis hiç masum olmayan) baby şeylerden haz alıyorlar. Buradan belli pedofilinin yaygınlığı. Toplumlarında cinsellik konuşamadıklarından mı böyle tuhaf şeylere ihtiyaç duyuyorlar bilmem..

red0457
Ziyaretçi
red0457

Bilgilendirici paylaşımlar yaptığınız için teşekkürler. Diğer sitelere göre çevirileriniz hep 1 adım ileride.

jeyan
Ziyaretçi
jeyan

diğer sitelerde okumaya çalışmıştım geçenlerde bir şey anladıysam koreli olayım

Bir Army
Ziyaretçi
Bir Army

İnşallah başındaki insanlar da yakalanır. Bu adamlar(!) kadar buna para ödeyen insanlarda suçlu .İnsanları çaresizliğe itmek daha sonra bu çaresizliğinden korkunç bir şekilde faydalanmak cidden kahredici.Gene bir şey olmayacak pek Burning Sun’daki gibi ama insan gene de umut ediyor.

Meryem
Ziyaretçi
Meryem

Tüylerim diken diken oldu. Allahım nasıl bir devirdeyiz.

Kooki
Ziyaretçi
Kooki

Midem bulandı

Billgesue
Ziyaretçi
Billgesue

Kusucam sanırım bu kadar olaydan sonra hala korecan bir tayfanın oluşu çok rahatsız edici

jeyan
Ziyaretçi
jeyan

iğrenç okurken gözlerimi kıstım, midem bulandı
meme ucunu kesmek, erkek kardeşiyle cinsel ilişkiye girmek, bıçakla vücuduna ‘köle’ yazmak, vajinaya makas sokmak, dışı yemek, Baksa’nın yolladığı kişilerin tecavüzüne uğramak, bütün bunları videoya çekip Baksa’ya atmak. Bu videolar sohbet odalarında paylaşılıyor.

jeyan
Ziyaretçi
jeyan

benim canım o kızların yerine makaslanıyor gibi hissettim yaemin ederim allah canlarını yaka yaka alsın inşallah

ske
Ziyaretçi
ske

OHA

ákáme
Ziyaretçi
ákáme

dün twitterda görmüştüm yeni doğan kategorisi olduğunu yazmıştı birisi o an cidden şok yaşadım

blinkıı
Ziyaretçi
blinkıı

Black mirror bölümü gibi

Betüş
Ziyaretçi
Betüş

Bu haber habire kendi ülkesine bok atıp Kore Kore diye bağıran ergenlere de gelsin. Tamam bende çok yönden ülkemi eleştiriyorum ama o toz pembe dizilere kanıp da keşke orada dogsaydim demedim. Hiçbir şey tamamen mükemmel değildir.

Artemisiaa
Ziyaretçi
Artemisiaa

İğrenç yaratıklar. Bu insanların ifşalanmasıda lazım ki insan içerisine çıkamasınlar

DilbetEr
Ziyaretçi
DilbetEr

Cinsel açlığın afrikasına Türkiye diyorlar ama bence asıl aç olan koreliler. Pislik yaratıklar ve bu şerefsizler için yaş da fark etmiyor. Başka bir sitede 11 yaşında bile ‘kızı çocukları’ olduğunu okudum yazık ve çok iğrenç gerçekten utanmazlar.

yeosangel
Ziyaretçi
yeosangel

benim okumaya midem bile dayanmadı… mağdurların şuanki durumunu düşünmek bile çok kötü hissettiriyor.. umarım, bu sefer adalet mağdurların yanında olur.

ddtrf
Ziyaretçi
ddtrf

korenin buradan beter oldugunu bilmiyordum nasl bi ulke lan bu?

SGJK
Ziyaretçi
SGJK

Bu neymiş be ..polise gidin be kardeşim mağdursun sen utanmana gerek yok sürüm sürüm süründürün o şerefsizleri mahkemelerde ..Allah Allah ne meraklılar kadınlara ..birbirinizi halledin de şu kadınlardan bir uzak durun lanet olmasın ya..turkiyede boyle pis mecralar var mıdır bilmem ama bir şüphelenmedim değil ama bence Türkiye’de internet iyi kontrol ediliyor bir çoğu yasaklı böyle sitelerin kontrol var diye biliyorum yani inşallah öyledir …

?!
Ziyaretçi
?!

İnternet erişim kısıtlaması ile ilgili daha önce bir iş yaptığım için söylüyorum maalesef buna benzer şekilde olan videolara,görüntülere çok basit bir şekilde ulaşabiliyor herhangi biri ki bu kitle genelde birbiri ile sosyal medya üzerinden iletişim kuruyor.

