Hybe, Kurum İçi Kliniği Kuran İlk Eğlence Şirketi

33

BTS’İN ŞİRKETİ HYBE, İLK KURUM İÇİ KLİNİĞİ KURDU

 

BTS’in ajansı Hybe, yerli eğlence sektöründe profesyonel tıbbi personelin görev yaptığı bir kurum içi kliniği (sağlık merkezi) işleten ilk kuruluş.

[…]

Bir doktor ve iki hemşireden oluşan kurum içi klinikte, doktorun teşhisi doğrultusunda tıbbi reçeteler, damar içi sıvılar, fizik tedavi ve ilk yardım hizmetleri verilmektedir. Tedavi odasının yanı sıra fizik tedavi ve termal terapinin yapıldığı dinlenme odası, yorgunluğun giderilmesi için IV sıvı odası ve travma tedavisi için tedavi odası bulunmakta.

Psikiyatri uzmanı Kim Jun-ok, kurum içi doktordur ve psikiyatrik tedavinin yanı sıra birincil dahili ve cerrahi tedaviden sorumlu. Hybe, “Şirketteki doktorun kompozisyon teorisi ve orkestra şefliği dersleri almış bir müzisyen olarak özel bir geçmişi var. “[…]

Kurum içi klinik, sanatçılar ve stajyerler de dahil olmak üzere tüm üyelerin kullanımına ücretsiz olarak sunulmaktadır. Amaç, konser ve yayın programları, yoğun sahne performansları, hayran iletişimi gibi sıkışık programlarda kolaylıkla strese maruz kalan sanatçı ve stajyerlerin eğitim aşamasındaki bedenlerini ve zihinlerini daha dikkatli yönetmek.

Bir Hybee yetkilisi, “Üyelerimizin ve sanatçılarımızın sağlığı ve güvenliği kaçınılmaz olarak sektörün sürekli olarak büyümesiyle doğrudan ilişkilidir” dedi ve “Tutkulu üyelerimiz için sağlıklı bir çalışma ortamı ve dinlenme kültürü yaratarak daha fazla yetenekli insanın çalışmak isteyeceği bir şirket olmak için çaba göstereceğiz.” diye ekledi.

source: v.daum.net

 

1. Bang Sihyuk’tan cidden çok nefret ediyorum ama bu iyi

2. Bu, ünlülerin dışarıdaki hastaneleri ziyaret etmesinden ve sonra bunun hakkında gürültü çıkarmasından çok daha iyi, serumlarını programlarının arasında yaptırabilirler

3. Daebak, bu çok iyi

4. Yani artık çalışanlar hasta olsalar bile işe gitmek zorundalar.. Haha

5. Umarım benim biasımın şirketi de kurar, onların ruh sağlığı önemli

6. Orada çalışmak istiyorum

7. Bunu yapan ilk yerli eğlence şirketi olduklarını söylüyorlar… Peki CJ’nin zaten yok muydu?

8. Yani Hybe gerçekten Naver sisteminin peşinde

9. O kadar kıskanıyorum ki… Bir çalışan olarak hastaneyi ziyaret edecek vaktim bile yok ㅠ

10. Şirketimizde bir de hemşire var… Ama doktorları bile var mı?! Vay bu güzel

 

K: pannchoa

Önceki İçerikMnet’in Hayatta Kalma Programı Kadrosu
Sonraki İçerikMonika’nın Set Çalışanlarına Çığlık Attıran Fotoğrafları
Subscribe
Bildir
guest
33 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments