Benzer Yazılar

Hanyang Üniversitesi öğrencileri de YG sanatçılarını boykot ediyor

Hanyang Üniversitesi öğrencileri de YG sanatçılarını boykot ediyorHanyang Üniversitesi öğrencileri de YG sanatçılarını boykot ediyor

HABER: “iKON’a, Winner’a hayır” Üniversite festivalleri Burning Sun skandalı sebebiyle YG’yi boykot ediyor

KAYNAK: Chosun Ilbo via Nate

1. [+4,103, -98] Bu zeki öğrenciler polisten çok daha iyi

2. [+3,546, -62] Seungri çok zarar verdi. Şirketteki diğer sanatçılar ona nasıl küfürler ediyordur şu anda merak ediyorum.

3. [+3,440, -84] Her şey öğrencilerle başlar. YG’yi boykot etmek çözüm

4. [+224, -11] Black Pink de boykot edilmeli

5. [+185, -7] Tarihimiz boyunca değişimin lideri hep öğrenciler oldu

6. [+184, -9] Halkın ne kadar korkutucu olabileceğini gösterin

7. [+180, -10] Tabii ki iKON ve Winner bu olaylarda masum ama öğrenciler okul ücreti için borca batmış durumda, bunun YG’nin yolsuzluğuna gitmesini niye istersiniz ki?

8. [+144, -7] Evet sanatçılar masum ama YG çok fazla yozlaşmış olaya karıştı. Bu şirkette olmak bile artık negatif bir şey olarak görülüyor.

9. [+123, -4] Tek bir yanlış şey söylemediler ㅎㅎ

10. [+106, -7] Bugünlerde öğrenciler her şeyin farkında, onlarla gurur duyuyorum

11. [+84, -0] Yonsei ise Zico’yu davet etti ㅋㅋ

12. [+70, -1] Ülkenin umudu gençlerdir

13. [+67, -5] Bu öğrenciler aptal domuzlar olmadıklarını kanıtladılar..

14. [+58, -0] Zeki öğrenciler

15. [+56, -1] Tabii ki, öğrenciler bizim geleceğimiz, niye böyle yozlaşmış bir şirketle bağları olsun istesinler ki? Alkışlıyorum

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+448] Adalet anca bu şekilde yerini bulacak. Protesto edin, bu olaya dikkat çekin, yabancı medya kuruluşlarının ilgisini çekin. Bu skandala karışmış insanlar ve kurumlar cezasız kalmamalı.

 

Kaynak: Netizenbuzz

18 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
SURMEW-BTS

WINNER, IKON, LEE HI, AKMU hepsi için üzgünüm, onlar bu tarz bişeyi hakkettmiyor… ama yabancı yoruma katılmamakta elde değil…

assoface

Keske Winner ve Ikon sirket degistirse…

Helen

YG sıvıyor şu an. Zira nasıl her yıl egosundan hiç ödün vermeyerek, sanatçılarını yıl sonu etkinliklerine adam akıllı göndermiyorsa, bu yıl da üniversitelere göndermeyebilirdi. Sanatçılarının nelere maruz kalacağını bilmiyor muydu? Elbette biliyordu. Hiç acıması yok ki bu adamın.

db db

Kanunlardan bile üstün olduklarını gördük şu son olaylarda. Ve hala neden şarkıcıları boykot ediyorsunuz diye soranlar var cidden. Eğlence sektöründeki bir şirket, başka nasıl boykot edilebilir ki??

KINGBANG

Yalnız Seungri dışarıda hayatını yaşarken IKON ve WINNER’ı boykot etmek de baya mantıklı (!) Boykot edeceğiniz kişiler rüşvet yiyen polisleriniz , hakim ve savcılarınız , Seungriyi koruyan siyasetçileriniz.

Funda

Bir SM-Stan’im, YG-Stan değilim ancak bu leş şirket yüzünden arada kaynayan AkMu, Lee Hi, Black Pink gibi şarkıcılara üzülüyorum açıkçası. Keşke şirket değiştirebilseler ama sözleşmeleri yüzünden yapamazlar ki bittiğinde de değiştireceklerini sanmıyorum aslında…

Almina

Şuan festivali bir işe yaramaz çünkü bunlar önceden ayarlanan şeyler İkon geçen festivale çıkmış ve iyi karşılanmış dıye okudum bi yerde zaten insanların sanatçılarla bır alıp veremedığı yok YG ye bır seyler yapmalılar

Ezgii

Winner İkon Blackpink Lee hi gerçekten Onlar için çok üzülüyorum. Bp demediklerini bırakmadılar İkon yine öyle.. Boykot edebilirsiniz ama masum insanları onların verdiği emekleri gözardı etmemelisiniz. Ve umarım en yakın zamanda şirket değiştirirler..

diphylleia grayi

İKON için çok üzüldüm açıkçası, çok başarılı ve değeri Korelilerce bilinmeyen bir gruptu zaten, şimdi bir de üstüne Seungri pisliğinin yediği haltların ceremesini çekiyorlar, aynı şekilde şirket bünyesindeki her bir idol için üzüldüm, sonuçta bu durumla alakaları olmamasına rağmen halkın baskısına maruz kalıyorlar. Çok yazık gerçekten:(

,,,,

boykot ediyorsanız hepsini boykot edin ya da hicbirini boykot etmeyin, iki yuzluluk yapmayin

Gece

Amacım kesinlikle saldırı değil ama BP acaba şu an nasıl hissediyor merak ediyorum. Özellikle Jennie. Sürekli çıktığı programlarda şirketini övdü, blackpink house’da bile güvendiğini defalarca söyledi. Bu YG ve aptal Seungri p*çi ise kızların güvenini kırdı. Umarım şirket değiştirirler ve daha iyi hissettikleri bir şekilde devam ederler.

0LoL0

Seungriyi boykot edersiniz anlarim da Bp ne alaka?

tataa

winner ve ikonda ne alaka o zaman, sebebi cok acik degil mi?

0LoL0

Bi de birisi – atmis?! Az bi nedenini acikliyinda ogreniyim.Sirf yg de diye suclu olmuyor insanlar.

gulu gulu

kimse YG’deki ünlüleri suçlu olduğu için boykot etmiyor. YG başlı başına bir suç unsuru olduğu için,ona gidecek her türlü maddikaynağın önünü kesmek için çok sevgili idollerimizi boykot ediyorlar.
Onlar adına üzülsem de başka çaresi yok

gulu gulu

sen mantıklı düşünebildiğine emin misin?
BP,Winner,AkMu,iKON veya Bir başkası şirket tabiki boykot edilmeli. 7. yorumu tekrar oku istersen.
İnsanlar üniversite harcını yatıracak parayı kolay kazanmıyor. Neden binbir zorlukla kazanıp, ödediği para Sevdiğimiz ünlüler aracılığıyla da olsa Fuhuş,yolsuzluk gibi envai suçların döndüğü şirkete ve ceolara gitsin?
Büyük resmi görün artık,her şey sevdiğimiz idoller değil. daha önemli şeyler de var. İnsanlık, merhamet,vicdan, sağduyu gibi.

0LoL0

Evet öyle mantikli konusuyorsun ama sirf sirketleri nedeniyle winner bp ikon akmu gibi buyuk potansiyelli gruplarin flop olmasini da istemiyorum acikcasi.Birkac tane boykotla zaten sirket batmaz.Boykot yerine suan da Seungri nin hapse atilmadina calisilmasi daha faydali.Yg gibi bir sirketin arkasi vardir baya.Boykotlarla batabilecegini dusunmuyorum.Of ya da bilmiyorum ya…Bp Ikon yani gruplar su sirketten kendini kurtarsin ondan sonra yg ye ne oldugu zerre umrumda degil.

0LoL0

Zaten yg yi destekleyin diye bi sey demedim daha saygili bir dille anlatsan mutlu olurdum

Yeni Yazılar