JKW
Ziyaretçi
JKW

İnternet üzerinden ufacik elestiri yorumları bile aninda bipleyen, tespit eden pek değerli ekiplerimiz umarım bunlara da gerekli önemi veriyordur verir ..en azından sadece umut ediyorum

Hata
Ziyaretçi
Hata

Kore’de de aynı şekilde porno siteleri yasaklı ama bu şeylerin önüne geçmek o kadar kolay değil

gezegentozu
Ziyaretçi
gezegentozu

Cinsel içerikli video deyince ensest, pedofili ve tecavüz temalı olduğunu tahmin etmemiştim ama biraz düşünürseniz çok şaşılacak bir olay değil. Porno bağımlılığı çok yaygın bir olay bir süre sonra düz pornolardan çıkıp bu tarzda videolara yöneliyor bağımlılar tıpkı uyuşturucu gibi öyle bir hale geliyor ki en uç noktada en sapıkça olan şeyi izlemeden rahat edemiyorlar. Sonra bir Asyalı, ya Batılı kadınlar ne kadar şanslı erkekler onlara değer veriyor deyince Batı özentisi deyip erkek forumlarındaki cinsel içerikli yorumlar yüzünden depresyona giren kadın idollere ya amma alınganmış yorumları geliyor. Düşünün ya daha ortaokula giden çocuklar bunlara zorlanıyor. Fuhuş sektörü deyince altı üstü… Read more »

/InSomnia/
Ziyaretçi
/InSomnia/

Lütfen bu haberi kaldirin cok rahatsız edici bilmeyelim lütfen

Bir Army
Ziyaretçi
Bir Army

Bazı rahatsız edici şeylerin bilinmeye ihtiyacı vardır ki bu da onlardan biri.Toz pembe hayal dünyası düşleyenler için (kpop kore veya kültürüyle ilgili ) bir uyarı bu haber.

Elif
Ziyaretçi
Elif

Niye tam tersi. bilip daha dikkatli davranmak lazım!!!!

jeyan
Ziyaretçi
jeyan

sen ciddi misin ya toz prenses

Buse
Ziyaretçi
Buse

RAHATSIZ OLUYORSAN BAKMA KARDEŞİM SANKİ SANA ZORLA BAKITIYORLAR?

/InSomnia/
Ziyaretçi
/InSomnia/

Asıl yoruma pek katılmamakla beraber şunu söylemek istiyorum ki rahatsız oluyorsan bakma demen mantıksız
İnsanlar skandalın ne olduğunu bilmeden açabilir, görebilir, rahatsız olabilir
Ki ben 2 gün önce bu skandal yüzünden 1 gece boyunca mide bulantısı geçirdim resmen, uyurken rahatsız oldum, sürekli aklıma gelip durdu
Ve benim fikrime gelinirse bende böyle şeylerin insanları bilinçlendirdiğini düşünüyorum fakat rahatsız edici olduğunu kabul ediyorum.

...
Ziyaretçi
...

Kıyamam yaaaa bakın midesi bulanmış uyurken rahatsız olmuş ondan görmek istemiyor bu haberi hak verin arkadaşlar lütfen 🙁 Sadece okuyunca bu kadar rahatsız oluyorsun madem birde empati kur kendini onların yerine koy -becerebilirsen- sana bu kadar acı yaşatan pislikler ceza alsın diye senin sesin olmaya çalışan insanlardan olmak yerine biri psikolojim bozuldu ühü deyip haberi kaldırın diyor ne hissederdin? Hayat sandığınız kadar pembiş değil hanımefendi kusura bakmayın

/InSomnia/
Ziyaretçi
/InSomnia/

Skdkdkdndjdn bEcErEbİlİrSEN

/InSomnia/
Ziyaretçi
/InSomnia/

hAyAt pEmbİş dEğİL tAmAm mI

/InSomnia/
Ziyaretçi
/InSomnia/

Lütfen bu haberi kaldirin bilmesekte olur lütfen

Buse
Ziyaretçi
Buse

KALDIRMAK MI? İNSANLAR BU KONU HAKKINDA BİLGİ SAHİBİ OLSUNLAR İSTİYORUZ, SEN DE KALDIRIN ŞU HABERİ DİYORSUN!

BRIAN
Ziyaretçi
BRIAN

Kafan yerinde mi senin virüs mü kaptin *BEYNiNE *

/InSomnia/
Ziyaretçi
/InSomnia/

Cidden yeter ya.

/InSomnia/
Ziyaretçi
/InSomnia/

Daha ne kadar yanıt yazacaksınız acaba?