Benzer Yazılar

Ryu Jun Yeol, plastik kullanımını azaltmak için farkındalığı arttırmak istiyor

Ryu Jun Yeol, plastik kullanımını azaltmak için farkındalığı arttırmak istiyor

HABER: Ryu Jun Yeol, “Plastiği çöpe atmak beni suçlu hissettiriyor, musluk suyunu kaynatıp içme suyu olarak kullanıyorum”

KAYNAK: Newsen via Nate

1. [+371, -12] Plastik şişeler gerçekten ciddi bir sorun. Bir çözüm yok mu acaba.. şimdiden havanın bu kadar sıcak olması cidden korkutucu.

2. [+357, -10] Plastik kullanımımı azaltmaya çalıştım ve düşündüğümden çok daha fazla kullandığımı fark ettim.. şu anda kendi şişemi taşıyorum ama umarım hayatımda daha az plastik kullanmaya alışırım..

3. [+224, -24] İyi bir fotoğraf çekimi! Yeni dizisi hakkında haberler duymayı da merakla bekliyorum!!

4. [+27, -0] Geri dönüşüm konusunda Kore 1 numaraymış ama umarım en az plastik kullanımı konusunda da 1 numara olabiliriz

5. [+20, -7] Harika bir çekim. Bu konuda farkındalık büyük hareketlerle değil küçük şeylerle başlamakla oluyor

6. [+15, -2] Küçük hareketler dünyayı değiştiriyor. Ben de suyumu kaynatıyorum ve yeniden kullanılabilen şişe kullanıyorum. Lütfen herkes denesin bunu ㅡㅜ Ryu Jun Yeol gibi popüler bir aktörün farkındalık yaratmasına müteşekkirim

7. [+15, -1] Yaşadığım bina eski olduğu için musluk suyu içemiyorum.. ㅠ Plastik su şişeleri alıp çöpe atınca çok suçlu hissediyorum..

8. [+12, -1] Abur cuburlarda bir sürü plastik paketleme var..

9. [+11, -2] Mutfakta bir sürü değişik plastikler kullanıyoruz, bu konuda suçluluk hissetmesini anlıyorum, ben de öyle hissediyorum. Böyle derin düşünceleri olan bir aktör olduğu için onu destekliyorum.

10. [+11, -4] Güzel bir fotoğraf çekimi, bir değişiklik yaratmaya çalışması da iyi bir düşünce

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+230] Kendi alışveriş çantanızı, şişenizi, kaplarınızı ve pipetlerinizi yanınızda taşıyın, en azından bunu yapabiliriz.

Kaynak: Netizenbuzz

4 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
SURMEW-BTS

çok güzel bi davranış sergilemiş, bu konuda duyarlı olması çok iyi. keşke bizdede herkes bu kadar düşünceli olsa,plastik doğaya zarar veriyor… her gün sokaktaki kağıt toplayıcılarını görünce içimden onlara bol bol dua ediyorum, belediyeler eskisi gibi değil heryerde geri dönüşüm konteynırları var ama halk hala bilinçsiz…. gene de çoğu kadın market poşetini çöp poşeti oalrak kullanıyor, evde saklayıp ilerisi için kullanıyor, ama denize, piknik alanlarına ormanlara çöp atanları görünce dayanamıyorum…. doğaya mısır çöpü,çekirkdek yemiş kabuğu gibi şeyler atabilirsiniz bunlar kendi kendine gübre oluyor ve doğaya yararlı ve doğadaki diğer canlılara da besin oluyorlar ama plastik bin yıl kaybolmuyor ve çevreye… Read more »

Funda

[+230] Kendi alışveriş çantanızı, şişenizi, kaplarınızı ve pipetlerinizi yanınızda taşıyın, en azından bunu yapabiliriz. öyle güzel bir yöntem ki bu… basit ve saçma görünüyor ama denedikçe fark yarattığını görebilirsiniz. kendi bez torbamla alışveriş yapmaya başladığımdan beri daha az şey alıyorum; sadece gerekli olanları yani, gereksiz şeyleri almamış oluyorum. su için cam şişe alın mesela ve onu kullanın hep; 1 gün içinde kendinize o şişeyi bitirmeyi hedef koyun, sağlığınız için de güzel bir yöntem (isterseniz limon ve tarçın atarak lezzetlendirebilirsiniz). Kendi hayatınızda yapacağınız minik dokunuşlar doğa anaya da nefes veriyor; kurban olduğum bizler için yaratmış, hadi hem kendimizi hem dünyamızı koruyalım!… Read more »

B.A.B.Y

Anlamadığım şey mutfağa arıtma takabilirler. Neden bunu yapmak yerine suyu kaynatmakla uğraşıyorlar?

dawn

Musluk suyu kaynatmak çok abartı değil mi? Sonuçta suyu kaynattıktan sonra tamamen sağlıklı hale gelseydi kimse su arıtıcılara ihtiyaç duymazdı.

Yeni Yazılar